REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Honda powoli wraca do F1

Bolid RB7
Bolid RB7
Red Bull

REKLAMA

REKLAMA

Honda z werwą rozpoczęła przygotowania do powrotu na tory F1. Od czerwca 2014 r. inżynierowie japońskiej firmy mają rozpocząć pracę w europejskim oddziale firmy ds. wyścigów, który będzie miał swoją siedzibę w Milton Keynes w Wielkiej Brytanii.

Honda będzie uczestniczyć w wyścigach Formuły 1 w ramach projektu prowadzonego wspólnie z firmą McLaren, co zostało podane do wiadomości 16 maja 2013 roku. Od sezonu 2015 Honda będzie odpowiedzialna za dostarczenie układu napędowego, łącznie z silnikiem oraz systemem odzysku energii.

REKLAMA

Pracownicy nowego obiektu odpowiedzialni będą za europejskie działania Hondy w zakresie uczestnictwa w F1, a także za przebudowę i serwisowane jednostek napędowych opracowanych przez inżynierów z oddziału badawczo-rozwojowego Hondy w Tochigi (Japonia). Nowe europejskie biuro będzie również bazą dla działań związanych z zapewnieniem wsparcia torowego.

Zobacz też: Test Honda CR-Z: elektroszok

Biuro będzie mieściło się w nowym centrum badawczo-rozwojowym silników należącym do firmy MUGEN EURO Co., Ltd.*2, gdzie Honda planuje rozpocząć prace w czerwcu 2014 roku.

Mimo, że opracowaniem i produkcją jednostek napędowych Hondy przeznaczonych dla Formuły 1 zajmie się oddział badawczo-rozwojowy w Tochigi w Japonii, przedstawiciele firmy dążyli do otwarcia europejskiego oddziału, którego rola polegałaby na wspieraniu działań związanych z wyścigami. Wielka Brytania to idealne miejsce dla takiego biura: tutaj swoją siedzibę mają McLaren i inni dostawcy podzespołów dla F1, a z uwagi na fakt, iż 7 z 19 wyścigów Formuły 1 odbywa się w Europie (2013), Wielka Brytania jest globalnym centrum koordynującym transport części i personelu.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Dane obiektu:
Adres Milton Keynes, Buckinghamshire, Wielka Brytania
Na terenie obiektu należącego do MUGEN EURO Co., Ltd.

Działania: Europejskie działania Hondy w zakresie uczestnictwa w F1, przebudowywanie i serwisowanie jednostek napędowych oraz zapewnienie wsparcia torowego. Biuro inżynierskie wspierające działania w WTCC.

Zobacz też: Test Honda Accord 2,4 Type-S Executive: sedan z charakterem


Yasuhisa Arai, dyrektor zarządzający firmy oraz dyrektor generalny ds. sportów motorowych przy oddziale badawczo-rozwojowym Honda R&D Co., Ltd., powiedział: "Informacja potwierdzająca stworzenie w Wielkiej Brytanii nowego oddziału wsparcia ugruntowała nasze przygotowania do powrotu do F1. Chcemy z nawiązką spełnić oczekiwania naszych fanów, dlatego przyspieszymy działania związane z przywróceniem niepowtarzalnego dźwięku silnika Hondy na tor."

*1 FIA = Fédération Internationale de l’Automobile (Międzynarodowa Federacja Samochodowa)
*2 MUGEN EURO Co., Ltd. to brytyjska filia firmy M-TEC Co. Ltd. (Japonia)

Źródło: Materiały prasowe Honda

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
KGP: 99 551 interwencji, 306 wypadków drogowych, 28 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 99 551 interwencji. Byli wzywani do 306 wypadków drogowych.

Kontrole na granicy polsko-niemieckiej 2025 - do kiedy?

Do kiedy przewidywane są kontrole na granicy polsko-niemieckiej w 2025 roku? Okazuje się, że dłużej niż się spodziewano. Branża transportowa traci czas i pieniądze. Największe zatory są w lubuskim, ale zachodniopomorskie już obawia się poważnych utrudnień.

Kto musi wymienić prawo jazdy w 2025 r.? Co z bezterminowymi prawami jazdy?

Część kierowców w 2025 r. będzie musiała wymienić prawa jazdy na nowe. Kto musi je wymienić jeszcze w tym roku? W jakich sytuacjach należy wymienić prawo jazdy? Co z bezterminowymi prawami jazdy, czy trzeba je wymieniać?

W pyle drogowym w centrum Warszawy wysokie stężenie rakotwórczych substancji. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

REKLAMA

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości. Co jeszcze zawierają założenia projektu nowelizacji mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

Strefy Czystego Transportu obowiązkowe. Przed jakimi wyzwaniami stoją polskie miasta?

Jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP mówi o tym, że samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin. To wymaga stworzenia Stref Czystego Transportu. Jakie wyzwania czekają polskie miasta?

Bezpieczeństwo na polskich drogach: Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Wciąż jest wiele do zrobienia. Kluczowe rekomendacje

Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Znacząca poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach – ale wciąż jest wiele do zrobienia. Rekomendacje ukierunkowane na realną poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

REKLAMA

KGP: 97 506 interwencji, 260 wypadków drogowych, 13 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 97 506 interwencji. Byli wzywani do 260 wypadków drogowych.

Zmiany dla młodych kierowców. Jakie są najważniejsze założenia projektu?

Do konsultacji i opiniowana został skierowany projekt zmieniający przepisy w zakresie ruchu drogowego. Celem nowelizacji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, oraz mobilności młodych osób.

REKLAMA