REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nowy Peugeot 208 - mocna zmiana stylistyczna i napęd elektryczny

Nowy Peugeot 208
Nowy Peugeot 208
Materiały prasowe Peugeot

REKLAMA

REKLAMA

Francuzi szykują się w tym roku do poważnej zmiany modelowej. Jedną z kluczowych prezentacji jest nowy Peugeot 208. Auto zostanie oficjalnie zaprezentowane podczas targów motoryzacyjnych w Genewie. Co ważne, otrzyma wersję w pełni elektryczną!

Stylizacja nowego Peugeota 208 bardzo mocno nawiązuje do większego brata - modelu 508. O identyczne akcenty oparty został zarówno pas przedni, jak i tył auta. Jeżeli chodzi o linię boczną, to dość mocno została zdominowana przez obłości. Te z jednej strony podkreślają sympatyczny, miejski charakter 208-ki, a z drugiej optycznie powiększają nadwozie.

REKLAMA

Nowy Peugeot 208 to seria nowości technologicznych. Podstawą do budowy auta stała się platforma CMP. Ta nie tylko dała możliwość elektryfikacji napędu, ale również poprawiła np. akustykę kabiny pasażerskiej oraz zarządzanie dystrybucją ciepła na pokładzie. Poza tym inżynierowie mocno dopracowali aerodynamikę nadwozia, obniżyli masę pojazdu o 30 kilogramów oraz... zapowiedzieli wariant zeroemisyjny.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Nowy Peugeot 208 - napęd elektryczny o mocy 136 KM

Od momentu rynkowego debiutu Peugeot będzie oferował model e-208. Auto będzie napędzane 136-konnym silnikiem elektrycznym dysponującym momentem obrotowym na poziomie 260 Nm. Źródłem napędu stanie się bateria o pojemności 50 kWh. Według cyklu WLTP ta pozwoli na pokonanie nawet 340 kilometrów na jednym ładowaniu. Akumulator otrzyma gwarancję na 8 lat, ewentualnie 160 tysięcy kilometrów. W tym czasie powinien zachować 70 proc. swojej pojemności.

Pomijając napęd zeroemisyjny nowy Peugeot 208 otrzyma jeszcze dwie wersje silnikowe. Paleta benzyniaków będzie się składać z 1.2-litrowego silnika 3-cylindrowego. Ten będzie występować w wariancie o mocy 75, 100 lub 130 koni mechanicznych. Na ofertę jednostek wysokoprężnych złoży się 1.5-litrowy motor o mocy 100 koni mechanicznych. Silniki będzie można sparować z 5- i 6-biegową przekładnią manualną, ewentualnie w mocniejszych wersjach 8-biegową automatyczną.

Nowy Peugeot 208 - i-Cockpit w elektronicznej wersji

Spore pole do innowacji w nowym Peugeocie 208 da i-Cockpit. Rozwiązanie stworzone przez francuską markę będzie konfigurowane w trzech wariantach. W zależności od poziomu wyposażenia zostanie zestawione z 5-, 7- lub 10-calowym ekranem. Poza tym hatchback będzie oferował całą listę najnowszych systemów asystujących, a w tym adaptacyjny tempomat, asystenta pasa ruchu, asystenta parkowania, asystenta martwego pola, system automatycznego hamowania działający do prędkości 140 km/h, automatycznie włączane reflektory i system rozpoznawania znaków drogowych.

Nowy Peugeot 208 trafi do sprzedaży jesienią roku 2019. Kierowcy, którzy jako pierwsi postanowią kupić hatchbacka, otrzymają taką możliwość za sprawą uruchomienia strony z zamówieniami online. Marka zapewnia, że w przedsprzedaży dostępne będą zarówno wersje spalinowe, jak i elektryczne.

Pierwsza generacja Peugeota 208 została zaprezentowana dokładnie 7 lat temu. Auto łączyło dobre prowadzenie z niezwykle atrakcyjną stylistyką, oszczędnymi silnikami i rozsądnie wykalkulowaną ceną. W efekcie spotkało się z naprawdę ciepłym przyjęciem rynku. Model sprzedawał się każdego roku w ilości oscylującej między 250 a 330 tysięcy sztuk. To potężny sukces w segmencie B.

Peugeot 208
Materiały prasowe Peugeot
Peugeot 208
Materiały prasowe Peugeot
Peugeot 208
Materiały prasowe Peugeot
Peugeot 208
Materiały prasowe Peugeot
Peugeot 208
Materiały prasowe Peugeot
Peugeot 208
Materiały prasowe Peugeot
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Od stycznia 2025 r. nowe obowiązki właścicieli i zarządców niektórych budynków. Wysyp stacji ładowania aut elektrycznych już się zaczął

W ewidencji Urzędu Dozoru Technicznego widnieje już ponad 10 200 punktów ładowania aut elektrycznych. Tylko w listopadzie ich liczba wzrosła o przeszło 760! Tak gwałtowne przyspieszenie w budowie infrastruktury dla elektryków ma związek z przepisami, które wchodzą w życie 1 stycznia – oceniają eksperci Powerdot. Jest też inna przyczyna.

CANARD: Uruchomiono dwa nowe odcinkowe pomiary prędkości

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało o uruchomieniu dwóch kolejnych odcinkowych pomiarów prędkości. Jeden z nich został uruchomiony na trasie A1, a drugi na DW935. 

KGP: 100 285 interwencji, 385 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 100 285 interwencji. Byli wzywani do 385 wypadków drogowych.

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza [Projekt ustawy]

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza. Projekt ustawy trafił do uzgodnień i konsultacji.

REKLAMA

Jak zarządzać flotą pojazdów elektrycznych

Badania rynkowe pokazują, że główne obawy, potrzeby i oczekiwania użytkowników elektromobilności, zarówno w firmach, jak i wśród indywidualnych konsumentów, dotyczą infrastruktury ładowania, zasięgu pojazdów elektrycznych oraz kosztów ich eksploatacji. To właśnie te kwestie stanowią obecnie największe wyzwania techniczne w procesie elektryfikacji flot. Dodatkowym wyzwaniem jest przekonanie pracowników do adaptacji nowych technologii.

Dlaczego bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam?

Dobre opony to podstawa bezpiecznej jazdy. Warto wiedzieć, że bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam. To ważne, zwałszcza w przypadku decyzji o wypłacie ubezpieczenia. Ostatnio Rzecznik Finansowy wydał interpretację dla wszystkich ubezpieczycieli odnośnie do wysokości bieżnika na tej samej osi pojazd. Jak to jest więc z tymi bieżnikami?

KGP: 82 680 interwencji, 327 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 82 680 interwencji. Byli wzywani do 327 wypadków drogowych.

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. [Projekt ustawy]

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. Projekt nowelizacji ustawy o drogach publicznych zakłada, że nie tylko miasta powyżej 100 tys. mieszkańców będą mogły ustanawiać śródmiejskie strefy parkowania.

REKLAMA

Badania techniczne pojazdów: opłaty za badanie techniczne, waloryzacja wysokości opłaty. Szykują się zmiany

Badania techniczne pojazdów: mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie, waloryzacja. W resorcie infrastruktury trwają prace nad przygotowaniem projektu ustawy. W projekcie znajdzie się m.in. mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie techniczne pojazdu.

Ważne! Rząd szykuje kolejne zmiany w prawie drogowym: surowe kary za brawurową jazdę, konfiskata za powadzenie bez prawa jazdy

W odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych Rząd ogłosił szereg zmian w prawie, w odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Jakie zmiany rząd planuje w 2025 roku.

REKLAMA