REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Mazda 6 po liftingu: co zostało zmienione?

Mazda 6 facelifting 2015
Mazda 6 facelifting 2015
Mazda

REKLAMA

REKLAMA

Mazda 6 po liftingu zyskała nie tylko nowe elementy stylizacji wyglądu, ale i rozwiązania techniczne. Napęd na cztery koła czy aktywne reflektory to tylko niektóre z nowości jakie wprowadzono do nowej Mazdy 6.

Mazda 6 po liftingu: nowy model na 2015 rok

Bardziej zaawansowane technologie bezpieczeństwa, więcej zespołów napędowych do wyboru i nowe, piękne wnętrze. Dwa nagradzane wcześniej modele powracają w nowej odsłonie jako Mazda6 2015 i Mazda CX-5 2015.

REKLAMA

Mazda 6 oraz Mazda CX-5 po liftingu to pierwsze modele japońskiej marki z nowymi, adaptacyjnymi reflektorami LED z układem AHBC - autonomicznym systemem inteligentnych świateł drogowych o selektywnym obszarze oświetlania, z czterema niezależnie regulowanymi matrycami diod świecących (LED). Aby uniknąć oślepiania innych kierowców, system wyłącza jedynie pakiet LED świateł drogowych świecący w kierunku pojazdu nadjeżdżającego z naprzeciwka lub jadącego w tym samym kierunku. Pozostałe matryce diod są włączone, zapewniając lepszą widoczność w nocy. System adaptacyjnych reflektorów LED, charakteryzujący się również poszerzonym zakresem świecenia świateł mijania, łączy zatem w sobie funkcjonalności dwóch znanych dotychczas systemów Mazdy: adaptacyjnego doświetlania zakrętów (AFS) oraz automatycznego przełączania świateł drogowych na mijania (HBC).

Zobacz też: Nissan Juke NISMO RS w polskiej sprzedaży

Mazda 6 2015 i Mazda CX-5 2015 są także wyposażone w kilka innych nowych systemów bezpieczeństwa. System monitorowania martwej strefy (BSM) rozszerza zakres istniejącego systemu monitorowania tyłu pojazdu (RVM), a także posiada układ monitorowania ruchu poprzecznego przy cofaniu (RCTA), który podczas cofania ostrzega kierowcę o nadjeżdżających pojazdach. System wspomagający utrzymanie pojazdu w pasie ruchu (LAS) zapewnia (między innymi) wspomaganie skrętu kierownicy, co pozwala zapobiegać nieumyślnym zmianom pasa ruchu i w ten sposób uzupełnia system ostrzegania przed niezamierzoną jego zmianą (LDWS).

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też: Naważniejsze fakty o nowym VW Passacie Alltrack!

Po raz pierwszy w samochodach Mazdy zastosowano system wykrywający znużenie kierowcy (Driver Alert), który monitoruje zachowanie kierowcy i zaleca przerwę w razie wykrycia zmęczenia. Z kolei  system wspomagający hamowanie i zapobiegający kolizjom przy małej prędkości (SCBS) otrzymał dodatkową funkcjonalność działania również na biegu wstecznym. CX-5 został również wyposażony w inteligentne wspomaganie hamowania (SBS) i adaptacyjny układ utrzymywania stałej prędkości (MRCC). Oba te systemy zadebiutowały wcześniej w Europie w modelu Mazda 6.

Jeśli chodzi o zespoły napędowe, Mazda 6 2015 jest dostępna z czystym silnikiem Diesla SKYACTIV-D 2.2 z nowej generacji napędem Mazdy na wszystkie koła (AWD). System, który jest już stosowany w CX-5, charakteryzuje się pierwszym na świecie układem ostrzegania o wykrytym poślizgu kół przednich. Dodatkowo zastosowano w nim specjalnie opracowany olej o niskiej lepkości w celu dalszego obniżenia poziomu spalania. Z kolei CX-5 2015 będzie po raz pierwszy oferowany w Europie z silnikiem benzynowym SKYACTIV-G o pojemności 2,5 l z systemem i-ELOOP (system odzyskiwania energii w trakcie hamowania) opracowanym przez Mazdę i opcją wyboru trybu pracy Sport dla przekładni automatycznej.

Zobacz też: Nowa Skoda Superb 2015!

Nadzwyczaj ergonomiczna kabina wprowadzona w nowym modelu Mazda 3, stanowiła inspirację dla wnętrza wspomnianych dwóch modeli, włącznie z nowej generacji ergonomicznym systemem sterowania (HMI). Oba modele posiadają system MZD Connect do podłączenia smartfonu, a także 7-calowy ekran dotykowy oraz dodatkowe funkcje informacyjno-rozrywkowe, a Mazda6 2015 ma także wyświetlacz przezierny Head-up. W modelach Mazda6 2015 i Mazda CX-5 2015 producent po raz pierwszy zastąpił dźwignię hamulca ręcznego elektrycznym przyciskiem, doskonale dopasowanym do jakości i charakteru materiałów w całej kabinie, uzyskując przejrzystą konsolę środkową. Poza tym, ulepszone zawieszenie i zaawansowana izolacja akustyczna poprawiają komfort jazdy dzięki znacznie mniejszemu poziomowi hałasu w kabinie.

Zakres zmian w nowej Mazdzie 6 2015

  • Napęd na 4 koła z silnikiem Diesla (wersja nadwozia Sport Kombi)
  • Polskie menu systemu nawigacji oraz multimedialnego systemu łączności i rozrywki
  • Funkcja świateł Leaving / Coming Home – oświetlania drogi do domu
  • Multimedialny system łączności i rozrywki - MZD Connect w połączeniu ze smartfonem ułatwia korzystanie z nowoczesnych funkcji, w tym łączności z Internetem i dostępem do usług sieci społecznościowych.
  • Wyświetlacz przezierny Head-up, który pokazuje aktualną prędkość pojazdu i inne ważne informacje dotyczące jazdy, np. stan lub tryb działania zaawansowanych systemów bezpieczeństwa.
  • Elektromechaniczny hamulec postojowy
  • Przednie reflektory diodowe (LED)
  • Światła przeciwmgielne diodowe (LED)
  • System hamowania w ruchu miejskim SCBS aktywny również przy jeździe tyłem
  • System inteligentnych świateł drogowych o selektywnym obszarze oświetlania (AHBC)
  • System wspomagający utrzymanie pojazdu w wybranym pasie ruchu (LKA)
  • System wykrywający znużenie kierowcy (Driver Alert)
  • Radio cyfrowe (DAB)
  • Nowa jasna tapicerka skórzana „True White”
  • Podgrzewanie siedzisko tylnej kanapy
  • Elementy pokryte skórą na desce rozdzielczej i konsoli środkowej
  • Nowa stylizacja przedniego grilla i  zderzaka.

Źródło: materiały prasowe Mazda

Mazda 6 facelifting 2015
Mazda
Mazda 6 facelifting 2015
Mazda
Mazda 6 facelifting 2015
Mazda
Mazda 6 facelifting 2015
Mazda
Mazda 6 facelifting 2015
Mazda
Mazda 6 facelifting 2015
Mazda
Mazda 6 facelifting 2015
Mazda
Mazda 6 facelifting 2015
Mazda
Mazda 6 facelifting 2015 wnętrze
Mazda
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
CANARD: Uruchomiono dwa nowe odcinkowe pomiary prędkości

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało o uruchomieniu dwóch kolejnych odcinkowych pomiarów prędkości. Jeden z nich został uruchomiony na trasie A1, a drugi na DW935. 

KGP: 100 285 interwencji, 385 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 100 285 interwencji. Byli wzywani do 385 wypadków drogowych.

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza [Projekt ustawy]

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza. Projekt ustawy trafił do uzgodnień i konsultacji.

Jak zarządzać flotą pojazdów elektrycznych

Badania rynkowe pokazują, że główne obawy, potrzeby i oczekiwania użytkowników elektromobilności, zarówno w firmach, jak i wśród indywidualnych konsumentów, dotyczą infrastruktury ładowania, zasięgu pojazdów elektrycznych oraz kosztów ich eksploatacji. To właśnie te kwestie stanowią obecnie największe wyzwania techniczne w procesie elektryfikacji flot. Dodatkowym wyzwaniem jest przekonanie pracowników do adaptacji nowych technologii.

REKLAMA

Dlaczego bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam?

Dobre opony to podstawa bezpiecznej jazdy. Warto wiedzieć, że bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam. To ważne, zwałszcza w przypadku decyzji o wypłacie ubezpieczenia. Ostatnio Rzecznik Finansowy wydał interpretację dla wszystkich ubezpieczycieli odnośnie do wysokości bieżnika na tej samej osi pojazd. Jak to jest więc z tymi bieżnikami?

KGP: 82 680 interwencji, 327 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 82 680 interwencji. Byli wzywani do 327 wypadków drogowych.

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. [Projekt ustawy]

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. Projekt nowelizacji ustawy o drogach publicznych zakłada, że nie tylko miasta powyżej 100 tys. mieszkańców będą mogły ustanawiać śródmiejskie strefy parkowania.

Badania techniczne pojazdów: opłaty za badanie techniczne, waloryzacja wysokości opłaty. Szykują się zmiany

Badania techniczne pojazdów: mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie, waloryzacja. W resorcie infrastruktury trwają prace nad przygotowaniem projektu ustawy. W projekcie znajdzie się m.in. mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie techniczne pojazdu.

REKLAMA

Ważne! Rząd szykuje kolejne zmiany w prawie drogowym: surowe kary za brawurową jazdę, konfiskata za powadzenie bez prawa jazdy

W odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych Rząd ogłosił szereg zmian w prawie, w odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Jakie zmiany rząd planuje w 2025 roku.

Czy można mieszać różne rodzaje płynów chłodniczych? O tym powinien wiedzieć każdy kierowca!

Każdy kierowca wie, że płyn do chłodnic to jeden z najważniejszych płynów eksploatacyjnych w samochodzie. Odpowiada on za prawidłową pracę układu chłodzenia, chroniąc silnik przed przegrzewaniem się i korozją. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając płyn chłodniczy do samochodu?

REKLAMA