REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

W czasie koronawirusa bezpieczniejsze są... samochody! Nawet te wynajęte!

W czasie koronawirusa bezpieczniejsze są... samochody! Nawet te wynajęte!
W czasie koronawirusa bezpieczniejsze są... samochody! Nawet te wynajęte!
Tomasz Korniejew

REKLAMA

REKLAMA

Koronawirus oznacza ograniczenie kontaktów z innymi. A ograniczenie kontaktów sprawia, że lepiej unikać... komunikacji miejskiej. Czym ją zastąpić? Najlepiej własnym samochodem! On jest dużo bezpieczniejszy.

Ekologia od lat zachęca nas do korzystania ze środków miejskiego transportu. Epidemia wirusa COVID-19 niestety wszystko kasuje. Pokazuje, że najgroźniejsze są duże skupiska ludzkie, a nie ma niczego gorszego od kilkunastu osób stłoczonych we wnętrzu zamkniętego autobusu. Jaki jest zatem najlepszy sposób podróżowania w obliczu epidemii? To własny samochód. Przebywanie w jego wnętrzu minimalizuje ryzyko zakażenia - w końcu mamy z nim kontakt głównie my sami, a do tego np. filtr przeciwpyłkowy węglowy tworzy dość skuteczną warstwę immunologiczną oddzielającą nas od wirusów krążących w świecie zewnętrznym.

REKLAMA

Koronawirus: epidemia bez opłat za parkowanie

Walka z koronawirusem wymaga określonych narzędzi. Stąd zakaz gromadzenia się, ograniczenia w dostępie do sklepów czy brak możliwości korzystania z parków. Z drugiej strony władze dostrzegły to, że własny samochód stanowi bezpieczniejszy środek transportu od autobusu miejskiego. Skutek? Cała seria miast zawiesiła opłaty za parkowanie w centrach - tak, aby zachęcić kierowców do jazdy własnymi pojazdami. Do tego coraz głośniej mówi się raczej o unikaniu komunikacji zbiorowej. Dodatkową zachętę dla kierowców stanowi jeszcze jeden czynnik - rekordowo niskie ceny paliw na stacjach benzynowych!

Zobacz również: Filtr kabinowy. Koronawirus SARS-CoV-2 zostanie zatrzymany?

Znaczenie prywatnego samochodu w czasie epidemii koronawirusa jest potężne. Niestety nie każda osoba posiadająca prawo jazdy ma też auto. Co w takiej sytuacji? Problem dostrzegły firmy zajmujące się wynajmem. W efekcie stworzyły usługi, w ramach których kierowcy bez własnego samochodu mogą go od ręki wynająć nawet wyłącznie na czas kwarantanny i zwrócić je w dowolnym momencie bez konsekwencji finansowych. Co więcej, firmy przygotowały specjalne oferty cenowe zawierające naprawdę atrakcyjnie brzmiące stawki dzienne. Przykład? MasterRent24 jest w stanie użyczyć na cztery tygodnie Fiata 500, Hyundaia i20 czy Kię Picanto już za 60 złotych dziennie.

Koronawirus: nie masz własnego auta? Wynajmij na szybko!

Jak postępować w przypadku wynajmu samochodu na czas epidemii koronawirusa? Przede wszystkim najlepiej załatwić wszelkie formalności zdalnie. To obecnie żaden problem - najwięksi rynkowi gracze dają dostęp do formularzy internetowo. Poza tym warto zdezynfekować przy pomocy specjalnych chusteczek, ewentualnie płynów elementy, na których poprzedni właściciel mógł pozostawić ewentualne wirusy. O jakich częściach pojazdu mowa? W szczególności o klamkach, kierownicy, manetkach kierunkowskazów, włączniku świateł, panelu radia, ekranie systemu multimedialnego, gałce zmiany biegów, klamrach pasów bezpieczeństwa czy nawet kluczyku oraz dokumentach.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Sprzedaż auta bez aktualnego przeglądu. Możliwa czy nie?

Brak ważnego przeglądu oznacza brak dopuszczenie do ruchu. Tylko czy to jest jednoznaczne z brakiem możliwości sprzedaży takiego auta? Przepisy nie mówią "nie", ale nie do końca mówią też "tak". Taka sytuacja oznacza kilka wyzwań.

Samochód z zagranicy w polskiej strefie czystego transportu. Jak kierowca ma zdobyć zieloną naklejkę na szybę?

Zielona naklejka w SCT w Polsce zniknęła? Nie do końca. Obowiązek jej stosowania nadal będą mieli kierujący autami zarejestrowanymi za granicą. Jak zatem ją zdobyć? I co jeszcze warto wiedzieć na jej temat?

Konfiskata samochodów nietrzeźwym: w majówkę 2024 auta straci dwa tysiące kierowców, jak uniknąć kary

Choć zapowiadane jest cofnięcie drastycznych przepisów, nadal obowiązuje nowe prawo według którego nietrzeźwemu kierowcy konfiskuje się auto. Gdyby obowiązywał już w ubiegłoroczną majówkę, samochody straciłoby prawie2 tys. kierowców. Jednak jeśli nawet przepisy zostaną złagodzone, to kary dla nietrzeźwych kierowców pozostaną nadal surowe.

Nowe kary dla kierowców przyjęte. Masowo polecą prawa jazdy

Kierowców czeka rewolucja w karaniu za wykroczenia. Przepisy przyjęte przez Parament Europejski niosą poważne zmiany. Reforma ma przyczynić się do zmniejszenia liczby zabitych na europejskich drogach. Oto szczegóły…

REKLAMA

Majówka może przynieść spadek cen paliw. Za benzynę Pb 95 możemy zapłacić od 6,61 do 6,72 zł za litr, a za Pb98 od 7,28 do 7,39 zł

W nadchodzący majowy weekend, kierowcy mogą spodziewać się korzystniejszych cen paliw. Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują spadek kosztów tankowania, a to z powodu promocji oferowanych przez stacje benzynowe.

Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

REKLAMA

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

REKLAMA