REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Pickup Toyoty z filmu Powrót do przyszłości

Toyota Tacoma w edycji Powrót do przyszłości.
Toyota Tacoma w edycji Powrót do przyszłości.
Toyota

REKLAMA

REKLAMA

W jednej z części serii filmowej "Powrót do przyszłości" pojawia się pickup Toyoty. To model SR5 z 1985 r. Jakie są losy egzemplarza występującego w filmie?

Pick-up Toyota SR5 z 1985 roku zachwycił Marty’ego McFly na początku 1. części serii „Powrót do przyszłości”. W drugiej części samochód stanął w garażu bohatera podróży w czasie. Jednak w rzeczywistości losy filmowego auta były mniej świetlane.

REKLAMA

Toyota SR5 1985 r.

Toyota SR5 1985 r.

Toyota

Toyota

Pick-up Toyota SR5 Marty’ego McFly

W zdjęciach brały udział dwa samochody. Ten, który pojawił się w pierwszej części trylogii, został później rozbity. Drugi pick-up po zakończeniu zdjęć został oddany w konkursie związanym z filmem i na wiele lat zniknął. Fani odnaleźli go w 2012 roku w prywatnych rękach. Był pokryty okropną pomarańczową farbą, wykorzystywany do codziennych zadań bez żadnej atencji należnej legendzie. W pewnym momencie swojej wieloletniej służby u nieświadomego pamiątkowej wartości auta właściciela, został nawet skradziony. Policja znalazła go w Meksyku w rękach przestępców i zwróciła prawowitemu posiadaczowi.

Zobacz też: 10 kultowych samochodów w historii kina

Egzemplarz, który grał w filmie jest do obejrzenia w muzeum

REKLAMA

W 2012 roku legendarną Toyotę SR5 wytropiła  i kupiła grupa fanów filmu, działająca pod nazwą Time Machine Restoration. Entuzjaści byli jednak w tamtym czasie zajęci bardzo trudną restauracją filmowego DeLoreana. Dzięki ich wysiłkowi oryginalny wehikuł czasu jest teraz w doskonałym stanie i znajduje się w Petersen Automotive Museum w Los Angeles.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Doprowadzeniem SR5 do oryginalnego stanu, który pamiętamy z filmu, zajęli się Patrick Shea, wielki fan filmowej serii, i jego ojciec Bill. Patrick pokochał Toyotę SR5 od razu, gdy tylko jako nastolatek zobaczył „Powrót do przyszłości” po raz pierwszy w kinie.

Toyota Tacoma edycja Powrót do przyszłości

Jesienią ubiegłego roku Toyota przygotowała na targi w Nowym Jorku specjalną wersję swojego aktualnego pick-upa. Była to Back To The Future Tacoma stylizowana na filmowego SR5. Auto powstało w związku z dniem Powrotu do przyszłości – 21 października 2015 roku zwariowany naukowiec Doc Emmett Brown wraz z Marty’m McFly i jego dziewczyną, Jennifer Parker, przybyli do przyszłości. Stylizowana Tacoma dostała specjalnie przygotowane zderzaki, staromodne światła przednie i tylne oraz żółte reflektory KC HiLites Gravity LED G46 i HiLites Daylighter Gravity LED.

Toyota Tacoma w edycji Powrót do przyszłości.

Toyota Tacoma w edycji Powrót do przyszłości.

Toyota

Toyota

Tego samego dnia, 21 października 2015, Toyota świętowała amerykańską premierę wodorowego modelu Mirai, pierwszego masowego sedana napędzanego wodorowymi ogniwami paliwowymi. Z tej okazji Toyota przygotowała wyjątkowy samochód – DeLorean Mirai Concept, przypominający niemal pod każdym względem DeLoreana przebudowanego na przez doktora Browna na wehikuł czasu. Nie zabrakło ani karoserii z nielakierowanej polerowanej stali nierdzewnej, ani skrzydlatych drzwi typu gullwing, ani filmowego licznika czasu, ani nawet podręcznego reaktora atomowego Mr. Fusion, do którego filmowy Doc Brown wsypuje śmieci jako paliwo.

Źródło: Materiały prasowe Toyoty

Toyota SR5 1985 r.
Toyota
Toyota Mirai nawiązująca do filmu "Powrót do przyszłości".
Toyota
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
CANARD: Uruchomiono dwa nowe odcinkowe pomiary prędkości

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało o uruchomieniu dwóch kolejnych odcinkowych pomiarów prędkości. Jeden z nich został uruchomiony na trasie A1, a drugi na DW935. 

KGP: 100 285 interwencji, 385 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 100 285 interwencji. Byli wzywani do 385 wypadków drogowych.

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza [Projekt ustawy]

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza. Projekt ustawy trafił do uzgodnień i konsultacji.

Jak zarządzać flotą pojazdów elektrycznych

Badania rynkowe pokazują, że główne obawy, potrzeby i oczekiwania użytkowników elektromobilności, zarówno w firmach, jak i wśród indywidualnych konsumentów, dotyczą infrastruktury ładowania, zasięgu pojazdów elektrycznych oraz kosztów ich eksploatacji. To właśnie te kwestie stanowią obecnie największe wyzwania techniczne w procesie elektryfikacji flot. Dodatkowym wyzwaniem jest przekonanie pracowników do adaptacji nowych technologii.

REKLAMA

Dlaczego bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam?

Dobre opony to podstawa bezpiecznej jazdy. Warto wiedzieć, że bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam. To ważne, zwałszcza w przypadku decyzji o wypłacie ubezpieczenia. Ostatnio Rzecznik Finansowy wydał interpretację dla wszystkich ubezpieczycieli odnośnie do wysokości bieżnika na tej samej osi pojazd. Jak to jest więc z tymi bieżnikami?

KGP: 82 680 interwencji, 327 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 82 680 interwencji. Byli wzywani do 327 wypadków drogowych.

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. [Projekt ustawy]

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. Projekt nowelizacji ustawy o drogach publicznych zakłada, że nie tylko miasta powyżej 100 tys. mieszkańców będą mogły ustanawiać śródmiejskie strefy parkowania.

Badania techniczne pojazdów: opłaty za badanie techniczne, waloryzacja wysokości opłaty. Szykują się zmiany

Badania techniczne pojazdów: mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie, waloryzacja. W resorcie infrastruktury trwają prace nad przygotowaniem projektu ustawy. W projekcie znajdzie się m.in. mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie techniczne pojazdu.

REKLAMA

Ważne! Rząd szykuje kolejne zmiany w prawie drogowym: surowe kary za brawurową jazdę, konfiskata za powadzenie bez prawa jazdy

W odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych Rząd ogłosił szereg zmian w prawie, w odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Jakie zmiany rząd planuje w 2025 roku.

Czy można mieszać różne rodzaje płynów chłodniczych? O tym powinien wiedzieć każdy kierowca!

Każdy kierowca wie, że płyn do chłodnic to jeden z najważniejszych płynów eksploatacyjnych w samochodzie. Odpowiada on za prawidłową pracę układu chłodzenia, chroniąc silnik przed przegrzewaniem się i korozją. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając płyn chłodniczy do samochodu?

REKLAMA