REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ubezpieczenie komisowe: co musisz o nim wiedzieć?

Ubezpieczenie komisowe: co musisz o nim wiedzieć?
Ubezpieczenie komisowe: co musisz o nim wiedzieć?
shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Ubezpieczenie komisowe: kiedy jest wydawane, ile kosztuje i przez jaki czas obowiązuje? Dziś opowiemy czym jest OC krótkoterminowe.

Ubezpieczenie samochodu na miesiąc: kiedy można je kupić?

OC krótkoterminowe to nic innego jak polisa, która nie obowiązuje przez rok, a przez okres krótszy. Zazwyczaj jest to 30 dni. Co do zasady ubezpieczyciel i ubezpieczający mogą jednak wydłużyć czas obowiązywania umowy. Kiedy da się wykupić ubezpieczenie samochodu na miesiąc? Przypadków takich jest kilka. Są one z góry określone przez prawo:

REKLAMA

  • samochód zarejestrowany czasowo, gdy OC krótkoterminowe jest konieczne do dotarcia pojazdem na przegląd lub do wywiezienia go na sprzedaż za granicę,
  • samochód sprowadzony z zagranicy, który ma być w Polsce zarejestrowany,
  • samochód historyczny,
  • samochód służący do jazdy testowej,
  • auta w posiadaniu komisów samochodowych i innych firm zajmujących się obrotem pojazdów.

Ubezpieczenie komisowe: kto może je kupić?

Ubezpieczenie komisowe może kupić każdy. Jest dostępne zarówno OC krótkoterminowe dla osoby fizycznej, jak i prawnej. Najważniejsze jest bowiem to, aby zostały spełnione przesłanki zaznaczone w poprzednim punkcie. To podstawa do uzyskania ubezpieczenia na miesiąc.

Ubezpieczenie na miesiąc: ile kosztuje?

REKLAMA

OC na miesiąc na ogół stanowi wydatek oscylujący w granicy 100 złotych. To standardowa stawka stosowana przez większość firm ubezpieczeniowych. Ubezpieczenie krótkoterminowe najlepiej kupić podczas bezpośredniego kontaktu z agentem. Można w tym celu udać się do jego biura, ewentualnie poprosić go o dotarcie np. do komisu. Przedstawiciel ubezpieczającego po spisaniu podstawowych danych pojazdu przygotuje polisę.

Kierowca oczekujący okazji może oczywiście poszukać oferty najbardziej atrakcyjnej. Może się bowiem zdarzyć, że któreś z towarzystw zaproponuje ubezpieczenie na miesiąc np. za 70 złotych.

OC krótkoterminowe: czy trzeba je wypowiadać?

Kierowca decydujący się na ubezpieczenie samochodu na miesiąc powinien pamiętać tym, że OC krótkoterminowe nie przedłuża się automatycznie po zakończeniu okresu ochrony. Tak, w ten sposób OC na miesiąc nie trzeba wypowiadać. Należy jednak pamiętać o wykupieniu standardowej polisy po zakończeniu jego obowiązywania.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moto
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Ukrainiec ukarany za brak prawa jazdy. Choć prawo jazdy miał...

    Ukrainiec został ukarany przez polski sąd za brak prawa jazdy. Dokument wydany w Ukrainie posiadał, ale ten stracił ważność. To jednak mogło nie mieć znaczenia w świetle ustawy przedłużającej jego ważność w Polsce. Tego sąd jednak nie sprawdził. RPO wystąpił z kasacją.

    Nowa benzyna E10 od 1 stycznia 2024 r. na stacjach. Co gdy silnik nie jest dostosowany do nowego PB 95?

    1 stycznia 2024 r. na polskich stacjach pojawi się nowa benzyna E10. Zastąpi oferowane dotychczas PB 95 E5. A to oznacza jedno. Właściciele starszych samochodów powinni sprawdzić, czy ich samochód jest dostosowany do nowego paliwa.

    Czy można przerobić samochód spalinowy na elektryczny?

    Przerobienie samochodu na napęd elektryczny staje się nośnym hasłem. Nośnym, ale czy realnym? Istnieje taka możliwość. Konwersje pojazdów spalinowych na elektryczne są jak najbardziej wykonalne. Takimi właśnie przeróbkami zajmuje się nawet polska firma.

    Zmiany w Park & Ride Warszawa. Ładowanie elektryków będzie płatne. Zniknie Karta Eko

    Podczas parkowania w ramach Park & Ride Warszawa kierowcy samochodów elektrycznych stracą możliwość bezpłatnego ładowania pojazdu i zniknie wydawana im Karta Eko. A to nie koniec zmian. Kiedy zaczną obowiązywać?

    REKLAMA

    Jak się produkuje dywaniki samochodowe?

    Dywaniki samochodowe to część wyposażenia aut, na którą kierowcy zwracają coraz większą uwagę. Rzadko jednak zastanawiamy się nad tym, jak dywaniki zostały wyprodukowane. Okazuje się, że to wcale nie taki łatwy proces...

    Ekologia transportu drogowego. Ekologiczna flota może oznaczać wydajną flotę

    Dekarbonizacja transportu to temat, który ma coraz większe znaczenie dla osób związanych z branżą TSL. Tu powstaje jednak kluczowe pytanie. Czy transport drogowy może być ekologiczny?

    Czy można jeździć rowerem zimą? Co na to przepisy drogowe?

    Pytanie o to, czy można jeździć rowerem zimą, jest o tyle zasadnicze, że warunki pogodowe stają się coraz trudniejsze. Jaką odpowiedź przynoszą przepisy? I jakie kierującym grożą mandaty?

    Kradzież tablicy rejestracyjnej stała się przestępstwem. Zmiana od 1 października 2023 r.

    1 października 2023 r. w życie weszła cześć nowelizacji Kodeksu karnego. Ta sprawiła, że kradzież tablicy rejestracyjnej stała się przestępstwem. Przestała być wykroczeniem. Jaką karę oznacza ten czyn? I kto właściwie może ją dostać?

    REKLAMA

    Unia Europejska chce zakazać importu uszkodzonych aut używanych. Biznes wart miliony się skończy?

    Unia Europejska chce zakazać importu uszkodzonych aut używanych? Zdaje się, że przy okazji nowego rozporządzenia Komisja Europejska postanowiła unormować tę kwestię. Zapisy brzmią groźnie. Branża importowa może być zaniepokojona. Kiedy przepisy mogłyby wejść w życie?

    Strefy czystego transportu w Polsce startują w 2024 r. Co musisz o nich wiedzieć?

    W 2024 r. w Polsce mogą pojawić się pierwsze strefy czystego transportu. Tylko czy kierowcy wiedzą, jakie zasady wjazdu i ruchu w nich obowiązują? Przypomnijmy zatem wszystkie z nich. Zebraliśmy w jednym punkcie najważniejsze informacje.

    REKLAMA