REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

ADAC wyróżnił Volvo

Firma Volvo uzyskała w badaniach ADAC najlepsze noty za technologię podnoszącą poziom bezpieczeństwa. Firma Volvo uzyskała w tych badaniach najlepsze noty za swoją technologię. Fot. Volvo
Firma Volvo uzyskała w badaniach ADAC najlepsze noty za technologię podnoszącą poziom bezpieczeństwa. Firma Volvo uzyskała w tych badaniach najlepsze noty za swoją technologię. Fot. Volvo

REKLAMA

REKLAMA

Niemiecki automobilkub ADAC przeprowadził testy porównawcze działania systemów wspomagających kierowcę w przypadku konieczności rozpoczęcia nagłego hamowania. Firma Volvo uzyskała w tych badaniach najlepsze noty za swoją technologię.

Volvo Car Corporation jako jedyna firma otrzymała ocenę „bardzo dobrą” w teście porównawczym, który przeprowadził ADAC. Stworzono jak najbliższe rzeczywistym warunki i sprawdzono, jak skutecznie działają systemy wspomagające pracę kierowcy w przypadku konieczności rozpoczęcia nagłego hamowania. Specjaliści z największego automobilklubu Europy wybrali do próby następujące modele (w kolejności alfabetycznej):

REKLAMA

- Audi A7 3.0 TFSI
- BMW 530d automat
- Infiniti M37S Premium
- Mercedes-Benz CLS 350 CGI
- Volkswagen Passat Variant 2.0 TFSI DSG
- Volvo V60 D5 AWD Geartronic

Jako zwycięzca testów ADAC, Volvo Car Corporation oferuje w omawianej dziedzinie bezpieczeństwa kilka nowoczesnych systemów. Rozwiązanie City Safety dostępne jest standardowo w sześciu modelach marki Volvo (S60, V60, XC60, XC70, V70 oraz S80), natomiast systemy Collision Warning with Full Auto Brake oraz Pedestrian Detection występują jako opcja.

Zobacz również: LOTOS - Subaru Poland Rally Team na podium w Słowacji

Oba rozwiązania za skuteczność swojego działania oraz sposób informowania kierowcy o zbliżającym się zagrożeniu uzyskały wysoką ocenę ADAC podczas testów z udziałem Volvo V60.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Układ City Safety jest w stanie ograniczyć skutki wypadku lub całkowicie uniknąć uderzenia w tył poprzedzającego pojazdu przy prędkościach między 4 do 30 km/h. City Safety obserwuje pojazdy przy pomocy czujnika laserowego wbudowanego w przednią szybę na wysokości wstecznego lusterka. Samochód automatycznie hamuje, jeśli kierowca nie zareaguje na czas, gdy samochód znajdujący się przed pojazdem zwolni lub zatrzyma się – lub jeśli kierowca zbyt szybko zbliża się do obiektu.

Systemy Collision Warning with Full Auto Brake oraz Pedestrian Detection wykorzystują radar zainstalowany w osłonie chłodnicy, kamerę umieszczoną w górnej części przedniej szyby obok lusterka wstecznego oraz centralną jednostkę sterującą. Radar wykrywa obiekty i mierzy odległość, w jakiej się znajdują. Kamera natomiast służy do określenia, z jakiego typu obiektami mamy do czynienia.

Zobacz również: Rekordowa produkcja opon Continental

System jest zaprogramowany tak, aby reagować na samochody stojące z przodu lub poruszające się w tym samym kierunku co pojazd kierowcy. Dzięki nowoczesnemu radarowi o szerokim polu widzenia system wykrywa pieszych, którzy dopiero mogą wejść na drogę. Kamera pozwala na monitorowanie schematów ruchu pieszych.

Ponad rok temu inny model szwedzkiej marki (Volvo XC60) również zajął pierwsze miejsce w teście skuteczności działania systemów bezpieczeństwa według ADAC.

Źródło: samar

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Sprzedaż auta bez aktualnego przeglądu. Możliwa czy nie?

Brak ważnego przeglądu oznacza brak dopuszczenie do ruchu. Tylko czy to jest jednoznaczne z brakiem możliwości sprzedaży takiego auta? Przepisy nie mówią "nie", ale nie do końca mówią też "tak". Taka sytuacja oznacza kilka wyzwań.

Samochód z zagranicy w polskiej strefie czystego transportu. Jak kierowca ma zdobyć zieloną naklejkę na szybę?

Zielona naklejka w SCT w Polsce zniknęła? Nie do końca. Obowiązek jej stosowania nadal będą mieli kierujący autami zarejestrowanymi za granicą. Jak zatem ją zdobyć? I co jeszcze warto wiedzieć na jej temat?

Konfiskata samochodów nietrzeźwym: w majówkę 2024 auta straci dwa tysiące kierowców, jak uniknąć kary

Choć zapowiadane jest cofnięcie drastycznych przepisów, nadal obowiązuje nowe prawo według którego nietrzeźwemu kierowcy konfiskuje się auto. Gdyby obowiązywał już w ubiegłoroczną majówkę, samochody straciłoby prawie2 tys. kierowców. Jednak jeśli nawet przepisy zostaną złagodzone, to kary dla nietrzeźwych kierowców pozostaną nadal surowe.

Nowe kary dla kierowców przyjęte. Masowo polecą prawa jazdy

Kierowców czeka rewolucja w karaniu za wykroczenia. Przepisy przyjęte przez Parament Europejski niosą poważne zmiany. Reforma ma przyczynić się do zmniejszenia liczby zabitych na europejskich drogach. Oto szczegóły…

REKLAMA

Majówka może przynieść spadek cen paliw. Za benzynę Pb 95 możemy zapłacić od 6,61 do 6,72 zł za litr, a za Pb98 od 7,28 do 7,39 zł

W nadchodzący majowy weekend, kierowcy mogą spodziewać się korzystniejszych cen paliw. Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują spadek kosztów tankowania, a to z powodu promocji oferowanych przez stacje benzynowe.

Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

REKLAMA

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

REKLAMA