REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Pickup Toyoty z filmu Powrót do przyszłości

Toyota Tacoma w edycji Powrót do przyszłości.
Toyota Tacoma w edycji Powrót do przyszłości.
Toyota

REKLAMA

REKLAMA

W jednej z części serii filmowej "Powrót do przyszłości" pojawia się pickup Toyoty. To model SR5 z 1985 r. Jakie są losy egzemplarza występującego w filmie?

Pick-up Toyota SR5 z 1985 roku zachwycił Marty’ego McFly na początku 1. części serii „Powrót do przyszłości”. W drugiej części samochód stanął w garażu bohatera podróży w czasie. Jednak w rzeczywistości losy filmowego auta były mniej świetlane.

REKLAMA

Toyota SR5 1985 r.

Toyota SR5 1985 r.

Toyota

Toyota

Pick-up Toyota SR5 Marty’ego McFly

W zdjęciach brały udział dwa samochody. Ten, który pojawił się w pierwszej części trylogii, został później rozbity. Drugi pick-up po zakończeniu zdjęć został oddany w konkursie związanym z filmem i na wiele lat zniknął. Fani odnaleźli go w 2012 roku w prywatnych rękach. Był pokryty okropną pomarańczową farbą, wykorzystywany do codziennych zadań bez żadnej atencji należnej legendzie. W pewnym momencie swojej wieloletniej służby u nieświadomego pamiątkowej wartości auta właściciela, został nawet skradziony. Policja znalazła go w Meksyku w rękach przestępców i zwróciła prawowitemu posiadaczowi.

Zobacz też: 10 kultowych samochodów w historii kina

Egzemplarz, który grał w filmie jest do obejrzenia w muzeum

REKLAMA

W 2012 roku legendarną Toyotę SR5 wytropiła  i kupiła grupa fanów filmu, działająca pod nazwą Time Machine Restoration. Entuzjaści byli jednak w tamtym czasie zajęci bardzo trudną restauracją filmowego DeLoreana. Dzięki ich wysiłkowi oryginalny wehikuł czasu jest teraz w doskonałym stanie i znajduje się w Petersen Automotive Museum w Los Angeles.

Doprowadzeniem SR5 do oryginalnego stanu, który pamiętamy z filmu, zajęli się Patrick Shea, wielki fan filmowej serii, i jego ojciec Bill. Patrick pokochał Toyotę SR5 od razu, gdy tylko jako nastolatek zobaczył „Powrót do przyszłości” po raz pierwszy w kinie.

Toyota Tacoma edycja Powrót do przyszłości

Jesienią ubiegłego roku Toyota przygotowała na targi w Nowym Jorku specjalną wersję swojego aktualnego pick-upa. Była to Back To The Future Tacoma stylizowana na filmowego SR5. Auto powstało w związku z dniem Powrotu do przyszłości – 21 października 2015 roku zwariowany naukowiec Doc Emmett Brown wraz z Marty’m McFly i jego dziewczyną, Jennifer Parker, przybyli do przyszłości. Stylizowana Tacoma dostała specjalnie przygotowane zderzaki, staromodne światła przednie i tylne oraz żółte reflektory KC HiLites Gravity LED G46 i HiLites Daylighter Gravity LED.

Toyota Tacoma w edycji Powrót do przyszłości.

Toyota Tacoma w edycji Powrót do przyszłości.

Toyota

Toyota

Tego samego dnia, 21 października 2015, Toyota świętowała amerykańską premierę wodorowego modelu Mirai, pierwszego masowego sedana napędzanego wodorowymi ogniwami paliwowymi. Z tej okazji Toyota przygotowała wyjątkowy samochód – DeLorean Mirai Concept, przypominający niemal pod każdym względem DeLoreana przebudowanego na przez doktora Browna na wehikuł czasu. Nie zabrakło ani karoserii z nielakierowanej polerowanej stali nierdzewnej, ani skrzydlatych drzwi typu gullwing, ani filmowego licznika czasu, ani nawet podręcznego reaktora atomowego Mr. Fusion, do którego filmowy Doc Brown wsypuje śmieci jako paliwo.

Źródło: Materiały prasowe Toyoty

Toyota SR5 1985 r.
Toyota
Toyota Mirai nawiązująca do filmu "Powrót do przyszłości".
Toyota
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moto
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Strefa czystego transportu w Warszawie powstanie 1 lipca 2024 r. Jest nowa mapa i kilka poprawek

    Strefa Czystego Transportu w Warszawie powstanie 1 lipca 2024 r. Uchwała w tej sprawie została przegłosowana 7 grudnia 2023 r. przez radę miasta. Zmiany? Wbrew wcześniejszym zapowiedziom strefa okaże się nieco mniejsza.

    Benzyną E10 tych aut nie zatankujesz. Długa lista! Co mają zrobić kierowcy od 1 stycznia 2024 r.?

    Na stacjach pojawi się nowa benzyna E10. Do jakich samochodów lepiej jej nie tankować? Przygotowaliśmy listę pojazdów. Tak, jest też wyszukiwarka opracowana przez ministerstwo klimatu. Ale w tym przypadku najlepiej polegać przede wszystkim na deklaracjach producentów.

    Postęp projektu Izery: fabryka i nowy SUV już w 2025 roku?

    Na konferencji prasowej 7 grudnia 2023 r. prezes spółki ElectroMobility Poland (EMP), Piotr Zaremba, ogłosił znaczący postęp projektu Izery (pierwszego polskiego samochodu elektrycznego), informując o zrealizowaniu planów w 39 procentach. Wizja fabryki w Jaworznie i pierwszych samochodów z niej zjeżdżających staje się coraz bardziej realna. Produkcja samochodów ma ruszyć w tej fabryce pod koniec 2025 roku.

    Toyota Hilux Mild Hybrid 48V. Diesel w pick-up`ie z zastrzykiem 16 koni

    Toyota zdecydowała się poszerzyć gamę silnikową Hiluxa. Teraz 2,8-litrowy diesel w jednej z wersji może otrzymać elektryczne wsparcie. Za to odpowiedzialny jest 16-konny układ Mild Hybrid 48V.

    REKLAMA

    Ile kosztuje elektryczna Astra? Cennik modelu Electric startuje od 197 500 zł

    Pierwsza elektryczna Astra w historii modelu oficjalnie wchodzi do sprzedaży w Polsce. Za model trzeba zapłacić co najmniej 197 500 zł. Co kompaktowy Opel oferuje w zamian?

    Elektryczny SUV Mitsubishi? Japończycy uderzą w segment C

    Mitsubishi, zamiast zwijać biznes w Europie, najwyraźniej planuje go rozwijać. Po dwóch kluczowych debiutach w segmencie aut miejskich Japończycy szykują się do prezentacji elektrycznego SUV-a segmentu C.

    Czy paliwo w samochodzie może zamarznąć?

    Paliwo zamarzło w samochodzie. To hasło podczas porannej próby rozruchu silnika brzmi dla kierowcy jak wyrok. Czy to jest w ogóle możliwe? I jak radzić sobie w takiej sytuacji? O tym właśnie opowiemy w tym poradniku.

    Jaki będzie 2024 rok w branży TSL?

    Sektor TSL przechodzi przez istotne zmiany, które odzwierciedlają ewolucję całej branży. Nowe regulacje oraz kierunki rozwoju, wprowadzone w 2023 roku, jeszcze mocniej uwydatniły dynamiczny charakter branży. Jakie wyzwania i szanse z perspektywy prawa przyniesie ze sobą rok 2024? 

    REKLAMA

    Nowa benzyna E10 od stycznia 2024 r. MKiŚ: Nie wlewaj do baku jeżeli masz stary silnik, bo uszkodzisz układ paliwowy!

    Nowa benzyna 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów (E10) zacznie być sprzedawana na stacjach benzynowych w Polsce już od 1 stycznia 2024 r. - poinformowało Ministerstwo Klimatu i Środowiska (MKiŚ). Benzyna E10 zastąpi benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Ale uwaga, nie każdy silnik może pracować na nowej benzynie. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa. Służy do tego wyszukiwarka przygotowana przez MKiŚ.

    Wyższe opłaty za autostrady w Niemczech dla ciężarówek. Skok cen sięga nawet 86 proc.!

    Opłaty za autostrady w Niemczech dla ciężarówek wzrosły nawet o 86 proc. To poważny problem dla firm z branży transportowej. I nie tylko Polskich, ale także pochodzących z innych krajów europejskich.

    REKLAMA