REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Straż miejska zadzwoni do kierowcy przed odholowaniem auta?

fot. Straż Miejska
fot. Straż Miejska

REKLAMA

REKLAMA

Świeżo upieczony radny Warszawy Śródmieście chce zrewolucjonizować walkę z nieprzepisowym parkowaniem. Proponuje, aby Straż miejska dzwoniła do właściciela auta i ostrzegać przed odholowaniem, pisze "Gazeta Wyborcza".

Inspiracją dla radnego Daniela Łagi była historia pewnej lekarki, której odholowano auto. - Samochód postawiłam tydzień wcześniej na miejscu parkingowym poza obrębem ulicy, przy parkomacie, na który mam wykupiony abonament - powiedziała radnemu pani doktor. - W tym czasie nie było żadnej informacji o planowanym zakazie parkowania. Przez tydzień nie korzystałam z samochodu, miałam trzy całodobowe dyżury lekarskie w szpitalu.

REKLAMA

Zobacz również: Osiedlowy chaos: śnieg, mandaty i zgrzytanie zębów

REKLAMA

Jak pisze "GW", radny napisał w tej sprawie do burmistrza Śródmieścia. "W listopadzie i grudniu doszło do trzech przypadków okresowej zmiany organizacji ruchu w Śródmieściu. Dotyczyło to m.in. ulic: Okólnik, Wiejska i Belwederska. Było to związane z bezpieczeństwem przedstawicieli Zgromadzenia Parlamentarnego NATO [odbyło się w listopadzie] oraz prezydenta Federacji Rosyjskiej Dmitrjia Miedwiediewa. Niestety, w każdym z opisywanych przypadków zabrakło informacji o czasie, obszarze oraz powodzie wprowadzanych zmian. Okoliczni mieszkańcy zostali pozbawieni informacji, dlaczego służby państwowe i komunalne burzą rutynę codzienności" czytamy w liście.

Radny chce zmian w procedurach obowiązujących straż miejską i proponuje, aby strażnicy powstrzymali się przed odholowaniem auta łamiącego zakaz postoju, a posiadającego wykupiony abonament dla strefy płatnego parkowania. Właściciel auta przekazywałby odpowiednim służbom informację o numerze komórkowym, a w sytuacji w której jego autu groziłoby odholowanie, strażnik dzwoniłby do tej osoby i dawali 20-30 minut na odjechanie autem. Dopiero po tym czasie mogliby interweniować.

Zobacz również: Czy kobiety jeżdżą gorzej?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Daniel Łaga ma też jeszcze jedną propozycję. Chciałby aby, wzorem mieszkańców Szczecina, kierowcy zostawiali za szybą kartkę z telefonem. W razie gdyby brakowało miejsca do parkowania, kierowca mógłby zastawić inne auto, a dzięki kartce z telefonem byłaby możliwość szybkiego skontaktowania się z nim. Radny zaczął już popularyzować akcję parkowania "na grzecznego" na Facebooku.

Pomysł radnego skomentowała rzeczniczka straży miejskiej Monika Niźniak. Jak jednak mówi dziennikarzowi "GW", na razie jednak strażnik miejski nie ma innego wyboru, niż karać kierowców za nieprawidłowe parkowanie natychmiast. Przypomniała też, że informacja o zmianie organizacji ruchu jest zawsze publikowana kilka dni wcześniej w mediach i na stronach internetowych np. Zarządu Dróg Miejskich.

Źródło: gazeta.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Senne koszmary polskich kierowców: kradzież samochodu lub awaria auta w drodze. A jaka jest rzeczywistość

Awaria na drodze i związane z nią holowanie, kradzież samochodu oraz zderzenie ze zwierzyną  – to największe obawy polskich kierowców. Są na tyle silne, że wielu zamieniają się w koszmary senne. Na szczęście na co dzień przykre zdarzenia związane z autem są zgoła inne.

Branża transportowa ma się coraz gorzej. Co może pomóc?

Kryzys gospodarczy staje się coraz bardziej widoczny. W pierwszych dziewięciu miesiącach 2024 roku liczba ogłoszonych upadłości wzrosła o 14% w porównaniu do tego samego okresu w roku ubiegłym, podczas gdy liczba rozpoczętych postępowań restrukturyzacyjnych spadła o 6,9%. Jedna z branż, która ma najtrudniej to branża transportowa.

Czego najbardziej obawiają się kierowcy, a co rzeczywiście im się przytrafia?

Jakie są największe obawy Polaków w związku z samochodem? A co przytrafia się kierowcom najczęściej? Co dziesiąty kierowca nie boi się o swój samochód. Co piątego nic złego na drodze nie spotkało. 

W Warszawie możesz natknąć się na przewoźników bez prawa jazdy

"Przewozy 2024" to akcja policji i funkcjonariuszy Straży Granicznej. Mundurowi skontrolowali kierowców świadczących przewozy na aplikację. 

REKLAMA

Jechał ponad 180 km/h, bo odreagowywał stres, dostał słony mandat

25-latek jechał ponad 180 km/h bo odreagowywał stres. Stracił prawo jazdy, otrzymał mandat w wysokości 5 tys. zł oraz 15 punktów karnych.

89 stacji ładowania pojazdów elektrycznych już jest, w planach 60 nowych. Gdzie?

Kierowcy z Łodzi mają już 89 punktów, w których mogą naładować samochody elektryczne. Łódzki magistrat poinformował, że kolejnych 60 stacji jest w planach. 

Kobiety preferują inne środki transportu niż mężczyźni

Kobiety preferują inne środki transportu niż mężczyźni. Widać to zwłaszcza w zatłoczonych miastach. Z badań wynika także, że kobiety bardziej skupiają się na kwestiach ekologicznych. 

0,8 promila alkoholu we krwi w Wielkiej Brytanii, 0,2 promile w Polsce. Jazda pod wpływem powodem 6500 zgonów w UE

0,8 promila alkoholu we krwi w Wielkiej Brytanii i Malcie, 0,2 promile w Polsce. Okazuje się, że jazda pod wpływem jest powodem 6500 zgonów w Unii Europejskiej. Państwa planują jednak obniżanie limitów. Gdzie jest całkowity zakaz prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu?

REKLAMA

Nowy samochód dla Polaka: nie elektryk i nie auto z tradycyjnym silnikiem – więc co

Najpierw decyzja Unii Europejskiej o rychłym zaprzestaniu rejestracji i produkcji aut z tradycyjnymi silnikami na benzynę i olej napędowy. Teraz wahanie, i nieoficjalne wiadomości, że z tak radykalnym krokiem trzeba zaczekać. Zamieszkanie na rynku motoryzacyjnym trwa i czy wpływa znacząco na decyzje zakupowe?

Stacje ładowania elektryków w Polsce co 3,3 km (średnio). Maksymalnie 76 km. Mapa zagęszczenia. Kierowcy elektryków czy spalinówek – kto ma lepiej?

Tylko 3,3 km dzieli średnio w Polsce najbliżej sąsiadujące ze sobą stacje ładowania aut elektrycznych – wynika z analizy Powerdot Data Center. Pomimo, że odległość ta jest zdumiewająco mała, to na mapie Polski wciąż jest kilka białych plam ze słabo rozwiniętą infrastrukturą. 

REKLAMA