REKLAMA

Kategorie

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nowa Grand Vitara wjeżdża do Polski. Ile kosztuje SUV Suzuki?

Suzuki Grand Vitara
Suzuki Grand Vitara
Fot. Suzuki

REKLAMA

REKLAMA

Suzuki zmodernizowało model Grand Vitara. Lifting objął obie wersje nadwoziowe. Co się zmieniło w porównaniu do poprzednika i ile kosztuje nowe Suzuki Grand Vitara? Zobacz dane techniczne, cennik i wyposażenie.

Suzuki Grand Vitara ma nowy grill z poziomymi żebrami. Masywny przedni zderzak wykonano z tworzywa SSPP (Suzuki Super Polypropylene), które dzięki zmniejszonej masie jest bardziej przyjazne środowisku oraz zapewnia wyższą wierność koloru podczas lakierowania.

REKLAMA

Wygląd modelu dopełniają felgi aluminiowe standardowo oferowane dla wszystkich wersji modelowych (rozmiar 16” dla wersji 3-drzwiowej oraz 17” dla wersji 5-drzwiowej). Obie wersje nadwoziowe zyskały nowe materiały wykończeniowe.

Cennik detaliczny nowej Grand Vitary (brutto):

wersja 3-drzwiowa

  • Grand Vitara 1.6 Comfort - 83 900 zł
  • Grand Vitara 2.4 Premium - 90 900 zł
  • Grand Vitara 2.4 A/T Premium - 100 900 zł

wersja 5-drzwiowa

  • Grand Vitara 2.4 Premium - 107 900 zł
  • Grand Vitara 2.4 A/T Premium - 117 900 zł

Oferowane jest dziewięć kolorów nadwozia, w tym dwa nowe odcienie brązu: Bison Brown Pearl Metallic oraz Gaia Bronze Pearl Metallic.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też: Nowy Beetle Cabriolet: dane techniczne i wyposażenie

Dostępne wersje silnikowe

Gama modelowa Grand Vitary jest dostępna z dwoma benzynowymi wolnossącymi jednostkami napędowymi: silnik 4-cylindrowy 1.6 DOHC VVT (106 KM) oferowany wyłącznie dla wersji
3-drzwiowej oraz silnik 4-cylindrowy 2.4 DOHC VVT (166 lub 169 KM) DOHC VVT dostępny dla wersji 3- i 5-drzwiowej.

Wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa

Grand Vitara oferuje wysoki poziom bezpieczeństwa dla kierowcy i pasażerów. Wszystkie wersję są wyposażone m.in. w 6 poduszek powietrznych (czołowe, boczne oraz kurtynowe), system ABS z EBD oraz wspomaganiem hamowania awaryjnego BAS, system stabilizacji toru jazdy ESP®[2] wraz z kontrolą trakcji, belki wzmacniające w drzwiach bocznych, bezpieczny pedał hamulca (zapadający się w przypadku zderzenia czołowego). Grand Vitara otrzymała dodatkowo system „Brake Override”, zapewniający nadrzędność funkcji hamowania podczas jednoczesnego (przypadkowego) wciskania pedału przyspieszenia oraz hamulca.

Zobacz też: Nowa Mazda 6

Wyposażenie Suzuki Grand Vitara

REKLAMA

Wyposażenie standardowe obejmuje m.in. system klimatyzacji automatycznej z elektronicznym sterowaniem, system audio z radioodtwarzaczem RDS/CD/MP3 wraz z przyciskami sterowania z koła kierownicy, podgrzewane fotele przednie, pakiet elektryczny dla lusterek zewnętrznych wraz z zamkiem centralnym, możliwość dowolnej konfiguracji przestrzeni bagażowej (dzielone, składane i odchylane oparcia oraz siedziska tylnej kanapy).

Wersja wyposażenia Premium dla nadwozia 5-drziowego zawiera dodatkowo reflektory ksenonowe ze spryskiwaczami, system kluczyka elektronicznego, tempomat, rozbudowany system nagłośnienia oraz skórzaną kierownicę multifunkcyjną i przyciemniane szyby w tylnej części nadwozia.

Zobacz też: Ulepszony Volkswagen Amarok: większa moc, lepsze wyposażenie, wyższy komfort

Historia modelu Grand Vitara

Legendarny już model Suzuki Grand Vitara zadebiutował w Japonii w 1988 r. jako Escudo, który był pierwszym na świecie kompaktowym samochodem sportowo-użytkowym (SUV). Model ten cieszy się wciąż dużą popularnością dzięki oferowanym parametrom trakcyjnym, tj. stałemu napędowi na 4 koła z blokadą międzyosiowego mechanizmu różnicowego i przełożeniem redukcyjnym, w pełni niezależnemu zawieszeniu wszystkich kół oraz sztywnemu samonośnemu nadwoziu z wbudowaną konstrukcją ramową. Grand Vitara zapewnia nie tylko wyjątkowe możliwości jazdy w terenie,
ale także komfort i przyjemność z codziennej jazdy podczas eksploatacji w mieście.

[1] SSPP (Suzuki Super Polypropylene) to opracowane przez Suzuki Motor Corporation nowe tworzywo wykonane z żywicy, które jest około 10% lżejsze niż powszechny polipropylen.

[2] ESP® jest zarejestrowanym znakiem towarowym firmy Daimler AG.

Suzuki Grand Vitara
Fot. Suzuki
Suzuki Grand Vitara
Fot. Suzuki
Suzuki Grand Vitara
Fot. Suzuki
Suzuki Grand Vitara
Fot. Suzuki
Suzuki Grand Vitara
Fot. Suzuki
Suzuki Grand Vitara
Fot. Suzuki
Suzuki Grand Vitara
Fot. Suzuki
Suzuki Grand Vitara
Fot. Suzuki
Suzuki Grand Vitara
Fot. Suzuki
Suzuki Grand Vitara
Fot. Suzuki
Suzuki Grand Vitara
Fot. Suzuki
Suzuki Grand Vitara
Fot. Suzuki
Suzuki Grand Vitara
Fot. Suzuki
Suzuki Grand Vitara
Fot. Suzuki
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Od stycznia 2025 r. nowe obowiązki właścicieli i zarządców niektórych budynków. Wysyp stacji ładowania aut elektrycznych już się zaczął

W ewidencji Urzędu Dozoru Technicznego widnieje już ponad 10 200 punktów ładowania aut elektrycznych. Tylko w listopadzie ich liczba wzrosła o przeszło 760! Tak gwałtowne przyspieszenie w budowie infrastruktury dla elektryków ma związek z przepisami, które wchodzą w życie 1 stycznia – oceniają eksperci Powerdot. Jest też inna przyczyna.

CANARD: Uruchomiono dwa nowe odcinkowe pomiary prędkości

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało o uruchomieniu dwóch kolejnych odcinkowych pomiarów prędkości. Jeden z nich został uruchomiony na trasie A1, a drugi na DW935. 

KGP: 100 285 interwencji, 385 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 100 285 interwencji. Byli wzywani do 385 wypadków drogowych.

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza [Projekt ustawy]

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza. Projekt ustawy trafił do uzgodnień i konsultacji.

REKLAMA

Jak zarządzać flotą pojazdów elektrycznych

Badania rynkowe pokazują, że główne obawy, potrzeby i oczekiwania użytkowników elektromobilności, zarówno w firmach, jak i wśród indywidualnych konsumentów, dotyczą infrastruktury ładowania, zasięgu pojazdów elektrycznych oraz kosztów ich eksploatacji. To właśnie te kwestie stanowią obecnie największe wyzwania techniczne w procesie elektryfikacji flot. Dodatkowym wyzwaniem jest przekonanie pracowników do adaptacji nowych technologii.

Dlaczego bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam?

Dobre opony to podstawa bezpiecznej jazdy. Warto wiedzieć, że bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam. To ważne, zwałszcza w przypadku decyzji o wypłacie ubezpieczenia. Ostatnio Rzecznik Finansowy wydał interpretację dla wszystkich ubezpieczycieli odnośnie do wysokości bieżnika na tej samej osi pojazd. Jak to jest więc z tymi bieżnikami?

KGP: 82 680 interwencji, 327 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 82 680 interwencji. Byli wzywani do 327 wypadków drogowych.

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. [Projekt ustawy]

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. Projekt nowelizacji ustawy o drogach publicznych zakłada, że nie tylko miasta powyżej 100 tys. mieszkańców będą mogły ustanawiać śródmiejskie strefy parkowania.

REKLAMA

Badania techniczne pojazdów: opłaty za badanie techniczne, waloryzacja wysokości opłaty. Szykują się zmiany

Badania techniczne pojazdów: mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie, waloryzacja. W resorcie infrastruktury trwają prace nad przygotowaniem projektu ustawy. W projekcie znajdzie się m.in. mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie techniczne pojazdu.

Ważne! Rząd szykuje kolejne zmiany w prawie drogowym: surowe kary za brawurową jazdę, konfiskata za powadzenie bez prawa jazdy

W odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych Rząd ogłosił szereg zmian w prawie, w odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Jakie zmiany rząd planuje w 2025 roku.

REKLAMA