Leasing dla każdego
REKLAMA
REKLAMA
Ustawa z dn. 25 marca 2011r wprowadza zmiany w prawie gospodarczym dotyczącym przeszkód administracyjnych dla przedsiębiorców. Pozwoli to od 1 lipca 2011 roku każdej osobie fizycznej wziąć w leasing samochód czy sprzęt RTV.
REKLAMA
Do tej pory wielu Polaków, choć chciało wyleasingować samochód, nie mogło. Często było to uniemożliwione przez różne czynniki. W dużej mierze przez niejasności prawne. Po wejściu w życie zmian w ustawie z 25 marca, wszelkie wątpliwości mają być rozwiane. I przez to leasing nie dość, że dostępny dla większej liczby osób, to jego zasady staną się jasne i przejrzyste. A wtedy już tylko od możliwości finansowych i woli potencjalnego nabywcy zależy decyzja, czy woli samochód wyleasingować, czy kupić. Często za kredyt zaciągnięty w banku.
Zobacz również: Porsche Panamera z silnikiem Diesla
Jak wyglądają zasady używania samochodu w leasingu?
Z wyleasingowanego samochodu możemy korzystać, ale nie stajemy się jego właścicielem. Pozostaje nim nadal firma, z której mamy dany samochód. Raty, które będziemy płacić, zaliczać się będą do spłaty wartości pojazdu.
Zobacz również: Powrót legendy: Alfa Romeo Zagato TZ3 Stradale
O czym należy pamiętać podpisując umowę z firmą leasingową? Przede wszystkim umowa powinna być sporządzona na piśmie. Ważnym jest zapis informujący o tym, kto w przypadku utraty samochodu ponosi koszty jego ubezpieczenia. W większości przypadków obowiązek ten nakłada się na korzystającego z auta. Ponadto osoba ta musi dbać o czystość i sprawność pojazdu oraz ponosić koszty eksploatacji.
REKLAMA
REKLAMA