Instalacja LPG wyłącza się podczas jazdy? Sprawdź możliwe powody.
REKLAMA
REKLAMA
Cel montażu układu zasilającego LPG w samochodzie jest prosty. Chodzi o oszczędności! Litr gazu jest o połowę tańszy od litra benzyny. A to oznacza, że kierowca jest w stanie pokonać np. 100 kilometrów w małym aucie miejskim już za jakieś 14 - 15 złotych. Oszczędności mają jednak i drugą twarz. Instalacja LPG jest ciałem obcym w silniku. A to oznacza, że wpływa na jego pracę. Jak zminimalizować skutki i niedogodności pojawiające się w czasie jazdy? Podstawą jest prawidłowo zamontowany i wyregulowany układ.
REKLAMA
Gaz wyłącza się podczas jazdy: jak wygląda usterka?
Jakie problemy mogą trapić instalację gazową? Kierowcy niezwykle często mówią o scenariuszu, w którym LPG wyłącza się podczas jazdy. Scenariusz wygląda mniej więcej tak, że pomimo rozgrzanego silnika, zasilanie gazem zostaje odcięte, a napęd przerzuca się na benzynę. Podczas dalszych wyjazdów sterownik może kilkukrotnie zmienić typ zasilania. A to jest nie tylko denerwujące dla kierowcy, ale i ogranicza korzyści płynące z zasilania LPG.
LPG wyłącza się podczas jazdy - możliwe powody:
- zanieczyszczone filtry gazu: wstępny i fazy lotnej,
- problem z rozgrzewaniem parownika,
- zużycie parownika,
- nieprawidłowa regulacja pracy parownika,
- wadliwa praca mapsensora,
- problemy z zaworem elektromagnetycznym przy butli - luźny konektor lub przycięty zawór.
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.