REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nowy Mercedes-Benz S600 W222: jeszcze lepszy

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Mercedes-Benz S600 W222
Mercedes-Benz S600 W222
/
Mercedes-Benz

REKLAMA

REKLAMA

Mercedes-Benz S600 to topowy model niemieckiego producenta aut ze Stuttgartu. Prezentuje najbardziej zaawansowane i rozbudowane rozwiązania z zakresu komfortu i bezpieczeństwa, oferując także świetne osiągi.

Z zewnątrz sylwetka S600 przykuwa uwagę za sprawą licznych przetłoczeń na nadwoziu oraz delikatnie wkomponowanym w tylny zderzak czterem końcówkom układu wydechowego. Ogromne, szprychowe koła, które szczelnie wypełniają wnęki kół, stanowią dopełnienie eleganckiej, nieco sportowej koncepcji auta.

REKLAMA

Mercedes-Benz S600 W222: silnik bi-turbo

Pod maską Mercedesa S600 zamontowany jest dwunastocylindrowy, 6-litrowy silnik V12 wyposażony w podwójne turbodoładowanie, dzięki któremu osiąga on moc 530 KM. Prawdziwe wrażenie na papierze robi ogromny moment obrotowy wynoszący 830 Nm dostępny już od 1900 obr./min.  Choć producent nie podał póki co osiągów auta (poza średnim zużyciem paliwa na poziomie 11,1 l benzyny na 100 km) to można spodziewać się przyspieszenia 0-100 km/h wynoszącego mniej niż 5 sekund (nieoficjalne dane mówią o  4,6 s)

Zobacz też: Mercedes-Benz S65 AMG W222 - 630 KM mocy i 1000 Nm!

Silnik 6.0 V12 530 KM to zaawansowana technicznie jednostka napędowa - aluminiowa skrzynia korbowa, rozrząd napędzany łańcuchem, kuty wał korbowy ze stali poddanej hartowaniu i odpuszczaniu, kute tłoki, nowa jednostka sterująca, nowa cewka zapłonowa, dwie świece na cylinder, trzy zawory na cylinder: dwa zawory ssące i jeden wydechowy, drążone zawory wydechowe z wypełnieniem sodowym, niskotemperaturowy obieg cieczy chłodzącej z osobnym zbiorniczkiem wyrównawczym.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Klasa S to jednak nie tylko silnik, to zaawansowana technika z zakresu bezpieczeństwa. Na pokładzie nie zabrakło bardzo ciekawych i pomocnych układów jak Active Blind Spot Assist, który monitoruje sytuacje wokół auta i jeśli kierowca próbując zmienić pas nie zauważy nadjeżdżającego za nim pojazdu, S-klasa samoczynnie powróci na pas unikając kolizji czy Distronic Plus utrzymujący bezpieczny odstęp od poprzedzającego pojazdu (aktywny tempomat hamuje i przyspiesza, w razie konieczności rozpoczyna gwałtowne hamowanie i przygotowuje pasażerów do kolizji). W mieście kierowcę wspiera BAS PLUS z asystentem skrzyżowań, który pomaga uniknąć zderzenia z pojazdami wyjeżdżającymi z podporządkowanych ulic. Oprócz tego wśród standardowego wyposażenia znajdą się takie systemy jak MAGIC BODY CONTROL z funkcją ROAD SURFACE SCAN oraz pakiet Driving Assistance Plus, Active Lane Keeping Assist, PRE-SAFE Brake oraz PRE-SAFE® PLUS.

Zobacz też: Mercedes-Benz klasy C W205 - oficjalnie

Na rynku Mercedes-Benz S600 pojawi się w marcu.

Mercedes-Benz S600 W222
/
Mercedes-Benz
Mercedes-Benz S600 W222
/
Mercedes-Benz
Mercedes-Benz S600 W222
/
Mercedes-Benz
Mercedes-Benz S600 W222
/
Mercedes-Benz
Mercedes-Benz S600 W222
/
Mercedes-Benz
Mercedes-Benz S600 W222
/
Mercedes-Benz
Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jazda na rowerze staje się ulubionym sportem Polaków

Jazda na rowerze z każdym rokiem zyskuje na popularności. Kolarstwo uchodzi za ulubioną aktywność fizyczną Polaków. Rodacy nie zadowalają się już zwykłym "góralem". Ci, którzy planują w najbliższym czasie zaopatrzyć się w dwa kołka kupują kolejny rower albo wymieniają na lepszy.

Koniec bezkarności rowerzystów i użytkowników hulajnóg! Czas na tablice rejestracyjne i wyższe mandaty

Ze statystyk policyjnych wynika, że rowerzyści są drugą, po kierowcach, grupą sprawców wypadków drogowych. Tymczasem, aby poruszać się po drodze rowerem nie trzeba mieć żadnych uprawnień (po osiągnięciu pełnoletności). Jak można poprawić bezpieczeństwo na drogach?

KGP: 109 332 interwencji, 291 wypadków drogowych, 12 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Oto najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend opublikowane przez Komendę Główną Policji. Policjanci podsumowali także zdarzenia z minionego tygodnia.

19-letni motocyklista bez uprawnień potrącił policjanta i zbiegł

19-nastolatek z Międzyrzecza (Lubuskie) stanie przed sądem za zarzut spowodowania wypadku, niezatrzymanie się do kontroli i ucieczkę z miejsca wypadku.

REKLAMA

Nowe przepisy fotoradarowe: Właściciel pojazdu jako kozioł ofiarny?

Ustawodawca szykuje kolejną rewolucję w przepisach drogowych. Tym razem uderzy ona nie tylko w kierowców łamiących przepisy, ale także w właścicieli pojazdów, którzy nie wskażą osoby prowadzącej pojazd w chwili popełnienia wykroczenia. Jeśli fotoradar uchwyci pojazd przekraczający prędkość, a właściciel odmówi podania danych kierowcy, nie tylko zapłaci karę, ale również straci dowód rejestracyjny swojego samochodu.

Pijany senior uciekał przed policją po polach uprawnych. Auto dachowało

72-latek jechał bez zapiętych pasów, więc policja chciała zatrzymać go do kontroli. Rzucił się w pościg, który zakończył się dachowaniem. Okazało się, że jest pijany.

Otrzymałeś wiadomość ws. zaległych płatności w e-TOLL? KAS ostrzega przed oszustami

Krajowa Administracja Skarbowa w przesłanym we wtorek, 25 marca 2025 r. komunikacie prasowym ostrzega przed oszustami wysyłającymi fałszywe wiadomości w sprawie zaległych płatności w e-TOLL. Publikujemy przykładową fałszywą wiadomość.

Już nie tylko diesel czy benzyna. I nawet nie zawsze samochód. Jak Polacy wybierają środek transportu?

W dzisiejszych czasach wybór środka transportu to nie tylko decyzja między samochodem z silnikiem benzynowym a dieslem. Możliwości jest więcej, a kierowcy mają różne oczekiwania. Jak Polacy wybierają codzienny środek lokomocji?

REKLAMA

KGP: 93 352 interwencji, 312 wypadków drogowych, 17 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 93 352 interwencji. Byli wzywani do 312 wypadków drogowych.

Mandat za przeładowaną ciężarówkę, a zaniżona waga w CMR. Kto za to ponosi odpowiedzialność?

Przeładowanie pojazdu w transporcie drogowym to częsty problem, który może prowadzić do poważnych konsekwencji prawnych i finansowych, w tym mandatów nałożonych na przewoźnika. W sytuacjach, gdy błędne dane o wadze towaru zostały przekazane przez spedytora lub nadawcę towaru, pojawia się pytanie o podział odpowiedzialności między przewoźnika a spedytora czy nadawcę. Najczęściej problem dotyczy mandatów zagranicznych, dlatego kluczowe znaczenie w tej kwestii mają przepisy Konwencji o umowie międzynarodowego przewozu drogowego towarów (CMR).

REKLAMA