REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nowy DS7 Crossback – nowy gracz na rynku SUVów

Tomasz Korniejew
Nowy DS7 Crossback – nowy gracz na rynku SUVów
Nowy DS7 Crossback – nowy gracz na rynku SUVów
DS
DS

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze dziecko koncernu PSA –model DS7 Crossback to awangardowy SUV, który zostanie zaprezentowany podczas zbliżających się targów motoryzacyjnych w Genewie.

Modele wyodrębnionej z Citroena marki DS są spadkobiercami tradycji rozpoczętej przez awangardowy model DS, który znalazł się w ofercie Citroena w latach 1955-1975. Każdy z nowych modeli DS które oznaczone są numerami charakteryzuje się nietuzinkowym designem, zarówno karoserii, jak i przedziału pasażerskiego. Spoglądając na pierwsze ilustracje nowego DS7 Crossback nie ulega wątpliwości, że najnowszy SUV francuskiej marki będzie bardzo efektowny.

REKLAMA

Nowoczesnego sznytu dodają nadwoziu reflektory Full LED i tylne lampy 3D REAR LIGHTS, których projektowanie wymagało zastosowania wyjątkowo precyzyjnego grawerowania laserowego.

Nowy DS7 Crossback – nowy gracz na rynku SUVów

Nowy DS7 Crossback – nowy gracz na rynku SUVów

DS

DS

Zobacz też: Test DS4 Crossback 1.6 THP 165 KM EAT6

Nietuzinkowe wnętrze

REKLAMA

Ale największe wrażenie robi projekt wnętrza. Projektanci popuścili wodze fantazji rysując tablicę przyrządów. Charakterystycznymi punktami kokpitu są dwa kolorowe ekrany o przekątnych 12 cali. Przedział pasażerki może zostać wykończony na jeden z pięciu oferowanych sposobów, a jak powiedział Thierry Metroz, Dyrektor ds. Stylu DS.: „Każdy materiał i każdy detal dowodzi inspiracji światem haute couture: jego szlachetnością i zmysłowością przy wykonaniu najdrobniejszych szczegółów.”

Jak czytamy w informacji prasowej producenta, od 2019 r. DS7 Crossback będzie dostępny, jako 300 konna hybryda z napędem na obie osie i automatyczną ośmiobiegową przekładnią. Pojazd będzie mógł pokonać dystans do 60 km w trybie zeroemisyjnym.

Dalszy ciąg materiału pod wideo
Nowy DS7 Crossback – nowy gracz na rynku SUVów

Nowy DS7 Crossback – nowy gracz na rynku SUVów

DS

DS

Dane techniczne

Hybrydowy zespół napędowy DS. Crossback obejmuje:

  • benzynowy silnik spalinowy o mocy 200 KM,
  • dwa silniki elektryczne (jeden z przodu i jeden z tyłu). Moc dostarczana z dwóch silników elektrycznych (80 kW i do 90 kW w układzie skumulowanym) wspomagająca silnik spalinowy pozwala osiągnąć łączną moc 300 KM.
  • automatyczną, elektrycznie sterowaną, 8-stopniową skrzynię biegów umieszczoną poprzecznie na przedniej osi, między silnikiem spalinowym a silnikiem elektrycznym,
  • kompaktowy akumulator litowo-jonowy o pojemności 12-13 kW/h i mocy 90 kW, umieszczony pod podłogą,
  • elektrycznie napęd tylny zapewniający wersjom 4x4 znakomite osiągi. Moment obrotowy 450 Nm, uzyskiwany przy napędzie na cztery koła, zapewnia płynne i szybkie reakcje na polecenia kierowcy, a tym samym gwarantuje wyjątkowo bezstresową jazdę.

Możliwe są trzy tryby pracy: w 100% elektryczny (ZEV), hybrydowy doskonały na długie trasy bez konieczności ładowania (HEV) i kombinowany (SPORT). Technologia ta umożliwia doładowywanie akumulatora w fazach zwalniania oraz podczas toczenia pojazdu.

W trybie w 100% elektrycznym, akumulator o mocy 13 kW zapewnia zasięg do 60 km.

W trybie standardowym pełne doładowanie akumulatora z domowego gniazdka trwa 4,5 godziny.

W przypadku gniazda 32 A (w trybie przyspieszonym), czas ten ulega skróceniu do 2,5 godzin dzięki układowi ładowania o mocy 6,6 kW.

Źródło: Materiały prasowe DS

Nowy DS7 Crossback – nowy gracz na rynku SUVów
DS
DS
Nowy DS7 Crossback – nowy gracz na rynku SUVów
DS
DS
Do projektowania tylnych lamp DS7 Crossback użyto technologi grawerowania laserowego
DS
DS
Nowy DS7 Crossback – nowy gracz na rynku SUVów
DS
DS
Nowy DS7 Crossback – nowy gracz na rynku SUVów
DS
DS
Nowy DS7 Crossback – nowy gracz na rynku SUVów
DS
DS
Nowy DS7 Crossback – nowy gracz na rynku SUVów
DS
DS
Nowy DS7 Crossback – nowy gracz na rynku SUVów
DS
DS
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Automatyczny zwrot prawa jazdy. 10 września weszły w życie nowe rozwiązania

Zgodnie z opublikowanym komunikatem Ministra Cyfryzacji z 8 sierpnia 2024 r. od wtorku, 10 września 2024 r. zaczęły obowiązywać nowe rozwiązania techniczne dotyczące m.in. zwrotu zatrzymanego prawa jazdy.

Złamana ręka a prowadzenie auta. Czy można wsiąść za kółko z ręką w gipsie?

Urazy takie jak złamania, znacząco wpływają na codzienne funkcjonowanie. Nie tylko utrudniają, ale czasem wręcz uniemożliwiają wykonywanie niektórych czynności. Jedną z nich może być jazda samochodem. Czy prowadzenie pojazdu z ręką w gipsie jest legalne? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

KGP: 119 918 interwencji, 545 wypadków drogowych, 41 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie pierwszego tygodnia września. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 119 918 interwencji.

Odcinkowe pomiary prędkości nielegalne? Sprawdzamy. Co grozi kierowcom i kiedy mogą nie przyjąć mandatu?

Odcinkowe pomiary prędkości to coraz popularniejszy w Polsce sposób na wychwytywanie i karanie kierowców, którzy nie przestrzegają przepisów prawa o ruchu drogowym w zakresie dopuszczalnych prędkości. Nowe urządzenia rejestrujące, służące do automatycznej kontroli średniej prędkości na wyznaczonym odcinku drogi, wyrastają jak grzyby po deszczu, a wraz z nimi mnożą się pytania kierowców o legalność tej formy pomiarów prędkości. Jak się okazuje – wątpliwości te są uzasadnione.

REKLAMA

Nowa funkcja dla kierowców. Google Maps wprowadza aktualizację

Mapy Google są na bieżąco udoskonalane. Google często wprowadza nowe, przydatne funkcje, w tym wiele udogodnień dla kierowców. Tym razem na użytkowników czekają aż dwie nowości. Na czym polegają te nowe funkcje Google Maps? Dowiesz się z tego artykułu.

Ten dokument będzie mógł mieć już 17-latek. Zaskakująca propozycja ministerstwa

Posiadanie prawa jazdy to dla wielu bardzo ważna kwestia. Możliwość prowadzenia samochodu przynosi wiele korzyści, zarówno w życiu codziennym i zawodowym. Coraz częściej z wybranych kategorii prawa jazdy (takich jak AM czy B1) korzystają już 14- czy 16-latkowie. Ministerstwo Infrastruktury zaproponowało zmiany w dostępie do prawa jazdy kat. B. Czego one dotyczą? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

KGP: 103 519 interwencji, 401 wypadków drogowych, 35 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała dane z ostatniego tygodnia dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci od poniedziałku do niedzieli przeprowadzili 103 519 interwencji. Od początku tegorocznych wakacji policjanci odnotowali 375 wypadków na drogach ze skutkiem śmiertelnym.

Kierowco, uważaj na to! Nowe przepisy przewidują konfiskatę pojazdu

Ministerstwo Klimatu i Środowiska zaproponowało zaostrzenie kar za wjazd do lasu w miejscach niedozwolonych. Nowe przepisy znacząco zwiększyłyby kary za tego typu wykroczenia. Na co warto uważać, by uniknąć kłopotów i wysokiego mandatu? Kiedy kierowca mógłby stracić pojazd?

REKLAMA

Na drogach pojawią się młodsi kierowcy?

Na drogach pojawią się młodsi kierowcy? Wszystko na to wskazuje, bo ministerstwo infrastruktury poinformowało, że jest już gotowy projekt zmian pozwalający uzyskać prawo jazdy siedemnastolatkom.

Pierwszy przepadek pojazdu. Zapadł prawomocny wyrok

W Skierniewicach zapadł pierwszy w kraju prawomocny wyrok orzekający przepadek pojazdu, którego kierowca miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Chodzi o przepisy, które weszły w życie 14 marca 2024 r. Kierująca miała ponad 2 promile.

REKLAMA