REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Monitoring pojazdów floty - możliwości obecnych systemów

Im droższy system monitoringu floty tym większy zakres usług jakie może on świadczyć dla naszej firmy.
Im droższy system monitoringu floty tym większy zakres usług jakie może on świadczyć dla naszej firmy.

REKLAMA

REKLAMA

Obecne systemy monitorujące pojazdy we flocie dają spore możliwości. Zobacz czego możesz oczekiwać od dostawcy tego typu usługi.

System monitoringu pojazdów oparty na technologii GPS jest prawą ręką osób odpowiedzialnych za zarządzanie firmową flotą. Takie rozwiązanie przynosi wielopoziomowe korzyści dla biznesu. Możliwość śledzenia tras i kontrola zużycia paliwa pozwalają obniżyć koszty funkcjonowania floty i ułatwić elastyczne zarządzanie pojazdami. Monitoring umożliwia także kontrolę czasu pracowników, jego efektywnego wykorzystywania czy weryfikację wykonania zadań. Nowoczesne systemy monitoringu oferują nie tylko optymalizację kosztów, ale są także łatwe w obsłudze – wszystko to za sprawą intuicyjnego oprogramowania.

REKLAMA

Zobacz też: Monitoring pojazdów - ogranicz niegospodarność w firmie

Monitoring pojazdów - funkcje i możliwości

Czego konkretnego można oczekiwać od monitoringu pojazdów? Systemy tego rodzaju posiadają wiele możliwości kontroli oraz analizy ponoszonych wydatków. Użytkownicy mają do dyspozycji szereg funkcjonalności, mogą sprawdzać m.in. aktualne położenie pojazdów floty, ich wykorzystanie w celach prywatnych, częstotliwość postojów, prędkości z jakimi poruszają się kierowcy. To nie koniec ułatwień. Część systemów monitoringu daje także możliwość otrzymywania powiadomień tzw. alertów, gdy dla któregoś z posiadanych pojazdów zbliża się termin wygaśnięcia ubezpieczenia, przeglądu technicznego lub, gdy któryś z pojazdów przekroczył jeden z granicznych parametrów. Większość z systemów monitorujących flotę pojazdów daje także możliwość generowania raportów dotyczących tras oraz kosztów związanych chociażby ze spalaniem paliwa.

Koszt monitoringu pojazdów

Wbrew przyjętej opinii monitoring pojazdów wcale nie musi być kosztowny. Wśród oferowanych na rynku systemów dostępne są takie, które zapewniają wszystkie niezbędne funkcje potrzebne do zarządzania flotą, a przy tym są tanie. Nie brak też interesujących nowinek technologicznych – dostępnych w przystępnej cenie. – Obecnie intensywnie rozwijają się mobilne systemy monitoringu, które pozwalają na zarządzanie flotą z poziomu smartfona lub tabletu – mówi Dawid Nowicki z Flotis.pl – Z myślą o potrzebach coraz bardziej mobilnego biznesu wprowadziliśmy na rynek Flotis Manager, czyli aplikację, która umożliwia właśnie taką zdalną kontrolę nad firmowymi pojazdami – dodaje Nowicki. Wszystko wskazuje na to, że w przyszłych latach rozwój systemów monitoringu będzie nadal tak intensywny. W końcu rosną potrzeby biznesu, a wraz z nimi na rynku pojawiają się nowi, wymagający klienci.

Zobacz też: Jakie kryteria musi spełniać firma, by skorzystać z leasingu?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Źródło: materiały prasowe Flotis.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Od stycznia 2025 r. nowe obowiązki właścicieli i zarządców niektórych budynków. Wysyp stacji ładowania aut elektrycznych już się zaczął

W ewidencji Urzędu Dozoru Technicznego widnieje już ponad 10 200 punktów ładowania aut elektrycznych. Tylko w listopadzie ich liczba wzrosła o przeszło 760! Tak gwałtowne przyspieszenie w budowie infrastruktury dla elektryków ma związek z przepisami, które wchodzą w życie 1 stycznia – oceniają eksperci Powerdot. Jest też inna przyczyna.

CANARD: Uruchomiono dwa nowe odcinkowe pomiary prędkości

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało o uruchomieniu dwóch kolejnych odcinkowych pomiarów prędkości. Jeden z nich został uruchomiony na trasie A1, a drugi na DW935. 

KGP: 100 285 interwencji, 385 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 100 285 interwencji. Byli wzywani do 385 wypadków drogowych.

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza [Projekt ustawy]

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza. Projekt ustawy trafił do uzgodnień i konsultacji.

REKLAMA

Jak zarządzać flotą pojazdów elektrycznych

Badania rynkowe pokazują, że główne obawy, potrzeby i oczekiwania użytkowników elektromobilności, zarówno w firmach, jak i wśród indywidualnych konsumentów, dotyczą infrastruktury ładowania, zasięgu pojazdów elektrycznych oraz kosztów ich eksploatacji. To właśnie te kwestie stanowią obecnie największe wyzwania techniczne w procesie elektryfikacji flot. Dodatkowym wyzwaniem jest przekonanie pracowników do adaptacji nowych technologii.

Dlaczego bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam?

Dobre opony to podstawa bezpiecznej jazdy. Warto wiedzieć, że bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam. To ważne, zwałszcza w przypadku decyzji o wypłacie ubezpieczenia. Ostatnio Rzecznik Finansowy wydał interpretację dla wszystkich ubezpieczycieli odnośnie do wysokości bieżnika na tej samej osi pojazd. Jak to jest więc z tymi bieżnikami?

KGP: 82 680 interwencji, 327 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 82 680 interwencji. Byli wzywani do 327 wypadków drogowych.

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. [Projekt ustawy]

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. Projekt nowelizacji ustawy o drogach publicznych zakłada, że nie tylko miasta powyżej 100 tys. mieszkańców będą mogły ustanawiać śródmiejskie strefy parkowania.

REKLAMA

Badania techniczne pojazdów: opłaty za badanie techniczne, waloryzacja wysokości opłaty. Szykują się zmiany

Badania techniczne pojazdów: mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie, waloryzacja. W resorcie infrastruktury trwają prace nad przygotowaniem projektu ustawy. W projekcie znajdzie się m.in. mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie techniczne pojazdu.

Ważne! Rząd szykuje kolejne zmiany w prawie drogowym: surowe kary za brawurową jazdę, konfiskata za powadzenie bez prawa jazdy

W odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych Rząd ogłosił szereg zmian w prawie, w odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Jakie zmiany rząd planuje w 2025 roku.

REKLAMA