REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Monitoring pojazdów floty - możliwości obecnych systemów

Im droższy system monitoringu floty tym większy zakres usług jakie może on świadczyć dla naszej firmy.
Im droższy system monitoringu floty tym większy zakres usług jakie może on świadczyć dla naszej firmy.

REKLAMA

REKLAMA

Obecne systemy monitorujące pojazdy we flocie dają spore możliwości. Zobacz czego możesz oczekiwać od dostawcy tego typu usługi.

System monitoringu pojazdów oparty na technologii GPS jest prawą ręką osób odpowiedzialnych za zarządzanie firmową flotą. Takie rozwiązanie przynosi wielopoziomowe korzyści dla biznesu. Możliwość śledzenia tras i kontrola zużycia paliwa pozwalają obniżyć koszty funkcjonowania floty i ułatwić elastyczne zarządzanie pojazdami. Monitoring umożliwia także kontrolę czasu pracowników, jego efektywnego wykorzystywania czy weryfikację wykonania zadań. Nowoczesne systemy monitoringu oferują nie tylko optymalizację kosztów, ale są także łatwe w obsłudze – wszystko to za sprawą intuicyjnego oprogramowania.

REKLAMA

Zobacz też: Monitoring pojazdów - ogranicz niegospodarność w firmie

Monitoring pojazdów - funkcje i możliwości

Czego konkretnego można oczekiwać od monitoringu pojazdów? Systemy tego rodzaju posiadają wiele możliwości kontroli oraz analizy ponoszonych wydatków. Użytkownicy mają do dyspozycji szereg funkcjonalności, mogą sprawdzać m.in. aktualne położenie pojazdów floty, ich wykorzystanie w celach prywatnych, częstotliwość postojów, prędkości z jakimi poruszają się kierowcy. To nie koniec ułatwień. Część systemów monitoringu daje także możliwość otrzymywania powiadomień tzw. alertów, gdy dla któregoś z posiadanych pojazdów zbliża się termin wygaśnięcia ubezpieczenia, przeglądu technicznego lub, gdy któryś z pojazdów przekroczył jeden z granicznych parametrów. Większość z systemów monitorujących flotę pojazdów daje także możliwość generowania raportów dotyczących tras oraz kosztów związanych chociażby ze spalaniem paliwa.

Koszt monitoringu pojazdów

Wbrew przyjętej opinii monitoring pojazdów wcale nie musi być kosztowny. Wśród oferowanych na rynku systemów dostępne są takie, które zapewniają wszystkie niezbędne funkcje potrzebne do zarządzania flotą, a przy tym są tanie. Nie brak też interesujących nowinek technologicznych – dostępnych w przystępnej cenie. – Obecnie intensywnie rozwijają się mobilne systemy monitoringu, które pozwalają na zarządzanie flotą z poziomu smartfona lub tabletu – mówi Dawid Nowicki z Flotis.pl – Z myślą o potrzebach coraz bardziej mobilnego biznesu wprowadziliśmy na rynek Flotis Manager, czyli aplikację, która umożliwia właśnie taką zdalną kontrolę nad firmowymi pojazdami – dodaje Nowicki. Wszystko wskazuje na to, że w przyszłych latach rozwój systemów monitoringu będzie nadal tak intensywny. W końcu rosną potrzeby biznesu, a wraz z nimi na rynku pojawiają się nowi, wymagający klienci.

Zobacz też: Jakie kryteria musi spełniać firma, by skorzystać z leasingu?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Źródło: materiały prasowe Flotis.pl

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zaniedbana zieleń - milionowe straty i zagrożenie dla życia. Czy samorządy obudzą się na czas

Regularne kontrole stanu drzewostanu, inwestycje w pielęgnację zieleni oraz zastępowanie starych, spróchniałych drzew nowymi nasadzeniami to minimum, które możemy i musimy zrobić. To nie wydatek – to inwestycja w przyszłość.

Nowy program dopłat do samochodów elektrycznych. Kiedy start? Kto może otrzymać dopłatę?

Wiceminister klimatu Krzysztof Bolesta poinformował, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchamia nowy program dopłat do zakupu i leasingu samochodów elektrycznych. Budżet to 1,6 mld zł, a otrzymać będzie można 40 tys. zł. Kto będzie mógł się ubiegać?

KGP: 99 551 interwencji, 306 wypadków drogowych, 28 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 99 551 interwencji. Byli wzywani do 306 wypadków drogowych.

Kontrole na granicy polsko-niemieckiej 2025 - do kiedy?

Do kiedy przewidywane są kontrole na granicy polsko-niemieckiej w 2025 roku? Okazuje się, że dłużej niż się spodziewano. Branża transportowa traci czas i pieniądze. Największe zatory są w lubuskim, ale zachodniopomorskie już obawia się poważnych utrudnień.

REKLAMA

Kto musi wymienić prawo jazdy w 2025 r.? Co z bezterminowymi prawami jazdy?

Część kierowców w 2025 r. będzie musiała wymienić prawa jazdy na nowe. Kto musi je wymienić jeszcze w tym roku? W jakich sytuacjach należy wymienić prawo jazdy? Co z bezterminowymi prawami jazdy, czy trzeba je wymieniać?

W pyle drogowym w centrum Warszawy wysokie stężenie rakotwórczych substancji. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości. Co jeszcze zawierają założenia projektu nowelizacji mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

REKLAMA

Strefy Czystego Transportu obowiązkowe. Przed jakimi wyzwaniami stoją polskie miasta?

Jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP mówi o tym, że samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin. To wymaga stworzenia Stref Czystego Transportu. Jakie wyzwania czekają polskie miasta?

Bezpieczeństwo na polskich drogach: Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Wciąż jest wiele do zrobienia. Kluczowe rekomendacje

Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Znacząca poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach – ale wciąż jest wiele do zrobienia. Rekomendacje ukierunkowane na realną poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

REKLAMA