Zakaz LPG w garażach podziemnych. Co oznacza i z czego wynika?
REKLAMA
REKLAMA
Dlaczego zakaz wjazdu LPG dotyczy garaży podziemnych?
REKLAMA
Zakup mieszkania to ważny rozdział w życiu. Szczególnie jeżeli lokal znajduje się w nowym bloku i posiada np. własne miejsce garażowe w hali. I choć taki zestaw brzmi jak błogosławieństwo w dużym mieście, może też rodzić pewne problemy. Jakie? Tym jest chociażby zakaz LPG w garażach podziemnych. Jednym z kluczy do sukcesu w tym przypadku jest rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12.04.2002 roku w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Co ono mówi? W jednym z punktów jasno określa, że:
REKLAMA
parkowanie samochodów zasilanych propan-butanem jest możliwe w tych garażach znajdujących się poniżej gruntu, w których zastosowana jest wentylacja mechaniczna, sterowana czujnikami niedopuszczalnego poziomu stężenia gazu. Przy czym zarządca nieruchomości ma obowiązek umieścić przy wjeździe do garażu czytelną informację określającą zakaz LPG w garażach podziemnych.
Kiedy nie obowiązuje zakaz LPG w garażach podziemnych?
- gdy garaż budynku znajduje się na poziomie gruntu lub powyżej,
- w przypadku budynków, które zostały wzniesione i oddane do użytkowania przed wejściem w życie rozporządzenia ministra,
- przy czym wtedy kluczowa jest decyzja administracji budynku,
- może ona samodzielnie określić zakaz LPG w garażach podziemnych,
- powinna określić to za pomocą czytelnego znaku umieszczonego przed wjazdem do hali.
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.