REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Volkswagen Golf MK2: wymiana oleju silnikowego

Robert Kuśpiel
Wymiana oleju silnikowego w Volkswagenie Golfie MK2.
Wymiana oleju silnikowego w Volkswagenie Golfie MK2.

REKLAMA

REKLAMA

Wymiana oleju silnikowego w Volkswagenie Golfie Mk2 to kolejna czynność, którą możemy wykonać we własnym zakresie. Poniżej znajduje się opis jak wymienić olej silnikowy w samochodzie Volkswagen Golf MK2.

Wymianę oleju w Volkswagenie Golfie MK2 zalecamy wykonać co roku lub co 20 000 km. Koszt zakupu materiałów eksploatacyjnych nie jest duży dlatego możemy pozwolić sobie na takim komfort. Jeśli chodzi o filtr to wydatek od 20 zł. W przypadku oleju wszystko zależy od tego jaki był zalany. Zalecamy używać tego samego, częste zmiany i wymieszania oleju nie wpływają dobrze na kondycję silnika.

REKLAMA

Do przeprowadzenia całej operacji będzie nam potrzebny podnośnik warsztatowy, kanał rewizyjny lub podnośnik typu „żaba” razem z podstawkami. Ten ostatni wariant jest najmniej bezpieczny i wygodny. Zanim przejdziemy do pracy musimy nagrzać dobrze silnik. W tym celu zalecamy przeprowadzić jazdę próbną do momentu aż silnik osiągnie temperaturę roboczą. Zaciągamy hamulec ręczny i unosimy samochód.

Zobacz też: Czy olej ma termin ważności? Jak długo można przechowywać otwarty olej bez utraty jego właściwości?

REKLAMA

Podstawiamy puste naczynie pod miskę olejową i odkręcamy korek spustowy. Robimy to bardzo ostrożnie, gdyż może dojść do poparzenia. Na początku olej wypływa z dużym ciśnieniem. Czekamy aż spłynie w całości i sprawdzamy jego stan w naczyniu, do którego został zlany. Jeżeli są wyczuwalne opiłki lub drobne cząstki metalowe świadczy to o uszkodzeniu mechanicznym naszego silnika.

Jeżeli są widoczne krople wody lub olej ma żółty kolor wskazuje to na pewną nieszczelność na uszczelce pod głowicą. Kiedy będzie innego koloru – ciemnobrązowy to nie ma powodów o obaw. To znak, że nadszedł czas na jego wymianę. Przechodzimy do wymiany filtra oleju. Używamy do tego klucza łańcuchowego lub zwyczajnego śrubokręta. W tym drugim przypadku wbijamy go w ściankę filtru i przekręcamy.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W przypadku demontaż wspornika pamiętajmy, żeby zastosować nową uszczelkę podczas jego montażu. Zanim zamontujemy nowy filtr musimy nawilżyć uszczelkę niewielką ilością oleju. Filtr przykręcamy ręcznie do momentu aż dotknie kadłuba silnika. Wtedy dokręcamy go kluczem (nie za mocno). Teraz wlewamy nowy olej poprzez otwór wlewowy w silniku. Olej wlewamy ostrożnie i w odpowiednich krokach.

Zobacz też: Jak wybrać olej silnikowy?

Nie zalecamy wlewać od razu np. 4 litrów. Na początku ¾ tej ilości i sprawdzamy stan na bagnecie. Kiedy zbliżymy się do maksymalnego poziomu, zakręcamy korek i odpalamy samochód. Pozwalamy mu pracować przez kilka minut i ponownie go gasimy. Sprawdzamy stan oleju i ewentualną różnicę uzupełniamy. Zalecamy kontrolować poziom oleju jeszcze przez kilka dni. Pozwoli nam to ustalić czy mamy jakiekolwiek wycieki.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Koniec dopłat do leasingu e-aut: rynek elektromobilności w Polsce zagrożony?

Samochody elektryczne to bardziej ekologiczna wersja tradycyjnych aut. Osoby decydujące się na zakup takiego pojazdu dotychczas mogły liczyć na dofinansowanie. Leasing, będący jedną z najpopularniejszych form finansowania zakupu nowych pojazdów, cieszył się dużym zainteresowaniem szczególnie wśród przedsiębiorców. To właśnie oni stanowią ponad 80% klientów nabywających elektryczne samochody osobowe w Polsce. Niestety od 1 września br. NFOŚIGW podjął decyzję dotyczącą wstrzymania dopłat. Jak to wpłynie na rynek elektryków?

Automatyczny zwrot prawa jazdy. Czy wszyscy z niego skorzystają? 10 września weszły w życie nowe rozwiązania

Zgodnie z opublikowanym komunikatem Ministra Cyfryzacji z 8 sierpnia 2024 r. od wtorku, 10 września 2024 r. zaczęły obowiązywać nowe rozwiązania techniczne dotyczące m.in. zwrotu zatrzymanego prawa jazdy.

Tesla zdetronizowana w Europie. Nowy lider rynku samochodów elektrycznych

Tesla, znana marka samochodów elektrycznych, w 2024 roku była znacznie rzadziej wybierana przez klientów z Europy. W porównaniu z 2023 rokiem, w którym to firma świętowała triumfy na europejskim rynku, ilość sprzedanych modeli była sporym rozczarowaniem. Co spowodowało taki spadek sprzedaży? Kto wyprzedził ubiegłorocznego lidera?

Złamana ręka a prowadzenie auta. Czy można wsiąść za kółko z ręką w gipsie?

Urazy takie jak złamania, znacząco wpływają na codzienne funkcjonowanie. Nie tylko utrudniają, ale czasem wręcz uniemożliwiają wykonywanie niektórych czynności. Jedną z nich może być jazda samochodem. Czy prowadzenie pojazdu z ręką w gipsie jest legalne? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

REKLAMA

KGP: 119 918 interwencji, 545 wypadków drogowych, 41 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie pierwszego tygodnia września. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 119 918 interwencji.

Odcinkowe pomiary prędkości nielegalne? Sprawdzamy. Co grozi kierowcom i kiedy mogą nie przyjąć mandatu?

Odcinkowe pomiary prędkości to coraz popularniejszy w Polsce sposób na wychwytywanie i karanie kierowców, którzy nie przestrzegają przepisów prawa o ruchu drogowym w zakresie dopuszczalnych prędkości. Nowe urządzenia rejestrujące, służące do automatycznej kontroli średniej prędkości na wyznaczonym odcinku drogi, wyrastają jak grzyby po deszczu, a wraz z nimi mnożą się pytania kierowców o legalność tej formy pomiarów prędkości. Jak się okazuje – wątpliwości te są uzasadnione.

Nowa funkcja dla kierowców. Google Maps wprowadza aktualizację

Mapy Google są na bieżąco udoskonalane. Google często wprowadza nowe, przydatne funkcje, w tym wiele udogodnień dla kierowców. Tym razem na użytkowników czekają aż dwie nowości. Na czym polegają te nowe funkcje Google Maps? Dowiesz się z tego artykułu.

Ten dokument będzie mógł mieć już 17-latek. Zaskakująca propozycja ministerstwa

Posiadanie prawa jazdy to dla wielu bardzo ważna kwestia. Możliwość prowadzenia samochodu przynosi wiele korzyści, zarówno w życiu codziennym i zawodowym. Coraz częściej z wybranych kategorii prawa jazdy (takich jak AM czy B1) korzystają już 14- czy 16-latkowie. Ministerstwo Infrastruktury zaproponowało zmiany w dostępie do prawa jazdy kat. B. Czego one dotyczą? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

REKLAMA

KGP: 103 519 interwencji, 401 wypadków drogowych, 35 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała dane z ostatniego tygodnia dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci od poniedziałku do niedzieli przeprowadzili 103 519 interwencji. Od początku tegorocznych wakacji policjanci odnotowali 375 wypadków na drogach ze skutkiem śmiertelnym.

Kierowco, uważaj na to! Nowe przepisy przewidują konfiskatę pojazdu

Ministerstwo Klimatu i Środowiska zaproponowało zaostrzenie kar za wjazd do lasu w miejscach niedozwolonych. Nowe przepisy znacząco zwiększyłyby kary za tego typu wykroczenia. Na co warto uważać, by uniknąć kłopotów i wysokiego mandatu? Kiedy kierowca mógłby stracić pojazd?

REKLAMA