REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak wybrać luksusowe auto?

Zuzanna Gawor-Kotkowska
Fot. newspress
Fot. newspress

REKLAMA

REKLAMA

Samochody luksusowe często są synonimem stylu, klasy, a także wskazują na status społeczny kierowcy. Są to zazwyczaj pojazdy duże i bardzo wydajne. Takie auto najłatwiej rozpoznać po bardzo wysokiej cenie. Podpowiadamy, jak wybrać luksusowe auto w sam raz dla siebie.

Większość producentów samochodów ma przynajmniej jeden, specjalny model samochodu, który można uznać za luksusowy. Jako że nie istnieje jasna definicja luksusu, samochody te mogą mieć różne cechy, atrybuty i funkcje.

REKLAMA

Niektóre marki, takie jak Bentley, Ferrari, Maserati czy Maybach, słyną z tego, że produkują auta wyłącznie wysokiej klasy, dla wymagających i bogatych klientów. Inne marki, takie jak Toyota, Nissan, Ford, Mercedes czy BMW, w tej chwili produkują auta odpowiadające różnym odbiorcom z każdego poziomu rynku. Dlatego właśnie kupno luksusowego samochodu wymaga pewnych przemyśleń i powinno być poprzedzone dokładniejszymi poszukiwaniami.

Cechy

Aby wybrać najlepszy dla siebie samochód luksusowy, musimy zastanowić się, jakie cechy są dla nas ważne. Jeśli chcemy maksymalnego komfortu i dobrych osiągów, powinniśmy wybrać np. Bentleya, Mercedesa, Jaguara albo BMW. Jeśli jednak najważniejsze są dla nas niesamowite wrażenia z jazdy, ogromne przyspieszenie i piękny wygląd auta, powinniśmy poszukiwać wśród Ferrari, Maserati, Aston Martinów i Porsche. Gdy najważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo, powinniśmy wybrać któryś z luksusowych modeli Volvo.

Zobacz również: Kiedy można odliczyć VAT za samochód osobowy

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jeśli chodzi o dodatkowe wyposażenie, takie jak radio, klimatyzacja, elektryczne szyby czy tempomat, większość współczesnych, luksusowych samochodów oferuje pełny pakiet. Nie możemy jednak ufać, że ich silniki będą przyjazne środowisku, ponieważ zazwyczaj są to ogromne jednostki napędowe o dużej mocy, produkujące znacznie więcej spalin niż np. mała Toyota Aigo.

Recenzje

Przed wyborem luksusowego samochodu warto przeczytać kilka recenzji na temat modeli danych marek, a w szczególności tych, które podobają nam się najbardziej. Informacji możemy poszukać w internecie. W tej chwili jest to najłatwiejszy sposób, aby dowiedzieć się czegoś od ekspertów. Innym rozwiązaniem jest zakup kilku magazynów motoryzacyjnych i przewertowanie ich zawartości. Zazwyczaj w każdym wydaniu pojawia się recenzja jakiegoś samochodu, niekoniecznie luksusowego. Warto więc przejrzeć magazyn jeszcze w sklepie przed kupnem, aby nie gromadzić niepotrzebnej nam makulatury. Dzięki śledzeniu recenzji dowiemy się, który samochód posiada pożądane przez nas cechy i wybór stanie się prostszy.

Zobacz również: Jakie są formalności przy zakupie używanego auta?

Cena

Luksusowe samochody bardzo dużo kosztują. Cena nowego może przekroczyć nawet milion złotych. Musimy więc zastanowić się, co dla nas jest luksusem i jaki mamy budżet. Istnieją na szczęście marki aut, które oferują bardzo wiele w obrębie przyzwoitych cen. Jeśli nie chcemy myśleć o wydawaniu setek tysięcy złotych na Astona Martina czy Bentleya, powinniśmy zapoznać się z ofertami bardziej popularnych producentów, którzy projektują całą gamę modeli samochodów, zarówno dla mniej, jak i bardziej wymagających klientów.

Jazda próbna

Jeśli wstępnie zdecydujemy się na którąś z marek, powinniśmy mieć możliwość wypróbowania danego modelu auta u dealera lub w komisie samochodowym. Taka przejażdżka może przypieczętować naszą decyzję.

Jeśli naprawdę bardzo chcemy doświadczyć jazdy samochodem luksusowym, na który nas nie stać, dobrym rozwiązaniem może być wynajęcie takiego pojazdu. Zapłacimy wtedy stosunkowo niewielką cenę za odrobinę przyjemności, jaką zapewni nam wypożyczalnia.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zima zaskoczyła? Czyli śniegowy chaos obnażył urzędnicze zaniedbania

Intensywne opady śniegu w sobotę 11 i niedzielę 12 stycznia, które sparaliżowały wiele regionów naszego kraju, obnażyły braki w przygotowaniu do zimy. Choć meteorolodzy ostrzegali przed trudnymi warunkami, które nadchodzą, rzeczywistość okazała się jeszcze bardziej dotkliwa. Zamiast cieszyć się zimowymi krajobrazami, kierowcy zmagali się z nieodśnieżonymi drogami.

Rekordowa sprzedaż samochodów w grudniu. Toyota i Renault wciąż obiektami największego pożądania

Specjalne oferty na koniec roku oraz widmo wyższych cen od nowego roku spowodowały historyczny miesiąc w polskim przemyśle motoryzacyjnym. Zarejestrowano najwięcej samochodów od początku notowań, a wszystkie marki samochodów osobowych z TOP 20 odnotowały wzrost rejestracji.

Problemy z serwisem odstraszają Polaków od zakupu samochodów elektrycznych

Obawy dotyczące kosztów serwisowania i dostępności odpowiednich usług skłaniają część Polaków do odkładania decyzji o zakupie samochodu elektrycznego. Jak wynika z Barometru Nowej Mobilności, co 11. Polak podziela te wątpliwości. Bartosz Jeziorański, założyciel i dyrektor generalny EV Repair, podkreśla, że serwis samochodów elektrycznych, mimo początkowych obaw, nie różni się znacząco od serwisu aut spalinowych, a często bywa tańszy.

43 nowe urządzenia odcinkowego pomiaru prędkości. Gdzie? Od kiedy? [LISTA]

Główny Inspektorat Transportu Drogowego poinformował, że projekt rozbudowy systemu automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym wchodzi w kolejny etap. Podpisano umowę na dostawę i montaż 43 nowych urządzeń odcinkowego pomiaru prędkości.

REKLAMA

KGP: 92 589 interwencji, 311 wypadków drogowych, 20 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 92 589 interwencji. Byli wzywani do 311 wypadków drogowych.

Bierz 40 tysięcy złotych dopłaty do zakupu samochodu elektrycznego i premię za zezłomowanie starego auta

Program Mój Elektryk wkracza w nową fazę. Już za kilka tygodni, począwszy od 1 lutego można na zakup samochodu elektrycznego otrzymać bezprecedensową dotację. Dodatkową premią objęta jest też czynność zezłomowania starego auta.

Prowadzisz samochód w okularach? Zapłacisz mandat od 1,5 tys. do nawet 5 tys. zł [i możesz stracić uprawnienia], jeżeli masz to w swoim prawie jazdy. To samo tyczy się soczewek kontaktowych

Osoby mające wadę wzroku, w stosunku do których lekarz – w orzeczeniu lekarskim – stwierdził konieczność korekty lub ochrony wzroku podczas prowadzenia pojazdów mechanicznych – na rewersie swojego prawa jazdy (w rubryce nr 12) – mają wpisany specjalny kod, który wprowadza dla nich ściśle określone ograniczenie w korzystaniu z uprawnienia do kierowania pojazdami. Kierowcę niewłaściwie stosującego się do ww. ograniczenia – czekają poważne konsekwencje.

W 2024 r. wzrosła ilość wypadków drogowych, kolizji drogowych oraz osób rannych w wypadkach. Podsumowanie roku na polskich drogach

Komenda Główna Policji opublikowała wstępne dane dotyczące roku 2024 na polskich drogach. Wzrosła ilość wypadków drogowych, kolizji drogowych oraz osób rannych w wypadkach. Liczba ofiar śmiertelnych zmalała.

REKLAMA

Jak odpalić samochód z kabli rozruchowych? Czy ważna jest kolejność?

Chyba większość kierowców spotkała sytuacja, w której nie mogli odpalić auta z powodu rozładowanego akumulatora. Czasem wystarczy noc z przymrozkami, aby samochód przestał współpracować. Z pomocą przychodzą wtedy kable rozruchowe i pojazd "dawca". Jak prawidłowo podłączyć kable, aby bezpiecznie odpalić auto? Podpowiadamy.

Rok 2024 w motoryzacji. Zmiany, wyzwania i przełomowe momenty

Rok 2024 przyniósł kluczowe zmiany i wyzwania dla przemysłu motoryzacyjnego. Zaostrzone regulacje, jak Fit for 55 i AFIR, przyspieszają przejście na elektromobilność, podczas gdy spadające zainteresowanie elektrykami, rosnąca konkurencja z Chin i niedostateczna infrastruktura ładowania utrudniają rozwój tego sektora. Eksperci podsumowują najważniejsze wydarzenia i trendy, które ukształtowały rynek motoryzacyjny w minionym roku, oraz dzielą się prognozami na przyszłość.

REKLAMA