REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nowa seria programu Top Gear już w Polsce

Jakub Tujaka

REKLAMA

REKLAMA

Już w czwartek 7 lutego 2013 roku o godzinie 22 na kanale BBC Knowledge wystartuje 19 seria najpopularniejszego programu motoryzacyjno-rozrywkowego na świecie. Co zobaczymy w najbliższym odcinku Top Gear?

Panowie Jeremy, James i Richard będą jeździć wszystkim, od rdzewiejących kombi i mikrosamochodów skonstruowanych w amatorskim warsztacie, po superata. Zwiedzą Afrykę, USA i Europę.  

REKLAMA

Pamiętacie jak Jeremy wjechał do biura najmniejszym autem na świecie? Peel P50 zmieścił się do windy i to właśnie jego praktyczność zainspirowała Clarksona. Postanowił zbudować jeszcze mniejsze auto. Po pięciu latach przygotowań powstał wreszcie Microcar. Szczegóły w programie.

REKLAMA

James słynący ze specyficznego podejścia do motoryzacji wpadł na pomysł sprawdzenia Bentleya Continentala GT Speed na trasie rajdowej. Uznał jednak, że jego umiejętności nie pozwolą na wykorzystanie możliwości auta i posadził za kierownicą Bentleya kierowcę rajdowego Krisa Meeke i pojechał do wyjątkowo błotnistego zakątka Walii. Efekt? Dwutonowe coupé za 150 tysięcy  funtów pokonało rajdową trasę wykonując po drodze kilka powietrznych ewolucji.

W odcinku specjalnym Panowie postanowili poszukać źródeł Nilu. Najgorszym sposobem na zrealizowanie planu było wyjechanie z Ugandy używanymi kombi. Panowie chyba nie wiedzieli, że do dziś nikomu nie udało się z całą pewnością ustalić, skąd ta rzeka wypływa – zlokalizować źródła najdalej oddalonego od jej ujścia.

Zobacz też: Honda Civic kombi concept i prototyp nowej Hondy NSX

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Dlatego Top Gear postanowił wreszcie wziąć sprawy w swoje ręce – Jeremy w starym BMW serii 5 Touring, Hammond w kombi Subaru Impreza, a James w Volvo 850. Panowie wyruszyli przez równik do Serengeti, po drodze stawiając czoła krokodylom, rzekom błota i największemu korkowi na świecie.

Wyścig auta z pociągiem to kolejna atrakcja, którą zobaczymy w najnowszej serii programu Top Gear. Trasa poprowadzi ze stadionu Wembley w Londynie do San Siro w Mediolanie. Faktem jest, że z Londynu do Mediolanu kursuje bezpośrednio nowy, szybki pociąg Eurostar. Tym razem Jeremy dostał szlaban na Ferrari i Pagani, a zamiast tego miał wybrać auto za mniej niż 35 tysięcy funtów. Jednak to ograniczenie nie brało pod uwagę talentu Clarksona do wynajdywania wielu koni mechanicznych za niewiele pieniędzy. Czy ten hałaśliwy gość i jego doładowany 650-konny Shelby Mustang GT500 wyprzedzą w wyścigu na mecz Jamesa, Richarda i potęgę europejskich kolei?

Ludność Wielkiej Brytanii coraz bardziej się starzeje – najnowsze prognozy przewidują, że w 2030 roku ponad 10 procent mieszkańców kraju będzie mieć więcej niż 70 lat. A emeryci nie szukają sportowych hatchbacków z półautomatyczną skrzynią biegów z Bluetoothem. Chcą wygodnych siedzeń, prostych przełączników i dobrej herbaty. Więc Jeremy i Richard postanowili stworzyć idealny samochód dla seniora. Zaczęli od świetnego Fiata Multipla, w którym wprowadzili sporo udogodnień dla starszych osób, po czym wyruszyli na zaludnione seniorami południowe wybrzeże Anglii. Herbaciarnie, emeryci i Clarkson – co tu może nie wypalić?

Zobacz też: Nowe Renault Kangoo Express

Top Gear szczyci się, że przeprowadza najdokładniejsze testy drogowe samochodów za przystępną cenę. Kto inny byłby w stanie sprawdzić, czy Ford Fiesta wygra ze złoczyńcami w Corvette w wyścigu przez centrum handlowe albo czy Ross Kemp zmieści się w bagażniku Renault Twingo Sport? W najnowszej serii Top Gear Jeremy ocenia nową Kię Cee’d szukając odpowiedzi na kluczowe dla kupujących pytania, takie jak: „Czy jest szybsza od Nissana GT-R?”, „Czy wyprodukowano ją na Słowacji?”, „Czy nadaje się dla sprzedawcy węgorzy elektrycznych?”.

Co jeszcze zobaczymy w Top Gear? Clarkson, Hammond i May zabiorą też Astona Martina Vanquisha, SRT Vipera oraz Lexusa LFA w wielką trasę po Ameryce. Odwiedzą Las Vegas i Los Angeles, będą się ścigać z samolotami myśliwskimi, a następnie rozpoczną wyścig, którego celem będzie granica Meksyku.

Zobacz też: Co pokaże Kia w Genewie?

Ponadto, znajdzie się też coś dla miłośników włoskiej motoryzacji. Richard usiądzie za kierownicą niesamowitego superwozu o mocy 720 koni mechanicznych – Pagani Huayry.

Jak zwykle prezenterom będzie towarzyszyć milczący, ale wyjątkowo skuteczny kierowca wyścigowy Stig.

19 seria programu Top Gear wystartuje na BBC Knowledge w czwartek 7 lutego o 22:00.

Top Gear niezmiennie odnosi sukcesy na całym świecie. Program sprzedano na 244 rynki, a na licencji BBC Worldwide powstało już pięć wersji lokalnych: w Australii, Rosji, w Chinach, Korei Południowej i USA.

19 seria programu Top Gear
BBC
19 seria programu Top Gear
BBC
19 seria programu Top Gear
BBC
19 seria programu Top Gear
BBC
19 seria programu Top Gear
BBC
19 seria programu Top Gear
BBCBBC
19 seria programu Top Gear
BBC
19 seria programu Top Gear
BBC
19 seria programu Top Gear
BBC
19 seria programu Top Gear
BBC
19 seria programu Top Gear
BBC
19 seria programu Top Gear
BBC
19 seria programu Top Gear
BBC
19 seria programu Top Gear
BBC
19 seria programu Top Gear
BBC
19 seria programu Top Gear
BBC
19 seria programu Top Gear
BBC
19 seria programu Top Gear
BBC
19 seria programu Top Gear
BBC
19 seria programu Top Gear
BBC
19 seria programu Top Gear
BBC
19 seria programu Top Gear
BBC
19 seria programu Top Gear
BBC
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Od stycznia 2025 r. nowe obowiązki właścicieli i zarządców niektórych budynków. Wysyp stacji ładowania aut elektrycznych już się zaczął

W ewidencji Urzędu Dozoru Technicznego widnieje już ponad 10 200 punktów ładowania aut elektrycznych. Tylko w listopadzie ich liczba wzrosła o przeszło 760! Tak gwałtowne przyspieszenie w budowie infrastruktury dla elektryków ma związek z przepisami, które wchodzą w życie 1 stycznia – oceniają eksperci Powerdot. Jest też inna przyczyna.

CANARD: Uruchomiono dwa nowe odcinkowe pomiary prędkości

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało o uruchomieniu dwóch kolejnych odcinkowych pomiarów prędkości. Jeden z nich został uruchomiony na trasie A1, a drugi na DW935. 

KGP: 100 285 interwencji, 385 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 100 285 interwencji. Byli wzywani do 385 wypadków drogowych.

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza [Projekt ustawy]

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza. Projekt ustawy trafił do uzgodnień i konsultacji.

REKLAMA

Jak zarządzać flotą pojazdów elektrycznych

Badania rynkowe pokazują, że główne obawy, potrzeby i oczekiwania użytkowników elektromobilności, zarówno w firmach, jak i wśród indywidualnych konsumentów, dotyczą infrastruktury ładowania, zasięgu pojazdów elektrycznych oraz kosztów ich eksploatacji. To właśnie te kwestie stanowią obecnie największe wyzwania techniczne w procesie elektryfikacji flot. Dodatkowym wyzwaniem jest przekonanie pracowników do adaptacji nowych technologii.

Dlaczego bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam?

Dobre opony to podstawa bezpiecznej jazdy. Warto wiedzieć, że bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam. To ważne, zwałszcza w przypadku decyzji o wypłacie ubezpieczenia. Ostatnio Rzecznik Finansowy wydał interpretację dla wszystkich ubezpieczycieli odnośnie do wysokości bieżnika na tej samej osi pojazd. Jak to jest więc z tymi bieżnikami?

KGP: 82 680 interwencji, 327 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 82 680 interwencji. Byli wzywani do 327 wypadków drogowych.

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. [Projekt ustawy]

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. Projekt nowelizacji ustawy o drogach publicznych zakłada, że nie tylko miasta powyżej 100 tys. mieszkańców będą mogły ustanawiać śródmiejskie strefy parkowania.

REKLAMA

Badania techniczne pojazdów: opłaty za badanie techniczne, waloryzacja wysokości opłaty. Szykują się zmiany

Badania techniczne pojazdów: mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie, waloryzacja. W resorcie infrastruktury trwają prace nad przygotowaniem projektu ustawy. W projekcie znajdzie się m.in. mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie techniczne pojazdu.

Ważne! Rząd szykuje kolejne zmiany w prawie drogowym: surowe kary za brawurową jazdę, konfiskata za powadzenie bez prawa jazdy

W odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych Rząd ogłosił szereg zmian w prawie, w odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Jakie zmiany rząd planuje w 2025 roku.

REKLAMA