REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak naprawić cieknące uszczelki szyb i szyberdachu?

Jakubowski Ryszard
 Dzięki temu poradnikowi będziesz wiedział jak naprawić cieknące uszczelki szyb i szyberdachu fot. Newspress
Dzięki temu poradnikowi będziesz wiedział jak naprawić cieknące uszczelki szyb i szyberdachu fot. Newspress

REKLAMA

REKLAMA

Przeciekający szyberdach, czy podciekające szyby w drzwiach, to prawdziwa zmora zarówno kierowców, jak i pasażerów. Oto jak sobie poradzić z podobnymi problemami.

Woda dostająca się pod uszczelki szybko powoduje korozję. Dlatego przeciekające uszczelki należy jak najszybciej wymienić. Czasem jest to trudne lub kosztowne. Można je doraźnie zregenerować, ale pamiętajmy, że taki zabieg wystarczy najwyżej na kilka do kilkunastu tygodni, więc trzeba go powtarzać dość często.

REKLAMA

Zobacz również: Co zrobić z pękniętą szybą - wymienić czy naprawić?

Najpierw trzeba dokładnie obejrzeć, czy uszczelka nie ma dużych pęknięć, przerw i miejsc poprzecieranych. Jeżeli ma, trzeba ją bezwzględnie wymienić. Gdy jej nieszczelność wynika jedynie ze stwardnienia gumy, ratunkiem może być posmarowanie jej cienką warstwą czystej gliceryny aptecznej (co najmniej 80%, bez żadnych dodatków kosmetycznych). Smarowanie najlepiej wykonać niewielkim pędzelkiem lub tamponem z waty. Gliceryna nie uszkadza lakieru, ale może na nim pozostawić plamy i choć łatwo je usunąć przy pomocy wody, to nie należy jej nadużywać. Smarowanie należy powtarzać co jakiś czas, aż do chwili, gdy powierzchnia uszczelki będzie gładka i lśniąca. Wówczas powinno się usunąć nadmiar gliceryny czystą szmatką lub watą.

Zobacz też: Jak czyścić wnętrze pojazdu?

REKLAMA

Ponieważ na powierzchni gumy pozostanie warstewka gliceryny, może ona powodować przez pewien czas powstawanie smug na stykających się z nią ruchomych szybach. Nie jest to powód do zmartwień. Smugi te łatwo usuwa się szmatką zwilżoną czystą wodą, ponieważ gliceryna rozpuszcza się dobrze w wodzie przy każdej temperaturze. Po dość krótkim czasie smugi przestaną się pojawiać.

Gliceryną można regenerować doraźnie także inne gumowe przedmioty w samochodzie, np. odboje pod maską, uszczelki drzwi itp. Nie należy regenerować gumowych dywaników, ponieważ zabieg może spowodować, że staną się śliskie i przez to mało bezpieczne.

Zobacz również: Co zrobić, gdy drzwi się ciężko zamykają?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Moto
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Jak się produkuje dywaniki samochodowe?

    Dywaniki samochodowe to część wyposażenia aut, na którą kierowcy zwracają coraz większą uwagę. Rzadko jednak zastanawiamy się nad tym, jak dywaniki zostały wyprodukowane. Okazuje się, że to wcale nie taki łatwy proces...

    Ekologia transportu drogowego. Ekologiczna flota może oznaczać wydają flotę

    Dekarbonizacja transportu to temat, który ma coraz większe znaczenie dla osób związanych z branżą TSL. Tu powstaje jednak kluczowe pytanie. Czy transport drogowy może być ekologiczny?

    Czy można jeździć rowerem zimą? Co na to przepisy drogowe?

    Pytanie o to, czy można jeździć rowerem zimą, jest o tyle zasadnicze, że warunki pogodowe stają się coraz trudniejsze. Jaką odpowiedź przynoszą przepisy? I jakie kierującym grożą mandaty?

    Kradzież tablicy rejestracyjnej stała się przestępstwem. Zmiana od 1 października 2023 r.

    1 października 2023 r. w życie weszła cześć nowelizacji Kodeksu karnego. Ta sprawiła, że kradzież tablicy rejestracyjnej stała się przestępstwem. Przestała być wykroczeniem. Jaką karę oznacza ten czyn? I kto właściwie może ją dostać?

    REKLAMA

    Unia Europejska chce zakazać importu uszkodzonych aut używanych. Biznes wart miliony się skończy?

    Unia Europejska chce zakazać importu uszkodzonych aut używanych? Zdaje się, że przy okazji nowego rozporządzenia Komisja Europejska postanowiła unormować tę kwestię. Zapisy brzmią groźnie. Branża importowa może być zaniepokojona. Kiedy przepisy mogłyby wejść w życie?

    Strefy czystego transportu w Polsce startują w 2024 r. Co musisz o nich wiedzieć?

    W 2024 r. w Polsce mogą pojawić się pierwsze strefy czystego transportu. Tylko czy kierowcy wiedzą, jakie zasady wjazdu i ruchu w nich obowiązują? Przypomnijmy zatem wszystkie z nich. Zebraliśmy w jednym punkcie najważniejsze informacje.

    Podatek od samochodu w 2026 r. Kilka tysięcy zł rocznej opłaty jest realne?

    Podatek od samochodu w 2026 r. został zapisany w KPO. Ma dotyczyć wszystkich aut spalinowych i będzie opłacany corocznie. Jaką stawkę będą musieli płacić kierowcy? Czy nowa opłata jest pewnikiem?

    Na stacjach ceny paliw już niższe, a będzie jeszcze taniej!

    Wreszcie obniżki cen paliw na stacjach. To pierwsze od połowy października, a analitycy przewidują, że to jeszcze nie koniec. Na przełomie listopada i grudnia maja spaść ceny wszystkich paliw.

    REKLAMA

    Nowa lista obowiązkowego wyposażenia pojazdu w 2024 r. Standardem stanie się 5 systemów

    Już w roku 2024 także w Polsce pojawi się nowa lista obowiązkowego wyposażenia pojazdu. Narzuca ją Unia Europejska. Czy nowe wyposażenie podwyższy ceny aut z salonu? I co z używanymi pojazdami?

    Włamał się do salonu samochodowego, ukradł trzy auta, laptopy, sejf, ekspres do kawy, telewizor

    Na duże łowy wybrał się 26-latek z Łodzi. Z salonu samochodowego ukradł m.in. trzy auta, komputer, gotówkę i telewizor. Policjantom udało się zatrzymać sprawcę, teraz grozi mu do 10 lat więzienia. 

    REKLAMA