REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Peugeot 207 Outdoor: Nie straszne mu krawężniki

Tomasz Korniejew

REKLAMA

REKLAMA

Peugeot 207 SW w wersji Outdoor, czyli podniesionej, nie nadaje się do startu w Dakarze, ale doskonale sprawdzi się na ulicach polskich miast, gdzie drogi są dziurawe, parkować trzeba na wysokich krawężnikach, a zimą brodzić przez zaspy.

Kilka plastikowych osłon i zwiększony o 16 mm z przodu oraz 21 mm z tyłu prześwit uczyniło z najmniejszego kombi Peugeota samochód o dziarskim wyglądzie.

REKLAMA

Ale w tym przypadku, wraz z poprawieniem estetyki pojazdu poprawiono jego użyteczność. Zwłaszcza na ulicach polskich miast.

Kierowca 207 SW Outodoor bez obaw o uszkodzenie zderzaka zaparkuje wjeżdżając na wysoki krawężnik, przejeżdżając przez zmrożoną zaspę, czy dojedzie drogą gruntową do posesji.

Zobacz też: Test Honda Civic – lepsze nie jest wrogiem dobrego

Wnętrze Peugeota 207 SW Outdoor

Nie różni się niczym od tradycyjnej odmiany 207 SW. Kokpit jest czytelny, a poszczególne elementy są spasowane z dokładnością. Materiały wykończeniowe są dobrej jakości, a całość jest czytelna.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Na fotelach siedzi się wygodnie, sprzyjają dłuższym podróżom. Bez względu na wzrost, kierowca 207 SW Outdoor odnajdzie optymalną dla siebie pozycję.

Z tyłu nie zabraknie nawet wysokim pasażerom miejsca na nogi, ale gdy posadzimy na kanapie trójkę pasażerów będzie im ciasno.

Przedział bagażowy 207 SW ma objętość 454 l, to sporo.

Zobacz też: Test Lancia Voyager: Shuttle bus z pierwszej ligi

Napęd/układ jezdny Peugeota 207 SW Outdoor

Turbodoładowany diesel o pojemności 1,6 l, rozwijający moc maksymalną 112 KM stanowi bardzo sprawne źródło napędu dla opisywanego Peugeot.

Auto jest umiarkowanie zrywne (według danych producenta przyspiesza od 0 do 100 km/h w 11,4 s), ale w ruchu miejskim spala średnio ok. 6,5 l/100 km.

Jedynym mankamentem napędu małego kombi jest zbyt głośna praca.

Zobacz też: Test Opel Astra GTC: jak za dawnych lat

Układ kierowniczy jest precyzyjny, a zawieszenie miękkie. Podnosi to komfort jazdy po nierównościach ale w połączeniu ze zwiększonym prześwitem skutkuje znacznymi przechyłami podczas jazdy po zakrętach.

Wraz z napędem dobrze współpracuje sześciobiegowa manualna przekładnia. Tym bardziej, że działanie dźwigni jest precyzyjne.

Zobacz też: Test Opel Zafira Tourer: Oczko wyżej

Podsumowanie testu Peugeota 207 SW Outdoor

Kolejna wariacja na temat 208 kombi to propozycja dla osób, które szukają taniego w eksploatacji w miarę uniwersalnego auta dla rodziny, a które są zmuszone poruszać się po drogach wątpliwej jakości i parkować w miejscach, gdzie samochód z tradycyjnym prześwitem okazuje się zbyt niski. Słowem jest to konstrukcja, która sprosta oczekiwaniom większości Polaków.

Peugeot 207 SW Fot. Artur Kapłan
Peugeot 207 SW Fot. Artur Kapłan
Peugeot 207 SW Fot. Artur Kapłan
Peugeot 207 SW Fot. Artur Kapłan
Peugeot 207 SW Fot. Artur Kapłan
Peugeot 207 SW Fot. Artur Kapłan
Peugeot 207 SW Fot. Artur Kapłan
Peugeot 207 SW Fot. Artur Kapłan
Peugeot 207 SW Fot. Artur Kapłan
Peugeot 207 SW Fot. Artur Kapłan
Peugeot 207 SW Fot. Artur Kapłan
Peugeot 207 SW Fot. Artur Kapłan
Peugeot 207 SW Fot. Artur Kapłan
Peugeot 207 SW Fot. Artur Kapłan
Peugeot 207 SW Fot. Artur Kapłan
Peugeot 207 SW Fot. Artur Kapłan
Peugeot 207 SW Fot. Artur Kapłan
Peugeot 207 SW Fot. Artur Kapłan
Peugeot 207 SW Fot. Artur Kapłan
Peugeot 207 SW Fot. Artur Kapłan
Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
KGP: 99 551 interwencji, 306 wypadków drogowych, 28 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 99 551 interwencji. Byli wzywani do 306 wypadków drogowych.

Kontrole na granicy polsko-niemieckiej 2025 - do kiedy?

Do kiedy przewidywane są kontrole na granicy polsko-niemieckiej w 2025 roku? Okazuje się, że dłużej niż się spodziewano. Branża transportowa traci czas i pieniądze. Największe zatory są w lubuskim, ale zachodniopomorskie już obawia się poważnych utrudnień.

Kto musi wymienić prawo jazdy w 2025 r.? Co z bezterminowymi prawami jazdy?

Część kierowców w 2025 r. będzie musiała wymienić prawa jazdy na nowe. Kto musi je wymienić jeszcze w tym roku? W jakich sytuacjach należy wymienić prawo jazdy? Co z bezterminowymi prawami jazdy, czy trzeba je wymieniać?

W pyle drogowym w centrum Warszawy wysokie stężenie rakotwórczych substancji. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

REKLAMA

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości. Co jeszcze zawierają założenia projektu nowelizacji mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

Strefy Czystego Transportu obowiązkowe. Przed jakimi wyzwaniami stoją polskie miasta?

Jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP mówi o tym, że samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin. To wymaga stworzenia Stref Czystego Transportu. Jakie wyzwania czekają polskie miasta?

Bezpieczeństwo na polskich drogach: Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Wciąż jest wiele do zrobienia. Kluczowe rekomendacje

Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Znacząca poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach – ale wciąż jest wiele do zrobienia. Rekomendacje ukierunkowane na realną poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

REKLAMA

KGP: 97 506 interwencji, 260 wypadków drogowych, 13 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 97 506 interwencji. Byli wzywani do 260 wypadków drogowych.

Zmiany dla młodych kierowców. Jakie są najważniejsze założenia projektu?

Do konsultacji i opiniowana został skierowany projekt zmieniający przepisy w zakresie ruchu drogowego. Celem nowelizacji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, oraz mobilności młodych osób.

REKLAMA