REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nowy Mercedes-Benz Klasy E Coupe oraz Klasy E Cabrio

Mercedes Klasy E Coupe 2013
Mercedes Klasy E Coupe 2013
Mercedes-Benz

REKLAMA

REKLAMA

Po prezentacji najnowszej generacji Mercedesa-Benza Klasy E nadeszła pora na przedstawienie mniej formalnych odmian modelu wersjach Coupe i Cabrio.

Mercedes-Benz Klasy E w wersjach Coupe oraz Cabriolet to odmiana, które kupuje się głównie emocjami. Stąd w tym przypadku nie mniej ważny od prestiżu marki, nienagannego wykonania oraz doskonałych właściwości jezdnych jest wygląd. O ile w przypadku limuzyn z segmentu premium wystarczy, gdy projektanci wykażą się powściągliwością o tyle w przypadku mniej formalnych odmian Coupe i Cabrio muszą dobrze zbalansować dawkę elegancji i zadziornej nonszalancji, by całość połączyła się w bryłę ładną, ale nie nudną i na pewno nie zbyt ekstrawagancką.

REKLAMA

Zobacz też: Nowy Mercedes-Benz E

Mercedes-Benz Klasy E Coupe i Cabrio - zmiany stylizacyjne

Nie trzeba być wprawnym obserwatorem, by spostrzec, że największe zmiany stylizacyjne w stosunku do poprzedniej wersji modelu pojawiło się w przedniej części nadwozia. Najbardziej zauważalnym elementem nowego oblicza Klasy E Coupé i Cabriolet jest przedni pas z zespolonymi lampami, wyposażonymi w światła mijania LED i po raz pierwszy dostępnymi z kompletnym oświetleniem LED-owym (opcja). Charakterystyczny dla Klasy E motyw czterech "oczu" zdradza świetlna oprawa reflektorów. Nowe są również przednie zderzaki z silniej zaakcentowanym przetłoczeniem w kształcie litery "V" oraz duże wloty powietrza. Z kolei tył samochodu jest poszerzony optycznie przez nowe lampy i zderzak.

Tradycyjnie już dla opisywanego modelu Coupe, boczne szyby bez środkowego słupka mogą zostać w pełni opuszczone. Także czteroosobowy Cabriolet ma w pełni opuszczane szyby.

Zobacz też: Mercedes SLS AMG Black Series: prawie jak wyścigowe GT3

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Mercedes-Benz Klasy E Coupe i Cabrio - zmiany we wnętrzu

Projektanci wyposażyli nową Klasę E w tablicę przyrządów z dwuczęściowym wykończeniem, dostępnym w wersji wzorowanej na drewnie lub aluminium. Konstruktorzy zastosowali nowy panel instrumentów z trzema zatopionymi w tubach zegarami, ekran na konsoli środkowej oraz analogowy zegar. Konsola środkowa jest pozbawiona dźwigni zmiany biegów, a przeprojektowana kierownica może być wyposażona w selektor Direct Select z łopatkami do zmiany biegów (w połączeniu z automatyczną przekładnią).
Według zapewnień producenta we wnętrzu nowej klasy E Cabriolet jest najniższy w klasie poziom hałasu, a to za sprawą wysokiej jakości izolacji miękkiego dachu.

Zobacz też: Zapowiedź ostrej wersji kompaktowego modelu Kia. Czy będzie można kupić go w Polsce?

W Cabriolecie dostępny jest również za dopłatą system Aircap, którego działanie dostosowane jest do prędkości. Redukuje on zawirowania powietrza we wnętrzu auta, a co za tym idzie - poziom hałasu. Aircap samoczynnie uruchamia się przy prędkościach powyżej 40 km/h, a deflektor na ramie przedniej szyby automatycznie chowa się ponownie poniżej 15 km/h.
Pozycja osłony przeciwwiatrowej pomiędzy tylnymi zagłówkami jest dostosowana do liczby pasażerów samochodu (pasażerowie tylnej kanapy są wykrywani automatycznie, gdy tylko zapną pasy bezpieczeństwa) i uzależniona od wysunięcia deflektora na ramie przedniej szyby.
Opcjonalnie dostępny jest również system podgrzewania okolic karku Airscarf - "powietrzny szal", który wydłuża sezon jazdy z opuszczonym dachem i zapewnia komfort nawet wtedy, gdy na zewnątrz jest chłodno.

Zobacz też: Najciekawsze premiery motoryzacyjne 2013 roku!

Mercedes-Benz Klasy E Coupe i Cabrio - gama jednostek napędowych

W gamie jednostek napędowych nowej Klasy E Coupé i Cabriolet znajdzie się aż dziewięć jednostek napędowych. Każda z nich jest wyposażona w układ ECO start/stop. Paleta sześciu silników benzynowych obejmuje wersje o mocy od 135 kW (184 KM) do 300 kW (408 KM), a trzech turbodiesli - od 125 kW (170 KM) do 195 kW (265 KM).

Zobacz też: Nowy Volkswagen Golf GTI - Volkswagen uczy się od Abartha?

Opracował: Tomasz Korniejew, źródło: Mercedes-Benz

Mercedes Klasy E Coupe 2013
Mercedes-Benz
Mercedes Klasy E Cabrio 2013
Mercedes-Benz
Mercedes Klasy E Coupe i Cabrio 2013
Mercedes-Benz
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Konfiskata samochodów nietrzeźwym: w majówkę 2024 auta straci dwa tysiące kierowców, jak uniknąć kary

Choć zapowiadane jest cofnięcie drastycznych przepisów, nadal obowiązuje nowe prawo według którego nietrzeźwemu kierowcy konfiskuje się auto. Gdyby obowiązywał już w ubiegłoroczną majówkę, samochody straciłoby prawie2 tys. kierowców. Jednak jeśli nawet przepisy zostaną złagodzone, to kary dla nietrzeźwych kierowców pozostaną nadal surowe.

Nowe kary dla kierowców przyjęte. Masowo polecą prawa jazdy

Kierowców czeka rewolucja w karaniu za wykroczenia. Przepisy przyjęte przez Parament Europejski niosą poważne zmiany. Reforma ma przyczynić się do zmniejszenia liczby zabitych na europejskich drogach. Oto szczegóły…

Majówka może przynieść spadek cen paliw. Za benzynę Pb 95 możemy zapłacić od 6,61 do 6,72 zł za litr, a za Pb98 od 7,28 do 7,39 zł

W nadchodzący majowy weekend, kierowcy mogą spodziewać się korzystniejszych cen paliw. Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują spadek kosztów tankowania, a to z powodu promocji oferowanych przez stacje benzynowe.

Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

REKLAMA

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

REKLAMA

Drogowa kumulacja na Śląsku. Pijany kierowca z potrójnym zakazem prowadzenia i poszukiwany w jednym aucie

Myśleliście, że nic już was nie zdziwi? No to przeczytajcie tę historię. Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Opla. Jak się okazało, jego kierowca był pijany. I miał potrójny zakaz prowadzenia. A to dopiero początek czarnej serii.

Jak sprawdzić kontrahenta w branży TSL?

Podstawą każdej współpracy biznesowej jest zaufanie. A nic tak nie wzmaga jego poziomu, jak... kontrola i wcześniejsze sprawdzenie kontrahenta. Jak zweryfikować partnerów z branży TSL? To ważne pytanie, aby nie dać się złapać w oszustwo "na zlecenie transportowe".

REKLAMA