REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Monitoring auta sposobem nadzoru młodego kierowcy?

Niedoświadczony kierowca kierowca  Fot. Fotolia
Niedoświadczony kierowca kierowca Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Na rynku dostępne są już systemy pozwalające kontrolować pozycję pojazdu nie tylko właścicielom firm ale i osobom prywatnych. W rezultacie zatroskani rodzice młodego i niedoświadczonego kierowcy mogą kontrolować jego zachowanie na drodze.

Monitoring samochodu

Czasy, gdy monitoring kojarzył się tylko z inwigilacją i narzędziem władzy, minęły chyba już bezpowrotnie. Udostępnianie znajomym (a przy okazji i nieznajomym) miejsca naszego pobytu jest teraz rzeczą naturalną. W dobie wszechobecnych smartfonów fakt, że jesteśmy śledzeni coraz mniej nam przeszkadza.

REKLAMA

Aplikacje społecznościowe zagościły na dobre w urządzeniach mobilnych, a ich użytkownicy chętnie dzielą się w sieci tym, co aktualnie robią i gdzie w danej chwili się znajdują. Stąd coraz większa popularność takich funkcji jak Check In na Facebooku, pozwalających na bieżące informowanie innych o aktualnym miejscu swego pobytu. Dane o naszej lokalizacji udostępniamy sami, na własną odpowiedzialność - a wręcz na własną prośbę.

Zobacz też: Monitoring pojazdów GPS - na czym polega i jakie daje korzyści?

Prywatny monitoring auta

Ta powszechna tendencja ma znaczący wpływ na rozwój usług geolokalizayjnych. Podgląd pozycji pracowników lub bliskich nam osób przestaje być kojarzony z Orwellowską kontrolą i podglądaniem. Udostępnianie swej pozycji na drodze służy już samej wygodzie. Szef sprawniej koordynuje działania zespołu, klient wie, jak długo ma czekać na dostawę i czy może spodziewać się opóźnień. Poprawia się przez to komunikacja, ale też wzrasta bezpieczeństwo. Kierowca tira, jadąc z FlotisGo, jest na bieżąco w kontakcie z rodziną bez wykonywania zbędnych telefonów przed powrotem z trasy, a rodzic mniej martwi się o syna, który właśnie uzyskał prawo jazdy i zaczyna znikać z domu wraz z kluczami do auta. Przede wszystkim z tych względów monitoring budzi coraz większe zainteresowanie wśród osób prywatnych.

FlotisGo - produkt dostępny na sklepowej półce

Monitoring zaczyna być inaczej postzregany wśród klientów, a producenci systemów monitoringu GPS wychodzą naprzeciw nowym potrzebom konsumenckim. Firma Neptis S.A. wzbogaca ofertę o usługi, które z powodzeniem można stosować nie tylko w firmowej flocie. Jednocześnie dostosowuje do klientów detalicznych model dystrybucji produktów, uwzględniający nim kanał sprzedaży bezpośredniej. Na półkach w sklepach motoryzacyjnych można teraz znaleźć niewielkie urządzenie FlotisGO. Nabycie go na miejscu zastąpi procedurę, z którą zwykle wiąże się zakup systemu monitoringu. -  Chcemy zwiększyć dostępność naszych urządzeń i skrócić czas dostawy. Dlatego też rozwijamy współpracę z partnerami. Dzięki temu Klient będzie mógł zadecydować o kupnie "tui teraz", bez zbędnych formalności i czekania na przesyłkę. Nasze urządzenia stanowią świetne rozwiązanie nie tylko dla zawodowych kierowców. Specjalnie dla sieci sprzedaży uruchomiliśmy produkt FlotisGO - monitoring bez montażu, który można wykorzystywać zarówno w firmie, jak i w rodzinnej flocie – mówi Jakub Wesołowski z firmy Neptis S.A., producenta systemów Flotis i Yanosik. Zarówno Yanosik jak i FlotisGO dostępne będą odtąd w salonach i serwisach samochodowych, w sklepach z akcesoriami motoryzacyjnymi i w salonach Car Audio.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też: Monitoring GPS w autach służbowych - czy to legalne?

Rodzinne auta pod kontrolą

FlotisGO to pierwszy produkt tego rodzaju, który można nabyć bezpośrednio w sklepie. - Główne kryteria przy wyborze monitoringu to dla klientów prostota, funkcjonalność i cena. Przywiązują oni dużą wagę
do tego, by podłączenie urządzeń było bezproblemowe i nie wymagało specjalistycznej wiedzy. Właśnie brak  montażu i konieczności zakupu oprogramowania wyróżnia produdkty Flotis, a możliwość zakupu FlotisGO "od ręki" czyni z niego rozwiązanie idealne dla osób fizyczynych
– dodaje Wesołowski. Podłączenie sprzętu do gniazda OBD w aucie jest dziecinnie proste i zajmuje kilkanaście sekund. Z pobraną dodatkowo bezpłatnie aplkacją FlotisManager pojazd z wpiętym FlotisGO można monitorować z poziomu telefonu w dowolnym miejscu i czasie. Przebyte trasy są archiwizowane, można zapisywać je na dysku i przeglądać w formie graficznej na mapie. Monitoring prywatny przydaje się jednak też wtedy, gdy auto znajdzie się chwilowo w rękach osób trzecich i poza zasięgiem wzroku – np. w myjni lub w warsztacie.

Źródło: materiały prasowe flotis.pl

monitoring pojazdów FlotisGO
Flotis.pl
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Konfiskata samochodów nietrzeźwym: w majówkę 2024 auta straci dwa tysiące kierowców, jak uniknąć kary

Choć zapowiadane jest cofnięcie drastycznych przepisów, nadal obowiązuje nowe prawo według którego nietrzeźwemu kierowcy konfiskuje się auto. Gdyby obowiązywał już w ubiegłoroczną majówkę, samochody straciłoby prawie2 tys. kierowców. Jednak jeśli nawet przepisy zostaną złagodzone, to kary dla nietrzeźwych kierowców pozostaną nadal surowe.

Nowe kary dla kierowców przyjęte. Masowo polecą prawa jazdy

Kierowców czeka rewolucja w karaniu za wykroczenia. Przepisy przyjęte przez Parament Europejski niosą poważne zmiany. Reforma ma przyczynić się do zmniejszenia liczby zabitych na europejskich drogach. Oto szczegóły…

Majówka może przynieść spadek cen paliw. Za benzynę Pb 95 możemy zapłacić od 6,61 do 6,72 zł za litr, a za Pb98 od 7,28 do 7,39 zł

W nadchodzący majowy weekend, kierowcy mogą spodziewać się korzystniejszych cen paliw. Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują spadek kosztów tankowania, a to z powodu promocji oferowanych przez stacje benzynowe.

Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

REKLAMA

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

REKLAMA

Drogowa kumulacja na Śląsku. Pijany kierowca z potrójnym zakazem prowadzenia i poszukiwany w jednym aucie

Myśleliście, że nic już was nie zdziwi? No to przeczytajcie tę historię. Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Opla. Jak się okazało, jego kierowca był pijany. I miał potrójny zakaz prowadzenia. A to dopiero początek czarnej serii.

Jak sprawdzić kontrahenta w branży TSL?

Podstawą każdej współpracy biznesowej jest zaufanie. A nic tak nie wzmaga jego poziomu, jak... kontrola i wcześniejsze sprawdzenie kontrahenta. Jak zweryfikować partnerów z branży TSL? To ważne pytanie, aby nie dać się złapać w oszustwo "na zlecenie transportowe".

REKLAMA