REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Mitsubishi ASX 2014
Mitsubishi ASX 2014
Mitsubishi

REKLAMA

REKLAMA

Przedstawiamy dokładne dane techniczne Mitsubishi ASX 1.8 D-ID 150 KM - przyspieszenie, spalanie, średnicę zawracania, rodzaj wtryskiwaczy, wymiary nadwozia i wiele innych informacji.

Mitsubishi ASX 1.8 DI-D 150 KM 2014

Mitsubishi ASX zadebiutował na rynku w 2010 roku. Pod koniec 2013 przeszedł modernizację, która zmieniła kształt jego przedniego zderzaka, obudowy wlotu powietrza do silnika, lusterek bocznych. Mitsubishi ASX ma rozstaw osi 2670 mm i bagażnik o pojemności 442 l (wliczając w to schowek pod podłogą o poj. 26 l). W chwili debiutu na polskim rynku dostępne były dwie wersje silnikowe ASX - z benzynowym 1.6 MIVEC 117 KM i wysokoprężnym 1.8 DI-D MIVEC 150 KM. W lutym 2014 roku do oferty wprowadzono model Ralliart z motorem 2.2 DI-D (oznaczenie 4N14)  mocy 150 KM, ale większy niż w wersji 1.8 DI-D momentem obrotowym (360 Nm od 1500 do 2750 obr./min zamiast 300 Nm od 2000 do 3000 obr./min). Wersja ta wyróżnia się napędem 4x4, 6-stopniową automatyczną skrzynią biegów z manetkami przy kierownicy do jej sterowania, czarnymi felgami i fotelami obszytymi nowym wzorem tapicerki z naniesionymi napisami Ralliart.

REKLAMA

Zobacz też: Test Mitsubishi ASX 1.8 DI-D 150 KM

Dane techniczne: Mitsubishi ASX 1.8 DI-D 150 KM

Samochód Mitsubishi ASX Intense 1.8 DI-D 150 KM
Rodzaj silnika wysokoprężny z turbosprężarką
Kod silnika 4N13
Położenie silnika z przodu, poprzecznie, przed osią
Wtrysk paliwa Common Rail 
Liczba cylindrów/zaworów 4/16
Pojemność skokowa 1798 cm3
Układ cylindrów rzędowy
Moc maksymalna 110/150 kW/KM przy 3800 obr/.min
Maksymalny moment obrotowy 300 Nm w zakresie 2000-3000 obr./min
Współczynnik czołowego oporu powietrza (Cx): b.d.
Napęd  4x4
Skrzynia biegów manualna 6. biegowa
Przyspieszenie 0 - 100 km/h 10,0 s
Prędkość maksymalna 198 km/h
Zużycie paliwa wg producenta (miasto/trasa/średnie) 6,8/4,9/5,6 l
Zawieszenie kół przednich: kolumny MacPhersona
Zawieszenie kół tylnych: zawieszenie wielowahaczowe
Tarcze hamulcowe przód (rodzaj/średnica) tarcze wentylowane / 294 mm
Tarcze hamulcowe tył (rodzaj/średnica) tarcze lite / 302 mm
Wymiary (dług./szer./wys.) 4 295/ 1 770/ 1 615 mm
Rozstaw osi 2 670 mm
Masa własna 1510 kg (dow. rej.)
Pojemność bagażnika fot. rozł./złoż. 442/1169
Ładowność 510 kg
Liczba obrotów kierownicy b.d.
Średnica zawracania 11,0 m
Pojemność baku 60 l
Cena egzemplarza testowego od 108 390 zł (bez promocji) 

Mitsubishi ASX 1.8 D-ID 2014
Kamil Fraszkiewicz
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Problemy z serwisem odstraszają Polaków od zakupu samochodów elektrycznych

Obawy dotyczące kosztów serwisowania i dostępności odpowiednich usług skłaniają część Polaków do odkładania decyzji o zakupie samochodu elektrycznego. Jak wynika z Barometru Nowej Mobilności, co 11. Polak podziela te wątpliwości. Bartosz Jeziorański, założyciel i dyrektor generalny EV Repair, podkreśla, że serwis samochodów elektrycznych, mimo początkowych obaw, nie różni się znacząco od serwisu aut spalinowych, a często bywa tańszy.

43 nowe urządzenia odcinkowego pomiaru prędkości. Gdzie? Od kiedy? [LISTA]

Główny Inspektorat Transportu Drogowego poinformował, że projekt rozbudowy systemu automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym wchodzi w kolejny etap. Podpisano umowę na dostawę i montaż 43 nowych urządzeń odcinkowego pomiaru prędkości.

KGP: 92 589 interwencji, 311 wypadków drogowych, 20 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 92 589 interwencji. Byli wzywani do 311 wypadków drogowych.

Bierz 40 tysięcy złotych dopłaty do zakupu samochodu elektrycznego i premię za zezłomowanie starego auta

Program Mój Elektryk wkracza w nową fazę. Już za kilka tygodni, począwszy od 1 lutego można na zakup samochodu elektrycznego otrzymać bezprecedensową dotację. Dodatkową premią objęta jest też czynność zezłomowania starego auta.

REKLAMA

Prowadzisz samochód w okularach? Zapłacisz mandat od 1,5 tys. do nawet 5 tys. zł [i możesz stracić uprawnienia], jeżeli masz to w swoim prawie jazdy. To samo tyczy się soczewek kontaktowych

Osoby mające wadę wzroku, w stosunku do których lekarz – w orzeczeniu lekarskim – stwierdził konieczność korekty lub ochrony wzroku podczas prowadzenia pojazdów mechanicznych – na rewersie swojego prawa jazdy (w rubryce nr 12) – mają wpisany specjalny kod, który wprowadza dla nich ściśle określone ograniczenie w korzystaniu z uprawnienia do kierowania pojazdami. Kierowcę niewłaściwie stosującego się do ww. ograniczenia – czekają poważne konsekwencje.

W 2024 r. wzrosła ilość wypadków drogowych, kolizji drogowych oraz osób rannych w wypadkach. Podsumowanie roku na polskich drogach

Komenda Główna Policji opublikowała wstępne dane dotyczące roku 2024 na polskich drogach. Wzrosła ilość wypadków drogowych, kolizji drogowych oraz osób rannych w wypadkach. Liczba ofiar śmiertelnych zmalała.

Jak odpalić samochód z kabli rozruchowych? Czy ważna jest kolejność?

Chyba większość kierowców spotkała sytuacja, w której nie mogli odpalić auta z powodu rozładowanego akumulatora. Czasem wystarczy noc z przymrozkami, aby samochód przestał współpracować. Z pomocą przychodzą wtedy kable rozruchowe i pojazd "dawca". Jak prawidłowo podłączyć kable, aby bezpiecznie odpalić auto? Podpowiadamy.

Rok 2024 w motoryzacji. Zmiany, wyzwania i przełomowe momenty

Rok 2024 przyniósł kluczowe zmiany i wyzwania dla przemysłu motoryzacyjnego. Zaostrzone regulacje, jak Fit for 55 i AFIR, przyspieszają przejście na elektromobilność, podczas gdy spadające zainteresowanie elektrykami, rosnąca konkurencja z Chin i niedostateczna infrastruktura ładowania utrudniają rozwój tego sektora. Eksperci podsumowują najważniejsze wydarzenia i trendy, które ukształtowały rynek motoryzacyjny w minionym roku, oraz dzielą się prognozami na przyszłość.

REKLAMA

Stop bandytom drogowym – projekt Ministerstwa Sprawiedliwości już gotowy

Stop bandytom drogowym – projekt Ministerstwa Sprawiedliwości już gotowy. Wiceminister sprawiedliwości Arkadiusz Myrcha zapewnił, że osoby łamiące sądowy zakaz będą surowo karane i najmocniej odczują proponowane przez nas zmiany. Projekt nowego prawa jest już przygotowany.

Badanie techniczne pojazdu 2025 r. Ile wynosi?

Zgodnie z prawem o ruchu drogowym, każdy właściciel pojazdu samochodowego, ciągnika rolniczego, pojazdu wolnobieżnego wchodzącego w skład kolejki turystycznej, motoroweru, przyczepy lub samochodu osobowego przeznaczonego do zawodów sportowych jest obowiązany przedstawiać go do badania technicznego. Ile wynosi badanie techniczne pojazdu w 2025 r.?

REKLAMA