REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Leasing samochodów osobowych dla firmy

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Europejski Fundusz Leasingowy SA
Leasing samochodów osobowych dla firmy
Leasing samochodów osobowych dla firmy
fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Auta firmowe są dzisiaj niemal niezbędne do sprawnego funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa. Jest dostępnych wiele źródeł ich finansowania. Co oferuje branża leasingowa, która w dużym stopniu zapewnia finansowanie pojazdów dla przedsiębiorstw.

Czy można wyleasingować używane auto?

REKLAMA

Na początku należy zaznaczyć, że leasing umożliwia sfinansowanie zarówno nowych jak i używanych samochodów osobowych. Przedsiębiorcy mają do wyboru leasing operacyjny oraz finansowy. Wpłata własna przy finansowaniu zaczyna się od 0 proc. Klienci, w zależności od wybranego rodzaju leasingu, mogą wyznaczyć okres leasingu od 6 do 60 miesięcy.

Co z ubezpieczeniem w leasingu?

Wiele firm oferuje także dodatkowe usługi, wspomagające obsługę aut firmowych.
W portfolio EFL dostępne są m.in.: ubezpieczenia, karta paliwowa czy zarządzanie flotą pojazdów. Bezpośrednia współpraca z dostawcami aut umożliwia negocjowanie atrakcyjnych rabatów dla firm leasingujących, co przekłada się na korzystne warunki cenowe proponowane przedsiębiorcom. Natomiast dostępne programy assistance zapewniają pierwszą pomoc w sytuacji zaistnienia szkody lub awarii pojazdu.

Zobacz też: Umowa leasingu – co powinna zawierać?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Co daje leasing?

Pozyskanie finansów za pośrednictwem leasingu jest łatwiejsze, niż uzyskanie ich w ramach kredytu. Leasingodawcy przez cały okres umowy pozostają właścicielami sprzętu, dlatego też stosują prostsze i bardziej przejrzyste procedury udzielenia finansowania. Co więcej, nie wprowadza się klauzul przewłaszczenia ani nie wymaga skomplikowanych zabezpieczeń, przez co decyzja w sprawie udzielenia finansów jest szybsza. Dodatkowo, wybierając odpowiedni rodzaj umowy leasingowej, przedsiębiorca może kształtować poziom zobowiązań podatkowych swojej firmy. Ponadto, przedsiębiorca decydujący się na zakup środka trwałego za pomocą leasingu, nie zamraża swoich środków, które tym samym może przeznaczyć na rozwój firmy oraz bieżące wydatki. Ten aspekt leasingu jest szczególnie istotny w czasach spowolnienia gospodarczego, ponieważ ułatwia zarządzanie biznesem oraz jego płynnością finansową.

Pożyczka na samochód

Obserwując ciepłe przyjęcie pożyczki przez klientów działających w sektorach rolnym czy medycznym, EFL zdecydował się dołączyć do portfela swoich usług Autopożyczkę. Jest ona produktem skierowanym do podmiotów gospodarczych w tym również rolników indywidualnych . Propozycja obejmuje finansowanie zarówno pojazdów osobowych, jak i dostawczych. Podobnie jak w przypadku leasingu, finansowane mogą być zarówno nowe jak i używane pojazdy. Dlaczego warto skorzystać z pożyczki? Przedsiębiorcy zyskują szybką decyzję kredytową, natomiast niskie poziomy wpłat początkowych powodują, że finansując pojazdy nie muszą oni inwestować bieżących środków własnych.

Zobacz też: Jakie kryteria musi spełniać firma, by skorzystać z leasingu?

Parametry pożyczki

REKLAMA

Pożyczka dostępna jest w procedurze uproszczonej, która oznacza dla klienta minimum formalności. Może z niej skorzystać klient, którego firma działa nieprzerwanie od 12 miesięcy. Natomiast w ramach procedury standardowej o przyznanie finansowania może starać się klient, który prowadzi firmę nieprzerwanie od 6 miesięcy. Ważnym wyznacznikiem jest również to, że firma nie może być w stanie upadłości, nie zawiesiła działalności i nie jest wobec niej prowadzone żadne postępowanie egzekucyjne.

Nowe pojazdy mogą być finansowane przez okres do 60 miesięcy, używane natomiast 48 miesięcy. Maksymalny wiek pojazdu oraz okres finansowania nie mogą razem przekroczyć 8 lat. Pożyczka udzielana jest w walucie polskiej, na zmiennej bądź stałej stopie oprocentowania. Do decyzji klienta należy wybór harmonogramu, pośród równomiernego, degresywnego oraz sezonowego. Minimalna wartość udzielonej pożyczki wynosi 5 tys. złotych.

Zobacz też: Raty leasingowe - konsekwencje, gdy nie zapłacisz

Co "mówią" wyniki branży?

Na koniec warto przytoczyć dane Związku Polskiego Leasingu za I półrocze 2013r. , które mówią, że w segmencie pojazdów osobowych firmy leasingowe obsłużyły transakcje
o łącznej wartości ponad 4,1 mld zł. Stanowi to wzrost w porównaniu do tego analogicznego okresu ubiegłego roku o 9,82 proc. Co więcej, w omawianym okresie sfinansowano łącznie zakup ponad 44 tys. aut.

Możliwość skorzystania z kompleksowych usług, jakie oferują leasingodawcy jest ogromnym ułatwieniem dla zainteresowanych zakupem aut. Przedsiębiorcy nie muszą na własną rękę organizować ubezpieczenia czy pakietu assistance, natomiast mają możliwość skorzystania z uzupełniających rozwiązań, które optymalizują koszty oraz przede wszystkim są wsparciem przy zarządzaniu flotą.

Tekst: Krzysztof Kot, Menedżer Rynku Pojazdów w Departamencie Sprzedaży EFL

Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Branża motoryzacyjna w kryzysie, coraz więcej restrukturyzacji

Branża motoryzacyjna w Polsce i Europie przeżywa poważny kryzys – w 2024 roku zlikwidowano 54 tys. miejsc pracy, najwięcej od czasu pandemii. Według raportu MGBI wzrosła też liczba postępowań restrukturyzacyjnych do 141, co pokazuje, że firmy coraz częściej szukają ratunku poza upadłością.

CANARD uruchomiło dwa nowe fotoradary [mapa fotoradarów, taryfikator mandatów, punkty karne]

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym uruchomiło w zeszłym tygodniu dwa nowe fotoradary. Gdzie znajdują się nowo uruchomione fotoradary? Jakie są ograniczenia na drogach? Z jakimi konsekwencjami powinni liczyć się kierowcy za przekroczenie prędkości?

Bezpłatna komunikacja zamiast biletów i rowerów miejskich? Czas na odważne decyzje w polskich miastach

Czy naprawdę warto utrzymywać system biletowy, skoro i tak w ponad 68% ( 2025 roku może to być jeszcze więcej) pokrywamy koszty transportu publicznego z budżetów miast? A może pora na poważną debatę o całkowicie bezpłatnej komunikacji miejskiej w Polsce?

KGP: 106 002 interwencji, 389 wypadków drogowych, 27 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 106 002 interwencji. Byli wzywani do 389 wypadków drogowych.

REKLAMA

Ekologiczny samochód może być droższy od normalnego, uważają teraz polscy posiadacze aut. O ile więcej za niego są skłonni zapłacić

Podejście Polaków do tego, czy ich nowe auto będzie miało rozwiązania ekologiczne czy też nie, widoczne jest w gotowości do poniesienia wyższych kosztów w imię bardziej przyjaznych środowisku technologii. Już co trzeci uważa, że samochód ekologiczny może być droższy niż standardowy.

Ekologiczne auto? Ponad połowa Polaków nie dopłaciłaby do niego

Czy ekologiczność samochodu to dla Polaków ważny czynnik i element decyzyjny przy zakupie? Ponad jedna trzecia ankietowanych w badaniu przeprowadzonym przez Santander Consumer Multirent byłaby w stanie dopłacić do takiego pojazdu.

Bezpieczeństwo na opak – dlaczego polskie drogi z pierwszeństwem są sztucznie spowalniane?

Na polskich drogach coraz częściej mamy do czynienia z sytuacją, w której bezpieczeństwo planowane jest wbrew logice inżynierii ruchu drogowego. Droga z pierwszeństwem powinna gwarantować płynność. Czas na rewizję praktyk inżynierii drogowej.

System e-TOLL - co zrobić w przypadku nieuzasadnionego mandatu?

Cyfryzacja w działalności transportowej to duże ułatwienie. Wciąż jednak zdarzają się pomyłki. Zdarzyło Ci się dostać mandat, pomimo uiszczonej opłaty za przejazd autostradą? Sprawdź, co należy zrobić w przypadku niesłusznego mandatu.

REKLAMA

KGP: 110 588 interwencji, 460 wypadków drogowych, 24 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 110 588 interwencji. Byli wzywani do 460 wypadków drogowych.

Transport ostatniego etapu – czy elektryczne pojazdy to klucz do efektywności?

Choć to tylko końcowy odcinek drogi, „ostatnia mila” bywa najdroższym elementem całego łańcucha dostaw – potrafi pochłonąć od 40[1] do nawet 53[2] procent jego kosztów. W erze błyskawicznego e-commerce i rosnących oczekiwań klientów dotyczących tempa oraz elastyczności dostaw, wyzwania logistyczne mnożą się. Dodatkowo nowe przepisy o Strefach Czystego Transportu ograniczają możliwość korzystania z pojazdów spalinowych, zmuszając firmy do modernizacji flot i inwestowania w nisko- lub zeroemisyjne rozwiązania. Wszystko to sprawia, że skuteczne zarządzanie dostawami na ostatnim etapie wymaga dziś nie tylko sprawności operacyjnej, ale także innowacyjnego podejścia i zrównoważonych technologii.

REKLAMA