REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Lexus GS

fot. Newspress
fot. Newspress

REKLAMA

REKLAMA

Japoński samochód osobowy Lexus GS zaliczany jest do segmentu E. Model ten usytuował się między kompaktowym IS a luksusowym LS.

Po raz pierwszy pojawił się na rynku azjatyckim i USA w 1991 roku jako Toyota Aristo, później znana jako model GS 300. Lexus GS napędzany jest silnikiem Toyoty 2JZ-GE o mocy 220 KM. Tylne koła napędzane za pomocą czterobiegowej skrzyni biegów z trybem normalnym i sportowym.

REKLAMA

Zobacz również: Lexus CT 200h: kompaktowo i ekologicznie

Wersję standardową (klimatyzacja, elektrycznie sterowane szyby, wykończenie wnętrza z drewna orzechowego), można było doposażyć. Kontrola trakcji TRAC, skórzana tapicerka, podgrzewane fotele to tylko niektóre elementy wersji „ekskluzywnej”.

Kolejne lata przyczyniły się do modernizacji modelu. Auto zaprojektowane przez Lexusa, zostało wyposażone w T3 o mocy 280 KM, i wzbogacone o zmianę fazy rozrządu WTi, oraz elektryczny pedał gazu i system stabilizacyjny toru jazdy (VSC). Samochód osiągnął większy sukces od swojego poprzednika, a charakterystyczne poczwórne przednie lampy stały się znakiem rozpoznawczym dla modelu.

Zobacz również: Kompaktowa hybryda w segmencie premium

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

W 2006 roku japoński koncern wypuścił na rynek trzecią generację Lexusa GS. GS 450h został wyposażony w benzynowy silnik V6 o pojemności 3,5 litrów. Napędzany 345 końmi mechanicznymi, jak podaje producent osiąga 100km/h w niecałe 6 sekund. Według producenta samochód w cyklu miejskim pali 7,6 litrów na 100 kilometrów.

Motor benzynowy wspomagany jest przez elektryczny V8 i tworzy napęd hybrydowy. Zużycie paliwa i emisja CO2 w tym modelu są niższe od innych z porównywalnymi silnikami. Podczas niezbyt szybkiej jazdy poziom emisji szkodliwych substancji jest równy zeru, gdyż auto napędzane jest silnikiem elektrycznym. W zależności od techniki jazdy Lexus wykorzystuje moc silnika benzynowego i/lub elektrycznego.

Bogate wyposażenie i przestronne wnętrze zapewni komfort podczas podróży. Luksusowe skórzane fotele z funkcja podgrzewania i zapamiętywania pozycji ustawienia. Pakiet multimedialny i nawigacyjny wysokiej technologii dostępny za dodatkową opłatą. Auto można doposażyć w systemy bezpieczeństwa (np. VDMI, ACC).

Lexusa GS można kupić już za 240 700 złotych. Za wersje ekskluzywną będzie trzeba zapłacić nawet 306 400.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Pościg za kierowcą BMW. Zatrzymany posiada dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi

Tuż po północy (26.07) w Siedlcach doszło do pościgu za kierowcą BMW. Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach prowadzili pościg za samochodem jadącym bez tablic rejestracyjnych. Kierowca pomimo poleceń policjantów nie reagował i podjął próbę ucieczki.

Potracił rowerzystę, który zaczepił się o dach auta, pojechał dalej

Do niecodziennego zdarzenia doszło na przedmieściach Walencji. Kierowca furgonetki potrącił rowerzystę, który następnie ugrzązł na dachu samochodu. Mężczyzna nie zatrzymał się, aby pomóc poszkodowanemu, uciekł z miejsca wypadku. Chwilę później został zatrzymany przez funkcjonariuszy hiszpańskiej żandarmerii (Guardia Civil).

Więcej płatnych dróg i autostrad? Rząd pracuje nad nowymi przepisami

W wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów pojawił się projekt rozporządzenia w sprawie dróg krajowych lub ich odcinków, na których pobiera się opłatę elektroniczną, oraz wysokości stawek opłaty elektronicznej. Chodzi o rozszerzenie sieci dróg płatnych.

Zmiany dotyczące obowiązkowej konfiskaty pojazdów nietrzeźwych kierowców najwcześniej po wakacjach

We wtorek, 23 lipca rząd miał zająć się przygotowanym przez resort sprawiedliwości projektem nowelizacji Kodeksu karnego, Kodeksu postępowania karnego oraz ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich. Chodzi o zmianę przepisów dotyczących konfiskaty aut prowadzonych przez nietrzeźwych kierowców.

REKLAMA

Czy samochód powypadkowy może być odpadem?

Jakie są przesłanki aby uznać, że jakiś przedmiot lub substancja jest odpadem? Co w przypadku importu elektrośmieci np. samochodów powypadkowych?

Od 1 lipca 2024 r. nowe zasady przywozu samochodów osobowych

Od 1 lipca 2024 r. obowiązują nowe zasady przywozu samochodów osobowych do Polski zarejestrowanych na Białorusi. Sprawdź, jakie warunki muszą spełniać pojazdy, które mogą wjeżdżać do Polski.  Chodzi o rozporządzenie Rady Unii Europejskiej dotyczące poszerzenia zakresu i katalogu podmiotów środków ograniczających w związku z sytuacją na Białorusi i udziałem Białorusi w agresji Rosji wobec Ukrainy.

Dwaj bracia zginęli w wypadku motocyklowym, nie mieli kasków

Do tragicznego wypadku doszło w Jemiołowie (woj, lubuskie). Dwaj bracia jechali motocyklem i uderzyli w zaparkowany samochód. Obaj mężczyźni nie żyją. Okoliczności bada policja i prokuratura. 

Parkując uszkodziła 10 samochodów

Pech, nieostrożność, a może nietrzeźwość? 41-letnia mieszkanka Olsztyna, usiłując zaparkować samochód na osiedlowej uliczce uszkodziła… 10 samochodów. Kobieta nie chciała przebadać się alkomatem.

REKLAMA

Czy w aucie trzeba mieć przy sobie dowód rejestracyjny?

Zostałeś zatrzymany do kontroli? Sprawdź, jakie dokumenty musisz przy sobie posiadać. Dowód rejestracyjny, prawo jazdy i aktualne ubezpieczenie OC są jednymi z najważniejszych dokumentów każdego kierowcy.

Badanie: 72 proc. przy zakupie używanego samochodu kieruje się jego ceną

Przy wyborze używanego auta, każdy kupujący bierze pod uwagę inne czynniki. Niezależnie od tego jaki model jest w centrum zainteresowania kupującego, i tak najczęściej branym czynnikiem przy wyborze auta jest jego cena. Model i marka samochodu schodzą na dalszy plan.

REKLAMA