REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Salon Samochodowy - Paryż 2010

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Michał Karczewski
Audi A5
Audi A5

REKLAMA

REKLAMA

Jesień poza deszczami i początkiem roku akademickiego przynosi również pozytywne doznania. Jednym z nich jest trwający właśnie Salon Samochodowy w Paryżu, czyli nie lada gratka dla fanów motoryzacji.

Francja otwiera swoje podwoje na czterech kółek od 2 do 17 października. Na organizowanych w tym kraju targach nie zabrakło ciekawych premier, choć istotnych dla rynku, nowych modeli jest mniej niż zwykle. Większość prezentowanych aut to wersje poliftingowe lub pojazdy koncepcyjne. Sezon na nowości już się z zasadzie kończy jednak sporo prezentowanych aut pojawi się na rynku jeszcze przed końcem tego roku. Poniżej przygotowaliśmy dla was krótkie zestawienie najciekawszych propozycji.

REKLAMA

Audi to przede wszystkim A7 Sportback, czyli dynamiczne spojrzenie na limuzynę klasy wyższej. Dla osób szukających czegoś specjalnego Bentley przygotował model Continental GT po liftingu. Dla szerszego grona odbiorców znajdziemy coś na stoisku Chevroleta. Czeka tam nowe Aveo, które teraz bardziej przypomina mniejszego Sparka, a także Cruze w wersji hatchback oraz poliftingowa Captiva.

Zobacz też: Lifting modeli Peugeot Partner i Expert

Citroen prezentuje nową generację C4 oraz jej wersję dla bardziej wymagających odbiorców czyli DS4. Honda kusi hybrydową wersją Jazza, a Hyundai modelem ix20, czyli bliźniakiem Vengi oraz modelem i10 po lekkich zmianach.

Nowy Jeep Grand Cherokee to kolejna ciekawa premiera tegorocznego „Paryża”. Ponadto na stoisku Land Rovera zobaczymy model Evoque, a u Mazdy czeka na nas Dwójka po liftingu, dzięki któremu przód auta bardziej upodobnił się do obecnej linii modelowej producenta.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też: Gama silnikowa nowej BMW serii 3

REKLAMA

Na stoisku Mercedesa znajdziemy nowego CLS-a, który w stosunku do swojego poprzednika zmienił się nie do poznania. U Opla czeka Astra GTC (na razie w formie bardzo prawdopodobnego Conceptu), czyli trzydrzwiowa wersja popularnego kompaktu, zaś Peugeot przygotował premierę modelu 508, który zastąpi dwa auta: 407 i 607.

Porsche przygotowało 911 w wersjach: GTS oraz Speedster. Zwłaszcza to drugie auto zwraca na siebie uwagę niecodziennym wyglądem. Renault to lifting Laguny oraz koncept DeZir, który ma wyznaczać kierunek w designie przyszłych modeli tego producenta.

Zobacz też: Mclaren MP4-12C w wersji cabrio

Toyota przygotowała „pudełkowatą” Verso S, zaś Volkswagen nowe oblicze swojego szlagieru czyli Passata. Auto zaprezentowano zarówno w wersji sedan jak i kombi. Volvo oficjalnie pokazuje V60. Auto, które lada moment trafi do polskich salonów, a mamy nadzieję że również na nasz testowy parking.

Paryskie hale Salonu Samochodowego będą otwarte dla zwiedzających od godziny 10 do 20. Bilet normalny kosztuje 12 Euro, zaś studencki – połowę tej kwoty. Ciekawe informacje o Salonie znajdziecie również na oficjalnej stronie imprezy - www.mondialautomobile.com – oraz na Facebooku.

Volkswagen Passat
Toyota Verso S
Renault Laguna
Renault
Porsche 911
Peugeot 508
Opel Astra GTC
Mercedes CLS
Honda Jazz
Chevrolet Cruze hatchback
Chevrolet Aveo
Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Bezpłatna komunikacja zamiast biletów i rowerów miejskich? Czas na odważne decyzje w polskich miastach

Czy naprawdę warto utrzymywać system biletowy, skoro i tak w ponad 68% ( 2025 roku może to być jeszcze więcej) pokrywamy koszty transportu publicznego z budżetów miast? A może pora na poważną debatę o całkowicie bezpłatnej komunikacji miejskiej w Polsce?

KGP: 106 002 interwencji, 389 wypadków drogowych, 27 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 106 002 interwencji. Byli wzywani do 389 wypadków drogowych.

Ekologiczny samochód może być droższy od normalnego, uważają teraz polscy posiadacze aut. O ile więcej za niego są skłonni zapłacić

Podejście Polaków do tego, czy ich nowe auto będzie miało rozwiązania ekologiczne czy też nie, widoczne jest w gotowości do poniesienia wyższych kosztów w imię bardziej przyjaznych środowisku technologii. Już co trzeci uważa, że samochód ekologiczny może być droższy niż standardowy.

Ekologiczne auto? Ponad połowa Polaków nie dopłaciłaby do niego

Czy ekologiczność samochodu to dla Polaków ważny czynnik i element decyzyjny przy zakupie? Ponad jedna trzecia ankietowanych w badaniu przeprowadzonym przez Santander Consumer Multirent byłaby w stanie dopłacić do takiego pojazdu.

REKLAMA

Bezpieczeństwo na opak – dlaczego polskie drogi z pierwszeństwem są sztucznie spowalniane?

Na polskich drogach coraz częściej mamy do czynienia z sytuacją, w której bezpieczeństwo planowane jest wbrew logice inżynierii ruchu drogowego. Droga z pierwszeństwem powinna gwarantować płynność. Czas na rewizję praktyk inżynierii drogowej.

System e-TOLL - co zrobić w przypadku nieuzasadnionego mandatu?

Cyfryzacja w działalności transportowej to duże ułatwienie. Wciąż jednak zdarzają się pomyłki. Zdarzyło Ci się dostać mandat, pomimo uiszczonej opłaty za przejazd autostradą? Sprawdź, co należy zrobić w przypadku niesłusznego mandatu.

KGP: 110 588 interwencji, 460 wypadków drogowych, 24 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 110 588 interwencji. Byli wzywani do 460 wypadków drogowych.

Transport ostatniego etapu – czy elektryczne pojazdy to klucz do efektywności?

Choć to tylko końcowy odcinek drogi, „ostatnia mila” bywa najdroższym elementem całego łańcucha dostaw – potrafi pochłonąć od 40[1] do nawet 53[2] procent jego kosztów. W erze błyskawicznego e-commerce i rosnących oczekiwań klientów dotyczących tempa oraz elastyczności dostaw, wyzwania logistyczne mnożą się. Dodatkowo nowe przepisy o Strefach Czystego Transportu ograniczają możliwość korzystania z pojazdów spalinowych, zmuszając firmy do modernizacji flot i inwestowania w nisko- lub zeroemisyjne rozwiązania. Wszystko to sprawia, że skuteczne zarządzanie dostawami na ostatnim etapie wymaga dziś nie tylko sprawności operacyjnej, ale także innowacyjnego podejścia i zrównoważonych technologii.

REKLAMA

KGP: 110 999 interwencji, 427 wypadków drogowych, 17 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 110 999 interwencji. Byli wzywani do 427 wypadków drogowych.

Samochody elektryczne potrzebują teraz tyle prądu co wszystkie ładowane w Polsce smartfony. Co będzie z zapotrzebowaniem na energię elektryczną gdy będzie ich milion

Obecnie wszystkie jeżdżące po polskich drogach auta elektryczne potrzebują tyle samo prądu co smartfony. Gdyby jednak w Polsce było milion elektryków, co według prognoz może nastąpić za pięć-siedem lat, i wszystkie one ładowały się w tym samym momencie, obciążenie systemu elektroenergetycznego z tego tytułu wyniosłoby 15,2 procent.

REKLAMA