REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nowe Ople z kodami iQR zamiast... nazw modeli!

Nowe Ople z kodami iQR zamiast... nazw modeli!
Nowe Ople z kodami iQR zamiast... nazw modeli!
Materiały prasowe Opel

REKLAMA

REKLAMA

Nowe Ople otrzymają nietuzinkowe plakietki. Zamiast nazw modeli i oznaczeń silników na nadwoziu pojawią się... kody iQR.

Nowy Opel Manta z kodem QR w kształcie... płaszczki!

REKLAMA

Marki motoryzacyjne prześcigają się w wymyślaniu ciekawych akcentów. I dziś na czoło peletonu wyszedł właśnie Opel. Niemcy zaprezentowali swój nowy pomysł na oznaczenia modeli i silników. W nowych pojazdach firma nie będzie przyczepiać do nadwozi plakietek, a ciekawie ukształtowane kody QR. Co to oznacza? W najlepszym stopniu nowy pomysł pokazuje Manta GSe ElektroMOD. Na jej nadwoziu pojawia się bowiem kod uformowany w kształt... płaszczki! A to tak naprawdę dopiero początek, bo każda linia modelowa otrzyma swój unikalny QR.

REKLAMA

Pisanie kodu logo Manty GSe ElektroMOD było wyjątkowym doświadczeniem. Jak przemodelować kwadrat konwencjonalnego kodu QR w kształt płaszczki, zachowując przy tym naturalność ruchów płynącej manty w cyfrowej animacji - to dopiero jest wyzwanie. Fakt, że udało nam się zrealizować tę futurystyczną wizję można uznać za sensację - mówi Hara Masahiro Junior II, główny projektant graficzny kodów iQR w firmie Opel i potomek słynnego wynalazcy kodu QR.

Nowe Ople, kod QR

Nowe Ople, kod QR

Nowe Ople z kodami iQR zamiast... nazw modeli!

Materiały prasowe Opel

Kod QR w Oplu to też sposób na komunikację między kierowcami

Nowe Ople z kodami QR to nie tylko pomysł na stworzenie wyróżnika marki. Idea jest zdecydowanie szersza. Bo w założeniach niemieckich twórców ma tworzyć nowoczesną platformę komunikacji między właścicielami. Zeskanowanie kodu z nadwozia ma pozwolić innemu kierowcy na skontaktowanie się z właścicielem danego pojazdu - wiadomości tekstowe i nagrania będą przekazywane bowiem do systemu multimedialnego auta.

Kod QR jest zapisywany za pomocą 7089 cyfr i 4296 symboli. Technologia rozwinięta przez Opla sprawia, że nie musi mieć formy kwadratu, a może przybierać praktycznie dowolne kształty - jedyną granicą jest wyobraźnia.

Nowe Ople, kody QR i bezdotykowe płatności

Nowa forma komunikacji z czasem ułatwi też wizytę w serwisie. Przykład? Pracownik warsztatu po wykonaniu np. przeglądu zeskanuje go, a na tej podstawie odbędzie się pobranie płatności z konta właściciela. I co więcej, nie zawsze musi to być konto bankowe - może też być konto zawierające bitcoiny lub inną kryptowalutę.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Kontrole na granicy polsko-niemieckiej 2025 - do kiedy?

Do kiedy przewidywane są kontrole na granicy polsko-niemieckiej w 2025 roku? Okazuje się, że dłużej niż się spodziewano. Branża transportowa traci czas i pieniądze. Największe zatory są w lubuskim, ale zachodniopomorskie już obawia się poważnych utrudnień.

Kto musi wymienić prawo jazdy w 2025 r.? Co z bezterminowymi prawami jazdy?

Część kierowców w 2025 r. będzie musiała wymienić prawa jazdy na nowe. Kto musi je wymienić jeszcze w tym roku? W jakich sytuacjach należy wymienić prawo jazdy? Co z bezterminowymi prawami jazdy, czy trzeba je wymieniać?

W pyle drogowym w centrum Warszawy wysokie stężenie rakotwórczych substancji. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości. Co jeszcze zawierają założenia projektu nowelizacji mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach?

REKLAMA

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

Strefy Czystego Transportu obowiązkowe. Przed jakimi wyzwaniami stoją polskie miasta?

Jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP mówi o tym, że samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin. To wymaga stworzenia Stref Czystego Transportu. Jakie wyzwania czekają polskie miasta?

Bezpieczeństwo na polskich drogach: Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Wciąż jest wiele do zrobienia. Kluczowe rekomendacje

Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Znacząca poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach – ale wciąż jest wiele do zrobienia. Rekomendacje ukierunkowane na realną poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

KGP: 97 506 interwencji, 260 wypadków drogowych, 13 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 97 506 interwencji. Byli wzywani do 260 wypadków drogowych.

REKLAMA

Zmiany dla młodych kierowców. Jakie są najważniejsze założenia projektu?

Do konsultacji i opiniowana został skierowany projekt zmieniający przepisy w zakresie ruchu drogowego. Celem nowelizacji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, oraz mobilności młodych osób.

Prawo jazdy dla nastolatka coraz bliżej

Projekt resortu infrastruktury zawierający m.in. propozycję możliwości uzyskania prawa jazdy przez osoby mające 17 lat trafił do konsultacji publicznych.

REKLAMA