REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Lexus GS

fot. Newspress
fot. Newspress

REKLAMA

REKLAMA

Japoński samochód osobowy Lexus GS zaliczany jest do segmentu E. Model ten usytuował się między kompaktowym IS a luksusowym LS.

Po raz pierwszy pojawił się na rynku azjatyckim i USA w 1991 roku jako Toyota Aristo, później znana jako model GS 300. Lexus GS napędzany jest silnikiem Toyoty 2JZ-GE o mocy 220 KM. Tylne koła napędzane za pomocą czterobiegowej skrzyni biegów z trybem normalnym i sportowym.

REKLAMA

Zobacz również: Lexus CT 200h: kompaktowo i ekologicznie

Wersję standardową (klimatyzacja, elektrycznie sterowane szyby, wykończenie wnętrza z drewna orzechowego), można było doposażyć. Kontrola trakcji TRAC, skórzana tapicerka, podgrzewane fotele to tylko niektóre elementy wersji „ekskluzywnej”.

Kolejne lata przyczyniły się do modernizacji modelu. Auto zaprojektowane przez Lexusa, zostało wyposażone w T3 o mocy 280 KM, i wzbogacone o zmianę fazy rozrządu WTi, oraz elektryczny pedał gazu i system stabilizacyjny toru jazdy (VSC). Samochód osiągnął większy sukces od swojego poprzednika, a charakterystyczne poczwórne przednie lampy stały się znakiem rozpoznawczym dla modelu.

Zobacz również: Kompaktowa hybryda w segmencie premium

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

W 2006 roku japoński koncern wypuścił na rynek trzecią generację Lexusa GS. GS 450h został wyposażony w benzynowy silnik V6 o pojemności 3,5 litrów. Napędzany 345 końmi mechanicznymi, jak podaje producent osiąga 100km/h w niecałe 6 sekund. Według producenta samochód w cyklu miejskim pali 7,6 litrów na 100 kilometrów.

Motor benzynowy wspomagany jest przez elektryczny V8 i tworzy napęd hybrydowy. Zużycie paliwa i emisja CO2 w tym modelu są niższe od innych z porównywalnymi silnikami. Podczas niezbyt szybkiej jazdy poziom emisji szkodliwych substancji jest równy zeru, gdyż auto napędzane jest silnikiem elektrycznym. W zależności od techniki jazdy Lexus wykorzystuje moc silnika benzynowego i/lub elektrycznego.

Bogate wyposażenie i przestronne wnętrze zapewni komfort podczas podróży. Luksusowe skórzane fotele z funkcja podgrzewania i zapamiętywania pozycji ustawienia. Pakiet multimedialny i nawigacyjny wysokiej technologii dostępny za dodatkową opłatą. Auto można doposażyć w systemy bezpieczeństwa (np. VDMI, ACC).

Lexusa GS można kupić już za 240 700 złotych. Za wersje ekskluzywną będzie trzeba zapłacić nawet 306 400.

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zaniedbana zieleń - milionowe straty i zagrożenie dla życia. Czy samorządy obudzą się na czas

Regularne kontrole stanu drzewostanu, inwestycje w pielęgnację zieleni oraz zastępowanie starych, spróchniałych drzew nowymi nasadzeniami to minimum, które możemy i musimy zrobić. To nie wydatek – to inwestycja w przyszłość.

Nowy program dopłat do samochodów elektrycznych. Kiedy start? Kto może otrzymać dopłatę?

Wiceminister klimatu Krzysztof Bolesta poinformował, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchamia nowy program dopłat do zakupu i leasingu samochodów elektrycznych. Budżet to 1,6 mld zł, a otrzymać będzie można 40 tys. zł. Kto będzie mógł się ubiegać?

KGP: 99 551 interwencji, 306 wypadków drogowych, 28 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 99 551 interwencji. Byli wzywani do 306 wypadków drogowych.

Kontrole na granicy polsko-niemieckiej 2025 - do kiedy?

Do kiedy przewidywane są kontrole na granicy polsko-niemieckiej w 2025 roku? Okazuje się, że dłużej niż się spodziewano. Branża transportowa traci czas i pieniądze. Największe zatory są w lubuskim, ale zachodniopomorskie już obawia się poważnych utrudnień.

REKLAMA

Kto musi wymienić prawo jazdy w 2025 r.? Co z bezterminowymi prawami jazdy?

Część kierowców w 2025 r. będzie musiała wymienić prawa jazdy na nowe. Kto musi je wymienić jeszcze w tym roku? W jakich sytuacjach należy wymienić prawo jazdy? Co z bezterminowymi prawami jazdy, czy trzeba je wymieniać?

W pyle drogowym w centrum Warszawy wysokie stężenie rakotwórczych substancji. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości. Co jeszcze zawierają założenia projektu nowelizacji mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

REKLAMA

Strefy Czystego Transportu obowiązkowe. Przed jakimi wyzwaniami stoją polskie miasta?

Jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP mówi o tym, że samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin. To wymaga stworzenia Stref Czystego Transportu. Jakie wyzwania czekają polskie miasta?

Bezpieczeństwo na polskich drogach: Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Wciąż jest wiele do zrobienia. Kluczowe rekomendacje

Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Znacząca poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach – ale wciąż jest wiele do zrobienia. Rekomendacje ukierunkowane na realną poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

REKLAMA