Dział badawczo-rozwojowy w poznańskiej fabryce Volkswagena
REKLAMA
REKLAMA
Polscy inżynierowie wezmą udział w pracach nad nowymi Caddy i Crafter
VW Poznań poinformował o utworzeniu Działu Rozwoju Technicznego i zacieśnieniu współpracy z Politechniką Poznańską - ważną rolę w nowym dziale mają odgrywać studenci oraz absolwenci tej uczelni.
REKLAMA
Jak przekazał w komunikacie prasowym prezes VW Poznań Jens Ocksen, "utworzenie Działu Rozwoju Technicznego stanowi kolejny etap rozwoju spółki oraz potwierdzenie znaczenia poznańskiej fabryki jako silnego ośrodka produkcyjnego koncernu Volkswagen AG".
VW Poznań zatrudnił już pierwszych inżynierów i w najbliższym czasie planuje powiększyć zespół o kilkunastu specjalistów. Mają się oni zająć przygotowaniem części rozwiązań dla nowych generacji samochodów użytkowych Caddy i Crafter.
Jednym z pierwszych zadań poznańskiego działu R&D będzie zaprojektowanie przestrzeni bagażowej oraz ładunkowej. Firma podkreśla, że są to bardzo ważne elementy lekkich samochodów użytkowych.
REKLAMA
VW Caddy produkowany jest w poznańskiej fabryce koncernu. Przed tygodniem w Białężycach k. Wrześni (Wielkopolskie) wkopano kamień węgielny pod budowę zakładu produkującego nową generację VW Craftera. Fabryka ma być gotowa w II połowie 2016 r. Inwestycja kosztuje ok. 3,3 mld zł i przyniesie blisko 3 tys. nowych miejsc pracy.
Decyzja VW o utworzeniu działu R&D cieszy rektora Politechniki Poznańskiej prof. Tomasza Łodygowskiego. Według rektora, jest to szansa dla studentów, absolwentów i pracowników naukowych uczelni.
Zobacz też: Test Volkswagen Golf VII R 2.0 TSI 300 KM 4x4: zaraża niczym gRypa
Historia Volkswagena w Poznaniu
VW Poznań szacuje, że w 2018 r. w zakładach pod Wrześnią i w Poznaniu będzie produkował rocznie 280 tys. samochodów. Volkswagen w Poznaniu obecny jest od 1993 roku. Firma weszła wówczas w spółkę z Fabryką Samochodów Rolniczych Polmo, która produkowała w zakładzie w Antoniku samochody Tarpan.
VW Poznań jest w 100 proc. własnością marki VW Samochody Użytkowe. Oprócz fabryki w dzielnicy Antoninek, do koncernu należy zlokalizowana w dzielnicy Wilda odlewnia oraz wybudowany w Swarzędzu zakład zabudów specjalnych. W spółce VW Poznań pracuje ok. 6,8 tys. osób. Po ukończeniu fabryki Craftera firma ma zatrudniać w Wielkopolsce ok. 10 tys. pracowników. (PAP)
Zobacz też: Test Porsche Macan S Diesel
pil/ mhr/
REKLAMA
REKLAMA