REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Zakup floty poleasingowej

Europejski Fundusz Leasingowy SA
zakup auta sprzedaż
zakup auta sprzedaż
fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Przedsiębiorcy budujący park samochodowy swojej firmy, powinni rozważyć zakup pojazdów poleasingowych - szczególnie wtedy, kiedy cena gra rolę. Centra sprzedaży oferują duży wybór aut za rozsądną cenę, zaś ich finansowanie odbywa się w formie wybranej przez nabywcę np. za pomocą leasingu, pożyczki, kredytu, gotówki.

Gdzie szukać aut poleasingowych?

EFL - dysponujący jednym z największych parków samochodów - stworzył specjalną platformę www.aukcje.efl.pl, dedykowaną sprzedaży poleasingowych aut, maszyn i urządzeń oraz sprzętu biurowego. Klienci mogą zapoznać się z bogatą ofertą samochodów poleasingowych oraz pochodzących z wynajmu długoterminowego. Zamieszczone oferty sprzedaży zawierają podstawowe informacje dotyczące marki i modelu auta, roku produkcji, przebiegu oraz ceny wywoławczej. Ponadto, klient może zapoznać się z dokładnym opisem stanu technicznego pojazdu oraz dokumentacją zdjęciową. Przedsiębiorcy zainteresowani danym pojazdem wyszukanym na platformie, mogą osobiście sprawdzić jego stan w nowoczesnym Centrum Sprzedaży Poleasingowej EFL, znajdującym się w podwrocławskich Magnicach.

REKLAMA

Zobacz też: Jakie są korzyści z finansowania leasingiem?

Formalności przy zakupie auta poleasingowego

Formalności zawiązane ze sprzedażą auta poleasingowego w EFL  ograniczone są do niezbędnego minimum. Ze względu na sprzedaż prowadzoną w formie aukcji internetowych, przedsiębiorca powinien zarejestrować się w serwisie aukcyjnym, a następnie wygrać licytację. Po pomyślnym jej zakończeniu, klient wybiera formę finansowania pojazdu.

Zobacz też: Raty leasingowe - konsekwencje, gdy nie zapłacisz

Ważne przy zakupie samochodu poleasingowego

REKLAMA

Decydując się na zakup auta poleasingowego - tak jak w przypadku każdego innego używanego auta - należy zwrócić  uwagę na stan techniczny pojazdu. Klient może oczekiwać, że auto poleasingowe jest rzetelnie przygotowane do odsprzedaży. Firmy leasingowe każdorazowo dokonują ich przeglądu. Dzięki szczegółowej wycenie i diagnostyce pojazdów, przedsiębiorcy mają możliwość właściwej oceny ich stanu technicznego.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Dla klienta istotne jest również sprawdzone źródło pochodzenia auta. W przypadku zakupu od firmy leasingowej, kupujący nie musi obawiać się takiego ryzyka jak np. zakupu pojazdu pochodzącego z kradzieży, cofania licznika przebiegu auta czy podawania nieprawdziwych informacji dotyczących wypadkowości pojazdu.

Zobacz też: Jakie są rodzaje leasingu?

Zalety i wady zakupu auta poleasingowego

Argumentami przemawiającymi za zakupem pojazdów poleasingowych są m.in. pewność  stanu prawnego oraz technicznego auta. Jego nabycie potwierdzone jest fakturą VAT na pełną kwotę zakupu. Nie bez znaczenia jest możliwość wyboru z bogatej oferty liczącej kilkaset pozycji zlokalizowanej w jednym miejscu - w Centrum Sprzedaży Poleasingowej w Magnicach. Do wad takiego zakupu, klienci najczęściej zaliczają konieczność udziału w licytacji.

Przykładowe aukcje

Marka pojazdu

Cechy

Cena wywoławcza (netto)

NISSAN Juke 1,6 Tekna

przebieg 37642km, rok produkcji 2010, 5 osobowy

26 600 zł

OPEL Vivaro 2,5 CDTI

przebieg 190639km, rok produkcji 2008, ładowność 910kg, 6 osobowy

21 500 zł

OPEL CORSA 1,2 ESSENTIA

przebieg 23571km, rok produkcji 2010, 5 osobowy

18 600 zł

Tekst: Krzysztof Maszczyk, Zastępca Dyrektora | Departament Kredytów Trudnych EFL

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Badania techniczne pojazdów: opłaty za badanie techniczne, waloryzacja wysokości opłaty. Szykują się zmiany

Badania techniczne pojazdów: mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie, waloryzacja. W resorcie infrastruktury trwają prace nad przygotowaniem projektu ustawy. W projekcie znajdzie się m.in. mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie techniczne pojazdu.

Ważne! Rząd szykuje kolejne zmiany w prawie drogowym: surowe kary za brawurową jazdę, konfiskata za powadzenie bez prawa jazdy

W odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych Rząd ogłosił szereg zmian w prawie, w odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Jakie zmiany rząd planuje w 2025 roku.

Czy można mieszać różne rodzaje płynów chłodniczych? O tym powinien wiedzieć każdy kierowca!

Każdy kierowca wie, że płyn do chłodnic to jeden z najważniejszych płynów eksploatacyjnych w samochodzie. Odpowiada on za prawidłową pracę układu chłodzenia, chroniąc silnik przed przegrzewaniem się i korozją. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając płyn chłodniczy do samochodu?

Nowy fotoradar w Warszawie już działa. Uruchomiono także nowy odcinkowy pomiar prędkości na A1

Nowy fotoradar w Warszawie już działa. Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym poinformowało o uruchomieniu nowego fotoradaru na Al. Jerozolimskich. W zeszłym tygodniu uruchomiono także nowy odcinkowy pomiar prędkości na A1.

REKLAMA

Zmiany w prawie o ruchu drogowym: prawo jazdy od 17. roku życia, ograniczenia możliwości redukcji punktów karnych, okres próbny, odbieranie prawa jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h poza obszarem zabudowanym. [Nowelizacja]

Zmiany w prawie o ruchu drogowym: prawo jazdy od 17. roku życia, ograniczenia możliwości redukcji punktów karnych, okres próbny, odbieranie prawa jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h poza obszarem zabudowanym. Resort Infrastruktury zaprezentował główne rozwiązania dotyczące nowelizacji przepisów na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

KGP: 94 973 interwencji, 352 wypadków drogowych, 25 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 94 973 interwencji. Byli wzywani do 352 wypadków drogowych.

Samochód elektryczny w firmie jak optymalizować koszty i sposób korzystania z ładowarek firmowych i publicznych

Z punktu widzenia zarządzania flotą, firmowe oraz publiczne stacje ładowania mają inne zadania, które są wobec siebie komplementarne. Ładowarki dostępne przy siedzibach firm służą pracownikom do codziennego użytku.

Polacy kupują coraz więcej samochodów z segmentu premium. Cena 222 tys. zł już nie zniechęca. Jakie marki są na topie

Polacy pokochali wręcz samochodowy segment premium. Wrzesień 2024 r. był najlepszym miesiącem pod względem liczby rejestracji nowych samochodów osobowych w Polsce od 19 lat. Rekordy notują auta segmentu premium, gdzie wzrost rejestracji jest sześć razy większy niż w przypadku aut popularnych.

REKLAMA

QUIZ Co oznaczają te znaki drogowe? Większość znasz na pewno, ale z niektórymi może być problem
Jesteś kierowcą? Sprawdź, czy na pewno znasz polskie znaki drogowe. Nie prowadzisz samochodu? Zobacz, czy dasz radę odpowiedzieć na pytania bezbłędnie.
Rynek nowych aut mocno przyspiesza, zwłaszcza samochodów premium. Rejestracje po październiku 2024 r.

Analiza danych rynku motoryzacyjnego za październik wskazuje na wyraźne ożywienie sektora, co potwierdza kontynuację trendu wzrostowego z ostatnich miesięcy. Pozycję lidera niezmiennie utrzymuje Toyota wśród nowych samochodów osobowych i Renault wśród nowych samochodów dostawczych o dopuszczalnej masie całkowitej – dmc do 3,5 tony. 

 

REKLAMA