REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nowy Mercedes-Benz S600 W222: jeszcze lepszy

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Mercedes-Benz S600 W222
Mercedes-Benz S600 W222
Mercedes-Benz

REKLAMA

REKLAMA

Mercedes-Benz S600 to topowy model niemieckiego producenta aut ze Stuttgartu. Prezentuje najbardziej zaawansowane i rozbudowane rozwiązania z zakresu komfortu i bezpieczeństwa, oferując także świetne osiągi.

Z zewnątrz sylwetka S600 przykuwa uwagę za sprawą licznych przetłoczeń na nadwoziu oraz delikatnie wkomponowanym w tylny zderzak czterem końcówkom układu wydechowego. Ogromne, szprychowe koła, które szczelnie wypełniają wnęki kół, stanowią dopełnienie eleganckiej, nieco sportowej koncepcji auta.

REKLAMA

Mercedes-Benz S600 W222: silnik bi-turbo

Pod maską Mercedesa S600 zamontowany jest dwunastocylindrowy, 6-litrowy silnik V12 wyposażony w podwójne turbodoładowanie, dzięki któremu osiąga on moc 530 KM. Prawdziwe wrażenie na papierze robi ogromny moment obrotowy wynoszący 830 Nm dostępny już od 1900 obr./min.  Choć producent nie podał póki co osiągów auta (poza średnim zużyciem paliwa na poziomie 11,1 l benzyny na 100 km) to można spodziewać się przyspieszenia 0-100 km/h wynoszącego mniej niż 5 sekund (nieoficjalne dane mówią o  4,6 s)

Zobacz też: Mercedes-Benz S65 AMG W222 - 630 KM mocy i 1000 Nm!

Silnik 6.0 V12 530 KM to zaawansowana technicznie jednostka napędowa - aluminiowa skrzynia korbowa, rozrząd napędzany łańcuchem, kuty wał korbowy ze stali poddanej hartowaniu i odpuszczaniu, kute tłoki, nowa jednostka sterująca, nowa cewka zapłonowa, dwie świece na cylinder, trzy zawory na cylinder: dwa zawory ssące i jeden wydechowy, drążone zawory wydechowe z wypełnieniem sodowym, niskotemperaturowy obieg cieczy chłodzącej z osobnym zbiorniczkiem wyrównawczym.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Klasa S to jednak nie tylko silnik, to zaawansowana technika z zakresu bezpieczeństwa. Na pokładzie nie zabrakło bardzo ciekawych i pomocnych układów jak Active Blind Spot Assist, który monitoruje sytuacje wokół auta i jeśli kierowca próbując zmienić pas nie zauważy nadjeżdżającego za nim pojazdu, S-klasa samoczynnie powróci na pas unikając kolizji czy Distronic Plus utrzymujący bezpieczny odstęp od poprzedzającego pojazdu (aktywny tempomat hamuje i przyspiesza, w razie konieczności rozpoczyna gwałtowne hamowanie i przygotowuje pasażerów do kolizji). W mieście kierowcę wspiera BAS PLUS z asystentem skrzyżowań, który pomaga uniknąć zderzenia z pojazdami wyjeżdżającymi z podporządkowanych ulic. Oprócz tego wśród standardowego wyposażenia znajdą się takie systemy jak MAGIC BODY CONTROL z funkcją ROAD SURFACE SCAN oraz pakiet Driving Assistance Plus, Active Lane Keeping Assist, PRE-SAFE Brake oraz PRE-SAFE® PLUS.

Zobacz też: Mercedes-Benz klasy C W205 - oficjalnie

Na rynku Mercedes-Benz S600 pojawi się w marcu.

Mercedes-Benz S600 W222
Mercedes-Benz
Mercedes-Benz S600 W222
Mercedes-Benz
Mercedes-Benz S600 W222
Mercedes-Benz
Mercedes-Benz S600 W222
Mercedes-Benz
Mercedes-Benz S600 W222
Mercedes-Benz
Mercedes-Benz S600 W222
Mercedes-Benz
Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Transport ostatniego etapu – czy elektryczne pojazdy to klucz do efektywności?

Choć to tylko końcowy odcinek drogi, „ostatnia mila” bywa najdroższym elementem całego łańcucha dostaw – potrafi pochłonąć od 40[1] do nawet 53[2] procent jego kosztów. W erze błyskawicznego e-commerce i rosnących oczekiwań klientów dotyczących tempa oraz elastyczności dostaw, wyzwania logistyczne mnożą się. Dodatkowo nowe przepisy o Strefach Czystego Transportu ograniczają możliwość korzystania z pojazdów spalinowych, zmuszając firmy do modernizacji flot i inwestowania w nisko- lub zeroemisyjne rozwiązania. Wszystko to sprawia, że skuteczne zarządzanie dostawami na ostatnim etapie wymaga dziś nie tylko sprawności operacyjnej, ale także innowacyjnego podejścia i zrównoważonych technologii.

KGP: 110 999 interwencji, 427 wypadków drogowych, 17 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 110 999 interwencji. Byli wzywani do 427 wypadków drogowych.

Samochody elektryczne potrzebują teraz tyle prądu co wszystkie ładowane w Polsce smartfony. Co będzie z zapotrzebowaniem na energię elektryczną gdy będzie ich milion

Obecnie wszystkie jeżdżące po polskich drogach auta elektryczne potrzebują tyle samo prądu co smartfony. Gdyby jednak w Polsce było milion elektryków, co według prognoz może nastąpić za pięć-siedem lat, i wszystkie one ładowały się w tym samym momencie, obciążenie systemu elektroenergetycznego z tego tytułu wyniosłoby 15,2 procent.

To już pewne: będą zmiany w cenach za badania techniczne pojazdów. Co czeka kierowców i stacje kontroli pojazdów

Jak informuje resort, jeszcze w grudniu 2024 roku złożono wniosek o wpisanie projektu ustawy do wykazu prac legislacyjnych Rady Ministrów. Ma ona na celu całkowitą rewolucję w opłatach za badania techniczne samochodów i innych pojazdów.

REKLAMA

Samochód w firmie. Teraz Ford Transit we flocie Truck Care: 20 modeli z zabudową izotermiczną na wynajem krótkoterminowy

Truck Care firma oferująca kompleksowy wynajem pojazdów użytkowych zdecydowała się na powiększenie swojej floty wynajmu krótkoterminowego o kolejne Fordy. Tym razem wybór padł na 20 Transitów z zabudową izotermiczną. Zamówione samochody trafią do oferty najmu krótkoterminowego.

Cyfrowe prawo jazdy: nadchodzą rewolucyjne zmiany dla kierowców w UE [Nowe przepisy]

Będzie cyfrowe prawo jazdy. Nadchodzą rewolucyjne zmiany w przepisach dla kierowców UE. Utrata prawa jazdy w jednym państwie rozciąga się na całą Unię Europejską. 17-letni kierowcy będą jeździli z opiekunami. Początkujący kierowcy otrzymają wyższe kary za łamanie przepisów. Co jeszcze się zmieni? Kiedy nowe przepisy wejdą w życie?

Logistyka miejska – niedoceniane narzędzie w zarządzaniu miastem

W wielu polskich miastach, miasteczkach i gminach podejmowanie decyzji urbanistycznych coraz częściej przypomina eksperyment na żywym organizmie. Zamiast opartego na potrzebach mieszkańców, przemyślanego procesu planowania i zarządzania przestrzenią, obserwujemy kopiowanie rozwiązań z europejskich metropolii – bez refleksji, bez analizy lokalnych uwarunkowań, bez udziału społeczności.

CANARD: Fotoradar na Al. Jerozolimskich w Warszawie znowu uszkodzony. Okoliczności zdarzenia bada Policja

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym poinformowało, że po raz kolejny został uszkodzony fotoradar na Al. Jerozolimskich w Warszawie. Przed kolejnym zamontowaniem fotoradaru podjęte zostaną działania, które zmniejszą ryzyko jego ponownego uszkodzenia.

REKLAMA

KGP: 123 383 interwencji, 488 wypadków drogowych, 26 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 123 383 interwencji. Byli wzywani do 488 wypadków drogowych.

BMW ulubioną marką młodych kierowców, ale OC potrafi zaskoczyć ceną

BMW serii 3, szczególnie w wersji sprzed niemal dwóch dekad, to dziś najczęściej wybierany samochód wśród kierowców w wieku 18–25 lat. Jak wynika z danych Rankomat.pl, młodzi użytkownicy dróg zdecydowanie preferują pojazdy dynamiczne, z mocniejszym silnikiem i sportowym charakterem. Jednak ten wybór ma swoją cenę – i to niemałą.

REKLAMA