REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Co zmieniło się w najnowszym VW Touaregu?

Subskrybuj nas na Youtube
Volkswagen Touareg 2015
Volkswagen Touareg 2015
Volkswagen

REKLAMA

REKLAMA

Nowy Volkswagen Touareg to zmodernizowany model, a nie zupełnie nowa konstrukcja. Zmiany nie są przełomowe, ale poprawiły komfort jazdy autem oraz odświeżyły nieco gamę silnikową modelu.

Nowy VW Touareg 2015

Touareg łączy w sobie komfort SUVa klasy wyższej z możliwościami pokonywania bezdroży typowymi dla samochodów terenowych. Takie połączenie wysokiej klasy Sport Utility Vehicle, a jednocześnie wytrzymałego auta terenowego, którym można objechać świat dookoła sprawia, że napędzany na wszystkie koła Touareg jest samochodem jedynym w swoim rodzaju. Teraz Volkswagen poddał modyfikacjom jego nadwozie i wprowadził udoskonalenia techniczne we wszystkich dziedzinach.

REKLAMA

REKLAMA

Nowego Touarega charakteryzuje nowa stylistyka przodu i tyłu karoserii, nowe systemy wspomagające, jak seryjny system automatycznego hamowania po kolizji i nowa generacja automatycznego tempomatu ACC, usługi online, znacznie oszczędniejsze i w niektórych przypadkach mocniejsze silniki V6 TDI z katalizatorem SCR i normą EU6 oraz udoskonalona konstrukcja zawieszenia.

Nowy przód i tył nadwozia. Z przodu uwagę przyciągają seryjne reflektory bi-ksenonowe o zmienionej formie; tylne światła również są nowe. W wersji z pakietem Chrome & Style nowego Touarega zdobi chromowana listwa w dolnej części nadwozia. Poszerzona została także paleta lakierów o nowe kolory: niebieski Reef metalik, złoty Sand metalik, srebrny Light metalik, brązowy Black Oak metalik i niebieski Moonlight perłowy. Styliści nadali nowe kształty także czterem z szesnastu obręczy ze stopu metali lekkich: Arica (18 cali), Salvador (19 cali, Volkswagen R), Masafi (20 cali) i Talladega (20 cali, Volkswagen R).

REKLAMA

Wnętrze z nowymi materiałami, kolorami i przełącznikami. We wnętrzu zmodyfikowane zostały między innymi typowe dla Touarega aluminiowe przełączniki, które teraz wyglądają, jakby były wycięte z jednego pełnego bloku metalu. Białe podświetlenie wszystkich przełączników i pokręteł (zamiast czerwonego) wprowadza do kabiny pasażerskiej przyjemny nastrój. Rozszerzone zostało również spektrum kolorystyki wnętrza i skóry. Z nowymi kolorami doskonale harmonizują dwie nowe aplikacje z drewna: Sapelli Mahagoni i Engineered Ebony.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Norma EU6 dla V6 TDI z funkcją „żeglowania”. Podczas prac nad dalszym udoskonalaniem Touarega, inżynierowie skupili się przede wszystkim na silnikach V6 TDI, gdyż w Europie ponad 90 procent wszystkich Touaregów wyposażonych jest właśnie w jeden z silników V6 TDI. Obie sześciocylindrowe jednostki napędowe zostały zmodyfikowane i wyposażone w katalizator SCR, który zmniejsza zawartość tlenków azotu w spalinach. Touareg „4MOTION V6 TDI BlueMotion Technology” – tak brzmi jego pełne oznaczenie, z katalizatorem SCR spełnia surową normę emisji spalin EU6.

Nowością w Touaregach V6 TDI jest także funkcja „żeglowania”, podczas której silnik jest odłączany od seryjnej, 8-biegowej przekładni automatycznej, a samochód wykorzystuje podczas toczenia się energię kinetyczną, co pozwala obniżyć zużycie paliwa. Aerodynamiczne modyfikacje nadwozia i podwozia oraz wprowadzenie nowych, zoptymalizowanych pod kątem oporów toczenia opon również redukują zużycie paliwa. Na przykład w wersji o mocy 150 kW (204 KM) udało się obniżyć zużycie z 7,0 do 6,6 l/100 km, co odpowiada redukcji emisji CO2 z 184 g/km do 173 g/km. Jeszcze lepiej widoczna jest różnica w przypadku mocniejszego V6 TDI, którego moc wzrosła ze 180 kW (245 KM) do 193 kW (262 KM). Mimo większej mocy zużywa on teraz 6,6 l/100 km, zamiast 7,2 l/100 km (emisja CO2 174 g/km). Zmniejszenie zużycia paliwa przez Touarega z pakietem Terrain Tech, czyli ze specjalnymi aplikacjami terenowymi i napędem na wszystkie koła z przekładnią redukcyjną, przystosowanym do szczególnie trudnych warunków terenowych, jest także dość znaczna. Nowy Touareg w tej wersji spala 6,9 l/100 km, podczas gdy jego poprzednik zużywał 7,3 l/100 km.

Modyfikacja zawieszenia i nowe systemy wspomagające. Seryjne zawieszenie zostało teraz zmodyfikowane, między innymi poprawiło się prowadzenie na zakrętach i komfort. Jako opcja dostępne jest dla Touarega zawieszenie pneumatyczne, w przypadku którego, na przykład w terenie, prześwit poprzeczny może być zwiększony nawet do 300 mm. Przy prędkości powyżej 140 km/h zawieszenie pneumatyczne automatycznie obniża nadwozie.

Infotainment z nowymi usługami online. W połączeniu z systemem radiowo – nawigacyjnym RNS 850 i przygotowaniem do instalacji telefonu komórkowego, Touareg będzie po raz pierwszy dostępny z mobilnymi usługami online. Dzięki nim można będzie korzystać z wyszukiwania punktów POI z Google, map Google Earth™ oraz Google Street View™ i wyświetlania map z widokiem natężenia ruchu drogowego.

Źródło: materiały prasowe Volkswagen

Volkswagen Touareg 2015
Volkswagen
Volkswagen Touareg 2015
Volkswagen
Volkswagen Touareg 2015
Volkswagen
Volkswagen Touareg 2015
Volkswagen
Volkswagen Touareg 2015
Volkswagen
Volkswagen Touareg 2015
Volkswagen
Volkswagen Touareg 2015
Volkswagen
Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Branża motoryzacyjna w kryzysie, coraz więcej restrukturyzacji

Branża motoryzacyjna w Polsce i Europie przeżywa poważny kryzys – w 2024 roku zlikwidowano 54 tys. miejsc pracy, najwięcej od czasu pandemii. Według raportu MGBI wzrosła też liczba postępowań restrukturyzacyjnych do 141, co pokazuje, że firmy coraz częściej szukają ratunku poza upadłością.

CANARD uruchomiło dwa nowe fotoradary [mapa fotoradarów, taryfikator mandatów, punkty karne]

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym uruchomiło w zeszłym tygodniu dwa nowe fotoradary. Gdzie znajdują się nowo uruchomione fotoradary? Jakie są ograniczenia na drogach? Z jakimi konsekwencjami powinni liczyć się kierowcy za przekroczenie prędkości?

Bezpłatna komunikacja zamiast biletów i rowerów miejskich? Czas na odważne decyzje w polskich miastach

Czy naprawdę warto utrzymywać system biletowy, skoro i tak w ponad 68% ( 2025 roku może to być jeszcze więcej) pokrywamy koszty transportu publicznego z budżetów miast? A może pora na poważną debatę o całkowicie bezpłatnej komunikacji miejskiej w Polsce?

KGP: 106 002 interwencji, 389 wypadków drogowych, 27 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 106 002 interwencji. Byli wzywani do 389 wypadków drogowych.

REKLAMA

Ekologiczny samochód może być droższy od normalnego, uważają teraz polscy posiadacze aut. O ile więcej za niego są skłonni zapłacić

Podejście Polaków do tego, czy ich nowe auto będzie miało rozwiązania ekologiczne czy też nie, widoczne jest w gotowości do poniesienia wyższych kosztów w imię bardziej przyjaznych środowisku technologii. Już co trzeci uważa, że samochód ekologiczny może być droższy niż standardowy.

Ekologiczne auto? Ponad połowa Polaków nie dopłaciłaby do niego

Czy ekologiczność samochodu to dla Polaków ważny czynnik i element decyzyjny przy zakupie? Ponad jedna trzecia ankietowanych w badaniu przeprowadzonym przez Santander Consumer Multirent byłaby w stanie dopłacić do takiego pojazdu.

Bezpieczeństwo na opak – dlaczego polskie drogi z pierwszeństwem są sztucznie spowalniane?

Na polskich drogach coraz częściej mamy do czynienia z sytuacją, w której bezpieczeństwo planowane jest wbrew logice inżynierii ruchu drogowego. Droga z pierwszeństwem powinna gwarantować płynność. Czas na rewizję praktyk inżynierii drogowej.

System e-TOLL - co zrobić w przypadku nieuzasadnionego mandatu?

Cyfryzacja w działalności transportowej to duże ułatwienie. Wciąż jednak zdarzają się pomyłki. Zdarzyło Ci się dostać mandat, pomimo uiszczonej opłaty za przejazd autostradą? Sprawdź, co należy zrobić w przypadku niesłusznego mandatu.

REKLAMA

KGP: 110 588 interwencji, 460 wypadków drogowych, 24 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 110 588 interwencji. Byli wzywani do 460 wypadków drogowych.

Transport ostatniego etapu – czy elektryczne pojazdy to klucz do efektywności?

Choć to tylko końcowy odcinek drogi, „ostatnia mila” bywa najdroższym elementem całego łańcucha dostaw – potrafi pochłonąć od 40[1] do nawet 53[2] procent jego kosztów. W erze błyskawicznego e-commerce i rosnących oczekiwań klientów dotyczących tempa oraz elastyczności dostaw, wyzwania logistyczne mnożą się. Dodatkowo nowe przepisy o Strefach Czystego Transportu ograniczają możliwość korzystania z pojazdów spalinowych, zmuszając firmy do modernizacji flot i inwestowania w nisko- lub zeroemisyjne rozwiązania. Wszystko to sprawia, że skuteczne zarządzanie dostawami na ostatnim etapie wymaga dziś nie tylko sprawności operacyjnej, ale także innowacyjnego podejścia i zrównoważonych technologii.

REKLAMA