REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Ile wytrzymują wtryski gazu
Ile wytrzymują wtryski gazu
STAG Autogas Systems

REKLAMA

REKLAMA

Ile wytrzymują wtryski gazu? Jak zapewnić instalacji LPG odpowiednio długi czas bezawaryjnego życia? I wreszcie jak rozpoznać objawy uszkodzonych wtryskiwaczy gazowych? Na te pytania odpowiemy w tym materiale.

Jednym z kluczowych elementów w nowoczesnych instalacjach LPG są wtryski gazu. Ile wytrzymują? Na to pytanie starają się odpowiedzieć już sami producenci. Zazwyczaj określają oni trwałość urządzeń na jakieś 100 tysięcy kilometrów. I choć przebieg ten nie wydaje się wysoki, nie powinien zniechęcać kierowców myślących o tańszym paliwie. Czemu? Praktyka pokazuje bowiem, że wtryski gazu wytrzymują dużo dłużej. Najczęściej przebiegi te potrafią dochodzić do 250, a nawet 300 tysięcy kilometrów.

REKLAMA

Wtryski LPG - co gwarantuje im trwałość?

Oczywiście trwałość wtrysków gazu w instalacji LPG jest uzależniona od kilku czynników. Pierwszym z nich jest właściwy dobór urządzeń już na etapie montażu. Zastosowanie zbyt mało wydajnych wtryskiwaczy przy zbyt wysokiej mocy silnika sprawi, że możliwy do pokonania przebieg spadnie dość drastycznie. Kolejnym elementem mającym wpływ na trwałość instalacji LPG jest prawidłowy montaż i adaptacja. Czynnik ten ma potężny wpływ również na poprawność pracy układu zasilającego gazem.

Wtryski gazu: nie zapominaj o serwisie!

Po trzecie o trwałości wtrysków gazu decyduje regularny serwis. Terminowa wymiana filtrów - szczególnie filtra fazy ciekłej - pozwala na uodpornienie wtryskiwaczy na paliwo niskiej jakości. Czwartym elementem jest właśnie paliwo. Kierowca chcący przez maksymalnie długi czas utrzymać w dobrej kondycji instalację LPG, powinien korzystać z usług wyłącznie renomowanych i sieciowych stacji, które gwarantują jakość gazu.

Uszkodzone wtryski od gazu: objawy są łatwe do rozpoznania!

  • szarpanie silnika podczas zasilania gazem,
  • nierównomierna praca silnika na wolnych obrotach na gazie,
  • brak mocy w czasie przyspieszania na gazie.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
CANARD: Uruchomiono dwa nowe odcinkowe pomiary prędkości

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało o uruchomieniu dwóch kolejnych odcinkowych pomiarów prędkości. Jeden z nich został uruchomiony na trasie A1, a drugi na DW935. 

KGP: 100 285 interwencji, 385 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 100 285 interwencji. Byli wzywani do 385 wypadków drogowych.

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza [Projekt ustawy]

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza. Projekt ustawy trafił do uzgodnień i konsultacji.

Jak zarządzać flotą pojazdów elektrycznych

Badania rynkowe pokazują, że główne obawy, potrzeby i oczekiwania użytkowników elektromobilności, zarówno w firmach, jak i wśród indywidualnych konsumentów, dotyczą infrastruktury ładowania, zasięgu pojazdów elektrycznych oraz kosztów ich eksploatacji. To właśnie te kwestie stanowią obecnie największe wyzwania techniczne w procesie elektryfikacji flot. Dodatkowym wyzwaniem jest przekonanie pracowników do adaptacji nowych technologii.

REKLAMA

Dlaczego bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam?

Dobre opony to podstawa bezpiecznej jazdy. Warto wiedzieć, że bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam. To ważne, zwałszcza w przypadku decyzji o wypłacie ubezpieczenia. Ostatnio Rzecznik Finansowy wydał interpretację dla wszystkich ubezpieczycieli odnośnie do wysokości bieżnika na tej samej osi pojazd. Jak to jest więc z tymi bieżnikami?

KGP: 82 680 interwencji, 327 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 82 680 interwencji. Byli wzywani do 327 wypadków drogowych.

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. [Projekt ustawy]

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. Projekt nowelizacji ustawy o drogach publicznych zakłada, że nie tylko miasta powyżej 100 tys. mieszkańców będą mogły ustanawiać śródmiejskie strefy parkowania.

Badania techniczne pojazdów: opłaty za badanie techniczne, waloryzacja wysokości opłaty. Szykują się zmiany

Badania techniczne pojazdów: mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie, waloryzacja. W resorcie infrastruktury trwają prace nad przygotowaniem projektu ustawy. W projekcie znajdzie się m.in. mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie techniczne pojazdu.

REKLAMA

Ważne! Rząd szykuje kolejne zmiany w prawie drogowym: surowe kary za brawurową jazdę, konfiskata za powadzenie bez prawa jazdy

W odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych Rząd ogłosił szereg zmian w prawie, w odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Jakie zmiany rząd planuje w 2025 roku.

Czy można mieszać różne rodzaje płynów chłodniczych? O tym powinien wiedzieć każdy kierowca!

Każdy kierowca wie, że płyn do chłodnic to jeden z najważniejszych płynów eksploatacyjnych w samochodzie. Odpowiada on za prawidłową pracę układu chłodzenia, chroniąc silnik przed przegrzewaniem się i korozją. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając płyn chłodniczy do samochodu?

REKLAMA