REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Internetowe bazy przewoźników

Internetowe bazy przewoźników.
Internetowe bazy przewoźników.
ShutterStock

REKLAMA

REKLAMA

Internetowe bazy przewoźników to witryny, które skupiają firmy zajmujące się transportem. Tego typu bazy ułatwiają proces selekcji przewoźników i ograniczają ryzyko związane z wyborem nierzetelnego usługodawcy.

Internetowe bazy przewoźników

Pozyskanie rzetelnych kontrahentów świadczących długodystansowe usługi logistyczne to obecnie priorytet na listach potrzeb bardzo wielu firm europejskich. Okazuje się jednak, że wybór generuje sporo problemów, czasu oraz przede wszystkim spore ryzyko biznesowe. Właśnie dlatego dobrym rozwiązaniem, które zwiększa bezpieczeństwo i jednocześnie przyspiesza proces selekcji jest korzystanie z profesjonalnych baz przewoźników.

REKLAMA

Dzięki takim bazom jak System Trans.eu zleceniodawcy szybko znajdują rzetelnych przewoźników, którzy długodystansowe zlecenia realizują bezpiecznie i terminowo. Poprzez takie możliwości firmy skutecznie optymalizują koszty, dywersyfikują ofertę, redukują puste przebiegi, promują swoje dostawy w wersji „Just In Time” oraz oszczędzają bezcenny czas potrzebny na weryfikację potencjalnych partnerów biznesowych.

Zobacz też: Nieodpłatne świadczenia w rozumieniu orzeczenia TK z dnia 8 lipca 2014 r.

Kontrola kompetencji przewoźników w internetowej bazie

REKLAMA

W ramach Systemu Trans.eu to sami użytkownicy stają się strażnikami kompetencji i wysokich standardów, ponieważ samodzielnie sprawdzają swych kontrahentów i podwykonawców, wystawiają wiarygodne oceny, dzielą się komentarzami oraz wysyłają referencje. Samodzielnie budując skuteczny system weryfikacji kontrahentów, współuczestniczą tym samym w budowaniu bezpieczeństwa w branży transportowej.

Drugim elementem weryfikacji rzetelnych przewoźników w bazie Trans.eu są certyfikaty TCC (Trans.eu Certified Carrier) przyznawane wyłącznie najlepszym przewoźnikom, którzy prowadzą swoją działalność co najmniej od 3 lat. W procesie certyfikacji brane są pod lupę dokumenty firm, jej uprawnienia, a następnie prześwietlane są dane o polisach ubezpieczeniowych (informacje dostępne dzięki programowi OCP Audit, który pozwala zapoznać się ze szczegółami polisy przewoźnika). Końcowym etapem jest szczegółowa analiza komentarzy i ocen przyznawanych przez dotychczasowych partnerów biznesowych. Przewoźnik, który ubiega się o certyfikat TCC musi ponadto udowodnić, że jego działalność spełnia europejskie normy ekologiczne (EURO 5) oraz pozytywnie przejść test swojej aktywności w Systemie Trans.eu.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też: Dokumenty dla celników w formie e-Załącznika

Wymienione powyżej metody weryfikacji działają na zasadzie nowoczesnego filtra, dzięki któremu zleceniodawcy mogą podejmować świadome decyzje, optymalizując bezpieczeństwo, koszty i wiele innych wskaźników biznesowych. Baza przewoźników Systemu Trans.eu to wiarygodne źródło informacji, które w branży TSL mają kluczowe znaczenie. Szybki wybór kontrahentów pozwala bowiem oszczędzać cenny czas – tak potrzebny na inne aspekty zarządzania.

Źródło: Materiały prasowe Trans.eu

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zaniedbana zieleń - milionowe straty i zagrożenie dla życia. Czy samorządy obudzą się na czas

Regularne kontrole stanu drzewostanu, inwestycje w pielęgnację zieleni oraz zastępowanie starych, spróchniałych drzew nowymi nasadzeniami to minimum, które możemy i musimy zrobić. To nie wydatek – to inwestycja w przyszłość.

Nowy program dopłat do samochodów elektrycznych. Kiedy start? Kto może otrzymać dopłatę?

Wiceminister klimatu Krzysztof Bolesta poinformował, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchamia nowy program dopłat do zakupu i leasingu samochodów elektrycznych. Budżet to 1,6 mld zł, a otrzymać będzie można 40 tys. zł. Kto będzie mógł się ubiegać?

KGP: 99 551 interwencji, 306 wypadków drogowych, 28 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 99 551 interwencji. Byli wzywani do 306 wypadków drogowych.

Kontrole na granicy polsko-niemieckiej 2025 - do kiedy?

Do kiedy przewidywane są kontrole na granicy polsko-niemieckiej w 2025 roku? Okazuje się, że dłużej niż się spodziewano. Branża transportowa traci czas i pieniądze. Największe zatory są w lubuskim, ale zachodniopomorskie już obawia się poważnych utrudnień.

REKLAMA

Kto musi wymienić prawo jazdy w 2025 r.? Co z bezterminowymi prawami jazdy?

Część kierowców w 2025 r. będzie musiała wymienić prawa jazdy na nowe. Kto musi je wymienić jeszcze w tym roku? W jakich sytuacjach należy wymienić prawo jazdy? Co z bezterminowymi prawami jazdy, czy trzeba je wymieniać?

W pyle drogowym w centrum Warszawy wysokie stężenie rakotwórczych substancji. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości. Co jeszcze zawierają założenia projektu nowelizacji mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

REKLAMA

Strefy Czystego Transportu obowiązkowe. Przed jakimi wyzwaniami stoją polskie miasta?

Jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP mówi o tym, że samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin. To wymaga stworzenia Stref Czystego Transportu. Jakie wyzwania czekają polskie miasta?

Bezpieczeństwo na polskich drogach: Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Wciąż jest wiele do zrobienia. Kluczowe rekomendacje

Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Znacząca poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach – ale wciąż jest wiele do zrobienia. Rekomendacje ukierunkowane na realną poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

REKLAMA