REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Wynajem aut długoterminowy. Umowy chętnie podpisujemy online!

Wynajem aut długoterminowy. Umowy chętnie podpisujemy online!
Wynajem aut długoterminowy. Umowy chętnie podpisujemy online!
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Wynajem aut długoterminowy staje się ważnym sposobem finansowania posiadania auta. Jak podpisujemy umowy? Coraz chętniej online.

Samochody wynajmujemy online. To nowy trend!

Rynek motoryzacyjny zmienia się. I nie chodzi wyłącznie o rozwój technologiczny czy pójście w stronę elektryfikacji. Kluczowe trendy dotyczą również finansowania zakupu pojazdu, a właściwie to jego finansowania. Bo coraz większą rolę w strukturze sprzedaży odgrywa wynajem długoterminowy. Samochód chcemy posiadać, a nie kupować. I przy tej formie jego eksploatacja odbywa się nieco na zasadzie abonamentu. A to dopiero początek. Bo kolejny z trendów mówi o tym, że umowy najmu aut długoterminowego podpisujemy coraz częściej przez internet.

REKLAMA

Dane nie kłamią. Przez pandemię polski rynek e-commerce rośnie. Już dziś to ponad 90 mld zł rocznie. I część tej kwoty to właśnie... samochody!

Wynajem długoterminowy online. Nieco statystyk

REKLAMA

Automarket.pl podaje, że osoby w wieku od 28 do 41 lat stanowią aż 43 proc. klientów indywidualnych wynajmujących auta online. I dużo bardziej otwarci na te rozwiązania są mężczyźni. Oni stanowią aż 72 proc. wszystkich klientów. Panie to tylko 28 proc. podpisujących umowy online? Tak, ale ich odsetek systematycznie rośnie. Tylko w ostatnim roku podskoczył o 8 proc.

W przypadku klientów indywidualnych widzimy, że finansowanie samochodów przez internet jest preferowaną opcją przede wszystkim przez 30-latków. To oni głównie decydują się na wynajem online, mają bowiem pełną świadomość całego procesu zakupowego, znają przysługujące im prawa i możliwości z tytułu dokonanej transakcji internetowej. Zapewne doceniają też oszczędność czasu oraz minimum formalności, jakie daje im taka forma nabywania samochodu – mówi Tomasz Otto, Dyrektor Departamentu Strategii i Marketingu odpowiedzialny za rozwój Automarket.pl.

Wynajem aut długoterminowy. Jakie modele wybieramy?

REKLAMA

Wiemy już jak kupujemy i jak finansujemy zakup. Kolejne pytanie brzmi. Jakie marki i modele wybieramy najchętniej? Klienci decydujący się na wynajem aut długoterminowy online zdecydowanie kierują się rozsądkiem. Właśnie dlatego prym wśród podpisanych umów wiedzie Hyundai i Opel. Jeżeli chodzi o modele, króluje segment C oraz takie pojazdy jak Opel Astra i Hyundai i30. Pomijając te kompakty, panie mają również słabość do Fiata 500, a panowie do Skody Fabii.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wśród klientów najczęściej wybieraną klasą pojazdu jest klasa C, stanowi ona ok. 52 proc. umów. Na drugim miejscu są auta klasy B (28 proc.), a następnie klasy D (15 proc.) – powiedział Tomasz Otto z Automarket.pl. Ekspert dodaje również, że "można odnieść wrażenie, że aktualnie poszukujemy samochodów, które są ekonomiczne i efektywne. Decydujemy się na auta, które dobrze sprawdzają się w mieście – ten trend jest coraz bardziej widoczny wśród naszych klientów."

Mieszkańcy Mazowsza są szczególnie postępowi

Wynajem samochodu online jest zdecydowanie najbardziej popularny w centralnej Polsce. Aż 30 proc. klientów pochodzi z województwa mazowieckiego. 11 proc. mieszka na Dolnym Śląsku, 9 proc. w Wielkopolsce oraz taki sam odsetek na Pomorzu.

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Kontrole na granicy polsko-niemieckiej 2025 - do kiedy?

Do kiedy przewidywane są kontrole na granicy polsko-niemieckiej w 2025 roku? Okazuje się, że dłużej niż się spodziewano. Branża transportowa traci czas i pieniądze. Największe zatory są w lubuskim, ale zachodniopomorskie już obawia się poważnych utrudnień.

Kto musi wymienić prawo jazdy w 2025 r.? Co z bezterminowymi prawami jazdy?

Część kierowców w 2025 r. będzie musiała wymienić prawa jazdy na nowe. Kto musi je wymienić jeszcze w tym roku? W jakich sytuacjach należy wymienić prawo jazdy? Co z bezterminowymi prawami jazdy, czy trzeba je wymieniać?

W pyle drogowym w centrum Warszawy wysokie stężenie rakotwórczych substancji. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości. Co jeszcze zawierają założenia projektu nowelizacji mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach?

REKLAMA

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

Strefy Czystego Transportu obowiązkowe. Przed jakimi wyzwaniami stoją polskie miasta?

Jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP mówi o tym, że samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin. To wymaga stworzenia Stref Czystego Transportu. Jakie wyzwania czekają polskie miasta?

Bezpieczeństwo na polskich drogach: Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Wciąż jest wiele do zrobienia. Kluczowe rekomendacje

Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Znacząca poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach – ale wciąż jest wiele do zrobienia. Rekomendacje ukierunkowane na realną poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

KGP: 97 506 interwencji, 260 wypadków drogowych, 13 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 97 506 interwencji. Byli wzywani do 260 wypadków drogowych.

REKLAMA

Zmiany dla młodych kierowców. Jakie są najważniejsze założenia projektu?

Do konsultacji i opiniowana został skierowany projekt zmieniający przepisy w zakresie ruchu drogowego. Celem nowelizacji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, oraz mobilności młodych osób.

Prawo jazdy dla nastolatka coraz bliżej

Projekt resortu infrastruktury zawierający m.in. propozycję możliwości uzyskania prawa jazdy przez osoby mające 17 lat trafił do konsultacji publicznych.

REKLAMA