Suszenie wnętrza samochodu
REKLAMA
REKLAMA
Newralgicznymi punktami, jeżeli chodzi o nadmierne zawilgocenie i rozwój drobnoustrojów, są dywaniki samochodowe. Utrzymywaniu wilgoci sprzyja też piach, który wnosimy do wnętrza pojazdu na butach.
REKLAMA
Zobacz również: Jak wyczyścić tapicerkę?
W zawilgoconym wnętrzu może pojawić się nieprzyjemny, trudny do usunięcia zapach. Ponadto wilgoć w samochodzie oznacza nadmierne zaparowanie szyb.
Dlatego po wyjęciu dywaników samochodowych powinniśmy je dokładnie odkurzyć i umyć. Jeżeli dywaniki są gumowe, wystarczy solidne spłukać je wodą. Także suszenie nie potrwa długo. W przypadku dywaników wykonanych z materiału może się okazać, że oprócz odkurzenia niezbędne będzie pranie. W tym wypadku, większym problemem jest jednak długi czas suszenia.
Wilgotne dywaniki i podłoga sprzyjają rozwojowi drobnoustrojów i nadmiernemu parowaniu szyb.
Gdy dywaniki będą suche, pora na wyparcie wilgoci z podłogi auta. W pierwszej kolejności warto solidnie ją odkurzyć. Przyda się odkurzacz z wąską końcówką. Ponadto, dobrze jest pozostawić samochód na noc w ciepłym pomieszczeniu z otwartymi drzwiami. Jeżeli nie mamy takiej możliwości przyda się dmuchawa, potocznie nazywana „Farelką”. Następnie dobrze jest wyłożyć podłogę gazetami i przykryć suchymi dywanikami. Papier gazetowy bardzo dobrze wyciąga wilgoć. Pozostawmy tak samochód na noc.
Rano możemy wyciągnąć gazety i sprawdzić, czy są wilgotne. Z tak wyczyszczoną i wysuszoną podłogą możemy spokojnie przystąpić do kolejnych wiosennych porządków w aucie.
Zobacz również: Czyszczenie tapicerki krok po kroku
REKLAMA
REKLAMA