REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Mercedes-Benz Klasa S Coupé - koncepcyjna wizja

Subskrybuj nas na Youtube
Mercedes-Benz S-class Coupe
Mercedes-Benz S-class Coupe
Mercedes-Benz

REKLAMA

REKLAMA

Podczas międzynarodowych targów samochodowych w Detroit Mercedes przedstawił prototypowa wersja S-klasy opracowanej jako pojazd coupe. Czym wyróżnia się ten model?

Mercedes-Benz Klasa S Coupé Concept - nadwozie

Zwiewny profil koncepcyjnej Klasy S Coupé ucieleśnia zmysłową precyzję w szczególnie nowoczesny sposób. Typowe dla tylnonapędowych samochodów proporcje podkreśla znak rozpoznawczy nowych Mercedesów - linia biegnąca od przedniej lampy do tylnego nadkola, a także długa maska z muskularnymi przetłoczeniami, wyraźnie zaakcentowane nadkola, 21-calowe obręcze (z ogumieniem 265/35 R21 z przodu i 295/35 R21 z tyłu) oraz szeroki optycznie tylny pas. Nowe gran turismo mierzy 5050 mm długości, 1958 mm szerokości i 1409 mm wysokości. Rozstaw osi wynosi 2945 mm.

REKLAMA

Zobacz też: Chevrolet Corvette Stingray - najmocniejszy w historii!

Mercedes-Benz Klasa S Coupé Concept - wnętrze

Elegancja i prostota w najlepszym wydaniu - oto krótkie podsumowanie wnętrza prototypowej Klasy S Coupé. Podzielona na strefy deska rozdzielcza ma wyraźną strukturę i nawiązuje do zmysłowych kształtów nadwozia. Górna część kokpitu z dwoma ekranami o przekątnej 12,3 cala zdaje się unosić w powietrzu i płynnie przechodzić w panele drzwi. Futurystyczne otwory wentylacyjne wykonano z polerowanego aluminium, podobnie jak instrumenty sterujące. Dotykowy wyświetlacz pomiędzy fotelami wskazuje godziny w czterech wybranych przez kierowcę miastach świata.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Panel tunelu środkowego wyglądem przywodzi na myśl drogocenny kamień - pokrywająca go powłoka "czarnego diamentu" charakteryzuje się wyjątkową głębią. Aby stworzyć taki efekt, wykorzystano metodę CVD (chemicznego osadzania z fazy gazowej). W temperaturze rzędu 1000 st. Celsjusza metal reaguje z lśniącą powierzchnią i tworzy odporną na zarysowania warstwę.

Zobacz też: Mercedes GLA 45 AMG: SUV o osiągach sportowego coupe

Awangardowy charakter koncepcyjnej Klasy S Coupé wyraża również dobór kolorów i materiałów - biel tapicerki kontrastuje tu z antracytową podłogą oraz aluminiowymi okładzinami. Fotele i deskę rozdzielczą pokrywa miękka skóra cielęca, a podsufitkę wykonano z ręcznie tkanego jedwabiu.

Mercedes-Benz Klasa S Coupé Concept - technologia

Prototyp Klasy S Coupé napędzany jest silnikiem V8 biturbo o pojemności 4,7 litra, mocy 335 kW (455 KM) i 700 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Model wyposażono w pakiet technologii "Intelligent Drive". Dwie kamery stereoskopowe mogą generować trójwymiarowy obraz obszaru do 50 metrów przed samochodem, wykrywać pozycję oraz ruch obiektów, a także monitorować otoczenie przed pojazdem w zakresie do 500 m. Informacje te łączone są z danymi z czujników ultradźwiękowych. Liczne systemy wspomagania monitorują sytuację na drodze i zmniejszają obciążenie kierowcy, chroniąc też innych uczestników ruchu.

Mercedes-Benz Klasa S Coupé Concept - zawieszenie

Również zawieszenie korzysta z nowej kamery stereoskopowej: podobnie jak nowa Klasa S, koncepcyjna Klasa S Coupé może z wyprzedzeniem reagować na niedoskonałości nawierzchni. Jeśli ROAD SURFACE SCAN wykryje je z pomocą kamery, MAGIC BODY CONTROL odpowiednio wcześniej dostosuje ustawienia zawieszenia w celu skutecznego wytłumienia nierówności.

Zobacz też: Lamborghini Huracan - wyczekiwany następca Gallardo!

Także system multimedialny spełnia najwyższe standardy. Oprogramowanie MoodGrid dostarczone przez muzyczną bazę danych Gracenote umożliwia odsłuchiwanie muzyki dopasowanej do nastroju. Wyszukiwanie utworów nie wymaga już od kierowcy i pasażerów niewygodnego przeglądania długich list - zależnie od wybranego nastroju, oprogramowanie przygotowuje wstępną selekcję piosenek na podstawie bazy liczącej 18 milionów pozycji.

Źródło: materiały prasowe Mercedes-Benz

Mercedes-Benz S-class Coupe
Mercedes-Benz
Mercedes-Benz S-class Coupe
Mercedes-Benz
Mercedes-Benz S-class Coupe
Mercedes-Benz
Mercedes-Benz S-class Coupe
Mercedes-Benz
Mercedes-Benz S-class Coupe wnętrze
Mercedes-Benz
Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Koniec bezkarności rowerzystów i użytkowników hulajnóg! Czas na tablice rejestracyjne i wyższe mandaty

Ze statystyk policyjnych wynika, że rowerzyści są drugą, po kierowcach, grupą sprawców wypadków drogowych. Tymczasem, aby poruszać się po drodze rowerem nie trzeba mieć żadnych uprawnień (po osiągnięciu pełnoletności). Jak można poprawić bezpieczeństwo na drogach?

KGP: 109 332 interwencji, 291 wypadków drogowych, 12 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Oto najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend opublikowane przez Komendę Główną Policji. Policjanci podsumowali także zdarzenia z minionego tygodnia.

19-letni motocyklista bez uprawnień potrącił policjanta i zbiegł

19-nastolatek z Międzyrzecza (Lubuskie) stanie przed sądem za zarzut spowodowania wypadku, niezatrzymanie się do kontroli i ucieczkę z miejsca wypadku.

Nowe przepisy fotoradarowe: Właściciel pojazdu jako kozioł ofiarny?

Ustawodawca szykuje kolejną rewolucję w przepisach drogowych. Tym razem uderzy ona nie tylko w kierowców łamiących przepisy, ale także w właścicieli pojazdów, którzy nie wskażą osoby prowadzącej pojazd w chwili popełnienia wykroczenia. Jeśli fotoradar uchwyci pojazd przekraczający prędkość, a właściciel odmówi podania danych kierowcy, nie tylko zapłaci karę, ale również straci dowód rejestracyjny swojego samochodu.

REKLAMA

Pijany senior uciekał przed policją po polach uprawnych. Auto dachowało

72-latek jechał bez zapiętych pasów, więc policja chciała zatrzymać go do kontroli. Rzucił się w pościg, który zakończył się dachowaniem. Okazało się, że jest pijany.

Otrzymałeś wiadomość ws. zaległych płatności w e-TOLL? KAS ostrzega przed oszustami

Krajowa Administracja Skarbowa w przesłanym we wtorek, 25 marca 2025 r. komunikacie prasowym ostrzega przed oszustami wysyłającymi fałszywe wiadomości w sprawie zaległych płatności w e-TOLL. Publikujemy przykładową fałszywą wiadomość.

Już nie tylko diesel czy benzyna. I nawet nie zawsze samochód. Jak Polacy wybierają środek transportu?

W dzisiejszych czasach wybór środka transportu to nie tylko decyzja między samochodem z silnikiem benzynowym a dieslem. Możliwości jest więcej, a kierowcy mają różne oczekiwania. Jak Polacy wybierają codzienny środek lokomocji?

KGP: 93 352 interwencji, 312 wypadków drogowych, 17 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 93 352 interwencji. Byli wzywani do 312 wypadków drogowych.

REKLAMA

Mandat za przeładowaną ciężarówkę, a zaniżona waga w CMR. Kto za to ponosi odpowiedzialność?

Przeładowanie pojazdu w transporcie drogowym to częsty problem, który może prowadzić do poważnych konsekwencji prawnych i finansowych, w tym mandatów nałożonych na przewoźnika. W sytuacjach, gdy błędne dane o wadze towaru zostały przekazane przez spedytora lub nadawcę towaru, pojawia się pytanie o podział odpowiedzialności między przewoźnika a spedytora czy nadawcę. Najczęściej problem dotyczy mandatów zagranicznych, dlatego kluczowe znaczenie w tej kwestii mają przepisy Konwencji o umowie międzynarodowego przewozu drogowego towarów (CMR).

Przestraszył się policjantów, więc uciekał samochodem, łamiąc przepisy

Nocy pościg ulicami Białegostoku zakończył się zatrzymaniem 32-letniego kierowcy. Mężczyzna najpierw przekroczył prędkość, a potem - zamiast zatrzymać się do kontroli - zaczął uciekać.

REKLAMA