REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Felgi aluminiowe zimą.
Felgi aluminiowe zimą.

REKLAMA

REKLAMA

Felgi aluminiowe zimą nie sprawdzają się - tak brzmi popularny mit motoryzacyjny w Polsce. Ile w nim prawdy? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Felgi aluminiowe na zimę. Czy to dobry pomysł?

Alufelgi pełnią dość ważną rolę - zdecydowanie poprawiają wygląd samochodu. I choć prezencja auta bez wątpienia jest kluczowym czynnikiem, to czy nie powinna czasem przegrać z praktycznością? Wychodząc z takiego założenia spora ilość kierowców w Polsce montuje na zimę obręcze stalowe. Powód? Te ponoć są bardziej odporne na działanie soli i ewentualne uszkodzenia. To jednak z technologicznego punktu widzenia nie do końca prawda.

REKLAMA

Felgi aluminiowe w zimie, czyli o czym pamiętać?

Jak zatem naprawdę wygląda pojedynek "felgi aluminiowe a zima"? Alusy sprawdzają się naprawdę dobrze w śniegu czy błocie pośniegowym. Podczas ich zakupu kierowca powinien jednak pamiętać o dwóch zasadach. Po pierwsze kluczem do sukcesu jest jednobarwny lakier - dwubarwne i polerowane często są pozbawione lakieru ochronnego. Po drugie warto wybierać produkty renomowanych firm. W takim przypadku prowadzący będzie miał pewność, że obręcz została prawidłowo zabezpieczona przed niszczącym działaniem soli drogowej.

Jak dbać o felgi aluminiowe zimą? Podpowiadamy!

REKLAMA

Felgi aluminiowe w zimie tak naprawdę nie mają większych wymagań. Jeżeli zostały fabrycznie pokryte warstwą lakieru, tak naprawdę wystarczy je regularnie myć. W ten sposób z ich powierzchni spłukiwana jest sól oraz zanieczyszczenia - tak żeby nie mogły się wgryźć w powierzchnię materiału. A to pozwala utrzymać obręcze w dobrej kondycji przez długi czas. Dobrze jeżeli prowadzący ma możliwość umycia ręcznego felg. Jeżeli nie, zawsze może skorzystać z myjni bezdotykowej. Ciekawym pomysłem jest też zabezpieczenie alufelg specjalnymi preparatami w warsztatach detailingowych.

Alufelgi zimą wymagają też nieco ostrożności. Kierujący powinien pamiętać o tym, że pokrywa śnieżna może skutecznie zakamuflować krawężnik lub inną przeszkodę. Ostrożność pomoże uniknąć uszkodzeń w postaci chociażby zadrapania rantów.

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
KGP: 99 551 interwencji, 306 wypadków drogowych, 28 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 99 551 interwencji. Byli wzywani do 306 wypadków drogowych.

Kontrole na granicy polsko-niemieckiej 2025 - do kiedy?

Do kiedy przewidywane są kontrole na granicy polsko-niemieckiej w 2025 roku? Okazuje się, że dłużej niż się spodziewano. Branża transportowa traci czas i pieniądze. Największe zatory są w lubuskim, ale zachodniopomorskie już obawia się poważnych utrudnień.

Kto musi wymienić prawo jazdy w 2025 r.? Co z bezterminowymi prawami jazdy?

Część kierowców w 2025 r. będzie musiała wymienić prawa jazdy na nowe. Kto musi je wymienić jeszcze w tym roku? W jakich sytuacjach należy wymienić prawo jazdy? Co z bezterminowymi prawami jazdy, czy trzeba je wymieniać?

W pyle drogowym w centrum Warszawy wysokie stężenie rakotwórczych substancji. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

REKLAMA

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości. Co jeszcze zawierają założenia projektu nowelizacji mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

Strefy Czystego Transportu obowiązkowe. Przed jakimi wyzwaniami stoją polskie miasta?

Jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP mówi o tym, że samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin. To wymaga stworzenia Stref Czystego Transportu. Jakie wyzwania czekają polskie miasta?

Bezpieczeństwo na polskich drogach: Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Wciąż jest wiele do zrobienia. Kluczowe rekomendacje

Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Znacząca poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach – ale wciąż jest wiele do zrobienia. Rekomendacje ukierunkowane na realną poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

REKLAMA

KGP: 97 506 interwencji, 260 wypadków drogowych, 13 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 97 506 interwencji. Byli wzywani do 260 wypadków drogowych.

Zmiany dla młodych kierowców. Jakie są najważniejsze założenia projektu?

Do konsultacji i opiniowana został skierowany projekt zmieniający przepisy w zakresie ruchu drogowego. Celem nowelizacji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, oraz mobilności młodych osób.

REKLAMA