Zdalnie sterowane Volvo
REKLAMA
REKLAMA
Minęły 33 lata odkąd David Hasselhoff w słynnym serialu telewizyjnym wydawał głosowe komendy swojemu legendarnemu autu – KITT-owi. Tego rodzaju technologia robiła ogromne wrażenie ale wydawała się zupełną fantastyką. Dziś Volvo i Microsoft informują, że już niebawem będzie można skorzystać z opracowanej wspólnie technologii, która pozwoli aktywować liczne funkcje samochodu za pomocą sterowanej głosem opaski Microsoft Band 2.
REKLAMA
Zobacz też: Gama silników i polskie ceny nowego Volvo S90
Opaska Microsoft Band 2
REKLAMA
W kluczowych scenach serialu Nieustraszony (Knight Rider) główny bohater wychodził z wielu opresji obronną ręką, ponieważ za pomocą zegarka porozumiewał się ze swoim samochodem. Auta Volvo nie będą przebijać ścian, ani przeskakiwać nad innymi pojazdami, co potrafił serialowy KITT. Ale tak jak on będą rozumiały komendy głosowe wydawane opasce smart Microsoft Band 2. Z jej pomocą kierowca będzie mógł m.in. ustawić cel nawigacji, podgrzać wnętrze auta, zamknąć lub otworzyć zamki, czy włączyć światła korzystając z aplikacji Volvo On Call podłączonej do Microsoft Band 2.
W ostatnim czasie Volvo Cars skupia się na wyjściu poza typowe rozwiązania stosowane w branży motoryzacyjnej i pozyskaniu nowych partnerów, którzy wesprą markę w zakresie innowacji. W listopadzie 2015 ogłoszona została oficjalna współpraca Volvo i Microsoftu. Zapowiedziano, że pierwszym wspólnym projektem tych firm będzie adaptacja do potrzeb rynku motoryzacyjnego technologii HoloLens – pierwszego na świecie bezprzewodowego komputera holograficznego. Dzięki temu klienci będą mogli zobaczyć hologram konfigurowanego przez siebie samochodu. Kolejnym punktem współpracy między markami jest wspólne rozwijanie technologii stosowanych w samochodach nowej generacji.
Kontrola głosowa to tylko początek
Celem Volvo jest ciągła poprawa komfortu oraz ułatwienie obsługi naszych samochodów. Chcemy to osiągnąć dzięki skorzystaniu z nowoczesnych rozwiązań w łatwy, a zarazem inspirujący sposób. Kontrola głosowa to jedynie wierzchołek góry lodowej przyszłych możliwości, jakie będą dawały kierowcom naszych aut usługi cyfrowego wsparcia – powiedział Dr Thomas Müller, Vice President działu Electrics/Electronics & E-propulsion w Volvo Car Group.
REKLAMA
Rzeczy, które jeszcze niedawno oglądaliśmy w filmach science-fiction trafiają właśnie do produkcji. Sterowanie funkcjami auta za pomocą opaski Microsoft jest tego najlepszym przykładem. W naszych projektach staramy się, aby technologia poprawiała codzienny komfort i bezpieczeństwo korzystania z auta. Tak rozumiemy innowacje – podsumował Klas Bendrik Senior Vice President oraz Chief Information Officer w Volvo Car Group.
Kontynuujemy naszą współpracę z Volvo dostarczając przełomowe rozwiązanie, które poprawi wygodę korzystania z samochodu, powiedziała Peggy Johnson, Executive Vice President działu rozwoju biznesu w firmie Microsoft. Razem z Volvo uczymy się wykorzystania potencjału tej technologii. Dzięki niej realnie poprawi się bezpieczeństwo i produktywność kierowców.
Możliwość połączenia z samochodem Volvo za pomocą Microsoft Band 2 zostanie udostępniona klientom na wszystkich rynkach, gdzie dostępna jest aplikacja Volvo On Call już wiosną 2016.
Źródło: Materiały prasowe Volvo
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.