REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Zdalnie sterowane Volvo

Volvo i Microsoft opracowały technologię, dzięki której jeszcze w 2016 r. będzie można sterować funkcjami samochodu poprzez zakładaną na rękę opaskę. Komendy będą wydawane głosowo, analogicznie jak to się odbywało w słynnym serialu z Davidem Hasselhoffem, który zdalnie wydawał polecenia swojemu samochodowi nazwanemu KITT!
Volvo i Microsoft opracowały technologię, dzięki której jeszcze w 2016 r. będzie można sterować funkcjami samochodu poprzez zakładaną na rękę opaskę. Komendy będą wydawane głosowo, analogicznie jak to się odbywało w słynnym serialu z Davidem Hasselhoffem, który zdalnie wydawał polecenia swojemu samochodowi nazwanemu KITT!
Volvo

REKLAMA

REKLAMA

Volvo i Microsoft opracowały technologię, dzięki której jeszcze w 2016 r. będzie można sterować funkcjami samochodu poprzez zakładaną na rękę opaskę. Komendy będą wydawane głosowo, analogicznie jak to się odbywało w słynnym serialu z Davidem Hasselhoffem, który zdalnie wydawał polecenia swojemu samochodowi nazwanemu KITT!

Minęły 33 lata odkąd David Hasselhoff w słynnym serialu telewizyjnym wydawał głosowe komendy swojemu legendarnemu autu – KITT-owi. Tego rodzaju technologia robiła ogromne wrażenie ale wydawała się zupełną fantastyką. Dziś Volvo i Microsoft informują, że już niebawem będzie można skorzystać z opracowanej wspólnie technologii, która pozwoli aktywować liczne funkcje samochodu za pomocą sterowanej głosem opaski Microsoft Band 2.

REKLAMA

Zobacz też: Gama silników i polskie ceny nowego Volvo S90

Opaska Microsoft Band 2

REKLAMA

W kluczowych scenach serialu Nieustraszony (Knight Rider) główny bohater wychodził z wielu opresji obronną ręką, ponieważ za pomocą zegarka porozumiewał się ze swoim samochodem. Auta Volvo nie będą przebijać ścian, ani przeskakiwać nad innymi pojazdami, co potrafił serialowy KITT. Ale tak jak on będą rozumiały komendy głosowe wydawane opasce smart Microsoft Band 2. Z jej pomocą kierowca będzie mógł m.in. ustawić cel nawigacji, podgrzać wnętrze auta, zamknąć lub otworzyć zamki, czy włączyć światła korzystając z aplikacji Volvo On Call podłączonej do Microsoft Band 2.

W ostatnim czasie Volvo Cars skupia się na wyjściu poza typowe rozwiązania stosowane w branży motoryzacyjnej i pozyskaniu nowych partnerów, którzy wesprą markę w zakresie innowacji. W listopadzie 2015 ogłoszona została oficjalna współpraca Volvo i Microsoftu. Zapowiedziano, że pierwszym wspólnym projektem tych firm będzie adaptacja do potrzeb rynku motoryzacyjnego technologii HoloLens – pierwszego na świecie bezprzewodowego komputera holograficznego. Dzięki temu klienci będą mogli zobaczyć hologram konfigurowanego przez siebie samochodu. Kolejnym punktem współpracy między markami jest wspólne rozwijanie technologii stosowanych w samochodach nowej generacji.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Kontrola głosowa to tylko początek

Celem Volvo jest ciągła poprawa komfortu oraz ułatwienie obsługi naszych samochodów. Chcemy to osiągnąć dzięki skorzystaniu z nowoczesnych rozwiązań w łatwy, a zarazem inspirujący sposób. Kontrola głosowa to jedynie wierzchołek góry lodowej przyszłych możliwości, jakie będą dawały kierowcom naszych aut usługi cyfrowego wsparcia – powiedział Dr Thomas Müller, Vice President działu Electrics/Electronics & E-propulsion w Volvo Car Group.

REKLAMA

Rzeczy, które jeszcze niedawno oglądaliśmy w filmach science-fiction trafiają właśnie do produkcji. Sterowanie funkcjami auta za pomocą opaski Microsoft jest tego najlepszym przykładem. W naszych projektach staramy się, aby technologia poprawiała codzienny komfort i bezpieczeństwo korzystania z auta. Tak rozumiemy innowacje – podsumował Klas Bendrik Senior Vice President oraz Chief Information Officer w Volvo Car Group.

Kontynuujemy naszą współpracę z Volvo dostarczając przełomowe rozwiązanie, które poprawi wygodę korzystania z samochodu, powiedziała Peggy Johnson, Executive Vice President działu rozwoju biznesu w firmie Microsoft. Razem z Volvo uczymy się wykorzystania potencjału tej technologii. Dzięki niej realnie poprawi się bezpieczeństwo i produktywność kierowców.

Możliwość połączenia z samochodem Volvo za pomocą Microsoft Band 2 zostanie udostępniona klientom na wszystkich rynkach, gdzie dostępna jest aplikacja Volvo On Call już wiosną 2016.

Źródło: Materiały prasowe Volvo

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zaniedbana zieleń - milionowe straty i zagrożenie dla życia. Czy samorządy obudzą się na czas

Regularne kontrole stanu drzewostanu, inwestycje w pielęgnację zieleni oraz zastępowanie starych, spróchniałych drzew nowymi nasadzeniami to minimum, które możemy i musimy zrobić. To nie wydatek – to inwestycja w przyszłość.

Nowy program dopłat do samochodów elektrycznych. Kiedy start? Kto może otrzymać dopłatę?

Wiceminister klimatu Krzysztof Bolesta poinformował, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchamia nowy program dopłat do zakupu i leasingu samochodów elektrycznych. Budżet to 1,6 mld zł, a otrzymać będzie można 40 tys. zł. Kto będzie mógł się ubiegać?

KGP: 99 551 interwencji, 306 wypadków drogowych, 28 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 99 551 interwencji. Byli wzywani do 306 wypadków drogowych.

Kontrole na granicy polsko-niemieckiej 2025 - do kiedy?

Do kiedy przewidywane są kontrole na granicy polsko-niemieckiej w 2025 roku? Okazuje się, że dłużej niż się spodziewano. Branża transportowa traci czas i pieniądze. Największe zatory są w lubuskim, ale zachodniopomorskie już obawia się poważnych utrudnień.

REKLAMA

Kto musi wymienić prawo jazdy w 2025 r.? Co z bezterminowymi prawami jazdy?

Część kierowców w 2025 r. będzie musiała wymienić prawa jazdy na nowe. Kto musi je wymienić jeszcze w tym roku? W jakich sytuacjach należy wymienić prawo jazdy? Co z bezterminowymi prawami jazdy, czy trzeba je wymieniać?

W pyle drogowym w centrum Warszawy wysokie stężenie rakotwórczych substancji. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości. Co jeszcze zawierają założenia projektu nowelizacji mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

REKLAMA

Strefy Czystego Transportu obowiązkowe. Przed jakimi wyzwaniami stoją polskie miasta?

Jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP mówi o tym, że samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin. To wymaga stworzenia Stref Czystego Transportu. Jakie wyzwania czekają polskie miasta?

Bezpieczeństwo na polskich drogach: Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Wciąż jest wiele do zrobienia. Kluczowe rekomendacje

Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Znacząca poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach – ale wciąż jest wiele do zrobienia. Rekomendacje ukierunkowane na realną poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

REKLAMA