REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Lexus GS

fot. Newspress
fot. Newspress

REKLAMA

REKLAMA

Japoński samochód osobowy Lexus GS zaliczany jest do segmentu E. Model ten usytuował się między kompaktowym IS a luksusowym LS.

Po raz pierwszy pojawił się na rynku azjatyckim i USA w 1991 roku jako Toyota Aristo, później znana jako model GS 300. Lexus GS napędzany jest silnikiem Toyoty 2JZ-GE o mocy 220 KM. Tylne koła napędzane za pomocą czterobiegowej skrzyni biegów z trybem normalnym i sportowym.

REKLAMA

Zobacz również: Lexus CT 200h: kompaktowo i ekologicznie

Wersję standardową (klimatyzacja, elektrycznie sterowane szyby, wykończenie wnętrza z drewna orzechowego), można było doposażyć. Kontrola trakcji TRAC, skórzana tapicerka, podgrzewane fotele to tylko niektóre elementy wersji „ekskluzywnej”.

Kolejne lata przyczyniły się do modernizacji modelu. Auto zaprojektowane przez Lexusa, zostało wyposażone w T3 o mocy 280 KM, i wzbogacone o zmianę fazy rozrządu WTi, oraz elektryczny pedał gazu i system stabilizacyjny toru jazdy (VSC). Samochód osiągnął większy sukces od swojego poprzednika, a charakterystyczne poczwórne przednie lampy stały się znakiem rozpoznawczym dla modelu.

Zobacz również: Kompaktowa hybryda w segmencie premium

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

W 2006 roku japoński koncern wypuścił na rynek trzecią generację Lexusa GS. GS 450h został wyposażony w benzynowy silnik V6 o pojemności 3,5 litrów. Napędzany 345 końmi mechanicznymi, jak podaje producent osiąga 100km/h w niecałe 6 sekund. Według producenta samochód w cyklu miejskim pali 7,6 litrów na 100 kilometrów.

Motor benzynowy wspomagany jest przez elektryczny V8 i tworzy napęd hybrydowy. Zużycie paliwa i emisja CO2 w tym modelu są niższe od innych z porównywalnymi silnikami. Podczas niezbyt szybkiej jazdy poziom emisji szkodliwych substancji jest równy zeru, gdyż auto napędzane jest silnikiem elektrycznym. W zależności od techniki jazdy Lexus wykorzystuje moc silnika benzynowego i/lub elektrycznego.

Bogate wyposażenie i przestronne wnętrze zapewni komfort podczas podróży. Luksusowe skórzane fotele z funkcja podgrzewania i zapamiętywania pozycji ustawienia. Pakiet multimedialny i nawigacyjny wysokiej technologii dostępny za dodatkową opłatą. Auto można doposażyć w systemy bezpieczeństwa (np. VDMI, ACC).

Lexusa GS można kupić już za 240 700 złotych. Za wersje ekskluzywną będzie trzeba zapłacić nawet 306 400.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Kierowca autobusu był pod wpływem amfetaminy, został zatrzymany dzięki nastolatkom

Gdyby nie dwaj trzynastolatkowie, nie wiadomo, jak zakończyłaby się podróż autobusem dla pasażerów. Chłopcy zwrócili uwagę na dziwne zachowanie kierowcy i zadzwonili po pomoc. Wstępne badanie wykazało, że kierowca był pod wpływem amfetaminy. 

KGP: 74 740 interwencji, 333 wypadków drogowych, 36 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 74 740 interwencji. Podsumowanie nie zawiera danych z dwóch dni.

Bez dofinansowania zakupu w programie Mój elektryk sprzedaż samochodów elektrycznych w Polsce całkowicie wyhamuje

W rok niemal podwoiła się liczba samochodów elektrycznych zarejestrowanych w Polsce. Teraz jednak nastąpiło gwałtowne hamowanie tego trendu. Eksperci prognozują: polska droga do elektromobilności wyglądała na długą, teraz zaś zniknęła nawet perspektywa mety.

Senne koszmary polskich kierowców: kradzież samochodu lub awaria auta w drodze. A jaka jest rzeczywistość

Awaria na drodze i związane z nią holowanie, kradzież samochodu oraz zderzenie ze zwierzyną  – to największe obawy polskich kierowców. Są na tyle silne, że wielu zamieniają się w koszmary senne. Na szczęście na co dzień przykre zdarzenia związane z autem są zgoła inne.

REKLAMA

Branża transportowa ma się coraz gorzej. Co może pomóc?

Kryzys gospodarczy staje się coraz bardziej widoczny. W pierwszych dziewięciu miesiącach 2024 roku liczba ogłoszonych upadłości wzrosła o 14% w porównaniu do tego samego okresu w roku ubiegłym, podczas gdy liczba rozpoczętych postępowań restrukturyzacyjnych spadła o 6,9%. Jedna z branż, która ma najtrudniej to branża transportowa.

Czego najbardziej obawiają się kierowcy, a co rzeczywiście im się przytrafia?

Jakie są największe obawy Polaków w związku z samochodem? A co przytrafia się kierowcom najczęściej? Co dziesiąty kierowca nie boi się o swój samochód. Co piątego nic złego na drodze nie spotkało. 

W Warszawie możesz natknąć się na przewoźników bez prawa jazdy

"Przewozy 2024" to akcja policji i funkcjonariuszy Straży Granicznej. Mundurowi skontrolowali kierowców świadczących przewozy na aplikację. 

Jechał ponad 180 km/h, bo odreagowywał stres, dostał słony mandat

25-latek jechał ponad 180 km/h bo odreagowywał stres. Stracił prawo jazdy, otrzymał mandat w wysokości 5 tys. zł oraz 15 punktów karnych.

REKLAMA

89 stacji ładowania pojazdów elektrycznych już jest, w planach 60 nowych. Gdzie?

Kierowcy z Łodzi mają już 89 punktów, w których mogą naładować samochody elektryczne. Łódzki magistrat poinformował, że kolejnych 60 stacji jest w planach. 

Kobiety preferują inne środki transportu niż mężczyźni

Kobiety preferują inne środki transportu niż mężczyźni. Widać to zwłaszcza w zatłoczonych miastach. Z badań wynika także, że kobiety bardziej skupiają się na kwestiach ekologicznych. 

REKLAMA