REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Top 10: Zestawienie samochodów elektrycznych dostępnych w Polsce

Top 10: Zestawienie samochodów elektrycznych dostępnych w Polsce
Top 10: Zestawienie samochodów elektrycznych dostępnych w Polsce

REKLAMA

REKLAMA

Rynek elektryków w Europie dynamicznie rozwija się z roku na rok. Tym samym oferta - także nad Wisłą - staje się coraz szersza. Dziś przygotowaliśmy zestawienie samochodów elektrycznych dostępnych w Polsce. Oto 10 modeli.

BMW i3

BMW i3

BMW i3

Fot. Bmw

Jednego BMW i3 z całą pewnością nie da się odmówić - auto ma wyjątkowo oryginalną stylistykę. Trochę przypomina miejskiego hatchbacka, a trochę minivana. Do tego ma równie ostrą linię nadwozia, jak samochody typu coupe. Bawarski elektryk jest napędzany 170-konnym silnikiem elektrycznym. Moment obrotowy jednostki ma wartość 250 Nm. Osiągi? Sprint do pierwszej setki trwa 7,3 sekundy, podczas gdy prędkość maksymalna wynosi 150 km/h. Według producenta i3 w cyklu miejskim jest w stanie pokonać w wersji 42,2 kWh na jednym ładowaniu nawet 428 kilometrów. 80 proc. tego dystansu można odzyskać po 9,7 godziny od podłączenia pojazdu do standardowego gniazdka. W przypadku stacji szybkiego ładowania czas skraca się do 45 minut. Cennik BMW i3 startuje od 168 900 złotych.

REKLAMA

Zobacz również: Test BMW i3: najlepsze auto elektryczne z Europy?

Hyundai Kona Electric

Hyundai Kona Electric

Hyundai Kona Electric

Materiały prasowe Hyundai

Zestawienie samochodów elektrycznych dostępnych w Polsce nie byłoby pełne, gdyby nie pojawił się w nim crossover! Hyundai Kona Electric ma atrakcyjną stylizację pełną ostrych linii, a do tego może zostać wyposażony w zeroemisyjny silnik. Co ważne, ekologia nie ogranicza jego funkcjonalności. Auto nadal zabiera na pokład pięciu pasażerów i 332 litry bagażu. Hyundai Kona Electric stanowi naprawdę ciekawą propozycję. Szczególnie że kierowca ma do wyboru dwie wersje napędowe. W pierwszej moc sięga 136 koni mechanicznych, a zasięg WLTP 289 kilometrów. W drugiej wartości rosną do odpowiednio 204 koni mechanicznych i 449 kilometrów. Cennik? Bazowy wariant kosztuje minimum 165 900 złotych. Za droższy kierowca musi zapłacić 189 900 złotych.

Zobacz również: Hyundai Kona Electric: elektryczny crossover z Korei Południowej

Mercedes EQC

Mercedes EQC

Mercedes EQC

Materiały prasowe Mercedes

Mercedes EQC jest pierwszym w pełni elektrycznym SUV-em oferowanym przez niemiecką markę. Stylistycznie odwołuje się do akcentów znanych z innych modeli firmy. Silnikowo odrzuca potężne V8 i diesle, przestawiając się tym samym na napęd zeroemisyjny. To jednak nie stanowi złej informacji dla kierowcy. W końcu układ napędowy oferuje aż 408 koni mechanicznych! Moment obrotowy sięga 765 Nm! Model przyspiesza do pierwszej setki w 5,1 sekundy oraz osiąga maksymalnie 180 km/h. Maksymalny zasięg zmierzony według normy WLTP wynosi 417 kilometrów. Cennik Mercedesa EQC startuje od 328 300 złotych.

Zobacz również: Mercedes EQC dostępny w Polsce. Cennik startuje od blisko 330 tys. zł

Nissan Leaf

Nissan Leaf

Nissan Leaf

Materiały prasowe Nissan

Nissan Leaf jest najchętniej kupowanym elektrykiem w Europie. Co przemawia do kierowców? Połączenie dwóch elementów. Kabiny pasażerskiej oferującej pełną praktyczność hatchbacka segmentu C i sprawnego układu napędowego. Nissan daje dwie możliwości konfiguracji. Słabsza dysponuje mocą na poziomie 147 koni mechanicznych i akumulatorem 40 kWh. To przekłada się na przyspieszenie do pierwszej setki w 7,9 sekundy oraz zasięg 389 kilometrów. Mocniejsza ma 217 koni i baterię 62 kWh. Dzięki temu sprint do 100 km/h zajmuje już tylko 6,9 sekundy, a zasięg oscyluje w granicy 528 kilometrów.

Wersja bazowa posiadająca akumulator 40 kWh kosztuje 155 500 złotych. Model 62 kWh jest dostępny od drugiego poziomu wyposażenia N-Connecta i kwoty na poziomie 195 600 złotych.

Zobacz również: Nissan Leaf z rekordem sprzedaży. Powstało już 400 tys. sztuk!

Audi e-Tron

Audi E-Tron

Audi E-Tron

Fot. Audi

Bryła Audi e-Tron wpisuje się we współczesne trendy designerskie niemieckiej marki. Jest prosta, ale dynamiczna, ma przetłoczenia, ale nie są one ostentacyjne. Elektryczny SUV o masie na poziomie przeszło 2,5 tony został wyposażony w 408-konny napęd elektryczny, przyspiesza do pierwszej setki w 5,7 sekundy i osiąga nawet 200 km/h. Zasięg? Według wyliczeń Niemców wykonanych w zgodzie z cyklem WLTP ten powinien oscylować w granicy 407 kilometrów. e-Tron kosztuje minimum 347 700 złotych. A to sprawia, że w zestawieniu samochodów elektrycznych dostępnych w Polsce pełni rolę jednego z najdroższych modeli.

Zobacz również: Audi e-Tron do serwisów. Elektryczny SUV ma problem...

Hyundai IONIQ Electric

Hyundai IONIQ Electric

Hyundai IONIQ Electric

Materiały prasowe Hyundai

Podstawą układu napędowego zamontowanego w Hyundaiu IONIQ Electric stał się silnik elektryczny synchroniczny z magnesami stałymi. Oferuje on 120 koni mechanicznych i 295 Nm momentu obrotowego. Liftback przyspiesza do pierwszej setki w 9,9 sekundy i rozpędza się nawet do 165 km/h. Co z zasięgiem? Ten za sprawą akumulatora o pojemności 29 kWh oscyluje w granicy 280 kilometrów - według deklaracji producenta. Dużą zaletą e-Koreańczyka jest przestronna, 5-miejscowa kabina pasażerska i 350-litrowy bagażnik. Jeżeli chodzi o cenę, za auto z bazowym pakietem Premium trzeba zapłacić 164 500 złotych. To na rynku elektryków dostępnych w Polsce bardzo rozsądna wartość.

Zobacz również: Nowy Hyundai Ioniq – wrażenia z jazdy

Renault Zoe

Renault Zoe

Renault Zoe

Materiały prasowe Renault

Renault Zoe jest jednym z najdłużej sprzedawanych i najchętniej kupowanych przez Europejczyków samochodów elektrycznych. Francuz nadal ma atrakcyjną, miejską bryłę, może zaskoczyć przestronnością kabiny pasażerskiej i całkiem niedawno otrzymał wzmocniony układ napędowy. W chwili obecnej Renault oferuje dwa warianty mocy Zoe. Słabszy dysponuje stadem 92, a mocniejszy 108 koni mechanicznych. Obydwa modele mają jednak podobne zapotrzebowanie na energię elektryczną, co sprawia że akumulator 41 kWh powinien wystarczyć na pokonanie nawet 300 kilometrów. Słabsza wersja osiąga pierwszą setkę w 13,2 sekundy. Mocniejsza w 11,4 sekundy. Zoe uzupełnia zestawienie samochodów elektrycznych dostępnych w Polsce, a wszystko za sprawą cennika strtującego od kwoty na poziomie 133 900 złotych.

Zobacz również: Test: Renault Zoe

Jaguar I-Pace

Jaguar I-Pace

Jaguar I-Pace

Jaguar

REKLAMA

I-Pace wygląda trochę jak duży hatchback, a trochę jak SUV. W stylizacji zachowane zostały jednak elementy charakterystyczne dla Jaguara - a konkretnie elegancja i szykowność. Poza tym Brytyjczycy chcieli udowodnić, że elektryczny nie znaczy wolny. Dlatego wyposażyli model w zestaw silników o łącznej mocy 400 koni mechanicznych i momencie obrotowym na poziomie 700 Nm! Sprint do setki? Tylko 4,8 sekundy. Prędkość maksymalna? 200 km/h. Jaguar zdobył uznanie świata motoryzacyjnego. Właśnie dlatego zgarnął np. nagrodę dla Światowego Samochodu Roku 2019.

Brytyjska myśl techniczna nigdy nie należała do tanich. Nie inaczej jest i w tym przypadku. Żeby móc wyjechać z salony fabrycznie nowym I-Pace, kierowca musi przelać na konto Jaguara co najmniej 356 600 złotych. Model kosztuje więcej i od Mercedesa, i od Audi. W ten sposób jest zdecydowanie najdroższym elektrykiem na tej liście!

Zobacz również: Nowy Jaguar I-Pace - cena w Polsce

Smart EQ

Smart EQ

Smart EQ

Smart

Smart EQ jest ważnym modelem w zestawieniu samochodów elektrycznych dostępnych w Polsce. To w końcu najtańszy model zasilany prądem! W sytuacji, w której kierowca wybierze model ForTwo, cennik będzie startował od wartości 94 500 złotych. Wersja Cabrio kosztuje co najmniej 108 300 złotych, podczas gdy wariant ForFour 96 000 złotych. Smart nie imponuje możliwościami. Maksymalna moc silnika sięga niespełna 82 koni mechanicznych. Auto co prawda osiąga pierwszą setkę w 11,5 sekundy, z drugiej strony ma zasięg oszacowany na jakieś 160 kilometrów. Dobrą informację przynosi jednak czas ładowania. Przy użyciu domowego gniazda 80 proc. akumulatora o pojemności 17,6 kWh można odzyskać już po 6 godzinach.

Zobacz również: Test Smart ForFour EQ

Volkswagen e-Golf

Volkswagen e-Golf

Volkswagen e-Golf

Materiały prasowe Volkswagen

Elektryczny Golf jest napędzany 136-konnym silnikiem elektrycznym dysponującym momentem obrotowym na poziomie 290 Nm. Hatchback osiąga pierwszą setkę w 9,6 sekundy i rozpędza się nawet do 150 km/h. Volkswagen ma litowo-jonowy akumulator o pojemności 35,8 kWh. Taka pojemność powinna wystarczyć na pokonanie 231 kilometrów. Volkswagen e-Golf zostanie wyceniony przez najbliższego dealera na minimum 169 490 złotych. Tak, to sporo. W zamian kierowca otrzyma jednak najpopularniejszego hatchbacka na świecie w wersji zeroemisyjnej i dość dobrym wyposażeniem. Standardem jest nie tylko Climatronic, ale reflektory LED, komputer pokładowy z kolorowym ekranem, aktywny tempomat, nawigacja satelitarna czy aktywny system ochrony pasażerów.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moto
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Obwodnica Pułtuska. Jest ZRID, zaraz startują prace

    Pułtusk jest pięknym miastem o mocnym akcencie historycznym. Nie ma się zatem co dziwić, że rząd postanowił zainwestować w nie 442 mln zł. A właściwie to nie tyle w nie, co w jego okolice. Bo powstanie obwodnica Pułtuska. Trasa otrzymała właśnie ZRID.

    Kara więzienia za brak OC? Od 1 października 2023 r. nowe przepisy

    Kierowcy w przypadku braku OC boją się szczególnie kary wlepionej przez UFG. 1 października 2023 r. pojawi się nowelizacja przepisów. W jej głos 7200 zł opłaty karnej straci na znaczeniu. Bo sankcja w skrajnym przypadku rozszerzy się do kary więzienia.

    UE wprowadza normę Euro 7. Surowsze warunki homologacji samochodów i silników

    Rada Unii Europejskiej przyjęła 25 września 2023 r. swoje stanowisko negocjacyjne w sprawie projektu rozporządzenia dotyczącego homologacji pojazdów (w tym samochodów) i silników. Chodzi o wprowadzenie normy Euro 7. Celem projektu jest obniżenie emisji substancji zanieczyszczających powietrze w transporcie drogowym.

    Czy jest możliwe odebranie samochodu za przekroczenie prędkości?

    Czy policjant może zabrać kierowcy samochód za przekroczenie prędkości? Może! Tyle że na razie policjant, ale nie w Polsce. Pójście w tym kierunku w naszym kraju jest jednak możliwe. Trzeba oczywiście na to jeszcze nieco poczekać.

    REKLAMA

    Prawo jazdy kat. B+. Rodzaj pojazdów, zakres uprawnień

    UE chce majstrować przy prawie jazdy. Nowy pomysł polega na podzieleniu obecnej kategorii B na kategorię B i B+. Stopniowanie uprawnień ma być sposobem na poprawę bezpieczeństwa. Tyle że pomysł wcale bezpiecznie nie brzmi. Sprawdźcie szczegóły.

    Przełomowy projekt Polaka ma szansę pojawić się na ścieżkach rowerowych na całym świecie!

    Uczestnicy ruchu drogowego cieszą się z innowacji, która ma potencjał zmienić ich codzienne podróże i uczynić je bardziej bezpiecznymi. Odpowiedzią na ich rosnące potrzeby jest BikeWatch. Urządzenie to jest skierowane głównie do włodarzy gmin, którzy przekształcają przestrzeń publiczną w celu zwiększenia bezpieczeństwa i komfortu korzystających z niej mieszkańców. Oficjalna premiera BikeWatch odbyła się 21 września 2023 r. 

    Ile kosztuje kurs redukujący 6 punktów karnych?

    Kurs redukujący 6 punktów karnych powrócił. Kierowcy rzucili się do ośrodków ruchu drogowego w całym kraju, ale zszokowała ich jedna rzecz. Cena szkolenia wzrosła 3-krotnie. WORD-y chyba postanowiły odbić sobie chude lata.

    Konfiskata samochodu za przekraczanie prędkości - czy to możliwe?

    Zbliża się termin wejścia w życie przepisów umożliwiających konfiskatę pojazdów za prowadzenie w stanie nietrzeźwości. Podczas gdy władze mają czas na przyjrzenie się ewentualnym konsekwencjom tej nowelizacji, ustawa przegłosowana przez Sejm wciąż wzbudza wiele emocji. Niektórzy właściciele pojazdów obawiają się, że z czasem ten rodzaj kary będzie miał znacznie szersze zastosowanie. Czy w przyszłości może dojść do wprowadzenia w Polsce konfiskaty aut za przekroczenie prędkości, skoro takie przepisy obowiązują od lat w innych krajach Europy?

    REKLAMA

    Za co zabierają prawo jazdy na 3 miesiące?

    W Polsce są przepisy pozwalające na odbieranie kierowcom prawa jazdy na 3 miesiące. Te działają jednak w ściśle określonych przypadkach. Scenariusze są tak naprawdę trzy. Dziś każdy z nich dokładnie omówię w tym poradniku.

    Naklejka w strefie czystego transportu. Zniknie, zanim się pojawi?

    Naklejka w strefie czystego transportu miała się stać must have. Teraz rządzący wycofują się z tego pomysłu. I choć idą w dobrym kierunku, ten nadal jest problematyczny, ale dla gmin. Bo choć pojawiła się furtka kasująca nalepkę w SCT, ta okazuje się kosztowna.

    REKLAMA