REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Volkswagen Polo III: wymiana termostatu

Robert Kuśpiel
Volkswagen Polo III wymiana termostatu
Volkswagen Polo III wymiana termostatu
Moto.wieszjak.pl
Volkswagen

REKLAMA

REKLAMA

Uszkodzony termostat wpływa na warunki pracy silnika. W poradniku tym pokażemy jak samemu wymienić termostat w Volkswagenie Polo III.

Wadliwy termostat może doprowadzić do usterki silnika. Jeżeli termostat się nie otworzy to może dojść do przegrzania silnika. W przypadku kiedy pozostaje ciągle otwarty to mamy problem z osiągnięciem prawidłowej temperatury a co za tym idzie wydajność układu ogrzewania jest bardzo mała. Powodem zbyt szybkiego nagrzewania się silnika może być nadmiar kamienia kotłowego w chłodnicy.

REKLAMA

Zobacz też: W kabinie nie grzeje, czy to na pewno termostat?

Zalecamy kupno termostatu dobrej sprawdzonej firmy. Praktycznie najlepszym wyborem jest zakup oryginalnego termostatu. Cena jest większa niż w przypadku zamienników jednak możemy mieć pewność, że będzie funkcjonował prawidłowo.

REKLAMA

Zaczynamy od silnika benzynowego. Podstawiamy pod chłodnice puste naczynie i luzujemy opaskę za pomocą szczypiec i ściągamy dolny przewód chłodnicy. Czekamy aż spłynie cały płyn i odkręcamy od budowy termostatu króciec podłączeniowy i odkładamy go na bok razem z przewodem. Teraz wyjmujemy termostat i instalujemy w jego miejsce nowy. Wymieniamy pierścień uszczelniający i montujemy termostat w taki sposób, żeby nakładka weszła w wycięcia króćca.

Osadzamy i przykręcamy króciec. Montujemy dolny przewód chłodnicy i skręcamy opaskę zaciskową. Uzupełniamy układ płynem chłodzącym i uruchamiamy silnik. Czekamy do momentu aż otworzy się termostat. Sprawdzamy szczelność i dolewamy płynu jeśli jest taka potrzeba.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też: Volkswagen Polo III: demontaż chłodnicy

W silniku Diesla wymiana wygląda bardzo podobnie. Tutaj może okazać się konieczne uniesienie samochodu. Jeśli będziemy mieli problemy z demontażem to należy zdemontować pompę wspomagania razem ze wspornikiem i podwiesić ją razem z przewodami. Zdejmujemy dolny przewód chłodniczy i zlewamy całą ciecz. Odkręcamy króciec termostatu i wyjmujemy go razem z termostatem.

Montaż przeprowadzamy w odwrotnej kolejności. Wymieniamy pierścień uszczelniający i instalujemy nowy termostat. Jeśli wymontowaliśmy pompę wspomagania to należy ją przykręcić na swoje miejsce. Opuszczamy samochód i uzupełniamy cały układ nową cieczą chłodzącą. Uruchamiamy silnik i czekamy aż otworzy się termostat. Kontrolujemy szczelność wszystkich połączeń i dolewamy płynu jeśli zachodzi taka potrzeba.

Zalecamy użyć nowego płynu chłodzącego zarówno w silniku benzynowym jak i wysokoprężnym. Stary płyn oddajemy do punktu utylizacji.

Zobacz też: Volkswagen Polo III: kontrola skrzyni biegów i układu przeniesienia napędu

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
KGP: 109 332 interwencji, 291 wypadków drogowych, 12 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Oto najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend opublikowane przez Komendę Główną Policji. Policjanci podsumowali także zdarzenia z minionego tygodnia.

19-letni motocyklista bez uprawnień potrącił policjanta i zbiegł

19-nastolatek z Międzyrzecza (Lubuskie) stanie przed sądem za zarzut spowodowania wypadku, niezatrzymanie się do kontroli i ucieczkę z miejsca wypadku.

Nowe przepisy fotoradarowe: Właściciel pojazdu jako kozioł ofiarny?

Ustawodawca szykuje kolejną rewolucję w przepisach drogowych. Tym razem uderzy ona nie tylko w kierowców łamiących przepisy, ale także w właścicieli pojazdów, którzy nie wskażą osoby prowadzącej pojazd w chwili popełnienia wykroczenia. Jeśli fotoradar uchwyci pojazd przekraczający prędkość, a właściciel odmówi podania danych kierowcy, nie tylko zapłaci karę, ale również straci dowód rejestracyjny swojego samochodu.

Pijany senior uciekał przed policją po polach uprawnych. Auto dachowało

72-latek jechał bez zapiętych pasów, więc policja chciała zatrzymać go do kontroli. Rzucił się w pościg, który zakończył się dachowaniem. Okazało się, że jest pijany.

REKLAMA

Otrzymałeś wiadomość ws. zaległych płatności w e-TOLL? KAS ostrzega przed oszustami

Krajowa Administracja Skarbowa w przesłanym we wtorek, 25 marca 2025 r. komunikacie prasowym ostrzega przed oszustami wysyłającymi fałszywe wiadomości w sprawie zaległych płatności w e-TOLL. Publikujemy przykładową fałszywą wiadomość.

Już nie tylko diesel czy benzyna. I nawet nie zawsze samochód. Jak Polacy wybierają środek transportu?

W dzisiejszych czasach wybór środka transportu to nie tylko decyzja między samochodem z silnikiem benzynowym a dieslem. Możliwości jest więcej, a kierowcy mają różne oczekiwania. Jak Polacy wybierają codzienny środek lokomocji?

KGP: 93 352 interwencji, 312 wypadków drogowych, 17 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 93 352 interwencji. Byli wzywani do 312 wypadków drogowych.

Mandat za przeładowaną ciężarówkę, a zaniżona waga w CMR. Kto za to ponosi odpowiedzialność?

Przeładowanie pojazdu w transporcie drogowym to częsty problem, który może prowadzić do poważnych konsekwencji prawnych i finansowych, w tym mandatów nałożonych na przewoźnika. W sytuacjach, gdy błędne dane o wadze towaru zostały przekazane przez spedytora lub nadawcę towaru, pojawia się pytanie o podział odpowiedzialności między przewoźnika a spedytora czy nadawcę. Najczęściej problem dotyczy mandatów zagranicznych, dlatego kluczowe znaczenie w tej kwestii mają przepisy Konwencji o umowie międzynarodowego przewozu drogowego towarów (CMR).

REKLAMA

Przestraszył się policjantów, więc uciekał samochodem, łamiąc przepisy

Nocy pościg ulicami Białegostoku zakończył się zatrzymaniem 32-letniego kierowcy. Mężczyzna najpierw przekroczył prędkość, a potem - zamiast zatrzymać się do kontroli - zaczął uciekać.

Kolejne skrzyżowania i przejazdy kolejowo-drogowe z systemem RedLight. 2 000 zł mandatu i 15 punktów karnych

Kolejne skrzyżowania i przejazdy kolejowo-drogowe z systemem RedLight. Kiedy zaczną działać nowe systemy RedLight? Gdzie zostaną rozlokowane? Jakie mandaty obowiązują w przypadku przejazdu na czerwonym świetle?

REKLAMA