REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

System monitoringu floty - ile można zaoszczędzić?

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
 Flota Auto Biznes
FlotaAutoBiznes to motoryzacyjno-biznesowe czasopismo poświęcone zagadnieniom związanym z zarządzaniem samochodami w przedsiębiorstwach. Magazyn ukazuje się co dwa miesiące.
Przykład wykorzystania systemu monitoringu floty. Fot. Fotolia
Przykład wykorzystania systemu monitoringu floty. Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Na przykładzie firmy Geo-Eko przedstawimy sposób wykorzystania systemu monitoringu floty, który został zainstalowany w połowie floty, czyli w piętnastu samochodach osobowych. Pierwsze dane mówią, że park aut jest teraz zarządzany bardziej efektywnie, a firma zaoszczędziła nawet 100 litrów paliwa miesięcznie.

Klimatyzacja w upalne dni to prawdziwe wybawienie. Odpowiednia temperatura wpływa nie tylko na poprawienie naszego samopoczucia, ale również na poprawę efektywności działania. Choć porównanie klimatyzacji do monitoringu floty na pierwszy „rzut oka” może być dosyć odległe, analogiczne odczucia mają niektórzy zarządzający pojazdami po zamontowaniu urządzeń telematycznych. Praca staje się łatwiejsza, nadzór nad podległymi pracownikami mniej skomplikowany a i koszty znacząco maleją. Swego rodzaju połączenie między sprawami związanymi z klimatyzacją a monitoringiem stanowi współpraca firmy AutoGuard a Geo-Eko, firmą zajmującą się wszystkimi procesami związanymi z obróbką powietrza (wentylacją, klimatyzacją, filtrowentylacją, ogrzewaniem i centralnym odkurzaniem).

REKLAMA

Lokalizacja całą dobę

Przedsiębiorstwo Geo-Eko wykonuje usługi kompleksowo – od projektu, poprzez produkcję i sprzedaż po montaż i serwis. Posiada dwa oddziały w Rzeszowie i Sanoku, a klientów z całej Polski obsługuje flota 30 różnego rodzaju aut, między innymi Mercedes Sprinter, Ford Transit, Fiat Bravo, Fiat Panda, Fiat Fiorino, Ford Focus.

Zobacz też: Prywatny wypadek autem służbowym? Co z odszkodowaniem?

REKLAMA

- Zapewniamy klientom szybki 24-godziny serwis, musimy więc mieć możliwość lokalizacji pojazdów w każdej chwili z każdego miejsca przy użyciu komputera czy nawet telefonu komórkowego. Dlatego między innymi zdecydowaliśmy się wybrać ofertę AutoGuard - mówi Tomasz Bil, prezes Geo-Eko.

Od dwóch lat Geo-Eko korzysta z aplikacji „Logistyka – Ryczałt Polska” AutoGuardu. Pierwsze osiem pojazdów zostało wyposażone w urządzenia GPS w maju 2010 roku, kolejne sukcesywnie w następnych miesiącach. AutoGuard posiada rozległą sieć dealerską dlatego montaż został wykonany w zdecydowanej większości aut na miejscu w ciągu zaledwie kilku godzin, co nie zakłóciło w żaden sposób pracy serwisantów Geo-Eko.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Ekologiczna strategia

Obecnie połowa floty pojazdów Geo-Eko jest na bieżąco monitorowana. Być może wkrótce wszystkie zostaną wpięte w jeden system. - Poza bieżącą lokalizacją pojazdów mamy możliwość wyznaczania tras i geostref, w których nasi pracownicy się poruszają oraz konkretnych punktów handlowych. Otrzymujemy więc na bieżąco informacje o pracy użytkowników samochodów służbowych, co jest również potwierdzeniem wykonania usługi na rzecz klientów – mówi Tomasz Bil z Geo-Eko.

Zobacz też: Kanapki i herbata zabijają kierowców!

To jednak nie wszystko. - Korzystamy również z raportów, pozwalających na dokładną analizę sposobu eksploatacji naszych pojazdów. To doskonale wpisuje się w filozofię działania Geo-Eko. Stawiamy na ekologię, ale nie tylko oferując produkty i usługi, które są przyjazne środowisku, lecz również dzięki „zielonej” eksploatacji pojazdów. Dzięki pomocy systemu oferowanego przez AutoGuard, oszczędzamy około 100 litrów paliwa miesięcznie. Nie tylko dzięki bardziej ekonomicznej jeździe - wpływ na ten niewątpliwy zysk ma również efektywniejsze zarządzanie flotą i optymalizacja tras. Nie bez znaczenia okazuje się pomoc systemu, który przypomina o przeglądach okresowych i koniecznych naprawach samochodów – opowiada prezes Geo-Eko.

Większa efektywność

Przykład wdrożenia rozwiązań AutoGuard w Geo-Eko jest potwierdzeniem zwiększenia efektywności zarządzania flotą pojazdów przez systemy telematyczne. Pomagają one nie tylko w codziennej pracy przekazując natychmiast informację o bieżącym położeniu każdego samochodu, ale również wpływają na realne oszczędności. Mniejsze zużycie paliwa przez kierowców, oszczędniejsza jazda przekładająca się na dłuższą żywotność pojazdów oraz informowanie o koniecznych czynnościach serwisowych pozwalających na lepszą obsługę samochodów to tylko podstawowe atuty.

Zobacz też: Nieprawidłowości związane z systemem poboru e-myta. Cz I.

W przypadku AutoGuardu nie bez znaczenia pozostają moduły pozwalające na wyznaczanie trasy pomiędzy punktami handlowymi czy geostref, w których poruszają się pojazdy co zwiększa kontrolę nad wykonywanymi zadaniami a w połączeniu z zestawieniami historycznymi mogą stanowić podstawę do rozliczeń z partnerami biznesowymi.

- Dzięki pomocy systemu oferowanego przez AutoGuard, Geo-Eko oszczędza około 100 litrów paliwa miesięcznie.

Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
KGP: 110 999 interwencji, 427 wypadków drogowych, 17 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 110 999 interwencji. Byli wzywani do 427 wypadków drogowych.

Samochody elektryczne potrzebują teraz tyle prądu co wszystkie ładowane w Polsce smartfony. Co będzie z zapotrzebowaniem na energię elektryczną gdy będzie ich milion

Obecnie wszystkie jeżdżące po polskich drogach auta elektryczne potrzebują tyle samo prądu co smartfony. Gdyby jednak w Polsce było milion elektryków, co według prognoz może nastąpić za pięć-siedem lat, i wszystkie one ładowały się w tym samym momencie, obciążenie systemu elektroenergetycznego z tego tytułu wyniosłoby 15,2 procent.

To już pewne: będą zmiany w cenach za badania techniczne pojazdów. Co czeka kierowców i stacje kontroli pojazdów

Jak informuje resort, jeszcze w grudniu 2024 roku złożono wniosek o wpisanie projektu ustawy do wykazu prac legislacyjnych Rady Ministrów. Ma ona na celu całkowitą rewolucję w opłatach za badania techniczne samochodów i innych pojazdów.

Samochód w firmie. Teraz Ford Transit we flocie Truck Care: 20 modeli z zabudową izotermiczną na wynajem krótkoterminowy

Truck Care firma oferująca kompleksowy wynajem pojazdów użytkowych zdecydowała się na powiększenie swojej floty wynajmu krótkoterminowego o kolejne Fordy. Tym razem wybór padł na 20 Transitów z zabudową izotermiczną. Zamówione samochody trafią do oferty najmu krótkoterminowego.

REKLAMA

Cyfrowe prawo jazdy: nadchodzą rewolucyjne zmiany dla kierowców w UE [Nowe przepisy]

Będzie cyfrowe prawo jazdy. Nadchodzą rewolucyjne zmiany w przepisach dla kierowców UE. Utrata prawa jazdy w jednym państwie rozciąga się na całą Unię Europejską. 17-letni kierowcy będą jeździli z opiekunami. Początkujący kierowcy otrzymają wyższe kary za łamanie przepisów. Co jeszcze się zmieni? Kiedy nowe przepisy wejdą w życie?

Logistyka miejska – niedoceniane narzędzie w zarządzaniu miastem

W wielu polskich miastach, miasteczkach i gminach podejmowanie decyzji urbanistycznych coraz częściej przypomina eksperyment na żywym organizmie. Zamiast opartego na potrzebach mieszkańców, przemyślanego procesu planowania i zarządzania przestrzenią, obserwujemy kopiowanie rozwiązań z europejskich metropolii – bez refleksji, bez analizy lokalnych uwarunkowań, bez udziału społeczności.

CANARD: Fotoradar na Al. Jerozolimskich w Warszawie znowu uszkodzony. Okoliczności zdarzenia bada Policja

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym poinformowało, że po raz kolejny został uszkodzony fotoradar na Al. Jerozolimskich w Warszawie. Przed kolejnym zamontowaniem fotoradaru podjęte zostaną działania, które zmniejszą ryzyko jego ponownego uszkodzenia.

KGP: 123 383 interwencji, 488 wypadków drogowych, 26 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 123 383 interwencji. Byli wzywani do 488 wypadków drogowych.

REKLAMA

BMW ulubioną marką młodych kierowców, ale OC potrafi zaskoczyć ceną

BMW serii 3, szczególnie w wersji sprzed niemal dwóch dekad, to dziś najczęściej wybierany samochód wśród kierowców w wieku 18–25 lat. Jak wynika z danych Rankomat.pl, młodzi użytkownicy dróg zdecydowanie preferują pojazdy dynamiczne, z mocniejszym silnikiem i sportowym charakterem. Jednak ten wybór ma swoją cenę – i to niemałą.

SEAT Arona: ekologia w nieznanym wymiarze. Ryż zamiast na wysypiska trafia na taśmę montażową

SEAT rozpoczyna produkcję modelu SEAT Arona z dwoma elementami wykonanymi z oryzytu – odnawialnego materiału pochodzenia naturalnego, powstającego z produktów ubocznych ryżu. Każdy egzemplarz zawiera 60 gramów ryżu, co przekłada się na roczne zużycie 5 ton surowca, który w innym przypadku trafiłby na wysypiska.

REKLAMA