REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nowy Mercedes-Benz Klasy E Coupe oraz Klasy E Cabrio

Mercedes Klasy E Coupe 2013
Mercedes Klasy E Coupe 2013
Mercedes-Benz

REKLAMA

REKLAMA

Po prezentacji najnowszej generacji Mercedesa-Benza Klasy E nadeszła pora na przedstawienie mniej formalnych odmian modelu wersjach Coupe i Cabrio.

Mercedes-Benz Klasy E w wersjach Coupe oraz Cabriolet to odmiana, które kupuje się głównie emocjami. Stąd w tym przypadku nie mniej ważny od prestiżu marki, nienagannego wykonania oraz doskonałych właściwości jezdnych jest wygląd. O ile w przypadku limuzyn z segmentu premium wystarczy, gdy projektanci wykażą się powściągliwością o tyle w przypadku mniej formalnych odmian Coupe i Cabrio muszą dobrze zbalansować dawkę elegancji i zadziornej nonszalancji, by całość połączyła się w bryłę ładną, ale nie nudną i na pewno nie zbyt ekstrawagancką.

REKLAMA

Zobacz też: Nowy Mercedes-Benz E

Mercedes-Benz Klasy E Coupe i Cabrio - zmiany stylizacyjne

Nie trzeba być wprawnym obserwatorem, by spostrzec, że największe zmiany stylizacyjne w stosunku do poprzedniej wersji modelu pojawiło się w przedniej części nadwozia. Najbardziej zauważalnym elementem nowego oblicza Klasy E Coupé i Cabriolet jest przedni pas z zespolonymi lampami, wyposażonymi w światła mijania LED i po raz pierwszy dostępnymi z kompletnym oświetleniem LED-owym (opcja). Charakterystyczny dla Klasy E motyw czterech "oczu" zdradza świetlna oprawa reflektorów. Nowe są również przednie zderzaki z silniej zaakcentowanym przetłoczeniem w kształcie litery "V" oraz duże wloty powietrza. Z kolei tył samochodu jest poszerzony optycznie przez nowe lampy i zderzak.

Tradycyjnie już dla opisywanego modelu Coupe, boczne szyby bez środkowego słupka mogą zostać w pełni opuszczone. Także czteroosobowy Cabriolet ma w pełni opuszczane szyby.

Zobacz też: Mercedes SLS AMG Black Series: prawie jak wyścigowe GT3

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Mercedes-Benz Klasy E Coupe i Cabrio - zmiany we wnętrzu

Projektanci wyposażyli nową Klasę E w tablicę przyrządów z dwuczęściowym wykończeniem, dostępnym w wersji wzorowanej na drewnie lub aluminium. Konstruktorzy zastosowali nowy panel instrumentów z trzema zatopionymi w tubach zegarami, ekran na konsoli środkowej oraz analogowy zegar. Konsola środkowa jest pozbawiona dźwigni zmiany biegów, a przeprojektowana kierownica może być wyposażona w selektor Direct Select z łopatkami do zmiany biegów (w połączeniu z automatyczną przekładnią).
Według zapewnień producenta we wnętrzu nowej klasy E Cabriolet jest najniższy w klasie poziom hałasu, a to za sprawą wysokiej jakości izolacji miękkiego dachu.

Zobacz też: Zapowiedź ostrej wersji kompaktowego modelu Kia. Czy będzie można kupić go w Polsce?

W Cabriolecie dostępny jest również za dopłatą system Aircap, którego działanie dostosowane jest do prędkości. Redukuje on zawirowania powietrza we wnętrzu auta, a co za tym idzie - poziom hałasu. Aircap samoczynnie uruchamia się przy prędkościach powyżej 40 km/h, a deflektor na ramie przedniej szyby automatycznie chowa się ponownie poniżej 15 km/h.
Pozycja osłony przeciwwiatrowej pomiędzy tylnymi zagłówkami jest dostosowana do liczby pasażerów samochodu (pasażerowie tylnej kanapy są wykrywani automatycznie, gdy tylko zapną pasy bezpieczeństwa) i uzależniona od wysunięcia deflektora na ramie przedniej szyby.
Opcjonalnie dostępny jest również system podgrzewania okolic karku Airscarf - "powietrzny szal", który wydłuża sezon jazdy z opuszczonym dachem i zapewnia komfort nawet wtedy, gdy na zewnątrz jest chłodno.

Zobacz też: Najciekawsze premiery motoryzacyjne 2013 roku!

Mercedes-Benz Klasy E Coupe i Cabrio - gama jednostek napędowych

W gamie jednostek napędowych nowej Klasy E Coupé i Cabriolet znajdzie się aż dziewięć jednostek napędowych. Każda z nich jest wyposażona w układ ECO start/stop. Paleta sześciu silników benzynowych obejmuje wersje o mocy od 135 kW (184 KM) do 300 kW (408 KM), a trzech turbodiesli - od 125 kW (170 KM) do 195 kW (265 KM).

Zobacz też: Nowy Volkswagen Golf GTI - Volkswagen uczy się od Abartha?

Opracował: Tomasz Korniejew, źródło: Mercedes-Benz

Mercedes Klasy E Coupe 2013
Mercedes-Benz
Mercedes Klasy E Cabrio 2013
Mercedes-Benz
Mercedes Klasy E Coupe i Cabrio 2013
Mercedes-Benz
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
CANARD: Uruchomiono dwa nowe odcinkowe pomiary prędkości

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało o uruchomieniu dwóch kolejnych odcinkowych pomiarów prędkości. Jeden z nich został uruchomiony na trasie A1, a drugi na DW935. 

KGP: 100 285 interwencji, 385 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 100 285 interwencji. Byli wzywani do 385 wypadków drogowych.

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza [Projekt ustawy]

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza. Projekt ustawy trafił do uzgodnień i konsultacji.

Jak zarządzać flotą pojazdów elektrycznych

Badania rynkowe pokazują, że główne obawy, potrzeby i oczekiwania użytkowników elektromobilności, zarówno w firmach, jak i wśród indywidualnych konsumentów, dotyczą infrastruktury ładowania, zasięgu pojazdów elektrycznych oraz kosztów ich eksploatacji. To właśnie te kwestie stanowią obecnie największe wyzwania techniczne w procesie elektryfikacji flot. Dodatkowym wyzwaniem jest przekonanie pracowników do adaptacji nowych technologii.

REKLAMA

Dlaczego bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam?

Dobre opony to podstawa bezpiecznej jazdy. Warto wiedzieć, że bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam. To ważne, zwałszcza w przypadku decyzji o wypłacie ubezpieczenia. Ostatnio Rzecznik Finansowy wydał interpretację dla wszystkich ubezpieczycieli odnośnie do wysokości bieżnika na tej samej osi pojazd. Jak to jest więc z tymi bieżnikami?

KGP: 82 680 interwencji, 327 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 82 680 interwencji. Byli wzywani do 327 wypadków drogowych.

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. [Projekt ustawy]

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. Projekt nowelizacji ustawy o drogach publicznych zakłada, że nie tylko miasta powyżej 100 tys. mieszkańców będą mogły ustanawiać śródmiejskie strefy parkowania.

Badania techniczne pojazdów: opłaty za badanie techniczne, waloryzacja wysokości opłaty. Szykują się zmiany

Badania techniczne pojazdów: mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie, waloryzacja. W resorcie infrastruktury trwają prace nad przygotowaniem projektu ustawy. W projekcie znajdzie się m.in. mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie techniczne pojazdu.

REKLAMA

Ważne! Rząd szykuje kolejne zmiany w prawie drogowym: surowe kary za brawurową jazdę, konfiskata za powadzenie bez prawa jazdy

W odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych Rząd ogłosił szereg zmian w prawie, w odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Jakie zmiany rząd planuje w 2025 roku.

Czy można mieszać różne rodzaje płynów chłodniczych? O tym powinien wiedzieć każdy kierowca!

Każdy kierowca wie, że płyn do chłodnic to jeden z najważniejszych płynów eksploatacyjnych w samochodzie. Odpowiada on za prawidłową pracę układu chłodzenia, chroniąc silnik przed przegrzewaniem się i korozją. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając płyn chłodniczy do samochodu?

REKLAMA