REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Zmiany przepisów dotyczących prędkości - jak nie stracić prawa jazdy?

230 km/h, prędkościomierz, zegary
230 km/h, prędkościomierz, zegary
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

18 maja wejdzie w życie nowelizacji ustawy o kierujących pojazdami, w myśl której, zaostrzone zostaną kary za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Co grozi za chwilę nieuwagi na drodze? Czy można

Rząd chce większych kar kierowców

Oprócz zaostrzenia kar za przekroczenie prędkości w mieście, ekipa rządząca z PO i PSL na czele planuje kolejne zmiany, w wyniku których wzrosną stawki mandatów. Wygląda na to, że rząd i parlament zagięły parol na kierowców.

REKLAMA

Zatrzymanie prawa jazdy na trzy miesiące w razie przekroczenia dozwolonej prędkości o co najmniej 50 km/h w obszarze zabudowanym to sztandarowy pomysł Ministerstwa Spraw Wewnętrznych na zwiększenie bezpieczeństwa na polskich drogach. Dokument ma odbierać policjant po przyłapaniu kierowcy na gorącym uczynku. Jeśli ukarany mimo to zdecyduje się prowadzić pojazd i zostanie zatrzymany, okres wydłuży się do 6 miesięcy. W przypadku ponownego naruszenia przepisów, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem, oznaczającą konieczność wzięcia udziału
w kursie na prawo jazdy i zdania egzaminu. Przy okazji prowadzenie samochodu czy motocykla bez uprawnień będzie traktowane nie jako wykroczenie, ale przestępstwo zagrożone karą do dwóch lat pozbawienia wolności.

Właśnie dlatego jak nigdy ważna będzie następująca zasada, lepiej zapobiegać niż ponosić dotkliwe konsekwencje

Wraz z zaostrzaniem się kar kierowcy coraz chętniej sięgają po rozwiązania chroniące przed kontrolami prędkości, takie jak Coyote, który od 6 lat ostrzega przed fotoradarami, patrolami  i innymi zdarzeniami na drodze w całej Europie, a od ponad roku w Polsce. Dzięki swojej skuteczności Coyote posiada już przeszło 5 mln zaangażowanych użytkowników, którzy są ostrzegani poprzez: dedykowane urządzenia, bezpłatną aplikację i wbudowane systemy samochodowe.

W świetle nowych przepisów najważniejszymi cechami skutecznego systemu ostrzegania przed zdarzeniami na drodze są:

1. Wskazywanie aktualnego limitu prędkości na każdym odcinku drogi z możliwością weryfikacji.

Możliwość utraty prawa jazdy przy przekroczeniu prędkości o 50 km/h i planowane podwyższenie stawek mandatów sprawiają, że istotną funkcją systemu jest informowanie o limitach obowiązujących na każdym odcinku drogi, którą się poruszamy. Coyote dodatkowo pozwala modyfikować ograniczenia w przypadku zmian. System, który ostrzega o limicie tylko w momencie zbliżania się do obszaru nim objętego jest niewystarczający bo nie pozwala kierowcy dostosować prędkość pojazdu, jeśli przeoczył znak i stosowną informację.

2. Pewność ostrzeżenia.

Kierowca chce czuć się komfortowo na drodze i być pewnym, że zostanie ostrzeżony o zdarzeniu na drodze, np. kontroli prędkości.

System Coyote, jako jedyny na rynku, informuje w każdym momencie, ilu użytkowników jest bezpośrednio przed nami na trasie lub w mieście w okolicy.

Dodatkowo, system informuje, czy kierowca przed nami jest aktywnym użytkownikiem i jaka jest jego wiarygodność. To jedyna możliwość, aby wiedzieć czy osoba znajdująca się z przodu wyśle nam ostrzeżenie.

Unikniesz sytuacji, gdy po haśle „czysto” spotyka Cię przykra niespodzianka. Systemy, które podają ogólną liczbę użytkowników, nie są skuteczne! Cóż z tego, że teoretycznie są ich tysiące, skoro na 30 km przed Tobą nie ma nikogo, kto mógłby Cię ostrzec?

3. Aktualne dane.

System Coyote codziennie aktualizuje lokalizacje fotoradarów stacjonarnych. Codzienna aktualizacja pozwala na bieżącą wprowadzać zmiany w systemie bez potrzeby podłączania do komputera czy wykonywania innych czynności.

4. Zawsze ostrzeżenie.

Nawet gdy rozmawiasz lub korzystasz z innej aplikacji, zawsze otrzymujesz ostrzeżenia głosowo i graficznie. Wiesz też, czy przekraczasz dopuszczalną prędkość i ilu użytkowników jest aktualnie wokół Ciebie. A wszystko to możliwe w aplikacji iCoyote dzięki zastosowaniu specjalnej pływającej ikony – Coyote mini.

Aplikacje, które oferują widżet jedynie do przywrócenia aplikacji z tła nie są skuteczne
i wymagają dodatkowego skupienia na telefonie.

5. Wsparcie prawne na drodze

Każdy aktywny użytkownik systemu Coyote otrzyma voucher uprawniający do bezpłatnego wsparcia prawnego ze strony anuluj-mandat.pl przed następstwami przykrej niespodzianki.

Gdy  mleko już się rozlało….

REKLAMA

Co w przypadku gdy mimo wszystko wpakowałeś się w kłopoty? Też mamy dla Ciebie radę. Każdy aktywny użytkownik  systemu Coyote otrzyma voucher uprawniający do wsparcia prawnego Kancelarii Direct Anuluj-Mandat.pl najlepiej w Polsce chroniącej przed następstwami przykrej niespodzianki mandatowej.

Mając świadomość, że dzięki Coyote jesteś chroniony przez najlepszych prawników od prawa o ruchu drogowym zadbaj o zwiększenie swoich szans przestrzegając kilku podstawowych zasad podczas i po kontroli przygotowanych przez kancelarię anuluj mandat.

  1. W miarę możliwości dokumentuj zdarzenie i przebieg kontroli.
  2. Nigdy nie przyjmuj mandatu gdy czujesz się skrzywdzony lub masz wątpliwości co do rzetelności pomiaru (np. gdy był dokonany bezprawnym radarem ISKRA-1 lub wideorejestratorem
    w nieoznakowanym pojeździe policyjnym lub ITD.)
  3. Wejdź na Anuluj-Mandat.pl najszybciej po zdarzeniu jak to możliwe i korzystając z darmowych porad na blogu lub porady indywidualnej (dla osób z voucherem też za darmo) zorientuj się jakie kroki masz podjąć lub jakie dokumenty masz wygenerować i wysłać.
  4. Postępuj precyzyjnie, zgodnie z poradami, korzystając ze wszystkich gratisowych dla Ciebie usług Anuluj-Mandat.pl (porady + dokumenty) a będziesz miał wielką szansę wygrania sprawy.
  5. Równolegle wprowadź do systemu Coyote lub do mapki Anuluj-Mandat.pl ostrzeżenie
    o znajdującej się w tym miejscu kontroli, pomożesz ponad 100 tys. osób budujących wspólną dla Coyote i Anuluj Mandat społeczność wzajemnego ostrzegania się na drodze.

Źródło: materiały prasowe ASCG

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moto
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    UE wprowadza normę Euro 7. Surowsze warunki homologacji samochodów i silników

    Rada Unii Europejskiej przyjęła 25 września 2023 r. swoje stanowisko negocjacyjne w sprawie projektu rozporządzenia dotyczącego homologacji pojazdów (w tym samochodów) i silników. Chodzi o wprowadzenie normy Euro 7. Celem projektu jest obniżenie emisji substancji zanieczyszczających powietrze w transporcie drogowym.

    Czy jest możliwe odebranie samochodu za przekroczenie prędkości?

    Czy policjant może zabrać kierowcy samochód za przekroczenie prędkości? Może! Tyle że na razie policjant, ale nie w Polsce. Pójście w tym kierunku w naszym kraju jest jednak możliwe. Trzeba oczywiście na to jeszcze nieco poczekać.

    Prawo jazdy kat. B+. Rodzaj pojazdów, zakres uprawnień

    UE chce majstrować przy prawie jazdy. Nowy pomysł polega na podzieleniu obecnej kategorii B na kategorię B i B+. Stopniowanie uprawnień ma być sposobem na poprawę bezpieczeństwa. Tyle że pomysł wcale bezpiecznie nie brzmi. Sprawdźcie szczegóły.

    Przełomowy projekt Polaka ma szansę pojawić się na ścieżkach rowerowych na całym świecie!

    Uczestnicy ruchu drogowego cieszą się z innowacji, która ma potencjał zmienić ich codzienne podróże i uczynić je bardziej bezpiecznymi. Odpowiedzią na ich rosnące potrzeby jest BikeWatch. Urządzenie to jest skierowane głównie do włodarzy gmin, którzy przekształcają przestrzeń publiczną w celu zwiększenia bezpieczeństwa i komfortu korzystających z niej mieszkańców. Oficjalna premiera BikeWatch odbyła się 21 września 2023 r. 

    REKLAMA

    Ile kosztuje kurs redukujący 6 punktów karnych?

    Kurs redukujący 6 punktów karnych powrócił. Kierowcy rzucili się do ośrodków ruchu drogowego w całym kraju, ale zszokowała ich jedna rzecz. Cena szkolenia wzrosła 3-krotnie. WORD-y chyba postanowiły odbić sobie chude lata.

    Konfiskata samochodu za przekraczanie prędkości - czy to możliwe?

    Zbliża się termin wejścia w życie przepisów umożliwiających konfiskatę pojazdów za prowadzenie w stanie nietrzeźwości. Podczas gdy władze mają czas na przyjrzenie się ewentualnym konsekwencjom tej nowelizacji, ustawa przegłosowana przez Sejm wciąż wzbudza wiele emocji. Niektórzy właściciele pojazdów obawiają się, że z czasem ten rodzaj kary będzie miał znacznie szersze zastosowanie. Czy w przyszłości może dojść do wprowadzenia w Polsce konfiskaty aut za przekroczenie prędkości, skoro takie przepisy obowiązują od lat w innych krajach Europy?

    Za co zabierają prawo jazdy na 3 miesiące?

    W Polsce są przepisy pozwalające na odbieranie kierowcom prawa jazdy na 3 miesiące. Te działają jednak w ściśle określonych przypadkach. Scenariusze są tak naprawdę trzy. Dziś każdy z nich dokładnie omówię w tym poradniku.

    Naklejka w strefie czystego transportu. Zniknie, zanim się pojawi?

    Naklejka w strefie czystego transportu miała się stać must have. Teraz rządzący wycofują się z tego pomysłu. I choć idą w dobrym kierunku, ten nadal jest problematyczny, ale dla gmin. Bo choć pojawiła się furtka kasująca nalepkę w SCT, ta okazuje się kosztowna.

    REKLAMA

    Unijne rozporządzenie AFIR. Wyższe wymogi dla infrastruktury ładowania elektryków!

    Rozporządzenie AFIR, przyjęte w lipcu tego roku przez Radę Unii Europejskiej, nakazuje rozbudowanie infrastruktury ładowania samochodów elektrycznych. Czy Polska jest na to gotowa?

    Akcja „Prędkość” w środę 20 września. Drogówka zapowiada wzmożone kontrole

    Policjanci ruchu drogowego będą w środę 20 września prowadzić działania kontrolno-prewencyjne „Prędkość” – poinformował podkom. Marcin Sulik z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji. Dodał, że działania będą prowadzone w ramach corocznej europejskiej kampanii „Roadpol Safety Day 2023”.

    REKLAMA