REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Co zmieniło się w najnowszym VW Touaregu?

Volkswagen Touareg 2015
Volkswagen Touareg 2015
Volkswagen

REKLAMA

REKLAMA

Nowy Volkswagen Touareg to zmodernizowany model, a nie zupełnie nowa konstrukcja. Zmiany nie są przełomowe, ale poprawiły komfort jazdy autem oraz odświeżyły nieco gamę silnikową modelu.

Nowy VW Touareg 2015

Touareg łączy w sobie komfort SUVa klasy wyższej z możliwościami pokonywania bezdroży typowymi dla samochodów terenowych. Takie połączenie wysokiej klasy Sport Utility Vehicle, a jednocześnie wytrzymałego auta terenowego, którym można objechać świat dookoła sprawia, że napędzany na wszystkie koła Touareg jest samochodem jedynym w swoim rodzaju. Teraz Volkswagen poddał modyfikacjom jego nadwozie i wprowadził udoskonalenia techniczne we wszystkich dziedzinach.

REKLAMA

REKLAMA

Nowego Touarega charakteryzuje nowa stylistyka przodu i tyłu karoserii, nowe systemy wspomagające, jak seryjny system automatycznego hamowania po kolizji i nowa generacja automatycznego tempomatu ACC, usługi online, znacznie oszczędniejsze i w niektórych przypadkach mocniejsze silniki V6 TDI z katalizatorem SCR i normą EU6 oraz udoskonalona konstrukcja zawieszenia.

Nowy przód i tył nadwozia. Z przodu uwagę przyciągają seryjne reflektory bi-ksenonowe o zmienionej formie; tylne światła również są nowe. W wersji z pakietem Chrome & Style nowego Touarega zdobi chromowana listwa w dolnej części nadwozia. Poszerzona została także paleta lakierów o nowe kolory: niebieski Reef metalik, złoty Sand metalik, srebrny Light metalik, brązowy Black Oak metalik i niebieski Moonlight perłowy. Styliści nadali nowe kształty także czterem z szesnastu obręczy ze stopu metali lekkich: Arica (18 cali), Salvador (19 cali, Volkswagen R), Masafi (20 cali) i Talladega (20 cali, Volkswagen R).

REKLAMA

Wnętrze z nowymi materiałami, kolorami i przełącznikami. We wnętrzu zmodyfikowane zostały między innymi typowe dla Touarega aluminiowe przełączniki, które teraz wyglądają, jakby były wycięte z jednego pełnego bloku metalu. Białe podświetlenie wszystkich przełączników i pokręteł (zamiast czerwonego) wprowadza do kabiny pasażerskiej przyjemny nastrój. Rozszerzone zostało również spektrum kolorystyki wnętrza i skóry. Z nowymi kolorami doskonale harmonizują dwie nowe aplikacje z drewna: Sapelli Mahagoni i Engineered Ebony.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Norma EU6 dla V6 TDI z funkcją „żeglowania”. Podczas prac nad dalszym udoskonalaniem Touarega, inżynierowie skupili się przede wszystkim na silnikach V6 TDI, gdyż w Europie ponad 90 procent wszystkich Touaregów wyposażonych jest właśnie w jeden z silników V6 TDI. Obie sześciocylindrowe jednostki napędowe zostały zmodyfikowane i wyposażone w katalizator SCR, który zmniejsza zawartość tlenków azotu w spalinach. Touareg „4MOTION V6 TDI BlueMotion Technology” – tak brzmi jego pełne oznaczenie, z katalizatorem SCR spełnia surową normę emisji spalin EU6.

Nowością w Touaregach V6 TDI jest także funkcja „żeglowania”, podczas której silnik jest odłączany od seryjnej, 8-biegowej przekładni automatycznej, a samochód wykorzystuje podczas toczenia się energię kinetyczną, co pozwala obniżyć zużycie paliwa. Aerodynamiczne modyfikacje nadwozia i podwozia oraz wprowadzenie nowych, zoptymalizowanych pod kątem oporów toczenia opon również redukują zużycie paliwa. Na przykład w wersji o mocy 150 kW (204 KM) udało się obniżyć zużycie z 7,0 do 6,6 l/100 km, co odpowiada redukcji emisji CO2 z 184 g/km do 173 g/km. Jeszcze lepiej widoczna jest różnica w przypadku mocniejszego V6 TDI, którego moc wzrosła ze 180 kW (245 KM) do 193 kW (262 KM). Mimo większej mocy zużywa on teraz 6,6 l/100 km, zamiast 7,2 l/100 km (emisja CO2 174 g/km). Zmniejszenie zużycia paliwa przez Touarega z pakietem Terrain Tech, czyli ze specjalnymi aplikacjami terenowymi i napędem na wszystkie koła z przekładnią redukcyjną, przystosowanym do szczególnie trudnych warunków terenowych, jest także dość znaczna. Nowy Touareg w tej wersji spala 6,9 l/100 km, podczas gdy jego poprzednik zużywał 7,3 l/100 km.

Modyfikacja zawieszenia i nowe systemy wspomagające. Seryjne zawieszenie zostało teraz zmodyfikowane, między innymi poprawiło się prowadzenie na zakrętach i komfort. Jako opcja dostępne jest dla Touarega zawieszenie pneumatyczne, w przypadku którego, na przykład w terenie, prześwit poprzeczny może być zwiększony nawet do 300 mm. Przy prędkości powyżej 140 km/h zawieszenie pneumatyczne automatycznie obniża nadwozie.

Infotainment z nowymi usługami online. W połączeniu z systemem radiowo – nawigacyjnym RNS 850 i przygotowaniem do instalacji telefonu komórkowego, Touareg będzie po raz pierwszy dostępny z mobilnymi usługami online. Dzięki nim można będzie korzystać z wyszukiwania punktów POI z Google, map Google Earth™ oraz Google Street View™ i wyświetlania map z widokiem natężenia ruchu drogowego.

Źródło: materiały prasowe Volkswagen

Volkswagen Touareg 2015
Volkswagen
Volkswagen Touareg 2015
Volkswagen
Volkswagen Touareg 2015
Volkswagen
Volkswagen Touareg 2015
Volkswagen
Volkswagen Touareg 2015
Volkswagen
Volkswagen Touareg 2015
Volkswagen
Volkswagen Touareg 2015
Volkswagen
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Senne koszmary polskich kierowców: kradzież samochodu lub awaria auta w drodze. A jaka jest rzeczywistość

Awaria na drodze i związane z nią holowanie, kradzież samochodu oraz zderzenie ze zwierzyną  – to największe obawy polskich kierowców. Są na tyle silne, że wielu zamieniają się w koszmary senne. Na szczęście na co dzień przykre zdarzenia związane z autem są zgoła inne.

Branża transportowa ma się coraz gorzej. Co może pomóc?

Kryzys gospodarczy staje się coraz bardziej widoczny. W pierwszych dziewięciu miesiącach 2024 roku liczba ogłoszonych upadłości wzrosła o 14% w porównaniu do tego samego okresu w roku ubiegłym, podczas gdy liczba rozpoczętych postępowań restrukturyzacyjnych spadła o 6,9%. Jedna z branż, która ma najtrudniej to branża transportowa.

Czego najbardziej obawiają się kierowcy, a co rzeczywiście im się przytrafia?

Jakie są największe obawy Polaków w związku z samochodem? A co przytrafia się kierowcom najczęściej? Co dziesiąty kierowca nie boi się o swój samochód. Co piątego nic złego na drodze nie spotkało. 

W Warszawie możesz natknąć się na przewoźników bez prawa jazdy

"Przewozy 2024" to akcja policji i funkcjonariuszy Straży Granicznej. Mundurowi skontrolowali kierowców świadczących przewozy na aplikację. 

REKLAMA

Jechał ponad 180 km/h, bo odreagowywał stres, dostał słony mandat

25-latek jechał ponad 180 km/h bo odreagowywał stres. Stracił prawo jazdy, otrzymał mandat w wysokości 5 tys. zł oraz 15 punktów karnych.

89 stacji ładowania pojazdów elektrycznych już jest, w planach 60 nowych. Gdzie?

Kierowcy z Łodzi mają już 89 punktów, w których mogą naładować samochody elektryczne. Łódzki magistrat poinformował, że kolejnych 60 stacji jest w planach. 

Kobiety preferują inne środki transportu niż mężczyźni

Kobiety preferują inne środki transportu niż mężczyźni. Widać to zwłaszcza w zatłoczonych miastach. Z badań wynika także, że kobiety bardziej skupiają się na kwestiach ekologicznych. 

0,8 promila alkoholu we krwi w Wielkiej Brytanii, 0,2 promile w Polsce. Jazda pod wpływem powodem 6500 zgonów w UE

0,8 promila alkoholu we krwi w Wielkiej Brytanii i Malcie, 0,2 promile w Polsce. Okazuje się, że jazda pod wpływem jest powodem 6500 zgonów w Unii Europejskiej. Państwa planują jednak obniżanie limitów. Gdzie jest całkowity zakaz prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu?

REKLAMA

Nowy samochód dla Polaka: nie elektryk i nie auto z tradycyjnym silnikiem – więc co

Najpierw decyzja Unii Europejskiej o rychłym zaprzestaniu rejestracji i produkcji aut z tradycyjnymi silnikami na benzynę i olej napędowy. Teraz wahanie, i nieoficjalne wiadomości, że z tak radykalnym krokiem trzeba zaczekać. Zamieszkanie na rynku motoryzacyjnym trwa i czy wpływa znacząco na decyzje zakupowe?

Stacje ładowania elektryków w Polsce co 3,3 km (średnio). Maksymalnie 76 km. Mapa zagęszczenia. Kierowcy elektryków czy spalinówek – kto ma lepiej?

Tylko 3,3 km dzieli średnio w Polsce najbliżej sąsiadujące ze sobą stacje ładowania aut elektrycznych – wynika z analizy Powerdot Data Center. Pomimo, że odległość ta jest zdumiewająco mała, to na mapie Polski wciąż jest kilka białych plam ze słabo rozwiniętą infrastrukturą. 

REKLAMA