Jazda z użyciem łańcuchów
REKLAMA
REKLAMA
W opakowaniu z łańcuchami powinniśmy znaleźć dwa zestawy. Każdy zestaw łańcucha, po rozłożeniu, wyglądem przypomina drabinkę (w zależności od producenta i typu, spotkać możemy jeszcze kształty „rombowe” bądź „diamentowe”), z mechanizmem zamykającym na końcu każdego z nich. Łańcuchy zakładamy zawsze na koła napędzające. Nie wolno długo jeździć po asfalcie i przekraczać prędkości 40-50 km/h.
REKLAMA
Zobacz również: Czy opony z Chin są dobre?
Jazda po asfalcie z wykorzystaniem łańcuchów zmniejsza komfort jazdy, prowadzi do szybszego zużycia opon i może prowadzić do zerwania łańcuchów. Zerwany łańcuch może spowodować znaczne uszkodzenia samochodu lub trwale go unieruchomić. Należy jeździć umiarkowanie i płynnie, bez gwałtownych przyspieszeń czy też hamowań.
W przypadku uszkodzenia jednego z łańcuchów, drugi należy niezwłocznie zdjąć.
Zobacz też: Co jest przyczyną złego działania ogrzewania w samochodzie?
Producenci łańcuchów przewidzieli zestawy naprawcze do swoich wyrobów, więc ewentualne uszkodzone ogniwa jesteśmy w stanie sami wymienić. Po każdym sezonie łańcuchy należy oczyścić i ewentualnie zakonserwować. Dzięki powyższym zbiegom posłużą nam przez wiele lat bez potrzeby kupowania nowego kompletu.
REKLAMA
REKLAMA