Zimowe akcesoria do samochodu. Musisz je mieć w aucie!
REKLAMA
REKLAMA
- Zimowe akcesoria do samochodu? Numer 1 wycieraczki i płyn
- Marznące zamki zimą. Co z nimi zrobić?
- Numer 3 to skrobaczka do szyb i szczotka do śniegu
- Zimą zadbaj o diesla, a właściwie jego paliwo
- Silnik zimą nie chce odpalić? Jest sposób
Zimowe akcesoria do samochodu? Numer 1 wycieraczki i płyn
REKLAMA
Jednym z największych zagrożeń podczas zimy obok śliskiej, oblodzonej nawierzchni jest zdecydowanie ograniczona widoczność na drogach. Dlatego warto zadbać o sprawne wycieraczki i odpowiedni płyn do spryskiwaczy. Produkt, który poradzi sobie zarówno z minusowymi temperaturami, jak i uciążliwymi smugami.
REKLAMA
Zimowy płyn do spryskiwaczy zawiera w swoim składzie alkohol i zapewnia skuteczność przy temperaturze -20 st. Celsjusza. Ponadto dobrze postawić na produkt sprawdzonej marki, który nie powoduje naprężeń czyszczonej powierzchni oraz jest delikatny dla materiałów — nie uszkadza lakieru, tworzyw sztucznych i gumy - wyjaśnia Krzysztof Wyszyński, Product Manager Würth Polska.
Marznące zamki zimą. Co z nimi zrobić?
Gdy temperatura powietrza na zewnątrz spada poniżej zera, należy liczyć się z ryzykiem zamarznięcia zamków w drzwiach. Dzieje się tak, gdy do mechanizmu dostanie się woda, która pod wpływem minusowej temperatury zamarza. W efekcie do zamka często nie da się włożyć nawet kluczyka, nie mówiąc już o jego przekręceniu. Marznięciu zamków lepiej jest przeciwdziałać. W tym celu najlepiej zawczasu zastosować odpowiedni produkt, który nie tylko zabezpieczy nasze zamki przed przymarznięciem do siebie metalowych elementów, ale również zapewni odpowiednie smarowanie i ochronę przed korozją.
Dobry olej do zamków powinien nadawać się do konserwacji różnego rodzaju mechanizmów. Najlepiej wybrać taki w formie sprayu dla dokładnej i łatwej aplikacji — komentuje Krzysztof Wyszyński, Product Manager Würth Polska.
Numer 3 to skrobaczka do szyb i szczotka do śniegu
REKLAMA
Skrobanie oblodzonych szyb i odśnieżanie pojazdów pokrytych śniegiem w okresie zimowym to standardowe czynności każdego użytkownika samochodu. Ta sytuacja najbardziej uciążliwa potrafi być rano, np. gdy śpieszymy się do pracy. Dlatego warto zadbać o swój komfort i postawić na odpowiednie do tego celu akcesoria.
W przypadku skrobaczki ważne jest, aby jej krawędzie były idealnie gładkie, ponieważ każda nawet najmniejsza nierówność może nas kosztować rysy na szybie.
Natomiast szczotka powinna umożliwiać nam duży zasięg ruchów, co znacznie ułatwi proces odśnieżania. Najlepiej wybrać taką, która posiada możliwość regulowania długości, dzięki czemu idealnie sprawdzi się niezależnie od rozmiarów samochodu.
Zimą zadbaj o diesla, a właściwie jego paliwo
Silniki Diesla są bardziej wrażliwe na niskie temperatury od ich benzynowych odpowiedników. W zimowych warunkach olej napędowy mętnieje i tężeje, w najgorszym przypadku, potrafiąc uniemożliwić jazdę samochodem. Warto zapobiegać takim sytuacjom, stosując profilaktycznie środek poprawiający właściwości eksploatacyjne oleju napędowego. Skuteczny produkt obniża temperaturę krzepnięcia oleju i zapobiega zatykaniu się przewodu paliwowego oraz filtra, umożliwiając pracę w niskich temperaturach. Zaleca się, aby środek był dodawany tuż przed procesem tankowania.
Silnik zimą nie chce odpalić? Jest sposób
Gdy samochód nie chce odpalić, warto sięgnąć po booster czyli urządzenie rozruchowe.
Jest to niezwykle praktyczne urządzenie, które warto mieć na prywatnym wyposażeniu, szczególnie jeśli jesteśmy posiadaczami starszego auta. Równie dobrze sprawdzi się w warsztacie samochodowym. Na rynku dostępne są produkty wyposażone w najnowszej generacji akumulator litowy, dzięki temu booster ładuje się szybko i ma niski poziom samorozładowania, a dodatkowa funkcja powerbanku zapewnia długi czas użytkowania – tłumaczy Jacek Wójcik, Product Manager Würth Polska.
REKLAMA
REKLAMA