REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Goodyear ma nowy sterowiec

Subskrybuj nas na Youtube
Sterowiec Wingfoot One
Sterowiec Wingfoot One
Goodyear

REKLAMA

REKLAMA

Wingfoot One - to najnowszy sterowiec, który zasili flotę statków powietrznych firmy Goodyear. W nowym sterowcu zastosowano zmiany konstrukcyjne (po raz pierwszy od 70 lat), dzięki którym m.in. może latać z wyższą prędkością. Firma planuje powiększać swoją flotę statków powietrznych.

Sterowiec Wingfoot One

Wingfoot One jest pierwszym statkiem powietrznym nowej generacji, produkowanym przez niemieckie zakłady ZLT Zeppelin Luftschifftechnik. Został zmontowany przez ekipę inżynierów firm Zeppelin i Goodyear w 12 miesięcy.
Sterowiec odzwierciedla pierwszą poważną zmianę konstrukcyjną w statkach powietrznych Goodyeara w ostatnich niemal 70 latach. Nowy sterowiec został wyposażony w zaawansowaną awionikę pokładową i systemy kontroli lotu, umożliwiające latanie z wyższą prędkością, a także unoszenie się w miejscu. Przestronna gondola dla pasażerów zapewnia bogatsze wrażenia z lotu dzięki dużym, panoramicznym oknom.

REKLAMA

W ciągu kolejnych czterech lat Goodyear wyśle pod niebo dwa następne sterowce, a wycofa dwa pozostałe modele GZ-20, których bazy mieszczą się w Pompano Beach na Florydzie oraz w Garson w Kalifornii.
W 2014 roku Goodyear transmitował z powietrza ważne wydarzenia takie jak finały ligi NBA, mistrzostwa uczelni wyższych BCS w futbolu, Derby Kentucky, Puchar Świata FIFA 2014 oraz wyścig Daytona 500.
Od 1917 roku Goodyear zbudował ponad 300 statków powietrznych, część z nich służyła obronności. Wiele powstało w zakładzie Wingfoot Lake.

Zobacz też: Test Lexus IS300h – skrojony na miarę

Chrzest Wingfoot One

REKLAMA

Należący do nowej epoki technologicznie zaawansowanych statków powietrznych Wingfoot One został właśnie ochrzczony przez Robin Roberts, wielokrotnie nagradzaną współprowadzącą program „Good Morning America” w kanale telewizyjnym ABC News. Roberts, autorka i wieloletnia prowadząca programy sportowe w sieci ESPN, uroczyście nadała nazwę nowemu sterowcowi podczas ceremonii tradycyjnego rozbicia butelki o gondolę statku w obecności 2000 gości. Impreza odbyła się w należącym do Goodyeara hangarze Wingfoot Lake w Suffield w stanie Ohio.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

„Chrzest Wingfoot One rozpoczyna nowy rozdział w historii sterowców Goodyear, jednego z najbardziej rozpoznawalnych i najstarszych symboli marki. Wingfoot One to znak, że na nowo angażujemy się w program statków powietrznych. Chcemy dzięki temu wzmocnić naszą pozycję najbardziej liczącego się operatora sterowców i wiodącego dostawcy usług transmisji najważniejszych wydarzeń oraz imprez sportowych i rozrywkowych z powietrza” – powiedział Richard J. Kramer, prezes zarządu i dyrektor generalny Goodyear.

Zobacz też: Test BMW 428i xDrive - utalentowany debiutant

Po uroczystej ceremonii Robin Roberts weszła na pokład Wingfoot One, który odbył swój pierwszy rejs. W ten sposób dziennikarka dołączyła do znanych kobiet, które chrzciły sterowce Goodyeara: kosmonautki Sally Ride (2000) i pionierki lotnictwa Amelii Earhart (1929).
„W 1918 roku mój pradziadek podjął pracę w Goodyearze i przeniósł się z rodziną do Akron w poszukiwaniu lepszego życia. W firmie pracowało również wielu innych moich krewnych. Myślę, że pradziadek nie przypuszczał, że jego prawnuczka zostanie poproszona o uroczyste nadanie imienia sterowcowi Goodyear. To dla mnie ogromny zaszczyt” – skomentowała R. Roberts.

Roberts jest blisko związana z Goodyearem i Akron. Jej matka urodziła się w tym mieście i ukończyła tam szkołę średnią, dosłownie kilka przecznic od centrali firmy.

Nazwę Wingfoot One wybrano w publicznym, internetowym głosowaniu spośród niemal 15 tysięcy zgłoszeń. Wybraną nazwę zaproponowała mieszkanka Akron Charlotte White, która w nagrodę spędzi dzień na pokładzie sterowca.

Źródło: Materiały prasowe Goodyear

Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zielone strzałki wracają do gry – czas skończyć z absurdami, które blokują miasta

W ostatnich latach wiele polskich miast zdecydowało się na masowe usuwanie zielonych strzałek warunkowego skrętu. Efekt? Większe korki, mniejsza przepustowość skrzyżowań i rosnąca frustracja kierowców. Tymczasem te niepozorne zielone strzałki mogłyby i powinny poprawiać płynność ruchu, usprawniać komunikację w centrach miast i ograniczać emisję spalin. Pora na zdroworozsądkową korektę.

KGP: 107 596 interwencji, 356 wypadków drogowych, 30 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 107 596 interwencji. Byli wzywani do 356 wypadków drogowych.

Autogaz mimo wzrostu cen nic nie traci na popularności. Czy Polska pod względem samochodów napędzanych gazem jest wyjątkiem w Europie

Polska jest największym rynkiem autogazu w Europie, z ponad 3,5 milionami pojazdów zasilanych gazem płynnym, wyprzedzając Włochy. Jak wynika z danych rynkowych, autogaz pozostaje jednym z najtańszych i najpowszechniej dostępnych paliw w kraju, oferowanym na 7,4 tys. stacji.

Branża motoryzacyjna w kryzysie, coraz więcej restrukturyzacji

Branża motoryzacyjna w Polsce i Europie przeżywa poważny kryzys – w 2024 roku zlikwidowano 54 tys. miejsc pracy, najwięcej od czasu pandemii. Według raportu MGBI wzrosła też liczba postępowań restrukturyzacyjnych do 141, co pokazuje, że firmy coraz częściej szukają ratunku poza upadłością.

REKLAMA

CANARD uruchomiło dwa nowe fotoradary [mapa fotoradarów, taryfikator mandatów, punkty karne]

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym uruchomiło w zeszłym tygodniu dwa nowe fotoradary. Gdzie znajdują się nowo uruchomione fotoradary? Jakie są ograniczenia na drogach? Z jakimi konsekwencjami powinni liczyć się kierowcy za przekroczenie prędkości?

Bezpłatna komunikacja zamiast biletów i rowerów miejskich? Czas na odważne decyzje w polskich miastach

Czy naprawdę warto utrzymywać system biletowy, skoro i tak w ponad 68% ( 2025 roku może to być jeszcze więcej) pokrywamy koszty transportu publicznego z budżetów miast? A może pora na poważną debatę o całkowicie bezpłatnej komunikacji miejskiej w Polsce?

KGP: 106 002 interwencji, 389 wypadków drogowych, 27 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 106 002 interwencji. Byli wzywani do 389 wypadków drogowych.

Ekologiczny samochód może być droższy od normalnego, uważają teraz polscy posiadacze aut. O ile więcej za niego są skłonni zapłacić

Podejście Polaków do tego, czy ich nowe auto będzie miało rozwiązania ekologiczne czy też nie, widoczne jest w gotowości do poniesienia wyższych kosztów w imię bardziej przyjaznych środowisku technologii. Już co trzeci uważa, że samochód ekologiczny może być droższy niż standardowy.

REKLAMA

Ekologiczne auto? Ponad połowa Polaków nie dopłaciłaby do niego

Czy ekologiczność samochodu to dla Polaków ważny czynnik i element decyzyjny przy zakupie? Ponad jedna trzecia ankietowanych w badaniu przeprowadzonym przez Santander Consumer Multirent byłaby w stanie dopłacić do takiego pojazdu.

Bezpieczeństwo na opak – dlaczego polskie drogi z pierwszeństwem są sztucznie spowalniane?

Na polskich drogach coraz częściej mamy do czynienia z sytuacją, w której bezpieczeństwo planowane jest wbrew logice inżynierii ruchu drogowego. Droga z pierwszeństwem powinna gwarantować płynność. Czas na rewizję praktyk inżynierii drogowej.

REKLAMA