REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

W czasie koronawirusa bezpieczniejsze są... samochody! Nawet te wynajęte!

W czasie koronawirusa bezpieczniejsze są... samochody! Nawet te wynajęte!
W czasie koronawirusa bezpieczniejsze są... samochody! Nawet te wynajęte!
Tomasz Korniejew

REKLAMA

REKLAMA

Koronawirus oznacza ograniczenie kontaktów z innymi. A ograniczenie kontaktów sprawia, że lepiej unikać... komunikacji miejskiej. Czym ją zastąpić? Najlepiej własnym samochodem! On jest dużo bezpieczniejszy.

Ekologia od lat zachęca nas do korzystania ze środków miejskiego transportu. Epidemia wirusa COVID-19 niestety wszystko kasuje. Pokazuje, że najgroźniejsze są duże skupiska ludzkie, a nie ma niczego gorszego od kilkunastu osób stłoczonych we wnętrzu zamkniętego autobusu. Jaki jest zatem najlepszy sposób podróżowania w obliczu epidemii? To własny samochód. Przebywanie w jego wnętrzu minimalizuje ryzyko zakażenia - w końcu mamy z nim kontakt głównie my sami, a do tego np. filtr przeciwpyłkowy węglowy tworzy dość skuteczną warstwę immunologiczną oddzielającą nas od wirusów krążących w świecie zewnętrznym.

REKLAMA

Koronawirus: epidemia bez opłat za parkowanie

Walka z koronawirusem wymaga określonych narzędzi. Stąd zakaz gromadzenia się, ograniczenia w dostępie do sklepów czy brak możliwości korzystania z parków. Z drugiej strony władze dostrzegły to, że własny samochód stanowi bezpieczniejszy środek transportu od autobusu miejskiego. Skutek? Cała seria miast zawiesiła opłaty za parkowanie w centrach - tak, aby zachęcić kierowców do jazdy własnymi pojazdami. Do tego coraz głośniej mówi się raczej o unikaniu komunikacji zbiorowej. Dodatkową zachętę dla kierowców stanowi jeszcze jeden czynnik - rekordowo niskie ceny paliw na stacjach benzynowych!

Zobacz również: Filtr kabinowy. Koronawirus SARS-CoV-2 zostanie zatrzymany?

Znaczenie prywatnego samochodu w czasie epidemii koronawirusa jest potężne. Niestety nie każda osoba posiadająca prawo jazdy ma też auto. Co w takiej sytuacji? Problem dostrzegły firmy zajmujące się wynajmem. W efekcie stworzyły usługi, w ramach których kierowcy bez własnego samochodu mogą go od ręki wynająć nawet wyłącznie na czas kwarantanny i zwrócić je w dowolnym momencie bez konsekwencji finansowych. Co więcej, firmy przygotowały specjalne oferty cenowe zawierające naprawdę atrakcyjnie brzmiące stawki dzienne. Przykład? MasterRent24 jest w stanie użyczyć na cztery tygodnie Fiata 500, Hyundaia i20 czy Kię Picanto już za 60 złotych dziennie.

Koronawirus: nie masz własnego auta? Wynajmij na szybko!

Jak postępować w przypadku wynajmu samochodu na czas epidemii koronawirusa? Przede wszystkim najlepiej załatwić wszelkie formalności zdalnie. To obecnie żaden problem - najwięksi rynkowi gracze dają dostęp do formularzy internetowo. Poza tym warto zdezynfekować przy pomocy specjalnych chusteczek, ewentualnie płynów elementy, na których poprzedni właściciel mógł pozostawić ewentualne wirusy. O jakich częściach pojazdu mowa? W szczególności o klamkach, kierownicy, manetkach kierunkowskazów, włączniku świateł, panelu radia, ekranie systemu multimedialnego, gałce zmiany biegów, klamrach pasów bezpieczeństwa czy nawet kluczyku oraz dokumentach.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
CANARD: Uruchomiono dwa nowe odcinkowe pomiary prędkości

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało o uruchomieniu dwóch kolejnych odcinkowych pomiarów prędkości. Jeden z nich został uruchomiony na trasie A1, a drugi na DW935. 

KGP: 100 285 interwencji, 385 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 100 285 interwencji. Byli wzywani do 385 wypadków drogowych.

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza [Projekt ustawy]

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza. Projekt ustawy trafił do uzgodnień i konsultacji.

Jak zarządzać flotą pojazdów elektrycznych

Badania rynkowe pokazują, że główne obawy, potrzeby i oczekiwania użytkowników elektromobilności, zarówno w firmach, jak i wśród indywidualnych konsumentów, dotyczą infrastruktury ładowania, zasięgu pojazdów elektrycznych oraz kosztów ich eksploatacji. To właśnie te kwestie stanowią obecnie największe wyzwania techniczne w procesie elektryfikacji flot. Dodatkowym wyzwaniem jest przekonanie pracowników do adaptacji nowych technologii.

REKLAMA

Dlaczego bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam?

Dobre opony to podstawa bezpiecznej jazdy. Warto wiedzieć, że bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam. To ważne, zwałszcza w przypadku decyzji o wypłacie ubezpieczenia. Ostatnio Rzecznik Finansowy wydał interpretację dla wszystkich ubezpieczycieli odnośnie do wysokości bieżnika na tej samej osi pojazd. Jak to jest więc z tymi bieżnikami?

KGP: 82 680 interwencji, 327 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 82 680 interwencji. Byli wzywani do 327 wypadków drogowych.

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. [Projekt ustawy]

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. Projekt nowelizacji ustawy o drogach publicznych zakłada, że nie tylko miasta powyżej 100 tys. mieszkańców będą mogły ustanawiać śródmiejskie strefy parkowania.

Badania techniczne pojazdów: opłaty za badanie techniczne, waloryzacja wysokości opłaty. Szykują się zmiany

Badania techniczne pojazdów: mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie, waloryzacja. W resorcie infrastruktury trwają prace nad przygotowaniem projektu ustawy. W projekcie znajdzie się m.in. mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie techniczne pojazdu.

REKLAMA

Ważne! Rząd szykuje kolejne zmiany w prawie drogowym: surowe kary za brawurową jazdę, konfiskata za powadzenie bez prawa jazdy

W odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych Rząd ogłosił szereg zmian w prawie, w odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Jakie zmiany rząd planuje w 2025 roku.

Czy można mieszać różne rodzaje płynów chłodniczych? O tym powinien wiedzieć każdy kierowca!

Każdy kierowca wie, że płyn do chłodnic to jeden z najważniejszych płynów eksploatacyjnych w samochodzie. Odpowiada on za prawidłową pracę układu chłodzenia, chroniąc silnik przed przegrzewaniem się i korozją. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając płyn chłodniczy do samochodu?

REKLAMA