REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

eco:Drive Social - jazda w stylu eko jest trendy?

Subskrybuj nas na Youtube
Fiat 500L Trekking Steet Surf 2014
Fiat 500L Trekking Steet Surf 2014
Fiat

REKLAMA

REKLAMA

eco:Drive to system monitorujący styl jazdy kierowców i ukazujący jego wpływ na zużycie paliwa. W miarę rozwoju systemu wprowadzono aplikację kompatybilną z Facebookiem oraz Twitterem. W ten sposób tworzy się społeczność kierowców m.in. zdobywających odznaczenia za ekologiczną jazdę. Czy w końcu uda się wypromować modę na jazdę w stylu eko?

Przez ostatnie lata w Polsce znacznie zwiększyło się zainteresowanie społeczeństwa zdrowym trybem życia. Po wciąż wschodzącej fali masowego uprawiania sportów, kolejnym, wynikającym z tego etapem było zainteresowanie wysokiej jakości kuchnią. W ten sposób zainteresowanie zdrowym trybem życia zatacza w Polsce coraz większe kręgi.

REKLAMA

REKLAMA

W eko-trendzie rozwijanym głównie w obszarze tzw. cywilizacji zachodniej starają się utrzymać również producenci samochodów. Kilka lat temu, podczas Salonu Samochodowego w Paryżu w 2008 roku, FIAT zaprezentował eco:DriveTM (innowacyjny system, który pozwala kierowcom zorientować się jak ich styl jazdy wpływa na spalanie paliwa i emisję trujących spalin). eco:Drive na przestrzeni lat się rozwinął i stał się popularny, przyciągając bardzo wielu kierowców, którzy chcą poprawić swoje umiejętności ekologicznej jazdy.

eco:DriveTM został udostępniony w modelach z gamy Fiata, wyposażonych w systemy Blue&MeTM lub UconnectTM, z silnikami benzynowymi, diesel i na metan -  dla użytkowników prywatnych i flot.

Zobacz też: Test Fiat 500L Living 1.6 Multijet

Jak działa system eco:Drive?

Podczas jazdy eco:Drive gromadzi wszystkie informacje na temat możliwości pojazdu oraz stylu jazdy kierowcy. Dane są przetwarzane i kierowca może uważnie przeanalizować zużycie paliwa oraz emisję spalin z każdej przebytej trasy oraz otrzymać ewentualne sugestie, co do ich poprawy.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Od 2012 roku system jest dostępny w wersji Live w modelach 500L, 500L Trekking, 500L Living, umożliwiającej użytkownikowi monitorowanie w czasie rzeczywistym stylu jazdy na 5-calowym dotykowym ekranie wyświetlacza radiowego.

Dane zgromadzone przez tych, którzy regularnie korzystają z eco:Drive pokazują, że śledząc sugestie tego systemu można zmniejszyć spalanie paliwa nawet o 16%, co ewidentnie pozytywnie wpływa na emisję spalin. Faktycznie, ponad 95 tysięcy Klientów, z których ponad 11 tysięcy w samym tylko 2013 roku korzystało z eco:Drive , w sumie dało mniejszą o 5.800 ton emisję CO2 do atmosfery.

Zobacz też: Test Fiat Panda 4x4 1.3 Multijet

Społeczność eco:Drive

REKLAMA

Innowacyjny system eco:Drive nie poprzestaje jednak tylko na tych istotnych wartościach, gdyż wykorzystując cały swój potencjał oraz możliwości nowoczesnej technologii, wprowadza dzisiaj eco:Drive Social - międzynarodową społeczność ludzi korzystających regularnie z aplikacji i chcących dzielić się swoimi wynikami z innymi osobami. Dzięki eco:Drive Social można znaleźć znajomych na całym świecie, połączyć się z nimi i podzielić swoimi osiągnięciami ekologicznymi na Facebooku czy Twitterze. Aby to zrobić, wystarczy ściągnąć aplikację ze strony www.fiat.com/ecodrive, połączyć się ze swoim kontem na Facebooku czy Twitterze, skontaktować się ze znajomymi, zaprosić nowych, śledzić ich lub pozwolić śledzić się im, dzieląc się z utworzoną w ten sposób społecznością działaniami, wynikami i postępami.

 Po zalogowaniu się na swoim profilu można będzie znaleźć szereg wirtualnych odznak, które wyróżniają „dobre działania” za kierownicą, potwierdzając poziom zaawansowania w korzystaniu z systemu i dokumentując swój ranking wśród użytkowników. W ten sposób, ten kto z niego korzysta może zwiększyć swą popularność, poprawiając zarówno swoje „eco-osiągnięcia”, jak i dzieląc się nimi na kanałach społecznościowych ze starymi i nowymi znajomymi.

Źródło: FIAT

Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jazda na rowerze staje się ulubionym sportem Polaków

Jazda na rowerze z każdym rokiem zyskuje na popularności. Kolarstwo uchodzi za ulubioną aktywność fizyczną Polaków. Rodacy nie zadowalają się już zwykłym "góralem". Ci, którzy planują w najbliższym czasie zaopatrzyć się w dwa kołka kupują kolejny rower albo wymieniają na lepszy.

Koniec bezkarności rowerzystów i użytkowników hulajnóg! Czas na tablice rejestracyjne i wyższe mandaty

Ze statystyk policyjnych wynika, że rowerzyści są drugą, po kierowcach, grupą sprawców wypadków drogowych. Tymczasem, aby poruszać się po drodze rowerem nie trzeba mieć żadnych uprawnień (po osiągnięciu pełnoletności). Jak można poprawić bezpieczeństwo na drogach?

KGP: 109 332 interwencji, 291 wypadków drogowych, 12 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Oto najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend opublikowane przez Komendę Główną Policji. Policjanci podsumowali także zdarzenia z minionego tygodnia.

19-letni motocyklista bez uprawnień potrącił policjanta i zbiegł

19-nastolatek z Międzyrzecza (Lubuskie) stanie przed sądem za zarzut spowodowania wypadku, niezatrzymanie się do kontroli i ucieczkę z miejsca wypadku.

REKLAMA

Nowe przepisy fotoradarowe: Właściciel pojazdu jako kozioł ofiarny?

Ustawodawca szykuje kolejną rewolucję w przepisach drogowych. Tym razem uderzy ona nie tylko w kierowców łamiących przepisy, ale także w właścicieli pojazdów, którzy nie wskażą osoby prowadzącej pojazd w chwili popełnienia wykroczenia. Jeśli fotoradar uchwyci pojazd przekraczający prędkość, a właściciel odmówi podania danych kierowcy, nie tylko zapłaci karę, ale również straci dowód rejestracyjny swojego samochodu.

Pijany senior uciekał przed policją po polach uprawnych. Auto dachowało

72-latek jechał bez zapiętych pasów, więc policja chciała zatrzymać go do kontroli. Rzucił się w pościg, który zakończył się dachowaniem. Okazało się, że jest pijany.

Otrzymałeś wiadomość ws. zaległych płatności w e-TOLL? KAS ostrzega przed oszustami

Krajowa Administracja Skarbowa w przesłanym we wtorek, 25 marca 2025 r. komunikacie prasowym ostrzega przed oszustami wysyłającymi fałszywe wiadomości w sprawie zaległych płatności w e-TOLL. Publikujemy przykładową fałszywą wiadomość.

Już nie tylko diesel czy benzyna. I nawet nie zawsze samochód. Jak Polacy wybierają środek transportu?

W dzisiejszych czasach wybór środka transportu to nie tylko decyzja między samochodem z silnikiem benzynowym a dieslem. Możliwości jest więcej, a kierowcy mają różne oczekiwania. Jak Polacy wybierają codzienny środek lokomocji?

REKLAMA

KGP: 93 352 interwencji, 312 wypadków drogowych, 17 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 93 352 interwencji. Byli wzywani do 312 wypadków drogowych.

Mandat za przeładowaną ciężarówkę, a zaniżona waga w CMR. Kto za to ponosi odpowiedzialność?

Przeładowanie pojazdu w transporcie drogowym to częsty problem, który może prowadzić do poważnych konsekwencji prawnych i finansowych, w tym mandatów nałożonych na przewoźnika. W sytuacjach, gdy błędne dane o wadze towaru zostały przekazane przez spedytora lub nadawcę towaru, pojawia się pytanie o podział odpowiedzialności między przewoźnika a spedytora czy nadawcę. Najczęściej problem dotyczy mandatów zagranicznych, dlatego kluczowe znaczenie w tej kwestii mają przepisy Konwencji o umowie międzynarodowego przewozu drogowego towarów (CMR).

REKLAMA