Pakowanie boksa dachowego
REKLAMA
REKLAMA
W instrukcji obsługi każdego Chevroleta znajdziemy informację odnośnie dopuszczalnego obciążenia dachu. W przypadku samochodów klasy kompaktowej jest to przeważnie ok. 70-75 kg, natomiast dla samochodów terenowych i dużych SUV-ów nawet 100 kg.
Nie oznacza to, że bagaż o dokładnie takiej wadze możemy spakować do boksu dachowego. Pamiętajmy, żeby do wagi bagażu dodać ciężar boksu dachowego oraz bagażnika bazowego (w sumie jakieś 20-30 kg).
REKLAMA
Zobacz też: Jak zminimalizować zmęczenie w czasie jazdy?
Cięższe przedmioty
Podczas pakowania samochodu powinniśmy najcięższe przedmioty umieszczać w bagażniku. Ze względu na rozkład mas lepiej do boksa dachowego spakować przedmioty większe gabarytowo, ale nie najcięższe.
Z pozostałych pakunków, które mamy zamiar umieścić na dachu, te najcięższe najlepiej ułożyć na środku boksa. Lżejsze bagaże możemy porozmieszczać z tyłu i z przodu.
Istotne jest, by nie umieszczać wrażliwych na wilgoć przedmiotów blisko krawędzi bagażników dachowych. Są one co prawda zabezpieczone przed dostaniem się wilgoci do środka, ale zawsze zachodzi ryzyko zalania, np. wodą podczas otwierania pokrywy boksu.
Zobacz też: Jak wybrać fotelik dla dziecka?
Pakuj boks do końca
REKLAMA
Zaleca się, żeby wykorzystywać pełna objętość bagażników dachowych. Głównie dlatego, żeby przedmioty umieszczone w bagażniku nie przesuwały się po podłodze boksa podczas jazdy. Warto też wszelkiego rodzaju pakunki unieruchomić wewnątrz bagażnika taśmami mocującymi.
Pamiętajmy też, że podróżując z boksem wysokość naszego auta znacznie się zwiększa. Dlatego wjazd na wszelkiego rodzaju zadaszone parkingi może się okazać niemożliwy. Żeby nie zapomnieć o tym, że podróżujemy z bagażnikiem dachowym, warto nakleić sobie na tablicy przyrządów karteczkę z przypomnieniem i zapisaną wysokością zestawu.
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.