REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak wybrać luksusowe auto?

Zuzanna Gawor-Kotkowska
Fot. newspress
Fot. newspress

REKLAMA

REKLAMA

Samochody luksusowe często są synonimem stylu, klasy, a także wskazują na status społeczny kierowcy. Są to zazwyczaj pojazdy duże i bardzo wydajne. Takie auto najłatwiej rozpoznać po bardzo wysokiej cenie. Podpowiadamy, jak wybrać luksusowe auto w sam raz dla siebie.

Większość producentów samochodów ma przynajmniej jeden, specjalny model samochodu, który można uznać za luksusowy. Jako że nie istnieje jasna definicja luksusu, samochody te mogą mieć różne cechy, atrybuty i funkcje.

REKLAMA

Niektóre marki, takie jak Bentley, Ferrari, Maserati czy Maybach, słyną z tego, że produkują auta wyłącznie wysokiej klasy, dla wymagających i bogatych klientów. Inne marki, takie jak Toyota, Nissan, Ford, Mercedes czy BMW, w tej chwili produkują auta odpowiadające różnym odbiorcom z każdego poziomu rynku. Dlatego właśnie kupno luksusowego samochodu wymaga pewnych przemyśleń i powinno być poprzedzone dokładniejszymi poszukiwaniami.

Cechy

Aby wybrać najlepszy dla siebie samochód luksusowy, musimy zastanowić się, jakie cechy są dla nas ważne. Jeśli chcemy maksymalnego komfortu i dobrych osiągów, powinniśmy wybrać np. Bentleya, Mercedesa, Jaguara albo BMW. Jeśli jednak najważniejsze są dla nas niesamowite wrażenia z jazdy, ogromne przyspieszenie i piękny wygląd auta, powinniśmy poszukiwać wśród Ferrari, Maserati, Aston Martinów i Porsche. Gdy najważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo, powinniśmy wybrać któryś z luksusowych modeli Volvo.

Zobacz również: Kiedy można odliczyć VAT za samochód osobowy

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jeśli chodzi o dodatkowe wyposażenie, takie jak radio, klimatyzacja, elektryczne szyby czy tempomat, większość współczesnych, luksusowych samochodów oferuje pełny pakiet. Nie możemy jednak ufać, że ich silniki będą przyjazne środowisku, ponieważ zazwyczaj są to ogromne jednostki napędowe o dużej mocy, produkujące znacznie więcej spalin niż np. mała Toyota Aigo.

Recenzje

Przed wyborem luksusowego samochodu warto przeczytać kilka recenzji na temat modeli danych marek, a w szczególności tych, które podobają nam się najbardziej. Informacji możemy poszukać w internecie. W tej chwili jest to najłatwiejszy sposób, aby dowiedzieć się czegoś od ekspertów. Innym rozwiązaniem jest zakup kilku magazynów motoryzacyjnych i przewertowanie ich zawartości. Zazwyczaj w każdym wydaniu pojawia się recenzja jakiegoś samochodu, niekoniecznie luksusowego. Warto więc przejrzeć magazyn jeszcze w sklepie przed kupnem, aby nie gromadzić niepotrzebnej nam makulatury. Dzięki śledzeniu recenzji dowiemy się, który samochód posiada pożądane przez nas cechy i wybór stanie się prostszy.

Zobacz również: Jakie są formalności przy zakupie używanego auta?

Cena

Luksusowe samochody bardzo dużo kosztują. Cena nowego może przekroczyć nawet milion złotych. Musimy więc zastanowić się, co dla nas jest luksusem i jaki mamy budżet. Istnieją na szczęście marki aut, które oferują bardzo wiele w obrębie przyzwoitych cen. Jeśli nie chcemy myśleć o wydawaniu setek tysięcy złotych na Astona Martina czy Bentleya, powinniśmy zapoznać się z ofertami bardziej popularnych producentów, którzy projektują całą gamę modeli samochodów, zarówno dla mniej, jak i bardziej wymagających klientów.

Jazda próbna

Jeśli wstępnie zdecydujemy się na którąś z marek, powinniśmy mieć możliwość wypróbowania danego modelu auta u dealera lub w komisie samochodowym. Taka przejażdżka może przypieczętować naszą decyzję.

Jeśli naprawdę bardzo chcemy doświadczyć jazdy samochodem luksusowym, na który nas nie stać, dobrym rozwiązaniem może być wynajęcie takiego pojazdu. Zapłacimy wtedy stosunkowo niewielką cenę za odrobinę przyjemności, jaką zapewni nam wypożyczalnia.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Automatyczny zwrot prawa jazdy. 10 września weszły w życie nowe rozwiązania

Zgodnie z opublikowanym komunikatem Ministra Cyfryzacji z 8 sierpnia 2024 r. od wtorku, 10 września 2024 r. zaczęły obowiązywać nowe rozwiązania techniczne dotyczące m.in. zwrotu zatrzymanego prawa jazdy.

Złamana ręka a prowadzenie auta. Czy można wsiąść za kółko z ręką w gipsie?

Urazy takie jak złamania, znacząco wpływają na codzienne funkcjonowanie. Nie tylko utrudniają, ale czasem wręcz uniemożliwiają wykonywanie niektórych czynności. Jedną z nich może być jazda samochodem. Czy prowadzenie pojazdu z ręką w gipsie jest legalne? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

KGP: 119 918 interwencji, 545 wypadków drogowych, 41 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie pierwszego tygodnia września. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 119 918 interwencji.

Odcinkowe pomiary prędkości nielegalne? Sprawdzamy. Co grozi kierowcom i kiedy mogą nie przyjąć mandatu?

Odcinkowe pomiary prędkości to coraz popularniejszy w Polsce sposób na wychwytywanie i karanie kierowców, którzy nie przestrzegają przepisów prawa o ruchu drogowym w zakresie dopuszczalnych prędkości. Nowe urządzenia rejestrujące, służące do automatycznej kontroli średniej prędkości na wyznaczonym odcinku drogi, wyrastają jak grzyby po deszczu, a wraz z nimi mnożą się pytania kierowców o legalność tej formy pomiarów prędkości. Jak się okazuje – wątpliwości te są uzasadnione.

REKLAMA

Nowa funkcja dla kierowców. Google Maps wprowadza aktualizację

Mapy Google są na bieżąco udoskonalane. Google często wprowadza nowe, przydatne funkcje, w tym wiele udogodnień dla kierowców. Tym razem na użytkowników czekają aż dwie nowości. Na czym polegają te nowe funkcje Google Maps? Dowiesz się z tego artykułu.

Ten dokument będzie mógł mieć już 17-latek. Zaskakująca propozycja ministerstwa

Posiadanie prawa jazdy to dla wielu bardzo ważna kwestia. Możliwość prowadzenia samochodu przynosi wiele korzyści, zarówno w życiu codziennym i zawodowym. Coraz częściej z wybranych kategorii prawa jazdy (takich jak AM czy B1) korzystają już 14- czy 16-latkowie. Ministerstwo Infrastruktury zaproponowało zmiany w dostępie do prawa jazdy kat. B. Czego one dotyczą? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

KGP: 103 519 interwencji, 401 wypadków drogowych, 35 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała dane z ostatniego tygodnia dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci od poniedziałku do niedzieli przeprowadzili 103 519 interwencji. Od początku tegorocznych wakacji policjanci odnotowali 375 wypadków na drogach ze skutkiem śmiertelnym.

Kierowco, uważaj na to! Nowe przepisy przewidują konfiskatę pojazdu

Ministerstwo Klimatu i Środowiska zaproponowało zaostrzenie kar za wjazd do lasu w miejscach niedozwolonych. Nowe przepisy znacząco zwiększyłyby kary za tego typu wykroczenia. Na co warto uważać, by uniknąć kłopotów i wysokiego mandatu? Kiedy kierowca mógłby stracić pojazd?

REKLAMA

Na drogach pojawią się młodsi kierowcy?

Na drogach pojawią się młodsi kierowcy? Wszystko na to wskazuje, bo ministerstwo infrastruktury poinformowało, że jest już gotowy projekt zmian pozwalający uzyskać prawo jazdy siedemnastolatkom.

Pierwszy przepadek pojazdu. Zapadł prawomocny wyrok

W Skierniewicach zapadł pierwszy w kraju prawomocny wyrok orzekający przepadek pojazdu, którego kierowca miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Chodzi o przepisy, które weszły w życie 14 marca 2024 r. Kierująca miała ponad 2 promile.

REKLAMA