REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Strażnik na nowo - Ford Ranger

Ford Ranger
Ford Ranger

REKLAMA

REKLAMA

Nowy Ford Ranger to najnowsza propozycja w coraz szerszej gamie modeli Forda opracowywanych z myślą o rynku globalnym. Auto po zmianach zadebiutowało podczas salonu samochodowego w Sydney.

Od czasu swojej premiery w Europie w 1997 roku Ford Ranger stale cieszy się sporym powodzeniem wśród nabywców na Starym Kontynencie. W ciągu ostatnich 20 lat Ford Ranger okazał się też jednym z najbardziej popularnych modeli pick-upów Forda na pozostałych kontynentach, gdzie miliony zadowolonych użytkowników nauczyły się cenić nieprzeciętne walory tego samochodu: możliwość przewożenia dużych ładunków i holowania przyczep, a także solidną konstrukcję i wytrzymałość, dzięki którym Ford Ranger nic sobie nie robi nawet z najgorszych dróg.

REKLAMA

Zobacz też: Toyota Hilux 2012 – nowa twarz nieśmiertelnego pick-upa

Nowy Ford Ranger imponuje jeszcze lepszymi walorami użytkowymi, a przy tym prezentuje nowoczesną „muskularną” linię, która świadczy o solidnej, wytrzymałej konstrukcji i drzemiącej w tym samochodzie mocy. Auto otrzymało zupełnie nową ramę podwozia, całkowicie nowo skonstruowane przednie i tylne zawieszenie oraz nowy układ kierowniczy. Dzięki temu, nowy pick-up legitymuje się większą ładownością i doskonale sprawdza się jako pojazd holujący przyczepy. Źródłem napędu są dwa nowe, bardzo oszczędne silniki Diesel common rail dobrze znanej rodziny Ford Duratorq TDCi. Napęd jest przenoszony na koła za pośrednictwem 6- stopniowej przekładni automatycznej lub ręcznej skrzyni biegów. Jeżeli dodamy do tego kolejne zaawansowane rozwiązania w konstrukcji układu jezdnego oraz rozbudowane systemy zwiększające bezpieczeństwo, czołowe miejsce Forda Ranger w segmencie samochodów typu pick-up staje się tak samo wyraziste, jak wyrazista jest dynamiczna i emanująca mocą linia nowego modelu.

Zobacz też: Mini Countryman John Cooper Works WRC

REKLAMA

Ostatnia transformacja, jakiej poddano ten model jest najbardziej widoczna w nowym wnętrzu, dzięki któremu nabywcy kompaktowego pick-upa będą mogli cieszyć się nie tylko znacznie większą przestronnością, ale także większym komfortem jazdy przy niższym poziomie hałasu. Ford Ranger imponuje także bogactwem i nowoczesnością wyposażenia – pod względem zaawansowania technicznego dostępnych funkcji i urządzeń rzeczywiście trudno będzie mu dorównać.

Pokazany w Sydney, lśniący błękitnym lakierem w odcieniu Aurora Blue, Ford Ranger XLT z podwójną kabiną, jest napędzany mocnym lecz zarazem oszczędnym, nowym silnikiem Ford Duratorq TDCi o pojemności 2,2-litra. Jednostka ta rozwija moc 150 KM i dysponuje imponującym momentem obrotowym 375 Nm.

Zobacz też: Chevrolet Malibu zawitał w Europie

„Nowy Ford Ranger idealnie wpisuje się w oczekiwania użytkowników pick-upów na całym świecie. Dzieje się tak również dlatego, iż został on zaprojektowany przez zespół konstruktorów dysponujących ogromną wiedzą i doświadczeniem w tej dziedzinie. Ford Ranger jest zresztą na co dzień poddawany próbom w najtrudniejszych warunkach eksploatacji, na pięciu kontynentach, w regionach świata gdzie panują najcięższe warunki, udowadniając w ten sposób swoje najwyższe kwalifikacje. Ford Ranger szanuje użytkowników pick-upów i tak samo, swoją niezawodnością dzień w dzień, zasłuży sobie na ich szacunek” - powiedział Gary Boes, dyrektor odpowiedzialny w firmie Ford za nową linię modeli powstających na nowej platformie samochodów typu pick-up.

źródlo: Mototarget.pl

Ford Ranger
Ford Ranger
Ford Ranger
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moto
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Postęp projektu Izery: fabryka i nowy SUV już w 2025 roku?

    Na konferencji prasowej 7 grudnia 2023 r. prezes spółki ElectroMobility Poland (EMP), Piotr Zaremba, ogłosił znaczący postęp projektu Izery (pierwszego polskiego samochodu elektrycznego), informując o zrealizowaniu planów w 39 procentach. Wizja fabryki w Jaworznie i pierwszych samochodów z niej zjeżdżających staje się coraz bardziej realna. Produkcja samochodów ma ruszyć w tej fabryce pod koniec 2025 roku.

    Toyota Hilux Mild Hybrid 48V. Diesel w pick-up`ie z zastrzykiem 16 koni

    Toyota zdecydowała się poszerzyć gamę silnikową Hiluxa. Teraz 2,8-litrowy diesel w jednej z wersji może otrzymać elektryczne wsparcie. Za to odpowiedzialny jest 16-konny układ Mild Hybrid 48V.

    Ile kosztuje elektryczna Astra? Cennik modelu Electric startuje od 197 500 zł

    Pierwsza elektryczna Astra w historii modelu oficjalnie wchodzi do sprzedaży w Polsce. Za model trzeba zapłacić co najmniej 197 500 zł. Co kompaktowy Opel oferuje w zamian?

    Elektryczny SUV Mitsubishi? Japończycy uderzą w segment C

    Mitsubishi, zamiast zwijać biznes w Europie, najwyraźniej planuje go rozwijać. Po dwóch kluczowych debiutach w segmencie aut miejskich Japończycy szykują się do prezentacji elektrycznego SUV-a segmentu C.

    REKLAMA

    Czy paliwo w samochodzie może zamarznąć?

    Paliwo zamarzło w samochodzie. To hasło podczas porannej próby rozruchu silnika brzmi dla kierowcy jak wyrok. Czy to jest w ogóle możliwe? I jak radzić sobie w takiej sytuacji? O tym właśnie opowiemy w tym poradniku.

    Jaki będzie 2024 rok w branży TSL?

    Sektor TSL przechodzi przez istotne zmiany, które odzwierciedlają ewolucję całej branży. Nowe regulacje oraz kierunki rozwoju, wprowadzone w 2023 roku, jeszcze mocniej uwydatniły dynamiczny charakter branży. Jakie wyzwania i szanse z perspektywy prawa przyniesie ze sobą rok 2024? 

    Nowa benzyna E10 od stycznia 2024 r. MKiŚ: Nie wlewaj do baku jeżeli masz stary silnik, bo uszkodzisz układ paliwowy!

    Nowa benzyna 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów (E10) zacznie być sprzedawana na stacjach benzynowych w Polsce już od 1 stycznia 2024 r. - poinformowało Ministerstwo Klimatu i Środowiska (MKiŚ). Benzyna E10 zastąpi benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Ale uwaga, nie każdy silnik może pracować na nowej benzynie. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa. Służy do tego wyszukiwarka przygotowana przez MKiŚ.

    Wyższe opłaty za autostrady w Niemczech dla ciężarówek. Skok cen sięga nawet 86 proc.!

    Opłaty za autostrady w Niemczech dla ciężarówek wzrosły nawet o 86 proc. To poważny problem dla firm z branży transportowej. I nie tylko Polskich, ale także pochodzących z innych krajów europejskich.

    REKLAMA

    Mosiężna skrobaczka do szyb. Fiński wynalazek rzeczywiście nie rysuje szyb?

    Mosiężna skrobaczka do szyb to hit ostatnich lat w Polsce. Powód? Ponoć nie ma możliwości, aby porysowała szybę w samochodzie. Ile jest w tym prawdy? I czym tak właściwie jest fińska skrobaczka? Sprawdziłem to.

    Samochody autonomiczne. Kiedy pojawią się na drogach? Częściowo są już dziś

    W XXI wieku przemysł motoryzacyjny ewoluuje szybciej niż kiedykolwiek. Zmiany te napędzają wymogi prawne, wyścigi producentów, ale też wymogi klientów. A to prowadzi do jednego wniosku. Innowacje stopniowo wprowadzają wizję aut autonomicznych do naszego codziennego życia.

    REKLAMA