REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nowa seria programu Top Gear już w Polsce

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Jakub Tujaka

REKLAMA

REKLAMA

Już w czwartek 7 lutego 2013 roku o godzinie 22 na kanale BBC Knowledge wystartuje 19 seria najpopularniejszego programu motoryzacyjno-rozrywkowego na świecie. Co zobaczymy w najbliższym odcinku Top Gear?

Panowie Jeremy, James i Richard będą jeździć wszystkim, od rdzewiejących kombi i mikrosamochodów skonstruowanych w amatorskim warsztacie, po superata. Zwiedzą Afrykę, USA i Europę.  

REKLAMA

Pamiętacie jak Jeremy wjechał do biura najmniejszym autem na świecie? Peel P50 zmieścił się do windy i to właśnie jego praktyczność zainspirowała Clarksona. Postanowił zbudować jeszcze mniejsze auto. Po pięciu latach przygotowań powstał wreszcie Microcar. Szczegóły w programie.

REKLAMA

James słynący ze specyficznego podejścia do motoryzacji wpadł na pomysł sprawdzenia Bentleya Continentala GT Speed na trasie rajdowej. Uznał jednak, że jego umiejętności nie pozwolą na wykorzystanie możliwości auta i posadził za kierownicą Bentleya kierowcę rajdowego Krisa Meeke i pojechał do wyjątkowo błotnistego zakątka Walii. Efekt? Dwutonowe coupé za 150 tysięcy  funtów pokonało rajdową trasę wykonując po drodze kilka powietrznych ewolucji.

W odcinku specjalnym Panowie postanowili poszukać źródeł Nilu. Najgorszym sposobem na zrealizowanie planu było wyjechanie z Ugandy używanymi kombi. Panowie chyba nie wiedzieli, że do dziś nikomu nie udało się z całą pewnością ustalić, skąd ta rzeka wypływa – zlokalizować źródła najdalej oddalonego od jej ujścia.

Zobacz też: Honda Civic kombi concept i prototyp nowej Hondy NSX

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Dlatego Top Gear postanowił wreszcie wziąć sprawy w swoje ręce – Jeremy w starym BMW serii 5 Touring, Hammond w kombi Subaru Impreza, a James w Volvo 850. Panowie wyruszyli przez równik do Serengeti, po drodze stawiając czoła krokodylom, rzekom błota i największemu korkowi na świecie.

Wyścig auta z pociągiem to kolejna atrakcja, którą zobaczymy w najnowszej serii programu Top Gear. Trasa poprowadzi ze stadionu Wembley w Londynie do San Siro w Mediolanie. Faktem jest, że z Londynu do Mediolanu kursuje bezpośrednio nowy, szybki pociąg Eurostar. Tym razem Jeremy dostał szlaban na Ferrari i Pagani, a zamiast tego miał wybrać auto za mniej niż 35 tysięcy funtów. Jednak to ograniczenie nie brało pod uwagę talentu Clarksona do wynajdywania wielu koni mechanicznych za niewiele pieniędzy. Czy ten hałaśliwy gość i jego doładowany 650-konny Shelby Mustang GT500 wyprzedzą w wyścigu na mecz Jamesa, Richarda i potęgę europejskich kolei?

Ludność Wielkiej Brytanii coraz bardziej się starzeje – najnowsze prognozy przewidują, że w 2030 roku ponad 10 procent mieszkańców kraju będzie mieć więcej niż 70 lat. A emeryci nie szukają sportowych hatchbacków z półautomatyczną skrzynią biegów z Bluetoothem. Chcą wygodnych siedzeń, prostych przełączników i dobrej herbaty. Więc Jeremy i Richard postanowili stworzyć idealny samochód dla seniora. Zaczęli od świetnego Fiata Multipla, w którym wprowadzili sporo udogodnień dla starszych osób, po czym wyruszyli na zaludnione seniorami południowe wybrzeże Anglii. Herbaciarnie, emeryci i Clarkson – co tu może nie wypalić?

Zobacz też: Nowe Renault Kangoo Express

Top Gear szczyci się, że przeprowadza najdokładniejsze testy drogowe samochodów za przystępną cenę. Kto inny byłby w stanie sprawdzić, czy Ford Fiesta wygra ze złoczyńcami w Corvette w wyścigu przez centrum handlowe albo czy Ross Kemp zmieści się w bagażniku Renault Twingo Sport? W najnowszej serii Top Gear Jeremy ocenia nową Kię Cee’d szukając odpowiedzi na kluczowe dla kupujących pytania, takie jak: „Czy jest szybsza od Nissana GT-R?”, „Czy wyprodukowano ją na Słowacji?”, „Czy nadaje się dla sprzedawcy węgorzy elektrycznych?”.

Co jeszcze zobaczymy w Top Gear? Clarkson, Hammond i May zabiorą też Astona Martina Vanquisha, SRT Vipera oraz Lexusa LFA w wielką trasę po Ameryce. Odwiedzą Las Vegas i Los Angeles, będą się ścigać z samolotami myśliwskimi, a następnie rozpoczną wyścig, którego celem będzie granica Meksyku.

Zobacz też: Co pokaże Kia w Genewie?

Ponadto, znajdzie się też coś dla miłośników włoskiej motoryzacji. Richard usiądzie za kierownicą niesamowitego superwozu o mocy 720 koni mechanicznych – Pagani Huayry.

Jak zwykle prezenterom będzie towarzyszyć milczący, ale wyjątkowo skuteczny kierowca wyścigowy Stig.

19 seria programu Top Gear wystartuje na BBC Knowledge w czwartek 7 lutego o 22:00.

Top Gear niezmiennie odnosi sukcesy na całym świecie. Program sprzedano na 244 rynki, a na licencji BBC Worldwide powstało już pięć wersji lokalnych: w Australii, Rosji, w Chinach, Korei Południowej i USA.

19 seria programu Top Gear
BBC
19 seria programu Top Gear
BBC
19 seria programu Top Gear
BBC
19 seria programu Top Gear
BBC
19 seria programu Top Gear
BBC
19 seria programu Top Gear
BBCBBC
19 seria programu Top Gear
BBC
19 seria programu Top Gear
BBC
19 seria programu Top Gear
BBC
19 seria programu Top Gear
BBC
19 seria programu Top Gear
BBC
19 seria programu Top Gear
BBC
19 seria programu Top Gear
BBC
19 seria programu Top Gear
BBC
19 seria programu Top Gear
BBC
19 seria programu Top Gear
BBC
19 seria programu Top Gear
BBC
19 seria programu Top Gear
BBC
19 seria programu Top Gear
BBC
19 seria programu Top Gear
BBC
19 seria programu Top Gear
BBC
19 seria programu Top Gear
BBC
19 seria programu Top Gear
BBC
Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zielone strzałki wracają do gry – czas skończyć z absurdami, które blokują miasta

W ostatnich latach wiele polskich miast zdecydowało się na masowe usuwanie zielonych strzałek warunkowego skrętu. Efekt? Większe korki, mniejsza przepustowość skrzyżowań i rosnąca frustracja kierowców. Tymczasem te niepozorne zielone strzałki mogłyby i powinny poprawiać płynność ruchu, usprawniać komunikację w centrach miast i ograniczać emisję spalin. Pora na zdroworozsądkową korektę.

KGP: 107 596 interwencji, 356 wypadków drogowych, 30 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 107 596 interwencji. Byli wzywani do 356 wypadków drogowych.

Autogaz mimo wzrostu cen nic nie traci na popularności. Czy Polska pod względem samochodów napędzanych gazem jest wyjątkiem w Europie

Polska jest największym rynkiem autogazu w Europie, z ponad 3,5 milionami pojazdów zasilanych gazem płynnym, wyprzedzając Włochy. Jak wynika z danych rynkowych, autogaz pozostaje jednym z najtańszych i najpowszechniej dostępnych paliw w kraju, oferowanym na 7,4 tys. stacji.

Branża motoryzacyjna w kryzysie, coraz więcej restrukturyzacji

Branża motoryzacyjna w Polsce i Europie przeżywa poważny kryzys – w 2024 roku zlikwidowano 54 tys. miejsc pracy, najwięcej od czasu pandemii. Według raportu MGBI wzrosła też liczba postępowań restrukturyzacyjnych do 141, co pokazuje, że firmy coraz częściej szukają ratunku poza upadłością.

REKLAMA

CANARD uruchomiło dwa nowe fotoradary [mapa fotoradarów, taryfikator mandatów, punkty karne]

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym uruchomiło w zeszłym tygodniu dwa nowe fotoradary. Gdzie znajdują się nowo uruchomione fotoradary? Jakie są ograniczenia na drogach? Z jakimi konsekwencjami powinni liczyć się kierowcy za przekroczenie prędkości?

Bezpłatna komunikacja zamiast biletów i rowerów miejskich? Czas na odważne decyzje w polskich miastach

Czy naprawdę warto utrzymywać system biletowy, skoro i tak w ponad 68% ( 2025 roku może to być jeszcze więcej) pokrywamy koszty transportu publicznego z budżetów miast? A może pora na poważną debatę o całkowicie bezpłatnej komunikacji miejskiej w Polsce?

KGP: 106 002 interwencji, 389 wypadków drogowych, 27 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 106 002 interwencji. Byli wzywani do 389 wypadków drogowych.

Ekologiczny samochód może być droższy od normalnego, uważają teraz polscy posiadacze aut. O ile więcej za niego są skłonni zapłacić

Podejście Polaków do tego, czy ich nowe auto będzie miało rozwiązania ekologiczne czy też nie, widoczne jest w gotowości do poniesienia wyższych kosztów w imię bardziej przyjaznych środowisku technologii. Już co trzeci uważa, że samochód ekologiczny może być droższy niż standardowy.

REKLAMA

Ekologiczne auto? Ponad połowa Polaków nie dopłaciłaby do niego

Czy ekologiczność samochodu to dla Polaków ważny czynnik i element decyzyjny przy zakupie? Ponad jedna trzecia ankietowanych w badaniu przeprowadzonym przez Santander Consumer Multirent byłaby w stanie dopłacić do takiego pojazdu.

Bezpieczeństwo na opak – dlaczego polskie drogi z pierwszeństwem są sztucznie spowalniane?

Na polskich drogach coraz częściej mamy do czynienia z sytuacją, w której bezpieczeństwo planowane jest wbrew logice inżynierii ruchu drogowego. Droga z pierwszeństwem powinna gwarantować płynność. Czas na rewizję praktyk inżynierii drogowej.

REKLAMA