REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Czy wiesz jak wybrać szkołę jazdy?

REKLAMA

REKLAMA

Nie wystarczy zapisać się na najtańszy kurs w mieście, by zdać prawko. Warto zwrócić uwagę na kilka czynników, aby później czuć się w miarę pewnie na egzaminie i uniknąć podchodzenia do niego nieskończoną ilość razy.

Najtańsze nie oznacza najgorsze, ale warto uważać przy wyborze kursów oferowanych po wyjątkowo promocyjnych cenach – na czymś przecież OSK musi oszczędzać, skoro decyduje się na zniżki! Tani kurs niestety bardzo często jest dużo mniej rzetelny. Jeśli nie jesteśmy pewni danej szkoły jazdy, można sprawdzić w starostwie jak wypada zdawalność jej uczniów. Nigdy nie zaszkodzi też poszukać na jej temat informacji w sieci, na przykład na forach internetowych.

REKLAMA

Zobacz też: Jak zmniejszyć zużycie większości elementów silników samochodowych?

REKLAMA

Zwróć uwagę na kwestie techniczne – stan pojazdów oraz wygląd ośrodka, zwłaszcza placu manewrowego. Sprawdź na przykład czy stanowiska szkoleniowe mają wymiary zgodne z przepisami i jakiej marki są auta szkoleniowe. Oczywiście najlepiej od razu uczyć się jeździć na takim modelu samochodu, z jakim będziemy mieli do czynienia na egzaminie.

Teoria też jest ważna! Choć zajęcia teoretyczne bardzo często nudzą kursantów, są to godziny równie istotne, co te wyjeżdżone na mieście. Dowiedz się więc zawczasu, jak wygląda szkolenie teoretyczne w wybranej przez Ciebie szkole jazdy. Czy instruktorzy rzeczywiście uczą przepisów, czy tylko pytań egzaminacyjnych? Czy zgodnie z obowiązującą procedurą szkolone osoby przechodzą najpierw 30 godzin teorii zanim usiądą za kierownicą? Czasami ośrodki uczą teorii już podczas zajęć praktycznych, co jest niedopuszczalne, ponieważ niedouczeni kursanci nabierają złych nawyków!

Zobacz też: Jak i po co przeliczać jednostki mocy?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Dowiedz się, kto prowadzi szkolenia praktycznie i jakie ma doświadczenie. Nie pozwól na skracanie czasu jazdy – każde zajęcia praktyczne powinny trwać równo godzinę zegarową. Czasami instruktorzy przejeżdżają z uczniami np. 20 kilometrów zamiast 100, by oszczędzić paliwo. Inni wychodzą z założenia, że nie będą z kursantem tracić czasu na ćwiczenie chociażby parkowania równoległego tyłem, bo rzadko wymagane jest ono na egzaminie. Pamiętaj, celem kursu nie jest jedynie zdanie egzaminu, ale nauka jazdy w ogóle! Jeśli zauważysz takie praktyki, zmień instruktora, albo nawet szkołę jazdy.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Pościg za kierowcą BMW. Zatrzymany posiada dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi

Tuż po północy (26.07) w Siedlcach doszło do pościgu za kierowcą BMW. Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach prowadzili pościg za samochodem jadącym bez tablic rejestracyjnych. Kierowca pomimo poleceń policjantów nie reagował i podjął próbę ucieczki.

Potracił rowerzystę, który zaczepił się o dach auta, pojechał dalej

Do niecodziennego zdarzenia doszło na przedmieściach Walencji. Kierowca furgonetki potrącił rowerzystę, który następnie ugrzązł na dachu samochodu. Mężczyzna nie zatrzymał się, aby pomóc poszkodowanemu, uciekł z miejsca wypadku. Chwilę później został zatrzymany przez funkcjonariuszy hiszpańskiej żandarmerii (Guardia Civil).

Więcej płatnych dróg i autostrad? Rząd pracuje nad nowymi przepisami

W wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów pojawił się projekt rozporządzenia w sprawie dróg krajowych lub ich odcinków, na których pobiera się opłatę elektroniczną, oraz wysokości stawek opłaty elektronicznej. Chodzi o rozszerzenie sieci dróg płatnych.

Zmiany dotyczące obowiązkowej konfiskaty pojazdów nietrzeźwych kierowców najwcześniej po wakacjach

We wtorek, 23 lipca rząd miał zająć się przygotowanym przez resort sprawiedliwości projektem nowelizacji Kodeksu karnego, Kodeksu postępowania karnego oraz ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich. Chodzi o zmianę przepisów dotyczących konfiskaty aut prowadzonych przez nietrzeźwych kierowców.

REKLAMA

Czy samochód powypadkowy może być odpadem?

Jakie są przesłanki aby uznać, że jakiś przedmiot lub substancja jest odpadem? Co w przypadku importu elektrośmieci np. samochodów powypadkowych?

Od 1 lipca 2024 r. nowe zasady przywozu samochodów osobowych

Od 1 lipca 2024 r. obowiązują nowe zasady przywozu samochodów osobowych do Polski zarejestrowanych na Białorusi. Sprawdź, jakie warunki muszą spełniać pojazdy, które mogą wjeżdżać do Polski.  Chodzi o rozporządzenie Rady Unii Europejskiej dotyczące poszerzenia zakresu i katalogu podmiotów środków ograniczających w związku z sytuacją na Białorusi i udziałem Białorusi w agresji Rosji wobec Ukrainy.

Dwaj bracia zginęli w wypadku motocyklowym, nie mieli kasków

Do tragicznego wypadku doszło w Jemiołowie (woj, lubuskie). Dwaj bracia jechali motocyklem i uderzyli w zaparkowany samochód. Obaj mężczyźni nie żyją. Okoliczności bada policja i prokuratura. 

Parkując uszkodziła 10 samochodów

Pech, nieostrożność, a może nietrzeźwość? 41-letnia mieszkanka Olsztyna, usiłując zaparkować samochód na osiedlowej uliczce uszkodziła… 10 samochodów. Kobieta nie chciała przebadać się alkomatem.

REKLAMA

Czy w aucie trzeba mieć przy sobie dowód rejestracyjny?

Zostałeś zatrzymany do kontroli? Sprawdź, jakie dokumenty musisz przy sobie posiadać. Dowód rejestracyjny, prawo jazdy i aktualne ubezpieczenie OC są jednymi z najważniejszych dokumentów każdego kierowcy.

Badanie: 72 proc. przy zakupie używanego samochodu kieruje się jego ceną

Przy wyborze używanego auta, każdy kupujący bierze pod uwagę inne czynniki. Niezależnie od tego jaki model jest w centrum zainteresowania kupującego, i tak najczęściej branym czynnikiem przy wyborze auta jest jego cena. Model i marka samochodu schodzą na dalszy plan.

REKLAMA