REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Gdzie zgłosić zły stan drogi?
Gdzie zgłosić zły stan drogi?

REKLAMA

REKLAMA

Gdzie zgłosić zły stan drogi? Odpowiedź jest prosta: do zarządcy! Tylko jak go znaleźć? Dziś o tym opowiemy.

Jak sprawdzić kto jest zarządcą drogi?

Jak sprawdzić kto jest zarządcą drogi? W pierwszej kolejności kierowca powinien sprawdzić kategorię szlaku drogowego - to od niej w dużej mierze zależy to, jaka organizacja odpowiada za jakość nawierzchni i ewentualne uszkodzenia aut.

REKLAMA

  • droga krajowa: Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad,
  • droga wojewódzka: zarząd województwa,
  • droga powiatowa: zarząd powiatu,
  • droga gminna: wójt, burmistrz, prezydent miasta,
  • droga osiedlowa: zarządca osiedla lub wspólnota,
  • parking: właściciel terenu.

Pismo w sprawie złego stanu drogi. Jak powinno wyglądać?

Zdarza się, że zarządca drogi odsyła kierowców zgłaszających się o odszkodowanie po najechaniu na dziurę w jezdni, do obsługującej go ubezpieczalni. W takim przypadku wniosek wypełnia się na specjalnie przygotowanym druku papierowym lub internetowym. Gdy zarządca nie ma polisy, należy skierować do niego pismo w sprawie złego stanu drogi. W nim należy określić miejsce i czas zdarzenia, wskazać swoje dane i dane pojazdu oraz określić ewentualne uszkodzenia. W piśmie można zaznaczyć np. posiadanie dokumentacji fotograficznej czy wskazać dane świadków potwierdzających wersję wydarzeń.

Uszkodzenie opony po wjechaniu w dziurę. Czy łatwo dostać odszkodowanie?

Kluczem do sukcesu jest dobre udokumentowanie szkody. Aby otrzymać odszkodowanie za uszkodzenie opony po wjechaniu w dziurę należy przygotować chociażby dokumentację fotograficzną oraz poszukać świadków, którzy są gotowi poprzeć wersję wydarzeń. Gdy świadków nie ma, a poza oponą w aucie uszkodziło się też np. zawieszenie, warto wezwać na miejsce zdarzenia patrol policji. Ten sporządzi notatkę precyzyjnie wskazującą na miejsce powstania uszkodzenia i tym samym dającą mocną podstawę dochodzenia roszczenia.

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
KGP: 99 551 interwencji, 306 wypadków drogowych, 28 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 99 551 interwencji. Byli wzywani do 306 wypadków drogowych.

Kontrole na granicy polsko-niemieckiej 2025 - do kiedy?

Do kiedy przewidywane są kontrole na granicy polsko-niemieckiej w 2025 roku? Okazuje się, że dłużej niż się spodziewano. Branża transportowa traci czas i pieniądze. Największe zatory są w lubuskim, ale zachodniopomorskie już obawia się poważnych utrudnień.

Kto musi wymienić prawo jazdy w 2025 r.? Co z bezterminowymi prawami jazdy?

Część kierowców w 2025 r. będzie musiała wymienić prawa jazdy na nowe. Kto musi je wymienić jeszcze w tym roku? W jakich sytuacjach należy wymienić prawo jazdy? Co z bezterminowymi prawami jazdy, czy trzeba je wymieniać?

W pyle drogowym w centrum Warszawy wysokie stężenie rakotwórczych substancji. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

REKLAMA

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości. Co jeszcze zawierają założenia projektu nowelizacji mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

Strefy Czystego Transportu obowiązkowe. Przed jakimi wyzwaniami stoją polskie miasta?

Jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP mówi o tym, że samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin. To wymaga stworzenia Stref Czystego Transportu. Jakie wyzwania czekają polskie miasta?

Bezpieczeństwo na polskich drogach: Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Wciąż jest wiele do zrobienia. Kluczowe rekomendacje

Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Znacząca poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach – ale wciąż jest wiele do zrobienia. Rekomendacje ukierunkowane na realną poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

REKLAMA

KGP: 97 506 interwencji, 260 wypadków drogowych, 13 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 97 506 interwencji. Byli wzywani do 260 wypadków drogowych.

Zmiany dla młodych kierowców. Jakie są najważniejsze założenia projektu?

Do konsultacji i opiniowana został skierowany projekt zmieniający przepisy w zakresie ruchu drogowego. Celem nowelizacji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, oraz mobilności młodych osób.

REKLAMA