REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jaką nawigację do motocykla wybrać?

REKLAMA

Nawigacje dostępne na rynku polskim adresowane są głównie dla kierowców aut. Okazuje się jednak, że są także systemy nawigacyjne adresowane dla motocyklistów.

Miłośnicy jazdy na dwóch kółkach czerpią przyjemność nie tylko z szybkiej jazdy i towarzyszącemu jej nagłemu wzrostowi adrenaliny. Motocykliści to często ludzie, odkrywający nieznane dla kierowców aut miejsca, obdarzone ogromnymi walorami wizualnymi.  Dzięki możliwości zorganizowania błyskawicznego postoju właściwie w dowolnym miejscu, mogą dużo dokładniej eksplorować wybrane tereny i skuteczniej poznawać ich piękno.

REKLAMA

REKLAMA

Aby jednak w pełni cieszyc się walorami motocykla, trzeba dokładnie zaplanować trasę podróży, uwzględniając najbardziej polecane miejsca. Nie zawsze jest na to czas i chęci. Poza tym na skutek źle oznaczonych dróg łatwo zagubić się w trasie, psując sobie wakacyjne plany lub szarpiąc sobie nerwy.

Inżynierowie z firmy TomTom postanowili rozwiązać ten problem i stworzyli specjalną nawigację dedykowaną dla kierowców jednośladów. Wystarczy, że motocyklista wybierze dany obszar do jazdy, a nawigacja automatycznie zasugeruje mu najciekawsze trasy wycieczki. Co więcej, motocykliści mogą trasę modyfikować i usprawniać, a potem dzielic się nią z innymi użytkownikami.

REKLAMA

Nawigacja TomTom Rider jest zaprojektowana specjalnie z myślą o kierowcach jednośladów. Obracany uchwyt umożliwia przestawianie obrazu do widoku pionowego (tryb portretu), by lepiej kontrolować przebieg drogi, a ekran dostosowany został do obsługi w rękawicach ochronnych. Urządzenie jest także odporne na różne warunki atmosferyczne w tym deszcz czy śnieg.

Kierowca używający nawigacji TomTom Rider może skorzystać z wielu ciekawych jej funkcji. Wśród nich jest opcja „kręte drogi”, która odnajduje w danej okolicy bardziej wymagające i ciekawsze trasy do jazdy, albo „drogi górzyste”, dzięki której można określić czy chcemy pozostać na określonej wysokości względem poziomu morza, czy raczej chcemy podjeżdżać pod szczyty. Oprócz tego istniej możliwość ustalenia konkretnej trasy w domu na komputerze osobistym, a potem przesłania jej do nawigacji. Wśród innych funkcji nawigacji TomTom Rider warto wymienic wbudowany zestaw głośnomówiący, odczytywanie śladów trasy (w formacie GPX), udostępnianie tras innych motocyklistom, nagrywanie przebytej trasy, statystyki podróży (dystans, czas, prędkośc itp.), ekran z funkcją multitouch.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Oczywiście nawigacja TomTom Rider na bieżąco aktualizuje sytuację na drodze dostosowując trasę do wszelkich utrudnień w ruchu jakie na niej występują, a dokładność samych map jest stale poprawiane dzięki dożywotniej, darmowej aktualizacji map.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
CANARD: Uruchomiono dwa nowe odcinkowe pomiary prędkości

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało o uruchomieniu dwóch kolejnych odcinkowych pomiarów prędkości. Jeden z nich został uruchomiony na trasie A1, a drugi na DW935. 

KGP: 100 285 interwencji, 385 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 100 285 interwencji. Byli wzywani do 385 wypadków drogowych.

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza [Projekt ustawy]

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza. Projekt ustawy trafił do uzgodnień i konsultacji.

Jak zarządzać flotą pojazdów elektrycznych

Badania rynkowe pokazują, że główne obawy, potrzeby i oczekiwania użytkowników elektromobilności, zarówno w firmach, jak i wśród indywidualnych konsumentów, dotyczą infrastruktury ładowania, zasięgu pojazdów elektrycznych oraz kosztów ich eksploatacji. To właśnie te kwestie stanowią obecnie największe wyzwania techniczne w procesie elektryfikacji flot. Dodatkowym wyzwaniem jest przekonanie pracowników do adaptacji nowych technologii.

REKLAMA

Dlaczego bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam?

Dobre opony to podstawa bezpiecznej jazdy. Warto wiedzieć, że bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam. To ważne, zwałszcza w przypadku decyzji o wypłacie ubezpieczenia. Ostatnio Rzecznik Finansowy wydał interpretację dla wszystkich ubezpieczycieli odnośnie do wysokości bieżnika na tej samej osi pojazd. Jak to jest więc z tymi bieżnikami?

KGP: 82 680 interwencji, 327 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 82 680 interwencji. Byli wzywani do 327 wypadków drogowych.

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. [Projekt ustawy]

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. Projekt nowelizacji ustawy o drogach publicznych zakłada, że nie tylko miasta powyżej 100 tys. mieszkańców będą mogły ustanawiać śródmiejskie strefy parkowania.

Badania techniczne pojazdów: opłaty za badanie techniczne, waloryzacja wysokości opłaty. Szykują się zmiany

Badania techniczne pojazdów: mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie, waloryzacja. W resorcie infrastruktury trwają prace nad przygotowaniem projektu ustawy. W projekcie znajdzie się m.in. mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie techniczne pojazdu.

REKLAMA

Ważne! Rząd szykuje kolejne zmiany w prawie drogowym: surowe kary za brawurową jazdę, konfiskata za powadzenie bez prawa jazdy

W odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych Rząd ogłosił szereg zmian w prawie, w odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Jakie zmiany rząd planuje w 2025 roku.

Czy można mieszać różne rodzaje płynów chłodniczych? O tym powinien wiedzieć każdy kierowca!

Każdy kierowca wie, że płyn do chłodnic to jeden z najważniejszych płynów eksploatacyjnych w samochodzie. Odpowiada on za prawidłową pracę układu chłodzenia, chroniąc silnik przed przegrzewaniem się i korozją. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając płyn chłodniczy do samochodu?

REKLAMA